Şimdi Ara

DEFINITIVE CLUB (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.180
Cevap
42
Favori
332.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HAKKAT HA. KİM KİMİ ATIYOR NEYİ ATIYOR NE YAPIYORUZ ANLAMADIK BE YAW.
  • quote:

Orjinalden alıntı: süper cüp

birde caktır madan yeni deftec leri nasıl eve sokcam onu düşünüyorum .ufak olsalar anlaşılmazda kumandan gördümü beni evden kovcak.bayram da beş gün fena olmazdı yani

arkadaş yeni almış bp7002 leri nasıl eve getireceini düşünüyor
  • arkadaşlar lütfen yardım definitive pro 1000 modleini naısl bilirsiniz...büyük bi ihtimal alıcamda.....yorumlarınız içi teşekürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yorgunrap_17

arkadaşlar lütfen yardım definitive pro 1000 modleini naısl bilirsiniz...büyük bi ihtimal alıcamda.....yorumlarınız içi teşekürler...

Sefalenk isimli arkadaştan mı O satıyoduda 2. el o yüzden sordum Sesini dinlemedim ama definitive ise iyidir mantığı yürütülebilir
  • quote:

arkadaşlar lütfen yardım definitive pro 1000 modleini naısl bilirsiniz...büyük bi ihtimal alıcamda.....yorumlarınız içi teşekürler...

arkadaşım fiyat ne aldın definitive 1000 den
  • quote:

Orjinalden alıntı: eresgü

quote:

arkadaşım fiyat ne aldın definitive 1000 den

fiyat gizli kalsın özeline atarım....
  • evet arkadaşlar nolur bana da yardımcı olun bıktım artık sub değiştirmekten....elimden yamahayı çıkardım şimdi ben de bir definitive prosub 1000 istiyorum bu sefer pişman olmazsın diyebilen arkadaşlar var mı aranızda?yardımlarınızı bekliyorum
  • arkadaşım bundan önce kaç adet sub kullandın ve modellerini yaz ben de sana reçete yazim
  • subwofer tavsiye onkyo 603,quadral 550 quantas sistemim var bende def çi olmak istiyorum ama hangi modeli siz wofer alırken neye dıkkat ettınız buyuk olmalı mı yoksa def1000 gıbı 100 gıbı modelller de uygun olurmu
    lutfen
  • Sub alırken mümkün olduğunca geniş diyaframı tercih etmelisin.15" 'ten aşağısı sana düşük frekans konusunda pek yardımcı olmaz.Bass'ı göğsünde değil ensende hissetmelisin.Dııııımmmm değil, BOOOOOMMMMM olmalı.Herşey diyaframın çapı ile doğru orantılı. (Düşük rekans) = (yüzündeki tebessüm) .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepbass -- 9 Ekim 2007; 11:26:34 >
  • Hatalı açıklama!

15" 'ten aşağısı sana düşük frekans konusunda pek yardımcı olmaz. Kısmen hatalı!
    Herşey diyaframın çapı ile doğru orantılı. Tamamen hatalı!

Açıklamaları daha sonra yapacağım. Arkadaşlar kusara bakmasın şu an çok yoğunum o yüzden.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: deepbass

Sub alırken mümkün olduğunca geniş diyaframı tercih etmelisin.15" 'ten aşağısı sana düşük frekans konusunda pek yardımcı olmaz.Bass'ı göğsünde değil ensende hissetmelisin.Dııııımmmm değil, BOOOOOMMMMM olmalı.Herşey diyaframın çapı ile doğru orantılı. (Düşük rekans) = (yüzündeki tebessüm) .

• tesekkur ediyorum yani ne kısası ne kalını en makbul olanı buyuk olanı dıyorsunuz:) ilginize tesekkur ederim piyasada o kadar çok yanıltan satıcı varki elektronikte her zaman yanılıyoruz. siz iyi ki varsınız.
  • simdiden ılgıne tesekkur edrım saol varol
  • Ben def sistemimi yaklaşık 5 ay önce toparladım , forumdaki arkadaşlardan çok faydalı bilgiler aldım, özellikle teknika abimize burdan tekrardan teşekkürlerimi sunuyom. Evlilik hazırlığı içersindeyiz, kısmet olursa 3 hafta sonra kendi evimizde yaşamaya başlayacağız. Sistemi ilk defa bugün deneme fırsatım oldu, beklemek ne kadar zor geldi siz tahmin edin. Ev eşyası olarak aldığım ilk şeylerdi bunlar :) açıkcası böylesine muhteşem bir ses beklemiyordum , ilk fırsatta bende fotolarımı foruma ekleyeceğim. Bu arada sitemde kullandığım sub. prosub100 ve inanılmaz bir sesi var , ortalık yıkılıyor :) üst modelleri düşünemiyorum.

Apartman dairesinde oturacağız , salon mutfak ve oturma odasının arasında kalıyor , yandaki dairelere rahatsızlık vereceğimizi sanmıyorum , acaba sesden aşağıdaki dairemi çok etkilenir yoksa yukardakimi , ve bunu engellemenin ekonomik bir yolu varmıdır. Bu arada anfi ayarlarını otomatik kurulum yaparak gerçekleştirdim ses açısından bir kaybım olurmu?

Sistem bileşenlerim
    front - bp8
    rear - bp6
    center - clr2000
    sub prosub100
    Sony 1200es
    Pioneer dv696
    Panasonic 42pv60

Selamlar..

