DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Packerd Bell MB85 kullanıcıları platformu
394
Cevap
1
Favori
37.193
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Dizüstü >> Packard Bell >> Packerd Bell MB85 kullanıcıları platformu
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 1 2 3 4 5 6 7 sonraki >>>
Giriş
      42 Mesaj
      19 Kasım 2007 14:14:29
      evet bende hala xp de bellek denetleyicisini çözemedim

• Onbaşı
      25 Mesaj
      19 Kasım 2007 17:04:58
      pci bellek denetleyicisinin intel turbo memory olduğunu buldum xpde calışıyormu bilmiyorum driveri olan varsa upload etsin

• Teğmen
      139 Mesaj
      19 Kasım 2007 23:41:46
      arkadaşlar bende de XP kurunca usb portları kullanılmıyor yani çalışmıyor protlar nasıl çalışmaz anlamıyorum böyle bir sorunla karşılaşan sadece benmiyim başka başına gelen varsa bana nasıl çözdüğünü yazarsa sevinirim yada bir firkri olan bana yardım etsin formatladım ve tekrar kurdum ama yie aynı hadi herkese kolay gelsin cevaplara şimdiden teşekkürler......

Packard Bell MB85 Kullanıcısı
      MB85 Formuna Bakmak için TIKLA
    • Teğmen
      179 Mesaj
      22 Kasım 2007 19:58:51
      aynı donanıma sahip insanların senin problemini yaşamadığını ele alırsak, farklı bir xp cd si kullanman sorununu çözecektir

• Er
      5 Mesaj
      23 Kasım 2007 11:13:31
      PARDUS
      Arkadaşlar Vatandan aldığım PACKARD BELL MB85-P-006 15.4 T7300 bilgisayara PARDUS'un 2007-3 sürümünü kurdum. Aşağıdaki sonuçları eledettim.
      1) Sağlıklı bir kurulum istiyorsanız mıtlaka HDD yi iki hatta üçe bölün
      2) C sürücüsüne Xp D sürücüsüne ise Pardus U kurun
      3) Kurulum esanasında sorun yaşanmıyor PARDUS ses dahil donanımın büyük bir kısmını tanıyor.
      3) Yalnız kamera ve bulutu u çalıştırabilmek için biraz uğraşmanız egerekiyor.
      4) Asıl sorun PARDUS kurulan makinede fanın hiç susmaması CPU ve HDD sıcaklığı az olmasına rağmen fan
      susmuyor.
      4) Bir diğer sorun Ekranın parlaklık ayarlarını istediğiniz gibi ayarlayamamanız ve bir süre sonra ekranın alt kısmının aşırı derecede ısnmaya başlaması.

Ben bir süre kullandıktan sonra fan problemini çözemedğim için yeniden XP dönmek zorunda kaldım. Fakat

• Er
      5 Mesaj
      23 Kasım 2007 11:27:33
      XP'de SÜRCÜ SORUNU

Arkadaşlar XP de tüm sürücüleri başarıyla yükledim bir sürücü hariç.
      Formdaki bazı arkadaşlar yüklenemeyen sürücünün TURBO MEMORY ye ait olduğunu yazmış fakat şirketin sitesinde PACKARD BELL MB85-P-006 15.4 T7300 'de TURBO MEMORY yok . Yani o sürücü TURBO MEMORY olamaz.
      Son olarak notbook alamaya hazırlanan arkadaşlar sakın ha hata yapıta PACKARD BELL MB85-P-006 15.4 T7300 almayın . Çünki:

1) Pil ömrü çok kısa
      2) Ekranın parlaklığı hikaye çünkü bir süre sonra sizi rahatsız etmeye başlıyor.
      3) Ekranın arka paneli çok çabuk çiziliyor.
      4) İşletim sistemi yükleme ve değişikliklerinede sorun yşıyorsunuz.
      5) Sunum yapmak içinyanınızda mutlaka TV aut için bir adaptör taşımak sorundasınız.
      6) Dikkat hopörlörle çok dandik bir süre sonra deforme oluyorlar ve çızıltı başlıyor.
      7) Oyunlarda sorun yaşatıyor örneğim Medil II de makineden sürekli bir tıkırtı geliyor ve fan deli gibi çalışıyor. Oyundan çıksanız bile bir süğre o ses gelemeye devam ediyor.
      8) Şireket satış esanasında TV kartını vermiyor. Oysa Avrup pazarında TV kartı makineyle birlikte geliyor.

Özetle indirim çazip ama ürün sorunlu
      İyi günler iyi çalışmalar

• Yüzbaşı
      365 Mesaj
      24 Kasım 2007 12:07:54

quote:

Orjinalden alıntı: ekenoglu

XP'de SÜRCÜ SORUNU

Formdaki bazı arkadaşlar yüklenemeyen sürücünün TURBO MEMORY ye ait olduğunu yazmış fakat şirketin sitesinde PACKARD BELL MB85-P-006 15.4 T7300 'de TURBO MEMORY yok . Yani o sürücü TURBO MEMORY olamaz.
      Son olarak notbook alamaya hazırlanan arkadaşlar sakın ha hata yapıta PACKARD BELL MB85-P-006 15.4 T7300 almayın . Çünki:

1) Pil ömrü çok kısa
      2) Ekranın parlaklığı hikaye çünkü bir süre sonra sizi rahatsız etmeye başlıyor.
      5) Sunum yapmak içinyanınızda mutlaka TV aut için bir adaptör taşımak sorundasınız.
      6) Dikkat hopörlörle çok dandik bir süre sonra deforme oluyorlar ve çızıltı başlıyor.
      7) Oyunlarda sorun yaşatıyor örneğim Medil II de makineden sürekli bir tıkırtı geliyor ve fan deli gibi çalışıyor. Oyundan çıksanız bile bir süğre o ses gelemeye devam ediyor.
      8) Şireket satış esanasında TV kartını vermiyor. Oysa Avrup pazarında TV kartı makineyle birlikte geliyor.

bencede sen bi tek böle sorunlar yaşıosun yaklaşık bir haftadır kullanıyorum bi açılırken yavaş biraz onun dışında sorun yoq zaten genelde iş için kullanıcam bu pc yi bi sorum olucak bundan xp ye dönmek mümkün mü bazı kişiler driver ları bulamadıklarını söylüyorlar bide su antivirüsü silsem başka yüklesem yavaşlma azalır mı?

