DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Veri Hatası(Döngüsel Artıklık Denetimi) Yardım Lütfen
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
79
Cevap
0
Favori
148.992
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> FPS/TPS >> Veri Hatası(Döngüsel Artıklık Denetimi) Yardım Lütfen
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      8791 Mesaj
      07 Ağustos 2007 22:54:02
      ark daha önce oynayıp sildiğim bi oyunu yeniden yüklemek istedim yükleme %3 teyken bu hatayı verdi sorun nedir nasıl hallolur lütfen yardım

|| MSI Z170A PRO CARBON || INTEL 6700K || CORSAIR H110i GTX || ASUS STRIX GTX 1070 || CORSAIR FORCE LS 2*128GB RAID || KINGSTON DDR4 16GB(4x4) HYPERX PREDATOR 2666MHZ || DELL U2312HM IPS || EVGA GQ750 || BEQUIET DARKBASE 900 ||
    • Yüzbaşı
      745 Mesaj
      07 Ağustos 2007 22:55:42
      %95 cd bozulmuş benimde başıma geldi bikaçkere

• Uzman Mobil
      10187 Mesaj
      07 Ağustos 2007 23:10:37
      Ben de aynı olayı defalarca yaşamıştım, hepsinde sorun cd'dendi.

Logitech Z906 / G27 / Momo Racing / Rumplepad 2 / G15 v2 / G500
      Canon EOS 550D | EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS | EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II
      Steam: HUNT3R_1907 / Battle.net: Hunt3r1907#2436
      PSN: HUNTER_1907 / Game Center: HUNTER_1907
    • Yarbay
      2753 Mesaj
      07 Ağustos 2007 23:28:00
      xp kullanıyorsan oyunun bulunduğu klasörü sil sonra tuneup gibi bakım programlarıyla bir temizlik yap

Satılık donanım ürünleri
      No time for feeling sorry, I got here on my own
      I won’t ask for mercy, I choose to walk alone
    • Yüzbaşı
      969 Mesaj
      07 Ağustos 2007 23:31:32
      cd sizlere ömür demek, ama emin olmak için nero scandisc ile kontrol edebilirsin

• Yarbay
      6767 Mesaj
      08 Ağustos 2007 00:00:53
      CD'den okuyamıyor. CD bozulmuş ya da optik yüzey çizik veya kirli.

HTC 10 Kulübü | Steam | Origin: teoska | Social Club | Spotify
      MONSTER TULPAR T5 V8.1.1 15.6" Full HD + Logitech G300S Optical Gaming Mouse + Logitech G240 Gaming Mousepad + Steam Controller + Windows 10 Pro Redstone
      11 yıldır üye | Virgo
    • Yarbay
      8791 Mesaj
      08 Ağustos 2007 01:18:36
      dostlar cd çizildi büyük ihtimalle yaw cd rom arızalı olsa diğer oyunlarıda yüklemez hepsini yükledim bi bu arızalı kaldı ne yapsak ya bi temizlim bakalım cd yi belki düzelir pek umudum yok ama

|| MSI Z170A PRO CARBON || INTEL 6700K || CORSAIR H110i GTX || ASUS STRIX GTX 1070 || CORSAIR FORCE LS 2*128GB RAID || KINGSTON DDR4 16GB(4x4) HYPERX PREDATOR 2666MHZ || DELL U2312HM IPS || EVGA GQ750 || BEQUIET DARKBASE 900 ||
    • Yarbay
      4034 Mesaj
      08 Ağustos 2007 01:53:37

quote:

Orjinalden alıntı: therack

dostlar cd çizildi büyük ihtimalle yaw cd rom arızalı olsa diğer oyunlarıda yüklemez hepsini yükledim bi bu arızalı kaldı ne yapsak ya bi temizlim bakalım cd yi belki düzelir pek umudum yok ama

Temizlemekle olmuyor ben çok denemiştim.

