Şimdi Ara

DEFINITIVE CLUB (277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.180
Cevap
42
Favori
332.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tema59

Yav arkadaş bir soru sordum cevabınıda aldım hepize teşekkür ederim ama topik karışmış valla soru sorduğuma pişman oldum bu zor günlerde bu tartışmalara ne gerek var herkez kullandığı cihalar ile mutlu olsun benimki seninkini döver mantığına gerek yok hepimiz kocaman adamlarız lütfen rica ediyorum bir birimizi kırmayalım üzmeyelim

Haklisin hocam. İhtiyacımız olan birlik, beraberlik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

quote:

Orijinalden alıntı: babiş62

DEFINITIVE CLUB
    [/url]
    Bu arada sandy emmi döktürmüş yine

İstediğim bir Center İbrahim Bey GoldenEar XXL Center ama kur olayı fiyatları baya bir oynattı..

Aydın çok iyi bi center tipi Cidde'n ya sesi de öyledir muhtemelen.

Bu arada bende bu mk lari test ettim çok başarılı ama masallah fiyat 25000 USD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 19 Mart 2016; 17:41:10 >

• quote:

quote:

DEFINITIVE CLUB
    [/url]

İstediğim bir Center İbrahim Bey GoldenEar XXL Center ama kur olayı fiyatları baya bir oynattı..

Allah herkesin gönlüne göre versin.Nasip olsun inşaallah gözüm.Çok sıkı bir centere benziyor. Clr 3000 in devamı gibi.Henüz Ülkemizde varmı? Araştırdınmı hiç?

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

quote:

DEFINITIVE CLUB
    [/url]

Aydın çok iyi bi center tipi Cidde'n ya sesi de öyledir muhtemelen.

Bu arada bende bu mk lari test ettim çok başarılı ama masallah fiyat 25000 USD

Tuğrul zaten XXL Tr.de yok daha gelmemiş XL olanı var Forum Audioda üzeri fiyatı 3.260TL.XXL da geldiğinde de en az bir 5.000TL olur herhalde U.S.A fiyatıda 1.250$ XXL ın...

• Aslında tartışmalar oldukça faydalı oluyor, kırılmalar gücenmeler olmasa daha iyi olacak ama.

Sayın Babiş62 elindeki aletlerden çok memnun olduğu için 'babayiğit, babalar, yiğit, yine döktürmüş' gibi tanımlamalar yapıyor, Sayın Kdundar ise daha detaylı akademik, evidence based tartışmaları seviyor.

Açıkça ben biraz daha tartışılmasını isterdim, grafik açıklamalar biraz kafa karıştırıyor ama çok öğretici oluyor.

Benim önerim ise yukarıdaki tartışmalara ek olarak, ses rengi ve frekans tartışmalarında herkesin kulak testi yaptırması, özellikle sayın Babiş benden bir yaş büyüksünüz, bizim yaşlarda kulaklar artık eskisi gibi duymamaya başlar. Bass'larda sorun çok olmaz ama üst frekanslar kaybolabilir. Bu yüzden kullandığınız sub yaş ilerledikçe insana daha mükemmel gözükebilir.

Şaka bir yana kulak testleri seslerin gerçekten ne kadarını duyabildiğimiz açısından oldukça önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Yav arkadaş bir soru sordum cevabınıda aldım hepize teşekkür ederim ama topik karışmış valla soru sorduğuma pişman oldum bu zor günlerde bu tartışmalara ne gerek var herkez kullandığı cihalar ile mutlu olsun benimki seninkini döver mantığına gerek yok hepimiz kocaman adamlarız lütfen rica ediyorum bir birimizi kırmayalım üzmeyelim

Haklisin hocam. İhtiyacımız olan birlik, beraberlik.

Aslında arkadaşlar benim hiç sevmediğim diyaloglar..Benim için konu kapanmıştır..

• babiş62 kullanıcısına yanıt
    Yok Hocam henüz gelmemiş XL olanı Forum Audioda var zaten,ama bu biraz tuzlu olacağa benziyor XXL olanı zira A.B.D fiyatı bile 1250$ şimdilik hayallerimi süslesin zaman neler gösterir bilinmez..

• Insanımızın en büyük Sorunlarından biri bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak. Bilgiye bilgiye karşılık vermek yerine gerçekte herhangi bir bilgi bulunmadığı için ancak laf kalabalığı ve hakaret ile konuyu tamamen alakasız bir yere taşıyarak tartışabiliyor.