JaN
    • Yüzbaşı
      365 Mesaj
      25 Kasım 2007 10:09:40
      heyy cevaplayacak yoq mu?

JaN
    • Teğmen
      179 Mesaj
      25 Kasım 2007 18:09:39

quote:

XP'de SÜRCÜ SORUNU

1) Pil ömrü çok kısa

Pil ömrü max. 3 saat min. 2 saat , idare eder bence
      evet ekranın parlaklığı rahatsız edici, minimum parlaklıkta kullanıyorum çoğunlukla ve arkası çiziliyo ama sorun değil ... dell lerinki de sökülüyo ona bakılırsa
      tam tersine driver desteği vs olarak çok memnun kaldım, sorun çözme konusunda biraz deneyimin olması lazım tabi
      bende hoparlör sorunun olmuyor, tam tersine memnunum
      oyunlarda sorun yok ...
      tv out olayı biraz gıcık ama yanında adaptör taşımanın sorun olmaması lazım sonuçta laptop cebine sığmıyor değil mi heheh,
      sen laptop değil Lamborghini falan al ...

BU TV KARTI olayı nedir??

• Binbaşı
      1211 Mesaj
      26 Kasım 2007 17:37:33
      dvi çıkışı çok daha geşimiş bi çıkış...tvout a ne gerek var...ufacık bir parça ekleyeceksin olacak bitecek ki zaten yeni projeksiyon ve monitörlerde dvi da var...

Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne...
      Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne..
      Medeni olmak eğer açmaksa bedeni..
      Desenize hayvanlar insanlardan daha Medeni...! (M.Akif Ersoy)
    • Çavuş
      82 Mesaj
      26 Kasım 2007 19:49:59
      arkadaşlar bir sorum var sizlere.pb mb85 p006 var bende ekran parlaklığı kendi kendine titreşerek azalıp çoğalıyor zaman zaman.bilhassa hdd sürekli çalışınca.yani kıpraşıyor ekran parlaklığı.sizlerde böyle bir sıkıntı oldu mu,hiç böyle bişi görmemiştim ben,gidip servise vermem biraz zaman alıcak şehir dışındayım,sizce neden kaynaklanıyor olabilir??

bilgisayarda şu an xp yüklü,tüm driverlar tam,ekran kartı driverı pbnin tavsiye ettiği driverdan.

• Teğmen
      179 Mesaj
      27 Kasım 2007 14:06:58

quote:

Orjinalden alıntı: tolga164

tarikaltuncu abi,
      zaten adamlar nasıl geliştirebiliriz diye uğraşmışlar tvout çok eskidi , artık herkeste lcd-plazma tvler var demişler dvi ile HDMI yapmışlar.Adamlar daha ne yapsın yani dimi

hani ekran teknolojileri gelişti ama yine de herkesin evinde vga lı bir monitör vardır, benimki için dişiden erkeğe geçiş gerekiyor ama hepsi dişi dişi
      ekranın kablosu kendinden, lcd yi fazla sevmiyorum crt ye bağlamak iyi olurdu, adaptör ile halledilir geçelim bunları da

bu avira olayı nedir bu kadar kolay sıyırıp geçme

• Teğmen
      179 Mesaj
      28 Kasım 2007 18:32:02
      http://support.packardb...=platform_ares_gp&g=2000

her modelde yok ama seninkinde var heralde, genel MB85 sayfasında çıkıyor, P006 da yok gibi
      seninki hangi model, nerden almıştın?

• Teğmen
      179 Mesaj
      29 Kasım 2007 17:37:24
      adamlar tv kartı anteni için pb ye özel bir aparat var tv kartı olanların pb den istemedi lazım demişler ...

• Yüzbaşı
      365 Mesaj
      30 Kasım 2007 20:08:22
      evet beyler vistayı xp ye çevirdim ve bütün dirver ları yükledim ama bu tv kartı olayını anlamadım varsa nasıl açıcaz bende vatandan aldım p-006 modelini tolga 164 açıklarsan bi

JaN
    • Teğmen
      139 Mesaj
      02 Aralık 2007 00:33:38

quote:

Orjinalden alıntı: janyazgan

Alıntıları Göster

bencede sen bi tek böle sorunlar yaşıosun yaklaşık bir haftadır kullanıyorum bi açılırken yavaş biraz onun dışında sorun yoq zaten genelde iş için kullanıcam bu pc yi bi sorum olucak bundan xp ye dönmek mümkün mü bazı kişiler driver ları bulamadıklarını söylüyorlar bide su antivirüsü silsem başka yüklesem yavaşlma azalır mı?

evet ben kaldırdım baya hızlandı yaklasık iki kat kadara varan bir hızlanma bence herkes silsin ve avast kurdum şimdi bir harika

ayrıca cihpset diriverleri yenilerini yükledim ses sorunu vede tüm sorunlar geride kaldı hiç bir sorunum yok XP ile
      kolay gelsin