Referanslarım için profilimi açınız.Orada hatırlayabildiğim tüm referanslarım yazmaktadır.
      Güzide ses sanatçısı Sevim Tanürek'in ölümünü lütfen araştırınız.Araştırınız dedim araştırmadınız,tekrarlıyorum araştırınız!
    • Yarbay
      2609 Mesaj
      08 Ağustos 2007 09:03:14
      Yaaw bu "İnternal Error"u nasıl çevirmişler bööle,sözlükten baktım;"içiçe,dahili" gibi anlamları var,valla bravo "veri döngüsel"

• Yarbay
      6767 Mesaj
      08 Ağustos 2007 10:09:43

quote:

Orjinalden alıntı: therack

"Çizik"ten bahsediyorsan CD'nin optik yüzeyini kolonyayla falan temizlemeye kalkışma. Bir işe yaramaz. Ancak optik yüzey kirlendiyse ve bu yüzden okunamıyorsa bir işe yarar.

Çizik varsa ya pahalı cilalama araçlarını kullanacaksın, ya da amatör olarak;

• Optik yüzeyin orta deliğinin çevresine dişmacunu sür ve dairesel olarak bütün yüzeye yay (Dişfırçası ile yavaşça veya yumuşak bir bez ile). Biraz beklet, sonra suyla temizle ve iyice durula.
    • Bu olmazsa, bir torbanın içine biraz buz koy, bu buzların arasına da CD'yi koy. Sonra bunu buzlukta (buzdolabı, derin dondurucu vb) beklet. Sonra çıkar.
      Veya direk buzlukta da bekletebilirsin.

Bu yollarla hepsi değil ama 1-2 çizik CD kurtarılmıştı.

Eğer bunlar olmuyorsa, saatlerini ve hatta günlerini dahi harcayacağın ama değecek CD kurtarma yazılımlarını öneririm. Ama dediğim gibi çizik CD'den dosya kurtarmak çok uzun süreni alır.

IsoBuster
      UltraCopy
      BadCopy

gibi programlar ile kurtarmayı dene (en hızlısı değil, en kaliteli veri kurtarımını ayarla).

• _____________________________

MONSTER TULPAR T5 V8.1.1 15.6" Full HD + Logitech G300S Optical Gaming Mouse + Logitech G240 Gaming Mousepad + Steam Controller + Windows 10 Pro Redstone
      11 yıldır üye | Virgo
    • Yarbay
      8488 Mesaj
      08 Ağustos 2007 10:29:18

quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

Alıntıları Göster

"Çizik"ten bahsediyorsan CD'nin optik yüzeyini kolonyayla falan temizlemeye kalkışma. Bir işe yaramaz. Ancak optik yüzey kirlendiyse ve bu yüzden okunamıyorsa bir işe yarar.

• Optik yüzeyin orta deliğinin çevresine dişmacunu sür ve dairesel olarak bütün yüzeye yay (Dişfırçası ile yavaşça veya yumuşak bir bez ile). Biraz beklet, sonra suyla temizle ve iyice durula.
    • Bu olmazsa, bir torbanın içine biraz buz koy, bu buzların arasına da CD'yi koy. Sonra bunu buzlukta (buzdolabı, derin dondurucu vb) beklet. Sonra çıkar.

Eğer bunlar olmuyorsa, saatlerini ve hatta günlerini dahi harcayacağın ama değecek CD kurtarma yazılımlarını öneririm. Ama dediğim gibi çizik CD'den dosya kurtarmak çok uzun süreni alır.

IsoBuster
      UltraCopy
      BadCopy

gibi programlar ile kurtarmayı dene (en hızlısı değil, en kaliteli veri kurtarımını ayarla).

