Şimdi Ara

95. ZIRHLI TUGAY KOMUTANLIĞI - TEKİRDAĞ/MALKARA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
805
Cevap
8
Favori
297.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 95. ZIRHLI TUGAY KOMUTANLIĞI - TEKİRDAĞ/MALKARA YÜKÜMLÜLERİ BU KONUDA TOPLANIYORUZ...

iski: 317. dönem

• atarsa 98
  • Bizim memleket tekirdağ
  • malkaraya düşenler yazsın.
    nizamiyede sizler karşılicaz
    atarsa 36
  • saat 4 te oradayım.

aday no : 91832
  • iskiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,benim askerlik yaptığım yere düşmüşsün??? 303 kd.
    nerdesin başarda mı? tugayda mı??? psiko asker sayısı gene fazla mı??? okulda liselilere öğretmenlik yapıyorsan iyi,yoksa geceler uzun...
  • ben orada 98-99 yılında askerlik yaptım.özellikle kışları berbattır.yazları kavurucudur.tug.kh.bl motor kademe.o zamanlar yaylı yatak nerde.insan şeklini almış beton yataklar.kışın komtan yolu temizleme.koutan yolu nizamiye girişinde bilfiil 10 saat tam teçizat çelik yelek dahil nöbet tuttuğumu bilirim.o zamanlar ordu komutanı çevik bir.kolordu komutanı ilker başbuğ ne günlerdi be.garaj çavuşluğu yapmıştım.
  • Arkadaşlar Buraya Düşene Allah yardım etsin. 315 Kısa dönem gittim.Acemi birliğinde yandınız.Sürüm sürüm sürünürsünüz :)))
    Usta birliğinde öğretmen olanlar yaşadı.Yanlız Tugay komutanına çarpılmayın :) eli ağırdır :)
    Ben Gazinodaydım.Bana sorarsanız Malkarda askerlik yapılacak tek yer gazinodur.Cok çalışmanız gerekir ama komutanları 1 numaradır.
  • 317. k/d idim.

gazinoyu bilirim. gazinoda ne görevin vardı gokhan ?
    mutlaka görüşmüş olmalıyız. nitekim beni gazinoya alacaktınız da yarbay kancayı takınca personel şubeye gittim.
    Tugay Komutanı hayatımda tanıdığım en sert, en çalışkan ve en vatansever insandır. kesinlikle çarpılmamanızı tavsiye ederim.

malkara!
    anlatılmaz yaşanır!
  • arkadaşlar meraba ben askerliğimi 95 zırhlı tug.k.lığında tugay karargah bölüğünde 319.kd olarak yaptım.
    buraya düşecek arkadaşlar gittikleri yerin sürgün yeri olduğunu bilsinler. gerçekten acemi eğitimini eğer hayrabolundaki garnizonda alırsanız bol bol tüfekli tüfeksiz hareketler serisi yapmaya hazır olun:)). usta birliğinde bol bol nöbet tutarsınız.bunun ortalaması saygı sancak nöbeti tutanlar iyi bilir günde en az 4 saattir( bu kısa dönemler için geçerli) tugay komutanının eli ağırdır ama eğer çalışıyorsanız ve işinizi iyi yapıyorsanız kendisinden korkmanıza gerek yoktur.orası kesinlikle ama kesinlikle bir yatış yeri değil haberiniz olsun.zaten yazıcı olursanız way halinize ben en erken saat 23:00 da yatıyordum çünkü şube md o saatte gittiğinden dolayı üzerinide 2 saat nöbet tut. yani 4-5 saat uykuyla geçirilen günler.orada çarşı izni hakkınız değil ödülünüz olarak algılanır.
    memleketin neresi olursa oolsun askerlik yapılmalı ve hakkını veererek yapılmalı

• Hey gidi hey, 75/4 usta birliğimdi gazinoda askerlik yaptım, tugayın en kral yeri burasıydı, ölmeden tekrar görmek istediğim bir yer inşallah oda olur.
  • 74/2 olarak askerliğimi burada yaptım bölük komutanı habercisiydim rahattım.. hayırlı teskereler..
  • 95 zh tugay hakkatende anlatılmaz yaşanır derler ya doğru o söz.
    ilk başta buraya düşenler hemen dönüş biletinizi alın hiç gitmeyin yanarsınız :)) ve yatış yeri kesinlikle değil bunuda unutmayalım..
    tank taburu efsane biyerdir ben tugaydaydım ama mu.bl deydim orası en berbat bi yerdi zaten. ama yinede şükürler olsun bitirdim asekrliğimi orda yalnızzz bizim bölükte en şanssız askerler kısa dönem askerlerdi poşetler yani :) ben 86/4 oalrak bitirdim ve yinede onlar kadar bizde zor5luk gördük
    bütün bunlardan sonra arkama baktığımda
    ne gördüm biliyomsuunuz kocaman bi rüya...
  • Bende buraya düştüm
  • Bende ana itibari ile buraya düşmüş olduğumu öğrendim ve nasıl bir yer ile karşılacağım hala merak konusu :D
  • bende buraya dustum yukarıda yazılanları okuyuncada batıya dustum sevıncı ıcımde patladı:)
  • Sürgün yeri deniliyor ama gidip göreceğiz
  • hayırlısı olsun artık yapacak bısey yok
  • 5 kişiyiz yokmu başka malkara yolcusu
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.