Bu başlığın neresinde avrnin ses potansı seviyesi ile o odada ilgili değere ulaşılmaz dedim? Ortaya koymuş hangi ölçüme teknik değere itiraz ettim? Kimin kulak zevkine yorum yaptım?
    Konu net aslında ilgili frekansı kaç db de veriyor cevabı avrnin potansı ile açıklamak. Buna da itiraz gelince kulaktan dolma boş ama kemikleşmiş bilgileri sorgulanan kullanıcıların laf kalabalığı.

Hala alakasız alakasız şeyler yazılıyor yani inanamıyorum. Odadaki feedback nedir, crosstalk nedir, insan yazmadan önce araştırır okur sorumluluk ile yazar. Kulaktan dolma laflar ile teknik kelimeler kullanıp ki onları da tümüyle yanlış kullanıp nereye varılacak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KMLSNY

quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

quote:

Orijinalden alıntı: headbanger6

Supercube II bu arada sordugum cihaz.ilk mesajda tam modelini yazmayi unutmusum

Sunfire hrs 12 den sonra, Definitive süpercüp 1 almıştım, sunfire subwoofer û aramamamıştım..Kısacası pf serisi ile uzaktan yakından alakası yok, tavsiye ederim,küçük boyut olması bence avantaj

Birde bunun Süpercubenin reference serisi var ki olamaz böyle birşey dedirten ve size sub sayfasını kapattıran :-))

Sizede hayırlı olsun Kemal bey süpercub.Tufan'da onuda dinlemiştim perfect bulmuştum hatta ben alacaktım ama nasip olmadı.Sizin gibi def-techin değerini bilen babayiğitliğini algılayan birine geçmiş sevindim..Kaç db de 11hz veriyor diye absürt bi soru sorasım var..
    Şaka bir yana cihaz gülle-gillerden.Hem sinemada hem müzikte yiğit mi yiğit..
    Def-tech kullananlar şöyle geçsin..😀👍🙏

Eywallah İbrahim bey.Uzatmıyıcam Definitive supercube reference için ne söylesem az kalır.Çok mutluyum Sub'ım ile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Eyvallah Kemal hocam

Ne mutlu size final yapmışsınız ,bizde yaparız inşallah

Darısı herkese:-)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

DEFINITIVE CLUB
    [/url]

Manyak cihaz ama çok para
  • Forumların bu durumunu sevmiyorum.Herkesin malı kendine güzel.Hiçbir marka da benim babamın markası değil.Her iyinin daha iyisi var bu da net.Neyse bunlar uzun hikaye.Ben de 2002 yılından beri bunun içindeyim pioneer Sh-v510 serisinin en popüler olduğu o dönenlerde başladım.Paket sistemleri ve giriş seviye cihazları geride bırakırsak bunların üstü cihazlarla ilgilendim.Pioneer,Jbl,Wharfedale,Jamo,Yamaha markalarının o dönem Türkiye'de hangi ürünü mevcutsa kullandım.Önceliğim hep sinema oldu ama Stereo için de girişimlerim oldu.Sonra Definitive'le tanıştım.2 yıldır çeşitli ürünlerini kullanıyorum.Şu anda 40 m2 lik bir salonda bp2000tl,clr2000,bpvx den oluşan bir sistemim var.Ayrıca 7.1 için bir takım bpvx de boşta duruyor.7.1 i kurmak için imkan olursa sisteme ekleyeceğim.Bp2000tl leri ekledikten sonra iki adet pf1500tl yi elimden çıkardım.Power olarak İbrahim abi gibi rotel rb-1090 ve rmb-1095 kullanıyorum.Bizzat Konya'da İbrahim abinin sistemini dinleyerek benzer bir sistem kurmaya karar vermiştim.Şu anda da üst sınıf bir bluray hariç sistemim tamam.Oldukça memnunum ve benim için son olduğunu düşünüyorum.Kablolamayı da lookab xtrillus 8 ve ttaf marka kablolarla hallettim.İncelediğim kadarıyla bu kabinlerin benim kullanım şeklimle ömürlük olacağını düşünüyorum.Tabiki elektronik bu ne olacağı belli olmaz.Önceliğimin sinema oluşu,2x380 watt olduğu söylene Rotel'in bu gücü karşısında bana mısın dememesi,kabin kalitesi,performansıyla sinema tutkumu yeniden canlandırması ile yukarıda da belirttiğim gibi benim için son nokta definitive.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edmontdante -- 19 Mart 2016; 22:47:54 >

• kdundar kullanıcısına yanıt
    Pişkinliğinde bu kadarı pes...
    Yazmayayım diyorum forumdaki diğer kullanıcılara saygısızlık ediyoruz diyorum ama yok ısrarcısınız ,hala konuyu evirip çevirip avr nin potansına bizim bilgisiz olduğumuza getiriyorsunuz.Üstüne üstlük yaptığınız hakaret dolu seviyesiz eleştirinizi haklı gösterip bizi laf kalabalığı ve hakaretle suçluyorsunuz ayıp değilmi yahu yakışıyormu size!!