• quote:

Orjinalden alıntı: hunter26

Ben def sistemimi yaklaşık 5 ay önce toparladım , forumdaki arkadaşlardan çok faydalı bilgiler aldım, özellikle teknika abimize burdan tekrardan teşekkürlerimi sunuyom. Evlilik hazırlığı içersindeyiz, kısmet olursa 3 hafta sonra kendi evimizde yaşamaya başlayacağız. Sistemi ilk defa bugün deneme fırsatım oldu, beklemek ne kadar zor geldi siz tahmin edin. Ev eşyası olarak aldığım ilk şeylerdi bunlar :) açıkcası böylesine muhteşem bir ses beklemiyordum , ilk fırsatta bende fotolarımı foruma ekleyeceğim. Bu arada sitemde kullandığım sub. prosub100 ve inanılmaz bir sesi var , ortalık yıkılıyor :) üst modelleri düşünemiyorum.

Apartman dairesinde oturacağız , salon mutfak ve oturma odasının arasında kalıyor , yandaki dairelere rahatsızlık vereceğimizi sanmıyorum , acaba sesden aşağıdaki dairemi çok etkilenir yoksa yukardakimi , ve bunu engellemenin ekonomik bir yolu varmıdır. Bu arada anfi ayarlarını otomatik kurulum yaparak gerçekleştirdim ses açısından bir kaybım olurmu?

Sistem bileşenlerim
    front - bp8
    rear - bp6
    center - clr2000
    sub prosub100
    Sony 1200es
    Pioneer dv696
    Panasonic 42pv60

Selamlar..

Abi öncelikle allah tek yastıkda kocatsın...2.si sistemin hayırlı olsun 3.sü ekonomik bi şekilde ses izalasyonu yok 15-16 mkare odaya bile 5-10 bin ytl arası...die biliorum tabi daha yüksek bile olabilir.......bu arada pro sub 100 senin için yeterliyse benim içinde yeterli olur sanırım....neyse saygılar...

• oooh oooh burada herkez kaynaşmış biz unutulduk tabi...

def lerle yamahaların uyumu nasıl yorum yapacak saygıdeğer arkadaşlar saolsunlar şimdiden...
  • quote:

Orjinalden alıntı: zart

oooh oooh burada herkez kaynaşmış biz unutulduk tabi...

def lerle yamahaların uyumu nasıl yorum yapacak saygıdeğer arkadaşlar saolsunlar şimdiden...

Sevgili @zart :

Unutulur mu yahu,hemen soruna yanıt vereyim elimden geldiğince :

Definitive subwoofer ile Yamaha uyumu kusursuz

Ayrıca Definitive'ler gerek kolon olarak gerek subwoofer olarak aktif olduklarından ve kendilerine has amfi düzenleri ve yapıları olduğundan hemen her sistemle uyum içinde çalışıyor,ancak kolonlarının Yamaha ile uyumunu bilemiyorum...Sevgili @Teknika kullanıyor Definitive kolonları ve çok memnun,tabii elbet bu tamamen zevk işi,herkesin en beğendiği ve uzunca süreler dinleyeceği sisteme kavuşmasını dilerim...

Hoşçakalın,saygılar...

• arkadaşlar soruma tam bir cevap alamadım, bazı sublar alttla oluyor bazısı önde bu bir sorun teşkil ediyormu merak ediyorum.apartmanda oturanlar için, alltta olan sub almasın dıyeniniz varmı? yanı 500 600 dölarlık bır defınıtıve sub da 1500 2000 dölar lık sub gorevi yaparmı. lutfen yardım..
  • sağolasın affan teşekkür ederim...bu arada bp 8 lerin fiyatları ne kadar bir bilgin var mı bazı yerlerde peşin fiyata 1000 ytl diye söylentiler dolaşıyor ama bu fiyat bana biraz ucuz gibi geldi...sen ne dersin onaylıyormusun bu fiyatı
    quote:

Orjinalden alıntı: Affan

quote:

Orjinalden alıntı: zart

oooh oooh burada herkez kaynaşmış biz unutulduk tabi...

Sevgili @zart :

Unutulur mu yahu,hemen soruna yanıt vereyim elimden geldiğince :

Definitive subwoofer ile Yamaha uyumu kusursuz

Ayrıca Definitive'ler gerek kolon olarak gerek subwoofer olarak aktif olduklarından ve kendilerine has amfi düzenleri ve yapıları olduğundan hemen her sistemle uyum içinde çalışıyor,ancak kolonlarının Yamaha ile uyumunu bilemiyorum...Sevgili @Teknika kullanıyor Definitive kolonları ve çok memnun,tabii elbet bu tamamen zevk işi,herkesin en beğendiği ve uzunca süreler dinleyeceği sisteme kavuşmasını dilerim...

Hoşçakalın,saygılar...

• tabiki okadarlık bir cihazla mukayese edilemez fiyatlarına göre kalitesinin de arttığı herkezce bilinir...ama ben sub driverının alttan olmasını pek sevmiyorum...yere vuracakmış gibi geliyor bide bunun alttakileri rahatsız ettiği ise neredeyse kesin...
    quote:

Orjinalden alıntı: posa

arkadaşlar soruma tam bir cevap alamadım, bazı sublar alttla oluyor bazısı önde bu bir sorun teşkil ediyormu merak ediyorum.apartmanda oturanlar için, alltta olan sub almasın dıyeniniz varmı? yanı 500 600 dölarlık bır defınıtıve sub da 1500 2000 dölar lık sub gorevi yaparmı. lutfen yardım..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.