Şimdi Ara

yeni opel astra sedan (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
0
Favori
40.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: nolamaz

tam tarih nedir ne zaman gelecek

Nouma nın dediği gibi Kasım da teslimler başlıyormuş. Ön ödemeli kampanya kapsamında fiyatı sabitliyorlar. Araç görmeden alınır mı dediğimde aracın bölge bölge her satıcıda 4 er gün kaldığını öğrendim. 5 araç getirmişler bütün bayileri dolaştırıyorlarmış. Balıkesir ve İzmir' i kaçırdım. Yakında Çanakkale kaldı (2-5 ekim).
    1.3 Dizel de esp olmaması kötü. ESP Benzinlide otm vites seçeneği ile birlikte paket olarak sunuluyor.
    Fiyatlar belirlenmiş. Bayilere açıp sorabilirsiniz.

Dizel Paketleri;
    *Sunroof
    *Xenon+cruise kontrol
    *17" jant
    *Deri döşeme

Benzinli Paketleri;
    Dizel paketleri +
    *Otm vites+ESP
  • quote:

Orjinalden alıntı: seksanddirt

Astra sedanı görür görmez aklıma Fiat Linea geldi nedense...
    Sedan bir araç nasıl olurmuş görsünler ....

Sanki arabayı siz yaptınız :)) Firmayı o kadar sahiplenmişiz ki babamızın fabrikası. Türk milleti böyle işte, hemen benimseriz ve kolay kolay vazgeçmeyiz ve güzel de savunuruz.
  • ya tamam amaçları 2008olarak çıkartmak onada tamam ama yakın bi tarihte astra nın yeni kasaları çıkmayacakmı sonuçta yarıladı ve makyaja girdi tamam opel kaliteli güzel araçlar üretiyor ona bişey diyen yok ama bu arabayı almayı düşünen herkes bana kalırsa yeni model çıkıcak acaba napsak die düşünür
  • ben düşünmüyorum gidip hb ini alıcamm... :)
  • ASTRA SEDAN ÖN SATIŞ KAMPANYASIYLA İDDİALI GELİYOR
    Arkadaşlar dün auto show dergisini aldım.Astra sedanı anlatan bir sayfa buldum.Astra sedanda bilindiği gibi 1.3 dizel 90 hp ve 1.6 115 hp motor olacakmış.Astra hb modelinde 1.6 litrelik motorun essentia donanımı yok.Ama sedanda 1.6 nın essentia donanımlısı var ve 34,385 ytl kampanyalı fiyat olarak satılıyor.1.6 litrelik motor düz vites yakıt tüketimi (ortalama) 6.6 easytronic viteste ise bu oran 6.4 e düşüyor.1.3 litrelik dizel versionda yakıt tüketimi 5.1 olarak görünüyor.Astra hb nin bagaj hacmi 380 litreyken astra sedanın bagajı 500 litre!!!Ve bagaj kapağı oldukça geniş.Hatchback modeliyle aynı platforma sahip astra sedan polonyadaki gm tesislerinde üretiliyor.4,618 mm boyuyla astra, hb modelinden 369 mm vectra dan ise 7 mm daha uzun.1754 mm lik genişliğiyle hb modelinden 1 mm daha geniş ve 1458 mm lik yüksekliğiyle hb modelinden 2 mm daha yüksek.

ASTRA SEDAN KAMPANYALI SATIŞ FİYATLARI

Astra Sedan Essentia 1.6 i 16v (115 hp) 34.385 YTL

Astra Sedan Enjoy 1.6 i 16v (115 hp) 36.480 YTL

Astra Sedan Cosmo 1.6 i 16v (115 hp) 41.010 YTL

Astra Sedan Essentia 1.3 CDTİ Dizel (90 hp) 36.960 YTL

Astra Sedan Enjoy 1.3 CDTİ Dizel (90 hp) 39.060 YTL

Astra Sedan Cosmo 1.3 CDTİ Dizel (90 hp) 43.590 YTL
  • Yazılan rakamlara göre Sedan dizel essentia, HB Essentia dizele kıyasla iki milyar pahalı.
    Sedanın avantajlarının bu kadar fark yaratması garip geldi bana.
    mevcut SW (36.403) ile HB (34,893) arasındaki fark yalnızca 1,5 milyarken yüksek bir rakam belirlenmiş gibi geliyor bana.