• Teğmen
      139 Mesaj
      02 Aralık 2007 00:44:23
      tolga kardes sen bence bir tv kanalının yayınını yakalmaya calıs da tam emın olalım buna göre anten girişimi olması lazım normalden baya ince bu meret sen madem tanıttın birde bakalım yayın yakalayabilecekmisin ayrıca programlarda buna ait bir program ekledimi eklediyse bir çalıştırda dene bakalım bizleri de haberdar et olurmu ....

derslerine de çalışmayı unutma gözlerinden öpüyorum önce eğitim......bak karsında bir öğretmen olarak söylüyorum buları yanlış anlama ok?

kendine iyi bak

quote:

Orjinalden alıntı: tolga164

benim 006 vatandan aldım
      kendim format atıp normal vista home bulup yükledim.driver cdsi veriyorlar yanında oradan tanımadığı driverları tanıttım sonra bilinmeyen aygıt kaldı bende Allah Allah dedim bu neyki.Sonra tv tuner olabileceğini düşündüm ve tv tuner driverını gösterdim hemen tanıdı yani bence tv kartı var bu merette

• Er
      4 Mesaj
      08 Aralık 2007 20:26:30
      MB85 p-026 kullanıyorum. turbo cache diye bir olay var. pci memory controller diye gözüküyor. VİSTA YI SİLİP XP kurduysanız turbo cache i kullanamıyorsunuz çünkü xp driver ı yok turbo cache in. intel in sayfasından bulabilirsiniz gerekli detay ı. read me dosyasında "vista dışında herhangi bi işletim sistemiyle turbo cache i kullanamassınız " diyor.SONUCTA vista kullanmassanız performans nerdeyse yarı yarıya düşüyor haberiniz olsun.xp kurduktan sonra everest veya cpu-z gibi programlarla ne oluyo ne bitiyor bi bakın.ha bu arada ram lerde 337mhz di :)

ve şu anda xp den vista ya dönmeye çalışıyorum. Paket le gelen vista cd leri ile kuramıyorum.
      AYNI DURUMDA OLAN ve SORUN U HALLETMİŞ OLAN ARKADASLAR YARDIM EDEBİLİRSE SEVİNİRİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ernslmc -- 8 Aralık 2007; 20:38:22 >

• Teğmen
      229 Mesaj
      11 Aralık 2007 04:38:11
      Arkadaslar su an makinemi gayet memnun bir biçimde kullanmaktayım.Oyun hakkında zaten denecek bişi yok.Bioshock u full detayda 1024x768 de directx10 açıkkan oynayabiliyorum.NFS pro street ide full detayda anti leasing açık 1024x768 de çok az takılma yasayarak oynayabiliyorum.PES'08 full detay oynayabiliyorum.Flight simulator x i full detay da 1024x768 de çok akıcı oynayabiliyorum.Crysis de ise beklediğim performansı pek alamadım.Evdeki dier notebook olan macbook pro da x1600 ekran kartı olmasına rağmen daha akıcı ve yüksek çözünürlükte oynadım crysisi(gerçi nede olsa biri macbook pro:D) her neyse.Ama benim asıl sorum su:Su an notebook üzerinde yerlesik olarak 1 adet HDMİ 1 adet DVi çıkısı var.Tabi ki bu çıkışlar yeni nesil birçok ürünü desteklemekte.Fakat ben su an evdeki 82 ekran tv'imde hdmi portu olmadığından dolayı notebook'umu tv ye takıp oyunların keyfini orada çıkaramıyorum.S-Video çıkısı alabilmem için nasıl bir çevirici almam lazım? hdmi dan svideoya yada dvi dan svideoya bi dönüştürücü var mı?

[ Sistemim : Asus M5A99X Evo R2.0 + Amd FX X8 8320 4.2Ghz (o.c) + ASUS HD7870 Direct Cu II 2GB Gddr5 + 8GB Corsair Venegance DDR3 1600Mhz Ram + Creative X-fi Titanium Sound +60GB Corsair Force GT HDD + 1TB Seagate Sata II 7200Rpm HDD + 800W (80+) Xlience PSU + Corsair Carbide 500R Kasa ]
      [ Mobil Sistem : Apple MacBook Pro md103tu/a ]
    • Teğmen
      229 Mesaj
      12 Aralık 2007 03:45:49
      orjinali için sipariş verdim türkçe olarak yakında elime ulaşıcak ama video ayarları bölümünde directx ayarı yapacağımız yer gözüme ilişmedi eğer öle bi ayar varsa kapıyıp directx9 oynıyım bari

[ Sistemim : Asus M5A99X Evo R2.0 + Amd FX X8 8320 4.2Ghz (o.c) + ASUS HD7870 Direct Cu II 2GB Gddr5 + 8GB Corsair Venegance DDR3 1600Mhz Ram + Creative X-fi Titanium Sound +60GB Corsair Force GT HDD + 1TB Seagate Sata II 7200Rpm HDD + 800W (80+) Xlience PSU + Corsair Carbide 500R Kasa ]
    • Teğmen
      229 Mesaj
      12 Aralık 2007 23:16:48
      msj için teşekkür teşekkür ederim arkadasım bide directx9 da deniyim bari

• Teğmen
      179 Mesaj
      31 Aralık 2007 07:39:57
      benim de hoparlörlerim titreşmeye başladı

• Teğmen
      179 Mesaj
      01 Ocak 2008 15:01:20
      teknik olarak yazılımsal olarak ne kadar zrolarsan zorla bi sorun çıkmaması lazım
      yani bu hoparlör sorunları garanti kapsamında olmalı

• Teğmen
      240 Mesaj
      05 Ocak 2008 17:49:05
      Yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum tek kelimeyle mükemmel.. özellikle oyun severler için :D Ama anlamadığım ufak bi sorunla karşılaşıyorum.. laptop uyku moduna geçtiğinde bir türlü açılmıyor.. power tuşundan kapayıp yeniden başlatıyorum olmuyor ekran hep karanlık.. ancak pili çıkartıp yeniden takarsam sorun çözülüyor.. bir fikri olan var mı acaba?