Ayrıca siz bahsi geçen hoparlörün kaç watta kaç db verdiğini ölçtünüzmü biliyormusunuz?Eğer bunu yapamıyorsanız ki yapamazsınız,ya internetten varsa test ve reviewlere yada benim gibi bu ürünü kullanmış kişilerin bilgisine yahut deneyimlerine başvurma gereği duyacaksınız ha keza bende öyle yapıyorum yada canlı canlı gidip kendim deneyimliyorum.burada ki bir çok forumdaşta bunu bu şekilde yapıyordur zaten.

Konu yine çok okuyan mı çok gezen mi bilir muhabbetinde,siz istediğiniz kadar teknik verileri verin hoş sizin verdiğiniz veriler değil bunlar testler le elde edilmiş değerler oluyor (sizinde testleriniz varsa buyrun yazın lütfen!!) Siz bu bilgileri kitaptan okumuş bilgi sahibi edinmişsiniz dorumu??hee şimdi sizin bu okuduklarınız benim ve diğer kullanıcıların deneyimleri paylaşımları olmadan yazılmak çizilmekten öteye gidemez..Bu işin sound kısmı var oda akustik kısmı var tınısı var her insanın o tınıyı beyenip beyenmemesi var..

Şimdi soruyorum size velevki hiç anlamıyorum bu işten (bu arada 20 yıldır sevdalısıyım bu işin)siz bana kalkıp bir hoparlörün diyaframından veya bir anfinin elektik devrelerinden bahsetseniz nolur bahsetmeseniz nolur.Ben uzun zamandır severek kullandığım bir hoparlörü gerçekten övgüyü hakettiği inancıyla hareket ederek deneyimi mi paylaşmak istedim ama siz çıktınız ukalalık ve bilir kişilik yapıp bizleri cahil bilgisiz konuyla alakasız birer insan yaptınız sonrada pişki pişkin bunları yazan siz değilmişsiniz gibi "bilgiye bilgiyle karşılık vermek yerine" diye bir cümle kuruyorsunuz komik oluyorsunuz..

bu yazıyı okayan forumdaşlar ne anlatmak istediğimi anlayacaklardır.Umarım sizde anlarsınız tabi yer kaldıysa..

• quote:

Orijinalden alıntı: A L B A T R O S

Pişkinliğinde bu kadarı pes...
    Yazmayayım diyorum forumdaki diğer kullanıcılara saygısızlık ediyoruz diyorum ama yok ısrarcısınız ,hala konuyu evirip çevirip avr nin potansına bizim bilgisiz olduğumuza getiriyorsunuz.Üstüne üstlük yaptığınız hakaret dolu seviyesiz eleştirinizi haklı gösterip bizi laf kalabalığı ve hakaretle suçluyorsunuz ayıp değilmi yahu yakışıyormu size!!

Ayrıca siz bahsi geçen hoparlörün kaç watta kaç db verdiğini ölçtünüzmü biliyormusunuz?Eğer bunu yapamıyorsanız ki yapamazsınız,ya internetten varsa test ve reviewlere yada benim gibi bu ürünü kullanmış kişilerin bilgisine yahut deneyimlerine başvurma gereği duyacaksınız ha keza bende öyle yapıyorum yada canlı canlı gidip kendim deneyimliyorum.burada ki bir çok forumdaşta bunu bu şekilde yapıyordur zaten.

Konu yine çok okuyan mı çok gezen mi bilir muhabbetinde,siz istediğiniz kadar teknik verileri verin hoş sizin verdiğiniz veriler değil bunlar testler le elde edilmiş değerler oluyor (sizinde testleriniz varsa buyrun yazın lütfen!!) Siz bu bilgileri kitaptan okumuş bilgi sahibi edinmişsiniz dorumu??hee şimdi sizin bu okuduklarınız benim ve diğer kullanıcıların deneyimleri paylaşımları olmadan yazılmak çizilmekten öteye gidemez..Bu işin sound kısmı var oda akustik kısmı var tınısı var her insanın o tınıyı beyenip beyenmemesi var..