• güzel bilgi teşekkürler, diş macunu olayını bilmiyordum bir deneyeyim bozuk bir dvd vardı normalde çalışıyordu, eğer olursa haber ederim buradan

• Teğmen
      171 Mesaj
      08 Ağustos 2007 12:12:54

quote:

Orjinalden alıntı: venomtrk

Alıntıları Göster

güzel bilgi teşekkürler, diş macunu olayını bilmiyordum bir deneyeyim bozuk bir dvd vardı normalde çalışıyordu, eğer olursa haber ederim buradan

Değmez bu kadar uğraşmaya netten tekrar indir bence

• Yarbay
      6767 Mesaj
      08 Ağustos 2007 12:59:17
      quote:

Orjinalden alıntı: sert_kaya

Alıntıları Göster

Değmez bu kadar uğraşmaya netten tekrar indir bence

Evet fazla umutlanmayın.

İşe yarayacağı kesin değil. Çizik öyle ağır değilse belki... Ama ağır çiziklerde ya o pahalı cilalama araçlarını kullanacaksınız (bunun için yapılmış özel bir araç da vardı CD'leri düzelten ama ismini unuttum) ya da dosya kurtarma yazılımlarını kullanacaksınız. Ki bu yazılımlar ile saatlerce bekleme ihtimali bile olabilir. Hele ki dosyanın boyutu büyükse...

Ya CD çiziği de olmayabilir sorun. CD sorunlu da olabilir, döngüsel artıklık denetimi hatası veriyorsa.

Internet'ten bulup indirmeye çalış. Veya saatlerce (hatta günlerce) açık PC ile beklemeyi göze alıyorsan o bahsettiğim dosya kurtarma yazılımları ile uğraşırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi in_metal -- 8 Ağustos 2007; 13:00:42 >

11 yıldır üye | Virgo
    • Binbaşı
      1317 Mesaj
      08 Ağustos 2007 14:36:04
      ya dalgamı geçıyosunuz ne çizigi ne cd bozulması kafanızmı güzel
      aynı şey benim bi çok kez başıma geldi ve format attım düzeldi herseferinde
      sorunun kaynagı nedır nasıl cozulur format atmadan bilemiycem ama sorun cd yada cizik deil eminim cünkü formattan sonra aynı cd ile yükledım hep

sallama öneriler olabilir tarzı düşünceler vermeyin eğer bilmiyosanız bilen yazsın bilmeyen öneride bulunmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighDamagE -- 8 Ağustos 2007; 14:41:17 >

Tavsiye || Kore dizileri
    • Yarbay
      8791 Mesaj
      08 Ağustos 2007 20:40:49
      bilgiler için teşekkürler arkadaşlar hepsini denicem tek tek olmazsa yeniden alıcaz artık oyunu

• Yüzbaşı
      943 Mesaj
      09 Ağustos 2007 01:46:21
      alcohol le imaj almayı dene

• Teğmen
      102 Mesaj
      14 Ekim 2007 23:47:34
      "Roadkil's Unstoppable Copier" adlı programı dene...

• Yarbay
      8791 Mesaj
      15 Ekim 2007 00:06:50

quote:

Orjinalden alıntı: SaB_

"Roadkil's Unstoppable Copier" adlı programı dene...

Tavsiyen için sağol dostum. Formatla hallettim.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      22 Mayıs 2008 12:53:46
      Konu biraz hortladı gibi oldu ama aynı sorundan muzdaripdim ve sanırım sorunu çözdüm,
      daha önceden part'lara böldüğüm cod4 oyununu yedeklemiştim philips dvd+r medya'ya. Medya üzerinde kesinlikle bir çizik darbe hasar vs. bulunmamasına rağmen harddisk'ime kopyalamak istediğimde veri döngüsel artıklık denetimi hatası veriyordu.
      Harddisk'im ikiye ayrılmış durumda c ve d diye. Önce c yi sonra da d yi bilgisyarımdan sağ tıklayıp özellikler-araçlar-hata denetiminden - şimdi denetle - dedikten sonra - bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış- ı seçip iki bölümünde düzeltmesini yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde dvd'deki dosyaları kopyalamayı başardım, yani o kadar da umutsuz olmayın... Elinizdeki medya fiziksel olarak zarar görmemişse de öyle hemen kaldırıp atmayın :)
      Umarım işinize yarar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IDS -- 22 Mayıs 2008; 12:55:54 >