• Çavuş
      82 Mesaj
      08 Ocak 2008 16:21:54

quote:

Orjinalden alıntı: jedaynayt

arkadaşlar bir sorum var sizlere.pb mb85 p006 var bende ekran parlaklığı kendi kendine titreşerek azalıp çoğalıyor zaman zaman.bilhassa hdd sürekli çalışınca.yani kıpraşıyor ekran parlaklığı.sizlerde böyle bir sıkıntı oldu mu,hiç böyle bişi görmemiştim ben,gidip servise vermem biraz zaman alıcak şehir dışındayım,sizce neden kaynaklanıyor olabilir??

bilgisayarda şu an xp yüklü,tüm driverlar tam,ekran kartı driverı pbnin tavsiye ettiği driverdan.

Arkadaşlar burda yazmıştım fakat kimse bir cevap yazmadı.Bu sorunun üstüne de webcamde sorun çıkmaya başladı.Odada florasan ışığı var ve titreşim yapıyor alet,sonra görüntü kararıyor.Vistada 50-60 Hz şebeke elektriği seçeneği vardı fakat Xp de driverları olmadığı için böyle birşey seçemedim.

Bir de hdd'nin önbellek ayarını açamıyorum aygıt yöneticisinden,seçenek var fakat ekranda seçim yapılamıyorum.Bununla ilgili başka bir ayar olabilir mi??

Bu konuda yardım edebilecek birisi var mı?

• Er
      4 Mesaj
      14 Ocak 2008 20:38:56
      benim laptpo oyun oynarken aniden kapanıyor... servise verdim oldu dediler geri verdiler ama hala aynı sorun var:( bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar... mb85 i oyun canavarı die aldık counter i bile çalıştıramıo.. nsıl canavar o zaman bu yaaaa

• Teğmen
      101 Mesaj
      16 Ocak 2008 17:24:53
      arkadaşlar packard bell almak istiyorum ama yurtdışı linklerde bilgi bulamadım sarece Çin de bilgi veren sayfa var. ben mi aramasını bilmiyorum? yoksa çinliler tarafından alınıp sınırlı üretim yapan dünya piyasasında talep almayan (laptop sınıfında) bir marka ürün mü? bilgisayarınızın altında imal yeri olarak hangi ülke belirtiliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falconhill -- 16 Ocak 2008; 18:20:14 >

• Yüzbaşı
      365 Mesaj
      20 Ocak 2008 12:49:42
      beyler biri bana bu makinanın kutu içeriğini yazabilir mi?bir de içinden bu makinayı televizyona bağlayan aparat var mı?

JaN
    • Teğmen
      229 Mesaj
      23 Ocak 2008 17:36:13
      Şu ana kadar hiç ısınma problemi yaşamadım ben.Hatta genelde sürekli oyun oynuyorum ama banamısın demiyor ne ısınma var ne bişi:). ama fan çalısırken sesinden biraz rahatsız oluyorum.Ama onun içinde bişi bldum Akasa nın notebook cooler 03-wh modeli . 29$ usd + kdv arıyım bi konusucam satan yer ile almayı düşünüyorum acıkcası.Cok sessiz çalısıyormus makinenin fanıda yüksek kapasitede çalışmaz bölece.

• Teğmen
      229 Mesaj
      25 Ocak 2008 14:16:25
      ben yarın makineyi servise götürücem yani vatana.Cunku tam müzik dinlerken dondu vista.Sonra reset attım acılırken sistem büyük bi hata yasadı geri yükleme yapılsın mı die sordu bende onceden geri yukleme noktası olusturmustum. Bu yüzden evet dedim geri yüleme yaptı reset attı makine kendine ama şimdi acılmıyo makine.Siyah ekranda bi - cıkıyo yanp yanıp sonuyo biostan hdd ye baktım sorun yok first boot device da hdd ama olmuyo sonra dedim bi recovery disc takıyım.Taktım bu sefer driverların olduğu bi ekran geldi sectim falan tam ileri dicem validation code dedi.O kodu hiç bir yerde bulamadım.Sonra dedim xp deniyim.XP yi takınca gordu makine ileri falan dedim kuruluma gectim pat bi hata daha makinenizde sabit disk bulunamadı die sok oldum walla.Aradım vatanı F11 e bas fabrika ayarlarına don dedi olmadı sonra gene aradım buraya getirin bakalım dediler? yarın goturucem işte inş ilgilenirler gitmişkende soğutucuyu alırım heralde

• Çavuş
      78 Mesaj
      27 Ocak 2008 23:47:51

quote:

Orjinalden alıntı: yukcell-MB85

ben yarın makineyi servise götürücem yani vatana.Cunku tam müzik dinlerken dondu vista.Sonra reset attım acılırken sistem büyük bi hata yasadı geri yükleme yapılsın mı die sordu bende onceden geri yukleme noktası olusturmustum. Bu yüzden evet dedim geri yüleme yaptı reset attı makine kendine ama şimdi acılmıyo makine.Siyah ekranda bi - cıkıyo yanp yanıp sonuyo biostan hdd ye baktım sorun yok first boot device da hdd ama olmuyo sonra dedim bi recovery disc takıyım.Taktım bu sefer driverların olduğu bi ekran geldi sectim falan tam ileri dicem validation code dedi.O kodu hiç bir yerde bulamadım.Sonra dedim xp deniyim.XP yi takınca gordu makine ileri falan dedim kuruluma gectim pat bi hata daha makinenizde sabit disk bulunamadı die sok oldum walla.Aradım vatanı F11 e bas fabrika ayarlarına don dedi olmadı sonra gene aradım buraya getirin bakalım dediler? yarın goturucem işte inş ilgilenirler gitmişkende soğutucuyu alırım heralde

MAkinayı servise götürmene gerek yok. Büyük ihtimalle Kullandığın XP cd sinde SATA sürücüleri yok. Yeni notebooklarda harddiske erişebilmek için ihtiyaç duyulan sata sürücüleri orjinal windows xp cdsinde yok. Nlite programıyla bu sürücüleri de içeren yeni bir cd hazırlayarak Xp yükleyebilirsin. Bunun nasıl yapılacağına dair bir link bu başlığın daha önceki sayfalarında vardı.Zannediyorum acer başlığında bir mesaja verilmiş bağlantıydı.YApılması zor birşey değil.

MAster recovery dvd sini kullanırken bir driver seçimi yapmamız gerekmiyor,program kendisi gerekli driverleri algılayıp kuruyor.Ama biz oradaki driver e program seçimlerini değiştirmek istersek ozaman "Validation Code" diye bir şifre soruyor. Araştırmama rağmen bu kodu hiçbiryerde bulamadım.Oysa Norton vb programların baştan kurulumunu engelleyerek temiz vista kurabilsek güzel olurdu.

F11 ile fabrika ayarlarına dönememe konusunda da endişe etmene gerek yok. Hemen hemen tüm Notebook üreticileri bu fabrika ayarlarına dönüşüm için gerekli olan dosyaları hard diskte gizli bir bölüme(partitition) yerleştiriyor. Bu bölüme ulaşmak için de başlatma esnasında mbrden sonra okunan bir programcık kullanıyolar.Yapı olarak nasıl olduğu konusunda tam emin değilim ama emin olduğum nokta daha sonra windows, linux vb. işletim sistemi kurulumlarının bu programcığı sildiği.(Tecrübeyle Sabit:) Bu nedenle bir windows kurulumundan sonra F11 ile Fabrika ayarlarına dönmek imkansız oluyor. Dell bilgisayarlar için bunu düzelten "DSRFix" diye bir programı daha önceki laptopumda kullanmıştım ama Packard Bell için böyle bir program bulabilmiş değilim.

Netice olarak REcovery DVD sinde program seçimlerinde bir değişiklik yapmadan Packard Bell Recovery fonksiyonuyla bilgisayarı ilk günkü haline getirebilirsin.Ama belirtmem gerek baya uzun sürüyo tüm programları kurması)
      Ya da bahsettiğim linkteki bilgilerden yararlanarak Sata sürücülerini destekleyen bir Windows XP cd si yazarak hard diskini görünür yapabilirsin.

• Çavuş
      78 Mesaj
      27 Ocak 2008 23:53:10

quote:

Vİstanın Ruhuna Fatiha

1) http://www.des-tech.com...spx?prdId=NBPBEAMB85P006
      adresinden Xp Sürücülerini İndirin
      2) Bilgisayarınızı açın bu sırada F2 tuşuna basarak Bayos a girin .
      3) Advanata kısmına geçip( ikinci Bölüm ) AHCI kodunu artı veya eksi tuşunu kullanarakDisable yapın .
      4) Xp Cd ni takın F10 komutuyla bayostan çıkın.
      4) Bilgisayar yeniden başlayınca XP kurulumu için standart uygulamaları gerçekleştirin.
      5) Eyer sürcü konusunda sorun yaşarsanız aşağıdaki adresten daha güncellerini indirip deneyin.Aşağaıdaki adreste bulunan sürücüler pek çok sorunumu çözdü.Örneğin bilimyen aygıtı - JMicron eSATA Controller Driver- Yükleyerek çözdüm.Şu makineyi XP de ful donanım olarak kullanıyorum. Birtane bilinmeyen aygıt kaldı onunda TV kartıyla ilgili olduğına eminim
      6) http://support.packardb...=platform_ares_gp&t=2007

Şunu çok net olarak söyleyebilirim makine Xp de çoook daha hızlı ve donanımdan tam verim alıyorsunuz.

İyi günler iyi çalışmalar.

Yukarıdaki mesajda ekenoglu arkadaşımız biostan AHCI modunu kapatarak XP yüklenebildiğini yazmış.Denemediğim için yorum yapamam ama öncelikle bunu denemelisin çünkü yeni cd yaratmaktan çok daha pratik bir yöntem. Bu seçeneği de daha önce duymamıştımekenoglu'na teşekkürler:)

• Teğmen
      229 Mesaj
      28 Ocak 2008 03:30:31
      gpeksoz tesekkur ederim msj için ben makineyi servise götürdüm ve onlarda o gizli bölümdeki parcacığın silindiği kanısındalar sanırsam:) ama götürdüğüm iyi oldu cünkü dvd rw cok tıkırdıyarak calısıyordu onuda bildirdim not ettiler ve ilginctirki baya ilgilendiler.Umarım yakındada ararlar :)Yinede yardımın için saol arkadasım...