Şimdi soruyorum size velevki hiç anlamıyorum bu işten (bu arada 20 yıldır sevdalısıyım bu işin)siz bana kalkıp bir hoparlörün diyaframından veya bir anfinin elektik devrelerinden bahsetseniz nolur bahsetmeseniz nolur.Ben uzun zamandır severek kullandığım bir hoparlörü gerçekten övgüyü hakettiği inancıyla hareket ederek deneyimi mi paylaşmak istedim ama siz çıktınız ukalalık ve bilir kişilik yapıp bizleri cahil bilgisiz konuyla alakasız birer insan yaptınız sonrada pişki pişkin bunları yazan siz değilmişsiniz gibi "bilgiye bilgiyle karşılık vermek yerine" diye bir cümle kuruyorsunuz komik oluyorsunuz..

bu yazıyı okayan forumdaşlar ne anlatmak istediğimi anlayacaklardır.Umarım sizde anlarsınız tabi yer kaldıysa..

Sn.A L B A T R O S,

Mesaj yazıyorum ve diyorum ki tartıştığımız konuya devam etmek yerine laf kalabalığı ile apayrı cevaplar veriliyor. Bu son mesajınız da Aynen bu şekilde olmuş.

Son kez yazayım, söylemek istediğim haricinde birşey anlaşılmasın. başlıkta birçok defa bu hoparlörün söz konusu frekansı -kaç db de verdiği soruldu. Doğru mu?
    Siz ve sayın babiş62 bu konuya avrnin ses seviyesi ile cevap verdi ve sanki cevabı buymuş gibi arkasında durdu mu?
    Benim yazdığım eleştiri de hoparlör ile ilgili en temel bilgiye bile sahip olunmadan ahkam kesilmesi. Bu kadar, eleştirinin daha ötesi yok.

Bir hoparlörün frekans cevabını bilmek için ölçmeye gerek olmadığını sanırım bilirsiniz. Hoparlörün frekans cevabını kullanıcıların kulağı ile bulması mümkün değildir. Ölçmek haricinde konuştuğumuz konunun bir cevabı ne yazıkki yok. Nasıl ölçülür diye merak ederseniz, ya yansımasız bir oda lazım veya ölçüm programınız ile odadan ilk yansıma gelecek mesafeden hemen öncesini limitlemeniz.
    Odayı ve hoparlörü ölçme konusunda merakınız ve bilginiz varsa memnuniyetle üzerine konuşalım ölçmek isteyipte yapamadığınız birşey varsa yardımcı olurum, ne gerekli olur hangi Program kullanılır akustik hangi parametre hangi işe yarar anlatırım. Hem Teorik hem pratik bilgim var dilediğiniz zaman üzerine konuşuruz.

Mesajınıza halen subjektif ve benim hiç değinmediğim şeyler yazarak devam ediyorsunuz. Rica edeyim benim yazdığımdan alıntı yapın, ben nerede kişisel zevkinize itiraz ettim? Nerede bu hoparlör bu frekansı sizin duyduğunuz gibi vermez dedim, nerede tınısı yanlış veya performansı düşük dedim? 1 kelime dahi örnek veremezsiniz çünkü yazmadım, eleştirdiğim nokta kişisel zevk değildi tekrar yazayım hoparlörün en temel parametresinin bilinmeden cevap yazılmasıydı.

Çok gezme çok okuma konusu bilinmez.kimin de kadar cihaz dinlediği ve bu dinletiyi ne kalitede ve ne kadar hakim olarak yaptığını bilemeyiz. Ancak bu birikimlerin sonucunda süzülen yazdıklarından kurduğu sistemlerden birşeyler anlamaya çalışırız.
    Benim için mesela hangi sistemi hangi hacimde bir odada kullanıyor bu işi ne kadar biliyorun en temel cevabıdır. Bir kullanıcı olaya temelden yanlış başladıysa üzeri doğru inşa edilemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: kdundar

Bazen cidden şaşırıyorum, ilgili frekansı - kaç db de veriyor sorusunun cevabını avr nin potans ayarı ile ilişkilendiren ancak üzerine konu ile ilgili ahkam kesen zihniyeti cidden anlayamıyorum.

Bir hoparlörün en temel 2 parametresi olan frekans cevabı ve hassasiyetin ne olduğu dahi bilinmeden bir hobidaş çıkıp nasıl yazar aklım almıyor.
    Ek olarak hoparlörün teknik özelliklerinden bahsederken tümünü yanlış ifade ederek/açıklayarak bir modeli övmenin kime ne yararı olduğu konusu ciddi Soru işareti.