• Yarbay
      8894 Mesaj
      22 Mayıs 2008 13:35:17
      İki olasılık var arkadaşım bunlar dışında bir olay olamaz bunu başdan şöleğim

1. Arkadaşların dediği gibi cd bozuk veya çizik

2. Sorunun cd içersindeki bir dosyadan kaynaklanmakda

ilk soruna çözüm yazılmış zaten

Ama ilk önce 2 numaralı dediğim soruna bak bir istersen

CD içersine girip dosyaları masaüstünde oluşturcağın bir klasöre çıkarmayı dene hata verdiğinde hatayı verdiği dosyanın ismini aklında tutup onun dışında kalanları çıkarmağı bir dene bir kez daha belki diğer dosyalar sorunsuz çıkabilir ben böle yapıyorum sorunun tam olarak ne olduğunu anlamak için

Bu arada isobuster isminde cd kurtarma programını dene işe yarıyan bir program sayılır belki o yardımcı olur sana

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      23 Mayıs 2008 16:00:05
      cd bozuktur data media recorvery adli program la kurtarmaya calis olmazsa yenisini al :D aynısı bizede oluo kaliteli cd ye cekin oyunlarinizi basiniz agrimasin

cazador
    • Er
      1 Mesaj
      21 Ağustos 2008 17:32:07
      Ya bnde CD bozuk deil buna eminim bnm pcden başka herkeste çalıştırıyo ama bnde çalıştırmıyo ve sadece PES 2008 ve NBA Live 2008 oyunlarında bu hatayı veriyor Yardım ltfn...!

• Onbaşı
      34 Mesaj
      21 Kasım 2008 23:39:41

quote:

Orjinalden alıntı: IDS

Konu biraz hortladı gibi oldu ama aynı sorundan muzdaripdim ve sanırım sorunu çözdüm,
      daha önceden part'lara böldüğüm cod4 oyununu yedeklemiştim philips dvd+r medya'ya. Medya üzerinde kesinlikle bir çizik darbe hasar vs. bulunmamasına rağmen harddisk'ime kopyalamak istediğimde veri döngüsel artıklık denetimi hatası veriyordu.
      Harddisk'im ikiye ayrılmış durumda c ve d diye. Önce c yi sonra da d yi bilgisyarımdan sağ tıklayıp özellikler-araçlar-hata denetiminden - şimdi denetle - dedikten sonra - bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış- ı seçip iki bölümünde düzeltmesini yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde dvd'deki dosyaları kopyalamayı başardım, yani o kadar da umutsuz olmayın... Elinizdeki medya fiziksel olarak zarar görmemişse de öyle hemen kaldırıp atmayın :)
      Umarım işinize yarar...

arkadasım seni kutluyorum senin yontemle hallettim eger cd cizik digilse baska hic biseyle ugrasmayım bu arkadasımın dedigini yapın

• Onbaşı
      20 Mesaj
      11 Aralık 2008 00:51:41
      peki konuyu biraz daha hortlatsak da benimde sorumu düşünsek nasıl olur acaba... Torrent bir dosya indirdik, hızlı olsun diye masaüstüne kaydettik. Sonra bunu sanal olarak bölümlenmiş D sürücümüzün içindeki filmler klasörüne atmaya çalıştığımızda "Veri Hatası (Döngüsel Artıklık Denetimi)" uyarısı aldık. Aslında IDS arkadaşımızın dediği gibi:

"Harddisk'im ikiye ayrılmış durumda c ve d diye. Önce c yi sonra da d yi bilgisyarımdan sağ tıklayıp özellikler-araçlar-hata denetiminden - şimdi denetle - dedikten sonra - bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış- ı seçip iki bölümünde düzeltmesini yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde dvd'deki dosyaları kopyalamayı başardım,.."

yapmayı da düşündük lakin bilgisayarda bir de pardus 2008.1 kurulu olduğundan GRUB programının ayarlarını bozarmı acep bu tip şeyler diye düşünmekten kendimizi alamadık. Bu durumda ne yapmalı sizce?

