Şimdi Ara

Arkadaşlar 49.piyade tugayı Bingöl Merkez nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
49.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Usta birliğini 49. piyade tugayı Bingöl-Merkez'de yapacağım bir bilgisi olan varmı?Bilen arkadaşlar varsa biraz bahsederlerse sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

• Çatışmalrın göbeğinde olduğunu duymuştum
    Kendine dikkat et
    Sürekli Ava cıkıyorlar terosrist avına
    Senin yerin de olmak isterdim...
  • hocam sen ne yaptın be yaw.biz iyi haberler beklerken sen bizi iyice tedirginleştiriyorsun.
    şaka şaka.Ölümden öte köymü var be yaw.Bizden öncekiler daha zor şartlar altında askerlik yapmışlar.Biz de bir şekilde bitireceğiz.
  • hayırlısı olsun biran önce bitirip aramıza dönmen dilğiyle öneli olan vatani görevse heryer güzeldir .
  • bittikten sonra su gibi geldi geçti der insan..Ama askerlik yaparken de asırlar geçmiş gibi oluyor..
  • arkadaşım için rahat olsun biz geleli baya oldu ama genelde sakin yerdir tugay şehir dışında genç karayolu üzerindedir hangi bölük bilmiyorum ama topçu,tankçı bölükleri biraz sıkıdır özellikle topçu bölüğü operasyonlara genelde piyade taburundan kartal bölüğüydü yanılmıyorsam onlar gider tabii iletişim olayı içi muhabere bölüğü
    telsiz takımıda çarşı izinleri vardır ama şehire kadar yürüyorsun araçlara binmek yasak şehirde baya küçüktür
    zaten çoğu yere girmek yasaktı postahane dahil hayırlı tezkereler
  • Kardeşim öncelikle hayırlı olsun sonra da hiç kormana gerek yok o günler eskide kaldı.Yani bingölün adı çıkmış 9 a inmez 8e senin anlayacağın.Artık bingöl kendi içinde terörü bitirmiştir.Son yıllarda bingöle yatırım yapılmaya başlanması bingöl halkının gözünü açmış yıllarca sefalet içinde yaşadıklarını ve kandırıldıklarını anlamışlardır.Seçimlerde dikkat ettiysen eğer bingölden bağımsızlara (yani pkklı vekillere ) yok denecek kadar az oy çıktı.Benim kuzenim yıllardır özel operasyonlara katılır(eski tim birlikleri) o şekilde görev yapar şimdi bingöl de 2 senedir.Ve hiç bir yerde olmadığımız kadar rahatız diyor.Yani operasyon birlikleri bile bukadar rahatken sen hiç endişelenme bileŞuan terör sadece bingölün bi kaç küçük ilçe ve köyünde var hepsi okadar.Sen zaten merkezdeymişsinAyrıca bingöl gayet sakin,yeşil,küçük güzel bir ilimizdir Tekrardan hayırlı olsun

• teselli için sağolun arkadaşlar.
    (yarın elazığ otobüsüne biniyorum.çünkü toplama merkezimiz orası...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syseditenes -- 15 Ağustos 2007; 23:51:13 >
  • 90/3 Tertip Olarak Dağıtım Yerim Bingöl/Merkez
    Isparta İç Güvenlik Merkezinden
  • Bir Elazığ'lı olarak Elazığ güzeldir, candır. Şaka bi tarafa kendine orada çok dikkat et. İnkar etselerde terör hala Bingöl'de bitmedi. (biliyorum) Hayırlı teskereler. Kendine dikkat et ha...
  • çok güzel bir yerde çatışma matışma yok şehir dışında felanda değil çarşı yürüyerek 15 dk uzaklıkta lojmanlarda tugaya yakın eskiden adı 49. mekanize piyade tugayıdır.
    bingöl güzeldir takma kafana
  • 49 uncu Mot. Piy. Tugayı Komutanlığı BİNGÖL

Arkadaşlar bende buraya çıktım bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rLzApex

çok güzel bir yerde çatışma matışma yok şehir dışında felanda değil çarşı yürüyerek 15 dk uzaklıkta lojmanlarda tugaya yakın eskiden adı 49. mekanize piyade tugayıdır.
    bingöl güzeldir takma kafana

Hocam biraz daha bilgi verebilir misin?Bizde buraya düştük te
  • 1990/3 OLARAK BİNGÖL MERKEZ DE YAPMIŞTIM BEN YENİ BİTTİ DAHA. YENİ GİDECEK ARKADAŞLARA TAVSİYEM İLK KATILIŞTA KTM YE YANİ KONVOYA KATILMASINLAR.TAM BİR REZİLLİK ELAZIĞ KTM.İLK GİDERKEN KATILMAYANLAR ZATEN CEZA FALANDA ALMIYOR.GİERKEN YANINIZDA TELEFON FALANDA GÖTÜRMEYİN.ÇÜNKÜ DONUNUZA KDAR ARIYORLAR.BENDE ORDA TUGAYDA NİZAMİYEDEYDİM.BEN YAPIONDUM ARAMALRI.YAKALANIRSANIZ CEZADA ALIRSINIZ.TUGAY DA ASKERLİK ZORMU DERSENİZ BÖLÜĞÜNÜZE GÖRE DEİŞİR AMA TÜM BÖLÜKLERDE OTA BOKA GÖTÜRÜOLAR.YANİ İŞİNİZ BİRAZ ZOR ALLAH KOALYLIK VERSİN.AMA ÇOK ÇABUK GEÇİO GÜNLER.ŞİMDİDEN HAYIRLI TESKERELER.
  • arkadaşlar acemi birliğim ısparta 75 günlk yaptım ıspartada hiçbirşey güzel deil sadece çarşısı güzel oda biraz pahalı ama değer yani güzel bi çarşısı war bol bol mıntıoka iştima alırsınz ıspartda intikallerde zordur toplm 120 km yol gideceksnz allah kolaylık wersin oraya düşenlere giderken yanınızda hiçbirşey götürmeyn sadece sivil elbise götrn orda ne warsa hepsini weryrlr götrmenze gerek yok dağıtım da usta birliği bingöl 49.mot.piy.tug çıktı tugay çok rahat üst dewrelerde iyi ama sadece tugayın mıntıka derdi war sabah 5 de kalkıp saat 7 ye kadar mıntıka yapıyorsn diğer bölüklerede düşersenz bol bol eğitim war yani çok zor çarşı izni war o yöndende güzel bende 92/2 tertibim tüm tertiblerme hayırlı teskereler şimdiden $ 350 günler su gibi geçiyor giden herkeze hayırlı tezkereler konya / ılgınlı mevlüt 92/2 has tertip
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.