Şimdi Ara

Packerd Bell MB85 kullanıcıları platformu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
394
Cevap
1
Favori
39.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya nasıl şarj oluyo çözemedim, takıyorum ışık yanmıyo
    ---
    sizde laptop kapalıyken adaptörü takınca ne oluyo?
    ---
    taktım adaptörü, ışık yanmadı, çalıştırdım adaptörle bazı ışıklar yanıp sönmeye başladı
    sonra çıkardım, windows güncelleniyor da baya bekledi kapandı

kapandığında +/- ışığı yanıp sönüyodu
    taktım adaptörü şimdi sürekli yanıyo

biraz garip, sizde nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi klan -- 13 Ekim 2007; 18:03:00 >
  • bir de xp kurmak adına tam olarak ne yaptınız tam olarak anlatırsanız iyi olur
    ben de ona göre bi yol izlerim
  • http://forum.donanimhaber.com/m_15561480/mpage_46/key_/tm.htm

bu adresi kontrol et

sertacarslan arkadaşımız anlatıyor burda resimli olarak
  • keşke bi sorularıma cevap versen

şarja taktım demiştim, ışık yanıyodu, 2 saatten fazla geçti şimdi yanmıyo

neden acaba, sizde de öyle mi?
  • dolmuştur işte şarjı..
  • başta bi 12 saat şarj etmek iyi oluyor deniyo ama imkansız heralde, öyle mi?
  • Ben aldigimda 12 saat şarj etmedim doldugunu görünce Adaptörü cikardim ayda bir defa Pilini tam boşaltma ve şarj yapilmasi ürünün kullanim ömrünü uzatigini yaziyor kullanim kilavuzunda
    bu arada hayırlı olsun Laptopun
    Vatan Computer' in sitesinde donanım hakkinda tam bilgi vermiyor Turbo ram ve ekran karti dahili ram bilgisi
    ne kadar görünüyor pc de merak ettim. Kolay gelsin
  • sağol
    turbo ram yok galiba, ekran kartı da 256 sabit 511 paylaşımla
  • jedi klan sende sağol bir çok sitede her marka laptoplarda model ayni olmasina ragmen farkli farkli bilgiler veriliyor mesela bizim kullandigimiz laptoplarda line in girişi olduğu yazilmis satıcı firmalarin sitelerinde yerinde görüp almak en doğrusu gibi görünüyo hatta ben güvenemeyip kutunun bandajlarina bile yakından baktım beraber açtik ordaki yetkiliyle
    işletim sistemi konusuna gelince XP ye dönmek istemiyorum lakin ben home premiumdan Ultimateye yukseltim sorunda yaşamiyorum bir tek kameranin driveri yoktu cd de yada ben göremedim. pil tam dolu iken güc tuketimi dengeli konumda oldugunda 2:46 dk gibi bir süre gidiyo devamli kullanimda.
    vistanin XP den bence daha hızlı hatta istemediginiz özellikleri kapattiginizda pc nin dahada hizlandıgını görebiliyorsunuz. İşletim sistemi olarak Vistayı daha sitabil görüyorum.genel olarak cikacak bütün program ve driverilerin bir cogu zate vista ile uyumlu ,olmayanlarda yeni versiyonlarını vistaya uyumlu olarak cikaracagi yüksek bir ihtimal.

edit sebebi harf hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enigmax -- 13 Ekim 2007; 23:29:18 >

• SLM arakdaslar aranısda yeniyim.Bende bayadır notebook arayısındaydım.Ve asus f3sc yada LG e500 almayı düsünüyordum.e500 ün stokta olmayısı yüzünden onu eledim geriye asus kaldı ve en yüksek limitim 1750 falandı.Fakat asusu almaya gittiğimde packard bell MB85 i gördüm falan
    biraz inceledim.Ve kampanya fiyatı ile 1700 ytl (sadece 6 taksit) olması ekran kartının asustaki gibi 8400m G (128mb) yerine 8600 GS(256) kullanılması eSATA girisinin olması vede hdmı portunun yer alması ve elbette son olarakta müthiş diamond view ekrana sahip olmasından dolayı MB85'i tercih ettim.Eve gelir gelmezde oyun kurulumlarına basladım:D. önce Quake 4 ü kurdum vede ultra high ta 1024x768 te bazı yogun sahneler haricinde takılma olmuyo.sonra rainbowsix las vegas ı denedim vede high qualityde sadece gölge ayarları low da 1024x768 de oynatıo srounda yok gibi.sonrasında ise battlefield 2142 iyi 1024 768 4x aa ile full+fullde süper akıcı bir sekilde oynadım.Makinenin oyun değerleri üzerinden aldığı puan 4.9 zaten. 8400m G modeli 1100 puan alırken 8600 gs 2300 küsürlarda alıyo (3d mark 06) . 1700 ytl bütçe ile bu makine harika açıkcası her yönden memnunum fakat Webcamdebi sorun var gibi çünkü normalde webcam yazılımı ile çalısıo fakat bi kaç çalıstırmadan sonra ''the camera is busy'' diyo fakat pc yeniden açılınca yada aradan belli bir süre geçince gene tıklıorum açılıo fakat sonra gene aynı hatayı veriyo :S bu gün vatana giderek sordum bana cam driverlarını tekrar kurmamı sölediler.ama daha denemedim .