• Yüzbaşı
      327 Mesaj
      11 Aralık 2008 20:37:04
      sen en iyisi ya oyunu yeniden çektir (hatayı veren dosya bozuk olabilir veya cd bozuktur) ya da yeni sürücü al (eskimiş olabilir) hatanın nedeni veriyi okuyamamasıdır veriyi bozan herşey olabilir

• Yarbay
      8791 Mesaj
      11 Aralık 2008 20:47:55
      Benim sorun formattan sonra düzeldi arkadaşlar...

• Yarbay
      2598 Mesaj
      17 Aralık 2008 10:03:49
      Bu tür sorunlarınınzı "Depolama" bölümüne açarsanız sizin için daha yararlı olur
      http://forum.donanimhaber.com/forumid_295/tt.htm

• Çavuş
      63 Mesaj
      18 Ocak 2009 22:49:07
      Ben bu konuyu çok araştırdım.Aynı sorunu ben bazı dosyaları flash diske atıp başka pcye kopyalamya çalıştığımda yaşadım.Ancak aynı dosyayı ikinci kez kopyaladığımda sorun çıkmadığnı gördüm.Yani cd nin çizikliğiyle pek alakalı değil.Windowsla alakalı birşey gibi görünüyo.Ayrıca bazılarında windows aynı hatayı verirken format attıktan sonra aynı cd çok güzel çalışmış yani saçma sapan bir hata gibi gözüküyo

• Yarbay
      2403 Mesaj
      18 Ocak 2009 22:51:22
      O zaman yüklediğin oyunu sildiğinde dosyası silinmiyordur ve tekrar yüklemek istediğinde dosya var gibi hata çıkıyordur buda olabilir.

Bir Ölür, Bin Diriliriz.
    • Yüzbaşı
      367 Mesaj
      08 Şubat 2009 10:54:22

quote:

Orjinalden alıntı: HighDamagE

ya dalgamı geçıyosunuz ne çizigi ne cd bozulması kafanızmı güzel
      aynı şey benim bi çok kez başıma geldi ve format attım düzeldi herseferinde
      sorunun kaynagı nedır nasıl cozulur format atmadan bilemiycem ama sorun cd yada cizik deil eminim cünkü formattan sonra aynı cd ile yükledım hep

sallama öneriler olabilir tarzı düşünceler vermeyin eğer bilmiyosanız bilen yazsın bilmeyen öneride bulunmasın

tüm veri hataları formatla ilgili değildir. dün denedim atamadı ve bilgisayar çok yavaşlamıştı.sabah format attım şimdi tekrar denedim yine olmadı. çalışmayan dosyalarınız eğer winrar ise içinden çalışmaayn hariç hepsini çıkarın.ben bir oyunun 7.partındaki 50. partı okutturamadım onu arkadaştan buldum part 50 yi ve şimdi sorunsuz çalışıyor. size tavsiyem önemli dosyalarınızı flash disklere atmanız yada hdd de saklamanız.

• Binbaşı
      1280 Mesaj
      08 Şubat 2009 13:33:10
      Cd nin içindeki herhangi bir verinin hata vermesidir (dosya,simge vs..) cd yi temizlemeyi dene ...

• Onbaşı
      18 Mesaj
      19 Şubat 2009 16:15:02
      pes 2009 un son partında bu hatayı veriyor delircem roadkils programını deniyorum şu an

EG
    • Yüzbaşı
      842 Mesaj
      25 Mart 2009 19:57:20
      Bendede aynı hata verdi. Ama ben cd deki dosyayı masaüstüne kopylıyodum. 35 sn kala bu hatayı verdi cd den mi kaynaklanıyor ?

