Şimdi Ara

20'NCİ ZH. TUG. K.LIĞI ŞANLIURFA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
0
Favori
148.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adı ve Soyadı ERDİ YAZLAK
    Baba Adı YAKUP
    Doğum Yeri YEŞİLYURT
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Er
    Branş
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 20'NCİ ZH. TUG. K.LIĞI ŞANLIURFA

Birliğe gidecek başka vatan evladı var mı?
    Bir de bizde dağıtım olacak mı?
    Kısa dönem yapacağım
  • bende geliyom urfaya ptesi akşam çıkıyom salı sabah ordayım.
  • selam herkese.. urfa jandarmaya gidecekler icin soyluyorum.. arkadaslar kesinlikle ktm'e gitmenize gerek yok.. ben de 319. donem urfa il merkez j. komutanlıgında yapmıstım askerligimi.. iyi ki ktm'e teslim olmamısım.. oraya gidip de gelenler hem 1 gun gec geldi birlige (ne kadar gec katılırsanız o kadar dezavantajlı olur) hem de 1 gun pis bi ortamda kalmak zorunda kaldılar.. direkt il mrk.j.komutanlıgına teslim olmakta hicbir sorun yok.. oyle yapın.. herkese kolay gelsin
  • Askerliğin nasıl geçti.
    Bulunacağımız ortam nasıl olacak acaba?
  • Arkadaşlar ben de 20'NCİ ZH. TUG. K.LIĞI ŞANLIURFA' ya gidiorum..

Ne zman yola çıkacağımı bilmiyorum. Tek bildiğim bu tugay komutanlığının viranşehirde olduğu..

05325959413 buradan konuşabiliz. aynı yere düşenler için söylüyorumm
  • selam arkadaşlar bende 20'NCİ ZH. TUG. K.LIĞI ŞANLIURFA burdayım :) görüşürüz artık bol bol
  • Bu komutanlık Viranşehirde mi?
  • Komutanlık viranşehirde falan değil tam tersine şehrin tam göbeğinde 317 kd olarak orada yaptım askerliğimi soracak sorunuz varsa cevaplarım şimdiden zaten 1 sene önce benim açtığım konu devam ediyor hala
  • Zorluk çektin mi?
  • Gidince göreceksiniz tugayın tam karşısında lojmanlar var ben ordaki aile kantininde yaptım kasa çavuşu olarak,benim askerliğim tugaydaki arkadaşlarıma oranla rahattı diyebilirim onlar baya çektiler özellikle yemekler bizim zamanımızda çok kötğydğ umarım düzelmiştir ama urfa diye çekinmeyin ben izmitten gittim oraya beklediğimden daha iyi çıktı açıkçası
  • Beyler ben bileti aldım.

Tatlıses turizm pzrtsi 17.00 arabası 17 numara

donanım haberciler, teslim olduktan sonra kendilerini belli etsinler de tanışalım, kaynaşalım.

Forumda birlikteydik askerde de birlikte olalım.

DONANIM HABERCİLER ALAYI- ŞANLIURFA

Ben İstanbul'dan gidiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FalconRock -- 10 Ağustos 2008; 14:14:46 >
  • bende urfadayım arkadaşlar
    istanbuldan yarın 13:00 uçağı ile gidiyorum beklerim sizi
  • Selam,

Sali gunu 12.25'de Gap havaalanina inmek uzere Ankaradan yola cikacagim. Sehre 35 km uzakliktaymis havaalani. Ulasim nasil olur diye merak ediyorum. Havas yokmus sanirim. Taksiye de 50 milyon kesilmeyelim. Bilgisi olan arkadaslardan rica ediyorum.
  • 1982/1 Olarak Askerliği Şanlıurfa 20. zırhlı Tugayı Topçu taburunda Yaptım
    Yanınızda Güneş Yağı Götürmeyi Unutmayın yanacaksınız
    allah yardımcınız Olsun
  • Yahu diyorlardi da, inanasim gelmiyordu. Hakkaten mantik yok bu askerlikte. 3 yildiz balikadam sertifikasi varmi, aman varsa getirin diye binbir tembih ettiler. Bende buyuk zorluklarla Padi Open Water Scuba Instractor belgemi federasyona onaylattim, bir suru ugrastim, teslim ettim. Cıkan yer: Urfa 20.Zırhli.... Artik Balikli Gole dalarim herhalde...
  • urfada askerliğni yapan arkadaşlar orda spor ayakkabı veriyorlarmı. yoksa burdan götürelimmi
  • quote:

Orjinalden alıntı: alcn21

quote:

Orjinalden alıntı: nuri2

urfada askerliğni yapan arkadaşlar orda spor ayakkabı veriyorlarmı. yoksa burdan götürelimmi

arkadaşlar biraz arama yapın forumda urfa için pm atın diye yazdım. herneyse spor ayakkabı veriyorlar. vermezlersede kantinden alırsın. hayırlı tezkereler

çok teşekkür ederim arkadaşım
  • kardes bende istanbuldan gidiyorum,salı günü 13.00 ucagına bınıcem
  • beyler bende warım yaaa:)

msn serhat7tepe@hotmail.com

ordan konusalım daha rahat olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: rdyzlk44

Askerliğin nasıl geçti.
    Bulunacağımız ortam nasıl olacak acaba?

bugun urfa jandarma'ya cıkan bir arkadasa yazdıgım mesajı buraya da kopyalıyorum..