• Çavuş
      78 Mesaj
      28 Ocak 2008 10:24:01
      Rica ederim. Bu arada HArd diskin tamamı da silinmiş olsa Recovery dvdleriyle yükleme yapılınca tüm bölümleri yeniden yaratıyor.VAtan bilgisayarın teknik servisine ben de birçok defa gittim. Her seferinde izlenimim farklı oldu.Bazen hiç sorun çıkarmadan ilgileniyorular, bazen de hakkınızı alabilmek için biraz sert davranmanız gerekebiliyor.Bence herzaman teknik servislere gitmeden önce 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'u mutlaka tekrar okumak gerekli. Bazen kanunda yazanı yapmak işlerine gelmediği için hakkınızı kanunla aramanız gerekiyor.

• Yarbay
      2149 Mesaj
      29 Ocak 2008 01:29:14
      arkadaşlar ite cir driver (infrared controller) yükleyebilen oldu mu aramızda ? bende problem veriyor sürekli ? eskis ürümlüyü mü kuralım acaba ?

MechEng at YTU
      iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz.
      MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    • Yarbay
      2149 Mesaj
      02 Şubat 2008 02:33:06
      teşekkürler dostum da belirtmeyi unutmuşum XP driverı =)

MechEng at YTU
      iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz.
      MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    • Çavuş
      78 Mesaj
      06 Şubat 2008 12:04:45

quote:

Orjinalden alıntı: specops

arkadaşlar ite cir driver (infrared controller) yükleyebilen oldu mu aramızda ? bende problem veriyor sürekli ? eskis ürümlüyü mü kuralım acaba ?

Xp için şimdiye kadar gerekli sürücüleri bulamamıştım dün tesadüfen almanca bir sitede işe yarayan bir driver buldum.

http://r.pidshare.com/f...78814698/CIR_ITE8709.exe

kaynak site ise başka bir notebook için bilgiler içeriyor, ama kullandığı kızılötesi çipi bizimkiyle aynı.O yüzden sorunsuz çalışıyor.
      http://www.wcm.at/forum/showthread.php?threadid=228089

Dosya r.share olduğu için kaldırılabilir çalışırken bence herkes almalı.

dosyayı indirmek için . olan yeri a olarak düzeltin.

• Yarbay
      2149 Mesaj
      08 Şubat 2008 16:30:08
      hmm deneyelim hemen, sağol paylaştığın için, umarım çalışır, rapid ten kalkarsa pm atın ekleriz yine

MechEng at YTU
      MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    • Onbaşı
      25 Mesaj
      24 Şubat 2008 15:06:45
      pb wifi draft-n destekliyor kablosuz modem olarak LINKSYS WAG300N 802 11N 300MBPS KABLOSUZ ADSL2+ MODEM bu veya bir model üstü olan wag325n alsak wifi draft-n nasıl kullanırız bir ayar yapmak gerekiyormu bir faydasını görebilirmiyiz wi-fi olarak bu makina 5 notebook denedim hepsine inanın 5 çekti hatta 9 dbi lık anten buldum bunu edimaxın anteni cıkan adabtörüne taktım bilgisayarın buldugu ağın 10da birini bulamıyor bu draft-n özelliğini nasıl kullanırız teşekkürler

• Onbaşı
      25 Mesaj
      24 Şubat 2008 15:41:30
      birde ben işlemciyi upgrade yapmak istiyorum t7700 işlemci nereden bulabilirim satılan bir yer varmı benim pb mb85 t 7250 bu konuda bilgisi olan varmı bir ara hs.com.tr görmüştüm ama şimdi ürün yok yazıyor teşekkürler

• Er
      9 Mesaj
      03 Mart 2008 20:47:58
      arkadaşlar merhaba;
      ya bu packerd bell in herşeyi mükemmelde toshiba gibi kendine özgü yazılımları varmı.yani Fn tuş birleşimlerine bastığımızda ekranda işaretleri felan çıkması gibi.Bu tip küçük ayrıntılar benim çok hoşuma gider.

TEK KELİME İLE ==> PACKERD BELL MB 85
    • Uzman Mobil
      7282 Mesaj
      06 Mart 2008 05:52:10
      .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 6 Mart 2008; 6:17:50 >
    • Teğmen
      139 Mesaj
      08 Mart 2008 12:09:03
      arkadaşlar bende bu formu açan kişi olarak sizlere birşey danışacam umarım cevap gelir....

ben bilgisayarda call of duty4 oynuyorum fakat yaklaşık 3 saat sonra bilgisayar kendiliğinden kapanıyor bu neden olabilir ısınınca bilgisayarı kapanan başka biri varmı ben performansından çok memnunum fakat elle hissedilir bir ısınmasıda olmamasına rağmen bilgisayar kapanıyor ve kapanmasıda bir saniye sürüyor açıyorum tekrar açılıyor ve hiçbirşey olmamış gibi devam ediyor, sizce servise gitmelimiyim bu konu hakkında bir düşüncesi olan varsa sevinirim....

şimdiden herkese teşekkürler saygılar....

• Er
      1 Mesaj
      09 Mart 2008 16:21:20
      arkadaşlar bende Packerd Bell MB85-p-017 var.ancak bu notebook sol tarafta sd card reader yanında tv diye bir giriş var bu giriş nası kullanılıyor çözemedim.yani bu makinede tv girşii varmı? varsa dijitalmi anologmu.birde bu aygıtı ben aygıt yöneticisinde bulmadım.acil yardımcı olabilirmisiniz.