Psn : berktosun34
    • Er
      4 Mesaj
      31 Mart 2009 22:03:44
      arkadaşlar aynı hatayı az once ilk defa aldım bunca pc hayatımda. ve bu sayfadakileri okudum. hemen DVD yi cıakrdım ve pismi diye baktım uzerıne.bir pislik birikintisi gördüm yapışkan türü birşey. selpak ile temizledikten sonra taktım ve kopyalama işlemim sorunsuz oldu. CD deki kirlenme oranı bence önemli olan. çizilen cdlere zaten birşey yapamazsın ama benımkısı gibi basit kirlenmelerde temızlemenın yeterlı olacagını dusunuyorum.

exilium
    • Binbaşı
      1870 Mesaj
      31 Mart 2009 22:38:20

quote:

Orjinalden alıntı: brktsn

Bendede aynı hata verdi. Ama ben cd deki dosyayı masaüstüne kopylıyodum. 35 sn kala bu hatayı verdi cd den mi kaynaklanıyor ?

Harddisk güme gitmiş.

• Teğmen
      199 Mesaj
      21 Temmuz 2009 16:16:52
      arkadaşlar konu hortlatmakla yakından uzaktan bır alakam yok bunu bılın

1 aydır uzerınde defalarca ugrastıgım FLATOUT 2 DVD cd hata veriyordu (Döngüsel Artıklık Denetimi) forumda ve faklı yerlerde yazan tum ıhtımal ve denemelerı gerceklestırdım format dahıl ama sonuc yok en son bana sacma gelen dıs macunu ıle ovalama temızleme teknıgını denemekten baska care kalmadı ve denedıgımde sonuc ınanılmazdı hıc sorunsuz yukleme ıslemını başarı ile gerceklestırdı sızlerde eger bu sekılde bır hata alıyorsanız denemekten cekınmeyın derım

saygılarımla

...::: ESKILER BENİ TANIR YENİLER ÖRNEK ALIR :::...

• Teğmen
      163 Mesaj
      21 Temmuz 2009 16:54:47
      bir de teknoloji gelişti diyoruz. bu teknoloji benim verilerimi kurtaramıyorsa bana faydası yoksa ne işe yarar. her şeye çare buldular şu dvd çiziklerine çare bulamadılar ki en çok kullanılan teknoloji. kaç tane dosyam gitti bu çizikler yüzünden, özen gösteriyorum yine çiziliyor bir şekilde :S

• Yüzbaşı
      342 Mesaj
      16 Ağustos 2009 16:59:00
      diş macunuu büyuüksün
      :P

arkdaşlar cod 5 te aynı hatayı alıyodum
      dvnin üstüne diş macunu sürdüm kuruyanan kadar ovaladım sonra yıkadımmm vee olduuu. diş macunu sölüyenn arkadşımmm çokkkk salolaınnnn dneeyinnnnn boşuna cd ve dvdilerini çöpe atmatın

WhoLynN
    • Er
      4 Mesaj
      20 Eylül 2009 23:18:22
      ya ben bu hatayı internetten indirdiğim winrar dosyalarını açarken oluyor.

• Binbaşı
      1870 Mesaj
      20 Eylül 2009 23:54:14

quote:

Orijinalden alıntı: frodoozan

bir de teknoloji gelişti diyoruz. bu teknoloji benim verilerimi kurtaramıyorsa bana faydası yoksa ne işe yarar. her şeye çare buldular şu dvd çiziklerine çare bulamadılar ki en çok kullanılan teknoloji. kaç tane dosyam gitti bu çizikler yüzünden, özen gösteriyorum yine çiziliyor bir şekilde :S

Bende hortlatayım bari.en iyisi portable harddisk. forever portable XD

• Yarbay
      3763 Mesaj
      21 Eylül 2009 00:25:33
      defalarca aynı konu açildi