"öncelikle sonuc sayfasında yer olarak urfa mrk.j.k.lığı yazsa da acemilik yapacagın yer o alay olmayacak =).. sizi teslim oldugunuz ilk gun bozova'ya gonderecekler hepinizi bir otobuse koyup.. ben o gun biraz hayal kırıklıgı yasamıstım acıkcası.. merkezde kalmayı beklerken birden aksam vakti alakasız bi yere gonderilmek üzmüstü beni.. ama sonra keske bozova'daki bölükte kalsaymısım dedim.. 1 aylık acemilik süresi boyunca hicbir sekilde dısarıya cıkamıyorsun zaten (saglık sorunları haric tabi) o yuzden merkez olmus olmamıs farketmez.. daha sonra dagıtımda usta birligini tekrar merkez j.k.lığına donerek yapabilme ihtimalin var tabi..

urfa'da kaldıysan bilirsin.. il merkez cok guzel bi yerde.. hakkaten merkez yani.. sehrin icinde.. carsıya bi otobus kadar yakın.. 15 dakka bile surmuyor.. acemilik yapacagın ilce (bozova) orası da guzel sayılır ama hicbir sey yok.. internet cafe bile bi tane vardı galiba.. carsıya cıksan da orda pek bi sey yapamazsın.. ama bozova komando asayiş bölüğü, ki bu senin acemligini yapacagın yer olacak, gercekten cok guzel.. guzel derken komutanlar cok iyi davranıyor.. onların degerini usta birliginie gidince anlıyorsun.. sonra koguslar temizdi benim askerlik yaptıgım zaman.. kantininde bircok onemli ihtiyacı bulmak mumkun.. nobet tutmak yok, bulasık yıkamak yok, mıntıka temizligi yapmak yok... tum bu isleri ordaki 15 aylık komando askerler yapıyor.. bize cok yardımları dokundu bu konuda.. emir kuluydular sonucta ama onun dısında da iyi davranıyorlardı.. biz de timce para toplayıp (cogumuz ilk maasımızı katıp =)) komando ve askerlere yardım yapmıstık.. o bakımdan kucuk ama guzel bir bölüktür bozova komando.. hem arada bir ataturk barajını da gezdirtirler.. o da guzeldir.. sivillerin giremedigi yere girersiniz..

gorev konusunda walla hocam hic belli olmaz.. ben biraz sanssızdım o bakımdan.. once usta birligim il mrk. diye okundu.. sevindim.. super dedim.. ama abi biz cok kalabalık bir donemdik.. en kalabalık hatta.. 140k kisi mi ne gittik.. bi onceki donem urfa jandarmaya 67 ksd gitmisken, biz 250 kisiydik.. onun icin urfa icinde jandarmaya baglı ne kadar birlik varsa oralara dagıtıldı.. zaten her ilceye dagıtlıyorlar kısa donemler ama biz ilcelere baglı karakollara bile dagıtıldık.. ben merkeze baglı payamlı diye bi karakola dustum.. merkeze baglı diyorum ama merkez jandarmadan 30km uzaklıkta.. suruç ilçesi sınırları icinde.. dagıtıldıgım yer de köy karakolu.. anayola 5-6 km.. vasıta yok tabi ki.. guvenlik nedeniyle carsı iznimiz de yoktu ama az da olsa köy postası sayesinde bikac kez cıktık.. gorev olarak da hem yazıcı yaptılar beni.. hem de kolluk tuttum.. nobetci cavusluk yaptım.. hem askerle hem rutbeliyle ugrastım.. bi iki gun santrale bile baktım =).. ama temelde kollukçu cavus ve yazıcıydım.. ve karakolda baya zorladılar beni komutanlar.. iyi zamanlarda oldu ama gnel olarak kolay gecmedi.. merkezde kalan arkadaslarım daha rahattı bana gore.. siz de az kisisiniz.. buyuk ihtimalle karakollara dagıtılmazsınız ama dagıtılsan bile payamlı'dan uzak durmaya calıs.. benden soylemesi =)

baya konusmusum.. ne gorev verilecegi mesleginle alakalı.. ogretmen isen sosyal tesislere gonderilme sansın var ama bu sans diil sanssızlık olur.. adı guzel dursa da askerler icin cok kotu bi yerdir sosyal tesisler.. simdilik kacıyorum.."

daha sorunuz olursa yardımcı olabilirim..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.