Tabii donanımlar ne olacak onu da görmek lazım.
  • Kimse dizel için bu motor yetersiz kalmayacakmı demiyor.Bu açıdan yaklaşan dostların yorumlarını takip etmekte güzel olur sanırım.
  • quote:

evet gördük sedan araç nasıl olurmuş.. opel yine yapmış yapacagını, yol bilgisayarı essentia donanımında yok. hemde fiyatı 34,385.. türk insanını enayi sanıyor bunlar.
  • gerçekten ilginç bir yaklaşım açısı iş yolbilgisayarında bitior gibi konuşuyosunuz. şahsen yeni sipariş ettiğim corsada da yol bilgisayarı yok ama sınıfının en iyi arabası.
    quote:

Orjinalden alıntı: dtnaim

quote:

evet gördük sedan araç nasıl olurmuş.. opel yine yapmış yapacagını, yol bilgisayarı essentia donanımında yok. hemde fiyatı 34,385.. türk insanını enayi sanıyor bunlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

gerçekten ilginç bir yaklaşım açısı iş yolbilgisayarında bitior gibi konuşuyosunuz. şahsen yeni sipariş ettiğim corsada da yol bilgisayarı yok ama sınıfının en iyi arabası.

corsa neye ve kime göre sınıfının en iyi arabası anlamadım bence değil. Bugün aynı sınıftaki araclarda yol bilgisayarı en düşük donanımda bile standart olarak sunulurken, astrada neden yok anlamıyorum.hemde bu fiyata.. türk insanı artık bilinçlenmeli hem avrupadan daha pahalı satacaksın hemde donanımdan çalacaksın.
  • ESKİ BİR 2001 ASTRA ELEGANCE SEDAN KULLANICISI OLARAK BU KASALAR BİR EFSANEYDİ 4 SENE DOLU DOLU KULLANDIM BU ARACIMI ANCAK YENİ ASTRA HB.ÇIKTI VE ÇOK ARIZA ÇIKARDI ÖZELLİKLE DİZELLERİ İNŞ.ASTRA SEDANDA BÖLE SORUNLAR OLMAZ ŞAHSEN YENİ ASTRA SEDAN ERKEN GELSEYDİ ALICAGIM TEK ARABAYDI...ÇÜNKİ ASTRAYA ALIŞMIŞTIM ÇOK GEÇ KALDILAR BİR ÇOK MÜŞTERİYİ KAYBETTİLER BAŞKA MARKALARA YÖNELDİ OPEL KULLANICILARI BENDE YENİ HONDA CİVİC SEDAN ALDIM MEMNUNUMDA ANCAK YENİ ASTRA ERKEN GELSEYDİ COSMO MODELİNİ ALIRDIM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riazor Blues -- 1 Eylül 2007; 4:55:57 >
  • fiat linea multijet emotion.........37.800 ytl

opel astra sedan dizel cosmo....43.490 ytl

iki araçtada aynı motor kullanılmakta,konfor ve donanım olarak cok fark yok hatta donanımda linea daha üstün. bu kadar fiyat farkı olması gercekten şaşırtıcı. tabi adı opel olunca herhalde fiyatı 6.000 ytl kadar artıyor.
  • yeni astra sedanın modol donanımları hakkında bilgisi olan var mı acaba
  • olmadı şimdi opel yuhh be bu fiyatlar ne böyle çok pahalı kampanyada bari kampanya olsa
  • araba harikayav bir önce çıkar inşallah fiyatlarıda gayet makul geldi bana
  • quote:

fiat linea multijet emotion.........37.800 ytl

iki araçtada aynı motor kullanılmakta,konfor ve donanım olarak cok fark yok hatta donanımda linea daha üstün. bu kadar fiyat farkı olması gercekten şaşırtıcı. tabi adı opel olunca herhalde fiyatı 6.000 ytl kadar artıyor.