• Teğmen
      229 Mesaj
      12 Mart 2008 00:02:05
      Arkadaşlar pazar günü bizim odaya sony bravia 81 ekran lcd aldım(hd ready).Bende hemen elime geçirdiğim ilk vga kablo ile lcd ye mb85 imi taktım.Nvidia control panelde ayarları yaptım. ve 1280x768 de net bir görüntü aldım.Oyunlarda harikaydı fakat mb85 üzerinde HDMİ gibi bir teknoloji barındırıyor.Sizce makineyi dvi yerine HDMİ kablo alıp bağlarsam bilgisayarımda oynatacağım hd video ve filmlerin görüntüsü dahada mı net ve güzel olur ?

• Teğmen
      240 Mesaj
      12 Mart 2008 01:11:57

quote:

Orjinalden alıntı: bilgisayarcı_st

arkadaşlar bende bu formu açan kişi olarak sizlere birşey danışacam umarım cevap gelir....

ben bilgisayarda call of duty4 oynuyorum fakat yaklaşık 3 saat sonra bilgisayar kendiliğinden kapanıyor bu neden olabilir ısınınca bilgisayarı kapanan başka biri varmı ben performansından çok memnunum fakat elle hissedilir bir ısınmasıda olmamasına rağmen bilgisayar kapanıyor ve kapanmasıda bir saniye sürüyor açıyorum tekrar açılıyor ve hiçbirşey olmamış gibi devam ediyor, sizce servise gitmelimiyim bu konu hakkında bir düşüncesi olan varsa sevinirim....

Aynı sorun bendede vardı.. ve daha sonra daha da ilerledi ve oyunlarımı yüksek performansta oynayamıorum.. hep dengelide tutuyorum. yüksek performansta yaklaşık her yarım saatte bir kapanıyor.. vaktim olduğunda en kısa zamanda servisine götürcem.. ve şuanda klavyenin sol tarafı ateş gibi oluyor oyun oynarken..

• Çavuş
      78 Mesaj
      16 Mart 2008 13:16:51

quote:

Arkadaşlar pazar günü bizim odaya sony bravia 81 ekran lcd aldım(hd ready).Bende hemen elime geçirdiğim ilk vga kablo ile lcd ye mb85 imi taktım.Nvidia control panelde ayarları yaptım. ve 1280x768 de net bir görüntü aldım.Oyunlarda harikaydı fakat mb85 üzerinde HDMİ gibi bir teknoloji barındırıyor.Sizce makineyi dvi yerine HDMİ kablo alıp bağlarsam bilgisayarımda oynatacağım hd video ve filmlerin görüntüsü dahada mı net ve güzel olur ?

Ben de evdeki sony lcd ye hdmi ile bağlıyorum ama benim hdmi tercih sebebim televizyonun dvi üzerinden sadece 4:3 formattaki çözünürlükleri kabul etmesi.16:9 formatlı çözünürlükler için Hdmi kullanmak gerekiyor.Görüntü kalitesi açısından çok bir fark yaratacağına inanmıyorum ancak Hdmi ile bağladığında sesleri deaynı kablo üzerinden dijital (Sp/dif) olarak taşıyor. Bu da ses kalitesinde önemli bir artış getiriyor.Ancak Bu özelliği kullanmak için ses ayarlarından dijital çıkışı seçmeli ve kullanacağın programı ondan sonra açmalısın.Örn. Mdeia Player kullanarak izleyeceğin filmde önce bilgisayarı Hdmi ile televizyona bağlamalı, sonra ses ayarlarından dijital çıkışı seçmeli ardından media player i açmalısın eğer media player açıkken ses çıkışını dijitale çevirirsen media player i kapatım tekrar açana kadar sees alamıyorsun.

• Teğmen
      229 Mesaj
      16 Mart 2008 23:58:42
      dostum yorumun için cok saol bu ses olayında dijitali acmam gerektiğin falan bilmiyordum su an bağladım 720p de kullanıyorum gayet memnunum.Oyunlardada harika görüntü aldım acıkcası bu kadarını beklemiodum.

• Yüzbaşı
      407 Mesaj
      27 Mart 2008 21:10:14
      Arakdaşlar,
      diğer bölümlerde soruma yanıt alamadım.. Umarım siz yardımcı olursunuz...

Bende PB R9755 var...

DVD RW, CD okumuyor, eskiden güzelce çalışıyordu ...Ancak bir gün müzik cd si oluştururken hata verdi ve o günden beri CD okumuyor...

Sorum şu ki, teknik servis halledebilirmi? Garanti Bitti) Yoksa yeni bir DVD RW mı almak gerekir?

Alınacaksa nereden hangi markayı tavsiye edersiniz? Teşekkürler...

Şehitler Ölmez! Vatan Bölünmez !

• Binbaşı
      1080 Mesaj
      27 Mart 2008 23:42:22

quote:

Orjinalden alıntı: selotus5

Arakdaşlar,
      diğer bölümlerde soruma yanıt alamadım.. Umarım siz yardımcı olursunuz...

Bende PB R9755 var...

DVD RW, CD okumuyor, eskiden güzelce çalışıyordu ...Ancak bir gün müzik cd si oluştururken hata verdi ve o günden beri CD okumuyor...

Sorum şu ki, teknik servis halledebilirmi? Garanti Bitti) Yoksa yeni bir DVD RW mı almak gerekir?

Alınacaksa nereden hangi markayı tavsiye edersiniz? Teşekkürler...

CD'yi okuyan lazer arızalanmış sizin büyük ihtimalle!
      Bu işten kurtuluş yok: ya yeni sürücü ya da CD'siz dünya.

