Şimdi Ara

DEFINITIVE CLUB (274. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.180
Cevap
42
Favori
332.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu definetive bp 6 nasıl bir kolondur sesi nasıldır hiç tecrübe etmedim onkyo tx nr 818 avr ile uyumlu olurmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tema59 -- 15 Mart 2016; 19:01:14 >
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Amma hızlısın üstad :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok üstad sadece merak bu aralar virüs aktif değil beklemedeyim

Ustad sende mi malum
    Önü arkası ayrı oynayan bir hoparlördür😄Şaka bir yana bipolar yapıda olduğundan aslında stereo dinlemede farklı tadlar verebilir oda içinde kaybolabilir ve olduğundan daha büyükmüş gibi hissettire bilir. Ama sinemada kafayı yedirtir özellikle üst frekans efektleri oda da küçükse yansıtma riski var...Stereo için ok ama sinema için bipolar teknolojisi önde problematik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

arkadaşlar bu definetive bp 6 nasıl bir kolondur sesi nasıldır hiç tecrübe etmedim onkyo tx nr 818 avr ile uyumlu olurmu

O boyuna bacağına bakmadan (88cmboy) Maksimum 175w seviyelerini varabilen 91db sensivity verebilen 25hz-30khz aralığında çalışan güçlü bir hoparlördür. Onkyo avrler ile de uyumu,eskiden beri olumlu olduğu söylenir.Yeterki Definitive hoparlörler doyurucu amplilerle sürülsün. Sinemadaki performansı daima hayranlık bırakmıştır. (Definitive sevdamın ilk başlangıç hoparlörüdür bp6b. Sonrası sırayla bp8-bp10-bp30-bp2000tl modellerinin hepsini kullandım.En son en büyüğü bp3000tl ye kadar geldim.Her sıralama çıkışında sound & tını & power vs gerçekten katman katman dahada güzelleşiyor) Bir efsanedir DEFİNİTİVE.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babiş62 -- 18 Mart 2016; 23:36:35 >
  • 25 hz i kac db le veriyor bu speker arkadaslar

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    -50db

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

-50db

SALARIM HEPSİNİ ÜSTÜNE VALLA

DEFINITIVE CLUB
    İşte hepsi birden çalsa 25hz e inmez....

• BP 3000TL -30-35 rahatlıkla 25hz yi duyar hissedersiniz.15,20hz leride -10,15 lerde salınımları hissedersiniz.Tarafımca test edilmiştir.

• A L B A T R O S A kullanıcısına yanıt
    Henüz bp6 dayız İbocan. Daha bp3000tl ler kaç db de 13hz verir diye muhabbete bir başlarsak ooohooo

• Eyvallah üstad eline sağlık sizin definetive sevdanızı biliyorum ben burda sorana kadar kolonlar satıldı başka bahara artık alan keyfini çıkarsın

• Bu jl sub Rel sub super cub referans
    Mk350 gibi sub lari Alanlar Cidde'n yanlis yapıyor yarısı fiyatına 3000tl alsın bıraksın sub mub bos yere uğraşıyoruz madem 15 hz se gerek yok sub almaya

• Kule satan var mı :)
  • buradaki yazıları okumamıştım henüz ama dün akşam serdar ın bana sağladığı stereo arşivimi kurcalarken bass testlerine rastladım.
    200/300 hz den başlayıp 20 hz. e kadar kademe kademe ses sinyalleri örnekleri vardı. Ben de geç saati fazla sese yüklenemeden denedim.
    50 hz den sonra mevcutta -30 db. de duran amfinin sesini açmam gerekti. 20 hz için -10 db. kadar indim. Bu seviyelerde duyuyorsunuz ama tatmin edici bir bas ses değil.
    yani Sub ların verdiği güçlü ve hızlı bas değil.
    O yüzden gerçekten bu seviyelere inebildiğini iddia etseler de tower hoparlörlerden alınacak bas performansı sinema da hiçbir zaman sub ın yerini tutamaz.
    stereo da iyi işler görür o bir gerçek. O yeteneği olsun da kullanıp kullanmamak sizin kontrolünde olsun di mi ama
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    Hemen hemen aynı familyadan oldukları için benim GoldenEarlar,Sayın aticus zaten Sinema için hariçten Force Field 4 Sub. kullanıyorum.Stereo içinse siz bana özelden iyi bir Stereo Amp.ile hop.ların çok değişeceğini söylemiştiniz.Bir kaç hafta oldu Marantz Pm-14Mk2 Ki Signature aldım Hoplar çok değişti baslar çok güçlü gerçekten.Duyduğum bu bass performansından sonra GoldenEarların neden kauçuk ayaklar üzerine oturtulduğunu daha iyi anladım.

• KMLSNY kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim...
    bu tamamen zevkine kalmış 15Hz e iniyor BP3000TL ler..
    ben fantazi yapıp Velodayne SPL1200R ile birlikte kullanıyordum mesela..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A L B A T R O S -- 17 Mart 2016; 22:03:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A L B A T R O S

bu tamamen zevkine kalmış 15Hz e iniyor BP3000TL ler..
    ben fantazi yapıp Velodayne SPL1200R ile birlikte kullanıyordum mesela..

15 hz ı kac db veriyor ustat

• 
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.