Ateist düşmanı olan her kimse kardeşimdir
    • Er
      4 Mesaj
      21 Eylül 2009 19:58:04
      hatta şöyle bi hata oluyorum yardım edebilen varsa çok sevinirim şimdi oyun yüklüyorm verify that the file exists and you can access it son yüklediğim 3 4 oyunda bu hatayı aldım bunlardan bazıları önceden çalışıyordu bilgisayrmda her neyse oyunu internetten indirim dedim bu seferde veri hatası (döngüsel artıklık denetimi) diye bi hata alıyorum. biri yardım ederse çok memnun olurum gerçekten

• Yarbay
      2197 Mesaj
      25 Eylül 2009 01:40:40
      bendede bu sorn mevcut 3 gündür çıldırcamm

iPhone 6 Plus 128 gb
    • Yarbay
      2167 Mesaj
      28 Eylül 2009 01:05:59
      Bilgisyar aleminin en aşağılık en adi hatası budur hazır konu hortlamışken içimi dökeyim yıllar önce vcd dvd film ve oyun cd lerinde bu hata yüzünden çok cd kırdım sonra sınıursız internet downlaod olayını çözünce vurdum kendimi divx e kendi oyunumuda kendim indiriyorum usb bellekler sağolsun sadece format atmak için dvd yi kullanıyorum.

• Teğmen
      248 Mesaj
      09 Kasım 2009 00:42:02
      bendeki versiyonu çok daha ilginç.

cd çalışıyor. cd de video var tıklıyorum açılıyor ama iş kopyalamaya gelince son saniyelerde hata veriyor...diş macununa yönelmeye başladım...

• Yarbay
      2069 Mesaj
      24 Kasım 2009 22:17:25
      Black & White 2 oyununu kurmaya çalışıyordum , aynı hatayı bende aldım cd'leri biraz hoh'layıp gözlük bezi ile silince sorun tamamen ortadan kalktı..

Origin ID: Vecihi_Hurkus
      Steam ID: carpenocdem
      Uplay ID: Carpenocdem
    • Er
      1 Mesaj
      14 Nisan 2010 13:12:40
      kesinlikle işe yarıyor diş macunu yöntemi. ama hepsini kurtarmıyor. çok teşekkürler

• Yarbay
      3380 Mesaj
      14 Nisan 2010 18:26:59
      vay anasını diş macunu bile kullanılıyor artık bende denerim o zaman

• Çavuş
      73 Mesaj
      27 Haziran 2010 20:42:00
      Bence CD leri çamaşır suyuna yatıralım

• Yüzbaşı
      843 Mesaj
      06 Temmuz 2010 00:02:31
      beyler benim cd deil de normal klasor kopyalamıyor :s

Ya he he.
    • Er
      9 Mesaj
      13 Temmuz 2010 22:43:28
      bu sorun HDD nizin disketi çizilmişse ömrü gitmişse yani BAD SECTÖR var ise HDD nizde bu hatayı alırsınız HDD nizi deyiştirin en fazla 100 tl bir samsung 500 gb bir HDD alın o sizi götürür çünki bu hata 320 gb altı HDD lerde görülür 80 gb HDD de156,548,548 tane şerit var bir plak gibi o şeritlerin boylu boyunca çizildiğini düşünün HDD niz ses çıkartıyorsa çizikler var demektir buda bu hatayı alırsınız demektir.çizik bir HDD sürekli saçma sapan hatalar verir ve çok ses çıkartır bi nevi kasar.

• Er
      2 Mesaj
      16 Temmuz 2010 13:59:51
      Beyler bayanlar cok kolay bi cozumu war bizzat kendim denedim oldu catlamak uzeredım bu hatadan bildiğinz mutfaktaki annelerimizin kulannığı yeşil prili alın peçeteye yada herhangi ıslak olmayan bi beze sürüp cd yi temizleyin sonra temiz bir peçete bez yada pamukla kurutun bu kadar basit (diş macunuda olur)

• Er
      1 Mesaj
      03 Şubat 2011 15:56:33

IsoBuster
      UltraCopy
      BadCopy

Arkadaş çok güzel anlatmış. Aaartııı kalıcı çözüm istiyorsan diski açmasi başardığında CloneCD yazılımı ile yedekleyip yine bu programla CD'ye yazabilirsin. Dosyaları .cdd formatında kaydettiği için, Win ile açamazsın, CloneCD gerekir.

