Şimdi Ara

95. ZIRHLI TUGAY KOMUTANLIĞI - TEKİRDAĞ/MALKARA (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
805
Cevap
8
Favori
297.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hemen düzelteyim Askerlik 1 aralık 2010 tarihinde başlar. 24 gün toplam izni vardır kısa dönemin. Bu iznin 12 gününü zaten gitmeden burada kullanmış oluyor. Geriye 12 gün izni kaldı. Bunu kullanıp kullanmaması kendi elinde. Eğer kullanırsa kullandığı nispette askerliği uzayacaktır.

Askeriyede gün hesabı değil ay hesabı yapılır Toplam askerlik süresi 6 ay yani 180 gündür. Bunun 20 günü geçmiş durumda. Geriye kaldı 160 gün . 12 gün izninide kullanmazsa geriye 148 gün kalıyor. 1 günde yol iznini düştüğünüzde şuanda ŞAFAK 147. Yol izni 2 gün olanlar 146 3 gün olanlar 145 gün sonra gelecekler. Terhis tarihleri izin kullanmayanlar için 15-16-17 mayıs 2011. Eğer izin kullanılırsa kullanılan gün üzerine ilave edilecek. Örn 5 gün izin kullanılırsa 22 mayıs terhis tarihi.

180-20-12=148-1=147

quote:

Orijinalden alıntı: kısa dönem tankçı er

145 kaldı kızlar :)) 12 sinde teslim oldu bizimki. normalde 10 unda başladı askerlik. 2 gün yol izni. öle yani
    4 gün 4 gündür :))

• quote:

Orijinalden alıntı: liberti

Hemen düzelteyim Askerlik 1 aralık 2010 tarihinde başlar. 24 gün toplam izni vardır kısa dönemin. Bu iznin 12 gününü zaten gitmeden burada kullanmış oluyor. Geriye 12 gün izni kaldı. Bunu kullanıp kullanmaması kendi elinde. Eğer kullanırsa kullandığı nispette askerliği uzayacaktır.

Askeriyede gün hesabı değil ay hesabı yapılır Toplam askerlik süresi 6 ay yani 180 gündür. Bunun 20 günü geçmiş durumda. Geriye kaldı 160 gün . 12 gün izninide kullanmazsa geriye 148 gün kalıyor. 1 günde yol iznini düştüğünüzde şuanda ŞAFAK 147. Yol izni 2 gün olanlar 146 3 gün olanlar 145 gün sonra gelecekler. Terhis tarihleri izin kullanmayanlar için 15-16-17 mayıs 2011. Eğer izin kullanılırsa kullanılan gün üzerine ilave edilecek. Örn 5 gün izin kullanılırsa 22 mayıs terhis tarihi.

180-20-12=148-1=147

quote:

Orijinalden alıntı: kısa dönem tankçı er

145 kaldı kızlar :)) 12 sinde teslim oldu bizimki. normalde 10 unda başladı askerlik. 2 gün yol izni. öle yani
    4 gün 4 gündür :))

senin hesabına göre 146 oluyo bizimki o zaman:)) günü bırak saniyeler önemli bizim için:))
    ben toplam 15 gün izin biliyorum.1 aralıkta başladığını bilmiyordum.10 aralık yazıyo 2 günde yol izni. ona bakarak hesaplamıştım.nese sağlık olsun....

• bugün cok ihtiyacım vardı konuşmaya ama erkek arkadasım arayamadı:( sizi arayan var mı kızlar? haber var mı malkaradan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 337nci

bugün cok ihtiyacım vardı konuşmaya ama erkek arkadasım arayamadı:( sizi arayan var mı kızlar? haber var mı malkaradan?