• @bilgisayarcı_st arkadaş bi anda birsürü mb85 sahibi olan arkadaş katıldı...hayırlı olsun..
  • yukcell-MB85
    Kamerandaki sorun sanirim driverden kaynaklaniyor ben driverini global sitesinden yükledim ''the camera is busy'' kamranin mesgul oldugu anlaminda bir uyarı windows görev yöneticisini acip işlemler seceneginden calisan uygulamanın uzantısı varmı yokmu diye kontrol etmelisin eger varsa işlemi sonlandirip tekrar açtıgında aynı sorunu vermeyecektir sanırım
  • evet görünce seviniyorum tabiki....

quote:

Orjinalden alıntı: tarikaltuncu

@bilgisayarcı_st arkadaş bi anda birsürü mb85 sahibi olan arkadaş katıldı...hayırlı olsun..
  • arkadaşlar hayırlı olsun hoş geldiniz aramıza bencede harika bir seçimde bulundunuz görüntü kalitesi ısınmama gibi harika bir laptop sorunsuzvede forumda bilgi paylaşımlı günlerde kullanmanız dileğiyle birde ortak bir imza bkullanırsak bence daha bir iyi olacak gibi geliyor ne dersiniz teşekkürler
  • ben XP kurdum, acer forumundan

gayet güzel çalıştı yalnız driverlar tam değildi kendi driverlarına bi göz attım sanki hem xp hem vista ile uyumlu gibiler

size bir soru 64bit vista kursam, 32bit vista gibi işler mi acaba driver açısından, tesadüfi de olsa bu konuda bi bilgisi olan var mı?
  • kardeş bende orda yazılanları aynen yaptım fakat kuramadım

daha doğrusu kurdum fakat dual boot pamadım yani ikisi arasında tercihli açılma işini yapamadım sen nasıl yaptın bunu bir açıklarmısın bana teşekkürler
  • Alternatif XP-Vista Kurulumu:
    http://forum.donanimhaber.com/m_15561480/mpage_46/key_/tm.htm

-burda dediklerini aynen yapın, sadece XP cd sini hazırlayın
    -Vista da boş disk alanı ayarlayıp XP yi kurun
    -XP kurulumunda bir 10GB kadar boş yer bırakın
    -şimdi sadece XP açılması lazım bilgisayarda
    -ftp://ftp.pard us.org.tr/pub/pardus/kurulan/2007.2/Pardus-Kurulan-2007.2.iso burdan pardus linux u indirin (700mb)
    - takın çalışsın o 10gb lık yere pardus kurun
    - bootloader falan kullanılsın deyin, en başta hard diski siz bölümlendirin o 10gb ı bulup sadece onun üzerine kurun, bu önemli
    - şimdi bilgisayar açıldığında pardusun bootloader ı gelcek, ordaki sda1 Vista
    - Vistayı açınca onarım vs olayına giriyor, yapsın
    - restart edin artık hem xp hem vista hem pardusu kullanabilrisiniz

ben böyle kurdum, pardus sizin için gereksiz olabilir, ama işi görüyor

• arkadaşım linki ben alamıyorum açılmıyor sayfa tekrar verirmisin pardus linkini teşekkürler

ha birde imza işini halledelim ve bizde tüm kullanıcılar aynı imzayı kullanalım.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgisayarcı_st -- 14 Ekim 2007; 17:13:55 >
  • jedi klan
    64 bit destegi olan işletim sistemlerinin 32 bit'e destek veren yazilim ve donanimlari da destekledigini okumuştum performansın daha hzılı olması için kullanacagin program ve driverlerin 64 bir destegi olması gerekiyor daha detaylı bilgi için asagidaki adresi inceleyebilirsin.

http://www.bidb.odtu.edu.tr/filesTR/usg/cc_news/akademikbilisim/149.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enigmax -- 14 Ekim 2007; 17:28:00 >
  • bugün bende acer 5520 alıcakken packard belli %25 indirimle aldım.Vatandaki kurulum yerine götürdüm orada 5-6 tane notebook vardı hepsine baktım ama benimkinin ekranı çok soluk geldi acaba ekran parlaklığı ayarı falan mı yapmam gerekiyor yokssa gerçekten soluk mu ekran?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.