Forum ortamına yazmanın sorumluluk gerektirdiği konusu sanırım yazan çoğu kişinin aklına gelmiyor.

Sn kdundar sizin ilk mesjınızda ki hitap şeklini yaklaşımınızı alıntılıyorum tekrar okuyun lütfen.

Buranın neresinde bilgi var neresinde paylaşım var kendi egonuza yenik düşüp tamamen bizleri aşağılamaya çalışan,bilirkişilik yapmaya çalıştığınız,bizi bilgisizlikle suçladığınız bir yazı bu.
    Zaten olayda bu bizim tepkimizde üslubunuza zaten...
    Ayrıca burda evet deneyimi mi paylaştım bunu sn.Aticus ta yaptı,babiş ibrahim beyde,eray arkadasın sorduğu -kaç db de veriyor surusuna varsay ki deneyimle yaklaştım da durumu böyle izah etmeye çalıştım velevki bunda bir yanlış yada bir eksik var sizin yaklaşımınız bu mu olmalıydı.lütfen yazıyı bir kaç kere okuyun ne hissettiriyor size??tekrar ediyorum benim tepkim saygısız uslup kullanımına idi varsa bilginiz deneyiminiz paylaşın tabi kendi adıma memnuniyetle karşılarım.

Bu arada gerçekten iyiniyetle bilgi ve deneyim paylaşmaksa niyetiniz buyrun bir gün misafirim olun bende size olayım eleştirilerimizi deneyimlerimizi yorumlarımızı paylaşalım bunu canı gönülden söylüyorum..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    Enteresan bir yerden girmişiniz.Sizin ve vazgeçemediğniz z11 inizin mutluluğuda bilinir... Eyvallaaah işimiz müzik olduğu için,konservatuar ve müzik okulları önerilerinde de vardır.Yılda bir kez odyometre yaptırıyoruz.Gayet sağlıklı maşaallah👍
    Aynen sizlere de ve herkesede tavsiye olunur aslında. İşin aslı kulak yıkattırma işinide yılda bir kez siz ve herkes yaptırsın süper bir olay.Sağlıklı yaşam kurallarındandır.. Kulaklar zil gibi açılıyor. Şimdi adamın biri "zil gibi açılıyor" da ne demektir diye sorar.. Ne yaparsın bilgisizlik işte..Hahaaaaa..

• maşallah başlık epey hareketlenmiş.
    ben de bu şekilde hareketlenmesini seviyorum forumun. Tabii hakaret ve kırıcı olmayan üslup ile yürütüldüğü sürece.
    kdundar yaptıysak bir yanlış değerlendirme kendi üslubu ile düzeltmeye çalışmış.
    analitik düşünce yapısına sahip ve dünyayı bu şekilde algılayıp anlayan biri için duyguları ile dünyasını kurmuş birilerinin kolay kolay anlaşması zaten kolay değil.
    genel olarak 4 tipe ayırırlar ve renklerle ifade ederler ya belki bu konuyu bilen duyan veya daha iyi hakim olanınız vardır. mavi,yeşil,sarı ve kırmızı renkler atfederler kişilk ve karakter analizlerinde. yönetici ve lider analizlerinde de kullanılır. duygusal yönetici, analitik yönetici tipleri vs. analiz edilir. bazı durumlar için biri elzem iken bazı durumlarda diğeri ön plana çıka ve tercih edilir vs. vs. Neyse ben psikolog ya da bu tahlilleri yapan biri değilim. Aldığım eğitimlerden aklımda kalan kırıntılar.
    Yani burada benim gördüğüm burada farklı karakter tiplerinin olayı farklı algılaması ve yorumlaması söz konusu.
    Yanlışlarımız varsa düzeltelim, ama kafa göz yarmadan lütfen.

• Definitive C/L/R 2500 center hoparlörümü satıyorum arkadaşlar bilginize. ilan no 284111773

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJPlatinium -- 22 Mart 2016; 16:42:20 >
  • DJPlatinium D kullanıcısına yanıt
    Satmak istemiyorsunuz sanırım :)

Yazdığınız fiyata neredeyse Definitive 5.0 set alınabiliyor.
  • quote:

Satmak istemiyorsunuz sanırım :)

Yazdığınız fiyata neredeyse Definitive 5.0 set alınabiliyor.

evet fiyat biraz fazla oldu. :D esasında satmak da pek istemiyorum ama.
  • 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.