Opel Astra Elegance NB 2001
      Hyundai İ30 Elite Benzinli/Manuel 2012
    • Er
      1 Mesaj
      02 Nisan 2008 23:06:34

bu kod hiçbir yerde yazmıyor packardbell in türkiye temsilcisi koyuncu elektroniğin teknik servisini arayınca size hemen söylüyolar

PB1337
    • Er
      2 Mesaj
      19 Nisan 2008 12:18:25
      DH|UnderTaker sana ne kadar teşekkür etsem azdır bunlar nasıl bir üretici ya iyiki yazmısın pb1337 12 saatir bunlan uğraşıyorum tımaranelik olacaktım ya. hayatımın hatasını yaptım packard bell gibi dadik bir makine almaklan .........iyiki varsınız............

• Teğmen
      125 Mesaj
      22 Nisan 2008 20:58:32
      selamlar bende 2 gün önce m87 aldım burası yeri değil ama sitede m87 kullanıcılarına yönelik bişey bulamadım.Öncelikle makinayla ilgili olarak ilk gözlemim çok sade olduğu hp ve toshiba gibi al benisi yok ama...çalışması gayet iyi.fanı gayet güzel çalışıyor bir hp pav ımı ısınması sonucu pert ettiğimden fana çok önem veriyorum.Benim sizlere sorum makinadaki 3 gb ram ın daha da artırılıp artırılamayacağını.Alırken sormayı unuttum bilen vars lütfen cevaplasın.Şimdiden teşkkürler

• Er
      3 Mesaj
      22 Nisan 2008 21:00:19
      Arkadaslar elimde EasyNote R9755 var yalnız bir tusu tirnaklarindan kirildi sadece o tusu temin edebilecegim bir yer varmidir Yardim

• Teğmen
      158 Mesaj
      02 Mayıs 2008 01:11:19

quote:

Orjinalden alıntı: bilgisayarcı_st

dostum bendede oldu aynısı zaten eksoz kısmı oyun oynarken saç kurutma makinası gibi çok ısınıyor.önü açık olmalı o yüzden aman dikkat diyorum.önü kapalıysa aşırı ısıdan kapatıyo kendisini

• Teğmen
      158 Mesaj
      02 Mayıs 2008 01:16:30
      Tam ısıyla alakalı sorunum olduğunu yazacaktım.Genel bir problemmiş demekki,forumun geri kalanını okudukça anlıyorum.Cidden klavyenin sol tarafı(ekran kartı eksozu kısmı)aşırı ısınıyor.Zamanla kendi kendini bozan ilerleyen bişeye dönebilecek gibi sorun.Dikkat edin battaniye üstünde yatakta felan kullanmayın tavsiyem.Hava girişleri çıkışları açık olsun

• Teğmen
      158 Mesaj
      02 Mayıs 2008 01:29:20

quote:

Orjinalden alıntı: DH|UnderTaker

ben işlemciye oc çekiyorum ısı sorunu yok ama soğutucuda almayı düşünüyorum o zmn daha fazla oc yaparım sanırım
      oc için hiçbir zararını görmedim zaten onuda oyun oynarken yapıyorum

Merak ettim nasıl oc çekiyorsun işlemciye anlatırsan sevinirim.teşekkürler

• Teğmen
      139 Mesaj
      02 Mayıs 2008 22:22:16
      arkadaşalr ben size bir soru sormak istiyorum ben ev pcmi formatladım ve recovery almak istiyorumfakat nasıl alacagımı ve kurdugum bütün programların da kurulu olarak tekrar cd yi kullandığımda veya başka bir bilgisayara o cd yi kullansam aynısı olurmu bana yardımcı olan biri çıkarsa sevinirim.......

şimdiden teşekkürler.....

• Yarbay
      3369 Mesaj
      03 Mayıs 2008 21:12:37
      packard bell mh35 u35 modelini aldım vistayı xp pro sp2 ye çevirip tüm driverlerini indirdim bi tek web cam kaldı onun driverini bulan veya sahip olan varsa pm den ulaşırsa veya link veirrse çok sevinirim...

PSN:keltovita
    • Onbaşı
      27 Mesaj
      08 Mayıs 2008 02:48:57
      Herkese Selam. Bu ürünü Kadıköy de 1850 YTL ye Kredi kartlarına 5 Katsit Yapan. Bir firmada buldum.

http://www.fokusbilgisayar.com/asp/show_stock.asp?product=MB87-P-011

Alırken görmek şart tabi. Hipernex de de mevcut...

3GB Ram, Numerik Tuş takımı, Bluetoot, HDMI büyük avantaj. Uzaktan kumadanın olduğunu yazmışlar. Bugun arayıp kesin olarak soracağım.

Packard Bell'in İthalatçı Firması http://www.koyuncu.com.tr. Merkez Sarıgazi, Servisleri m. Köyde mevcut. bugun aradım fakat telefonlara bakan olmadı. Ürünü Görmek istedim. Merak ettiğim bir konu var. touchpad'de scroll özelliği varmı. işaret koymamışlar. bu konuda kullanan arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Birde anladığım kadarıyla Sessiz çalışmıyan bir alet. Doğrumu? Sayfalar ilerledikçe bir çok kişide Isınma problemi olduğunuda farkettim.

Ölü pixel problemi yaşayan oldumu ? Ölü pixel garanti şartları nedir bilen varmı.

Herkese Teşekkürler...

Motion Graphics Designer
      www.muratcelen.com
Sayfa:   <<     < önceki   1 2 3 4 5 [6] 7   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Dizüstü >> Packard Bell >> Packerd Bell MB85 kullanıcıları platformu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.