bugun benide aramadı ya cumartesi konuştum en son. bi arkadaşım ıspartada acemelikte ve kıbrısa cıkmış oraya gidecekmiş yemin töreninden sonra. acaba bizimkilerinde belli oldumu ki nereye gidecekleri
  • merhabalar herkese
    benim de nişanlım malkara basarda. ancak ben 9 gündür 2 kez konuştum sadece çok merak ediyorum
    bugün başka konuşan var mı ? niye hiç arayamıyorlar :(
  • benimde abim Tekirdağ/malkarada kısa dönem acemiliğini yapıyor.O da en son geçen pazartesi arayabildi herkesin problemi aynı galiba.
  • eylul nereye gidicekleri belli olmuş sanırım cunku en son konuşmamızda benim erkek arkadasım orada kalacagını söylemişti. yolcu ve alacamer sizlerde hoşgeldiniz hepimizin derdi aynı sanırım konuşamamak valla bu malkara kadar telefon sıkıntısı olan yer duymadım:( bitsede gitsek arkadasım evet biraz özel bir durum ama inş yarın arayabilir:( bu arada eylul sen demiştinya denetim var ailesini arayamayacagını söylemiş diye bgnde dunde arayamayınca ondan korktum birazda inş dogru degildir o dedigin
  • evet çok fena bu durum, allah hepimize sabır versin.
    insan çok merak ediyor kaygılanıyor bu sogukta ne yapıyorlar kimbilir..
    siteyi iyi ki buldum, sizlerden de bunları duymak rahatlattı biraz beni..
    haber alanlar hemen yazsın olur mu?
    herkese sevgiler, iyi geceler dilerim.
  • evet arkadaşlar aramadılar ararsa nereye cıktığını soracağım. bekliyoruz böyle aramalarını
  • ozaman arayan olunca buraya yazalım arkadaslar az da olsa bir fikrimiz olsun niye aramıyorlar orada nasıllar vs gbi
  • ben konuştum bugün.ama sizin için ne kadar bilgi olur bilmiyorum.kışlalar farklı olduğu için.yerler belli olmamış.sağlık karnesi gibi bişe veriyolar sanırım evrak dolduruyoruz dedi.inşallah sizlerde konuşursunuz yakın zamanda:))
  • kızlar sanırım %90 tekirdağ dışına çıkmayacaklar.kışlalar arası dağıtılacaklar.ama emin değilim.antalyalıya duyrulur bu konuda bizi aydınlatırsa seviniriz:))
  • meraba arkadaslar benım erkek arkadsım malkara tankcı olarak gitti fakat en son ayın 15 ınde carsamba gunu benı aradı 6 gundur sesını duymadım benı aradgı numaralr bırının sonu 92 95 bırının sonu da 92 92 numaralrdan aradı carsambadan bu yana 6 gundur haber alamıyorum neden kaynaklanıo olabılır lutfen bılgılendrrmısnız bılen varsa :(
  • eğitimler şu anda daha sıklaştı... yoruluyorlardır... öyle böyle değil, gerçekten yoruluyor eğitimdeyken insan..
    ve aramaya bile takati kalmaz... en basiti yemek yiyecen, oradan telefon kulübelerine derken zaman geçiyor 5 kulübe de bir bakıyorsun 200 er kişi sırada.. beklesen gelmez sıra... en iyisi gidip yatmak diyorsun..

bu yerine göre değişir ama usta asker oluncaya kadar sabredin.... biz 3 ay acemilik yaptık.. düşünün...

o yüzden, 8.30 veya 9 yat saatine kadar, traş, yemek, çamaşır vs herşeyi halletmesi lazım ki, yat saatine yetişsin...

millet ana babasını bile arayamıyor...
    merak etmeyin.. şu anda en güvenilir yerdeler...
  • tesekur edrım bılgılendrdgın ıcın sımdı yorumları okudumda tek benım basımda degılmıs bu sorun aradı 5 gun once ama cok kısa konustu yanı 30 sanıye fln cok kalabalıkd dedı arıycam ben henuz telefon numaarsı veremıoyorum dedı merak etme dedı o gun bugundur ne benı ne aılesını aramadgından bızde merak ettık sımdı yorumalrı okuyunca ıcımız rahat ettı
  • buarada bende bılgılendırme yapıyım bu pazar gunu tekırdaga gıttık gormeye suanda acemılkde oldukalrı ıcın gorusme yaptrmadılar ustabılrıge kadr ve yemın torenıne kadr gorusme yokmus o yuzden bosuna gtmeyın ıcerı almıyolar gorsume yok hafta sonlarıda dahıl arkadslar
  • kısa donemelr tekırdagda kalcakalrmıs hatta malkarada ole dedıelr bız kapıya bırakmaya gtgımızde kısa donemerı nereye dagıtım yapıolar dedık genlde yerınde kalıolar dagıtım olmuo onlara dedıler ve dagtım olsa bıle tekırdag ılce sınırları cıınde yapılıomus uzaga gtmıoalr yanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antalyasporlu

selamlar.
    %100 tekirdağ dışına çıkmayacaklar.
    eken kışla , başar kışla ve hayraboluda ki kışlaya dağıtılırlar. hayrabolu malkaraya aşağı yukarı yarım saat uzaklıkta sanırım. daha üstte kalıyor.

teşekkürler
  • tugce hosgeldin senin erkek arkadasın da basarda cunku benim erkek arkadasımın aradıgı nolarla aynı seni aradıgı nolar. basarda olanlardan kimse arayamıyor özellikle son 2 gundur ya sıra gelmıyor ya da telefon yasagı mı aldılar ne yaptılar kimseden ses seda yok bu askeriyeden de anlamıyoruz ki
  • Arkadaşlar ben acemiliğimi başar kışlasında 335 kd. olarak yaptım.Şu anda Hayrabolu'dayım. Malkara'daki kışlalar biraz sıkıntılı yerlerdir. Telefon imkanı biraz kısıtlıdır. İnşallah Hayrabolu'ya düşerler. Diğer yerlere göre burası biraz daha rahattır. (Üç kışla arasında)

Benim 27 günüm kaldı.
    Şimdiden herkese hayırlı tezkereler diliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.