Şimdi Ara

Notebook Touchpad iptal etme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
291.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım f tuşlarının orada touchpad simgesi olması lazım fn+o simgeye tıklayıp aktif veya pasif edersin.bulamazsan denetim masasından mouse a gir orada touchpad bölümü vardır
  • Merhaba arkadaşlar. Ben de bir süredir touchpad i iptal etmeye çalışıyordum ama iptal olmuyordu. Bende Toshiba Satellite A300-20f laptop var. Laptopu aldığımda içinde vista yüklü idi ve fn tuşu çalışıyordu. Oradan da touchpadi iptal edebiliyordum ama format atıldıktan sonra windows7 yüklendi ve fn tuşu artık çalışmıyor. Dolayısıyla da touchpad iptal edilemiyordu. Bugünhttp://www.synaptics.com/resources/drivers linkinden bana uygun olan seçenekten ilgili driver ı yükledim ve kurdum. Ekranın sağ alt köşesinde tarihin yanında Synaptics işaretleme aygıtı var. Ona tıklayıp açılan penceredeki aygıt ayarları kısmından ilgili aygıtın üstüne gelin ve geçersiz kıl diyip uygulaya basın. Touchpad iniz iptal edilecektir. Ben bu yolla bu dertten kurtuldum. Yararlanmak isteyen arkadaşlar da buradan öğrensin diye paylaşayım dedim. Herkese saygılar

• bende uzun zamandır iptal etmek için yol arıyordum sımdıde kendiliğinden herhald eiptal oldu. Açmak istiyorum açamıyorum. Bilgisayar hp pavilion g6 serisi 1050st
  • Arkadaşlar ben laptopumdaki touchpadı iptal etmek istiyorum rahat çalışamıyorum.Bunun bi kısayolu yok mu gerektiği zaman pasif/aktif hale getirebilmek için. Benq joybook r55 marka ve modeli.

• Niye iptal ediyosun ki. Kablolu yada kablosuz mouse tak mouse'u kullan. Mobil olduğunda da Touchpad'ı kullanırsın.
    Dersen ki ben gene iptal etmek istiyorum o zaman driver'ını kaldır. O zaman çalışmaz. Driver'ıda c'ye bir yere kopyala gerektiğinde hemen yükler ve tekrar aktiv edersin. Başka çözüm aklıma gelmiyor.
  • Arkadaşım denetim masasından, "yazıcılar ve diğer donanımlar" a tıkla. Oradan "Fare" seçeneğine tıkla. Fare özellikleri açılıyor. "Touchpad açma/kapatma" menüsüne tıkla ve "devre dışı bırak" seçeneğini klikle. Kolay gelsin...
  • Arkadaşlar touchpad bölümü yok denetim masasında ve klavye de touchpadı pasif etcek bir tuş da yok. Benq joybook r55 modeli
  • denetim masasından mouse a gir orada olmalı
  • Arkadaşlar denetim masası mouse da iki tane mouse gözüküyor. Biri hid uyumlu diğeri ps2. Usb ye takılı olan mouse çıkarıyorum sadece ps2 uyumlu mouse kalıyor. Yani touchpadin adı por yine ps2 mouse olarak geçiyor. Sürücüyü kaldırıyorum windows açıldığında buluyor yine çalışıyor. Sürücü dosyaları siliyorum tekrar başladığında dosyalar yine geliyor. Bi türlü çıkamadım işin içinden.
  • arkadaşlar herkez bir çözüm önerisi sunuyor ama malesefki bu çözümler her pc'de olmuyor!!!!!
    benim sorunumda aynı touchpad iptal olmuyor.
    Denetim masasındaki mouse bölümünde böyle bir bölüm yok benim pc'de (LG FS serisi)
    ama aynı ayar yeri başka notebookta var.
    Başka bir çözüm önerisi olan arkadaştan yardım bekliyorum.
    Yardımlarınız iiçn şimdiden teşekkürler!!!!!!!!!
  • Arkadaşlar LG lerde FN + F3 tuşları touchpad açıp kapatmak içindir
    Hadi kolay gele

Ben de aldım ya orada gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 24 Ekim 2007; 14:14:46 >
  • notebook larda genelde synaptics toucpad oluyor. sag altta touchpad (tp) ikonu vardir. bu ikonu cift tikllattiginizda ayarlar penceresi cikar buradan disable edebiliyorsunuz diye biliyorum. ayrica denetim masasinda fare ya da pointing devices diye bir yer varsa orasi da ayni kontrol ekranini acar oradan yapabilirsiniz.

LG notebooklarda tp yi disable etmek icin FN+F3 butonuna basildiginda devre disi kaliyor.

(bu yaziyi yazarken notebook onumde olmadigi icin birebir ekran ve tus isimlerinde yanlislik yapmis olabilirim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shnhkn -- 24 Ekim 2007; 15:22:25 >
  • Touchpad yazılımı kurmadıysanız denetim masasında çıkmaz. Ya önce yazılımı kuracaksınız, yada arkadaşların verdiği kısayolları kullanacaksınız.
  • Başlat programlarda Sistem Manager prog açın

FN tuşları ile yapılan işlemlerin anlamını ve resmini ekranda gösteriyor
  • iptal etmemız pil süresinin uzamasına etki edermi
  • fn+f9 u denermısın en azından asuslarda boyle
  • lenovo aletlerde ise fn + F8
  • ahmetpaşa kardeşimin sorununu birçok laptop kullanıcısı yaşıyor.
    bende Datron KN1 laptop kullanırken touchpad konusunda sorun yaşıyordum.
    Şöyle;örneğin msn de yazışırken eliniz,bileğiniz istemeden touch pad a dokunur ve fare kendi başına orayı burayı tıklar vs...
    mobil olduğunuzda yanınızda harici fare taşımazsınız ve bu durumda touchpad ı denetim masasından aktif hale getirmek gerçekten zulüm olur.
    ben sorunu aşağıdaki linkte verdiğim yazılımla çözmüştüm.denemenizde yarar var..
    http://touchfreeze.software.informer.com/1.0/
  • casper larda Fn+F9 tuşu ile açıp kapatabiliyorsunuz..
  • Arkadaşım Laptop'unu aldıklarında sana verdikleri CD duruyorsa onu tekrar tak ve Keyboard, touchpad, hotkey gibi şeyleri yükle düzelir
    .
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.