• _____________________________

• Er
      1 Mesaj
      12 Mayıs 2011 22:27:40
      Selamın aleykum ADEM OĞULLARI öncelikli olarak ben bu olayı çok araştırdım nasıl mı çözdüm çok basit :)

ilk önce bilgisayardaki dvd rider temizleyin içini dışını sonra CD VEYA DVD Yİ DE güzelce temizleyin ondan sonra kopyalayın

ben denedim 100 % 100 test ettim çalıştı zorda olsa

veri hatası döngüsel artıklık denetimi hatası vermedi kopyaladı :)

• Er
      1 Mesaj
      19 Temmuz 2011 19:31:11
      Bu tip hataların nedeni genellikle cd ve dvdlerimizdeki çizikler yada bozuk yüzeylerdir. Bu gibi bir durumla karşılaştığımızda yapabileceğiniz özel çözüm yollarından bahsedelim. Çizikleri gidermek için diş macunu kullanabilirsiniz. :) Cdmizdeki çiziğin optik yüzeyi üstüne bir diş macunu sürüyoruz ve ıslak bir bez yardımıyla bunu yediriyoruz. Kısa bir süre bekledikten sonra su yardımızla cd yüzeyine baskı yapmadan cdmizi temizliyoruz. Bazı ufak çapta çizikler bu şekilde kurtarılabilmektedir. Bu yöntem işe yaramaz ise yardımımıza programlar koşabilir. BadCopy ve UltraCopy gibi yazılımlar ise cdmizi kurtama şansımız bulunmaktadır. İnternette bu programların kullanımlarıyla ilgili bir çok döküman bulabilirsiniz.

• Yüzbaşı
      606 Mesaj
      20 Temmuz 2011 10:18:54
      4 senelik hort ama madem konu gündeme çıkmış: bende bu problemi yaşıyorum arkadaşlar aslında oyun yüklerken vermiyor bu hatayı bende oyunun 2. cd de bitmek üzereyken garip bi hata veriyor pc ye atmaya kalktığımda bu hatayı veriyor ama yalnızca 2. dvd de hatta cd bozuk diye 2. dvd yi tekrar yazdırdım cd cime aynı hatayı yine verdi lütfen yardım edebilirmisiniz bu kadar uğraşmaya değmez internetten indir demiş bi arkadaş batman arkham asylum un online linkini hiç bi yerde bulamadım 2. dvd deki dosyaları başka bir şekilde aktarabilirmiyim lütfen yardım

• Er
      1 Mesaj
      18 Aralık 2011 21:42:51
      başka bi pcden flaşa at kopyala ben öyle yaptım

• Teğmen
      101 Mesaj
      25 Şubat 2012 10:53:51
      Bende bu hatayı windows 7 sp1 paketini yüklerken alıyorum.Sorunun harddiskimde olabileceği süphesi üzerindeyim.

• Yarbay
      8791 Mesaj
      25 Şubat 2012 11:01:34
      quote:

Orijinalden alıntı: Ali Haydar Gül

Bende bu hatayı windows 7 sp1 paketini yüklerken alıyorum.Sorunun harddiskimde olabileceği süphesi üzerindeyim.

Benim başıma gelen tüm hatalarda sorun dvd ya da dvd rom'da çıktı hocam...

• Çavuş
      53 Mesaj
      28 Şubat 2012 14:17:33
      Yav Bişey Bilmiosunuz
      Bendede aynısı oldu Dvd yi tükürüp Sildim düzeldi .

Beşiktaş Lı Olmanın Verdiği Gurur.. Kalbimin En Orta Yerinde Durur !
Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> FPS/TPS >> Veri Hatası(Döngüsel Artıklık Denetimi) Yardım Lütfen
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.