ikisini de alır binersin.
    hızlanırsın; viraja girersin, koltukta otururken bi elini sağa sola atarsın; kalite farkını kavrarsın ve o zaman fark nereden geliyor görürsün.
    Sürüş dinamikleri yeter. Bir arabada aynı motor kullanılması çok mu önemli.
    Torro-Rosso F1' de Ferrari motorunu kullanır, ancak biri klasmanın tepesinde, diğeri dibinde.
    Anladın mı.
    quote:

olmadı şimdi opel yuhh be bu fiyatlar ne böyle çok pahalı kampanyada bari kampanya olsa

Neden, 25 milyar olmayacaktı zaten. HB' ten iki milyar civarında daha pahalı. HB bu fiyatlarıyla lider, sedan' ı da görürüz.

Ve mümkünse daha az "smiley" kullanın.

Öte yandan bu arabanın esas rakipleri jetta' dır, focus sedan' dır. Linea' yla kıysalanması bile yanlış bence. Yeni Fiat Bravo çıkıyor; Punto' nun üst segmenti. onun sedanı yapılırsa ne diyeceksiniz; linea c, bravo d sınıf mı olacak? Komedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 6 Eylül 2007; 18:13:49 >
  • bu kasa aynı 1997 lerde üretilen astra sedanların yenisi...o araclarda dısarıdan cok güsel durmasada satıs rakamları gayet güseldi bence yeni astra sedanda tasarımı HB i kadar iyi olmasada iyi rakamlar yakalar TR piyasasında
  • bence yeni astra sedanın yeni bir kasa havası yok. bakınca direkt aklıma mevcut kasa vectra küçülmüş astra olmuş imajı oluştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 8 Eylül 2007; 11:51:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: feanorringeril

quote:

hızlanırsın; viraja girersin, koltukta otururken bi elini sağa sola atarsın; kalite farkını kavrarsın ve o zaman fark nereden geliyor görürsün.
    Torro-Rosso F1' de Ferrari motorunu kullanır, ancak biri klasmanın tepesinde, diğeri dibinde.
    Anladın mı.
    quote:

olmadı şimdi opel yuhh be bu fiyatlar ne böyle çok pahalı kampanyada bari kampanya olsa

Neden, 25 milyar olmayacaktı zaten. HB' ten iki milyar civarında daha pahalı. HB bu fiyatlarıyla lider, sedan' ı da görürüz.

Öte yandan bu arabanın esas rakipleri jetta' dır, focus sedan' dır. Linea' yla kıysalanması bile yanlış bence. Yeni Fiat Bravo çıkıyor; Punto' nun üst segmenti. onun sedanı yapılırsa ne diyeceksiniz; linea c, bravo d sınıf mı olacak? Komedi.

Çok doğru
    Corsa ile Punto aynı platformu kullanıyor=35
    Linea puntodan bi büyük astra ile aynı=36
    Astra sedan hb sinden bir büyük=37
    platformlarda böyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: feanorringeril

quote:

Anladın mı.
    quote:

formula bir araclarıyla konumuzun ne alakası var anlamadım.renault gecen iki sene sampiyon olunca ferrari ve mercedesden daha kalitelimi oluyor şimdi..
    hem lineayı hemde astra yı kullandım sürüş olarak hiç bir fark göremedim,opelin heryerinden ses geliyordu.kalite ve donanım olarak o kadar fiyat farkını hak edecek bir sey göremedim.zaten astra hb cok satıldıgı için sedanıda bu kadar pahalı satıyorlar nasıl olsa alan olur diye. aynı motor cokmu önemli demişsin herhalde bir otomobilin en önemli parcasının motor oldugunu unuttun. eski kasa astra alanlar aglıyor şimdi sıfır fiyatı bir ara 23.900 kadar düştü..
    o arabayıda sattılar millete pahalı pahalı şimdi sudan ucuza veriyorlar,3-4 sene sonra yeni sedanıda alırız belki o fiyatlara.
    ANLADIN MI???
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.