Şimdi Ara

Bosch buzdolabı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
46.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bosch buzdolabı almak istiyorum ne modeli almalıyım. mutfağımızı güney cepheden de güneş aldığını ve çok sıcak olduğunu söylemeliyim.
    En iyi bu markayı öneriyorlar ama ben bilenlerden de yardım almak istiyorum Garantileri nasıldır ve elektrik sarfiyatları uygun model hangileridir Tavsiye edenler ya da şikayeti olanlar yazarsa ona göre değerlendireyim acel etmek istemiyorum

• Evet bende bosch alıcam. KSU45631NE modelini begendim. Bu modele sahip olan var mı? Ya da genel olarak bosch kullananların fikirlerini alabilir miyim?
  • sayın arkadaşlar belki inanmayacaksınız ama size tavsiye sakın almayın ,en çok arıza çıkaran buzdolapları bosch ve siemenslerdir,buzdolabında arçelik bile onlardan 10 kat daha kalitelidir,sordugunuz markadan sadece çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi alınır
  • quote:

Orjinalden alıntı: portıkıl

sayın arkadaşlar belki inanmayacaksınız ama size tavsiye sakın almayın ,en çok arıza çıkaran buzdolapları bosch ve siemenslerdir,buzdolabında arçelik bile onlardan 10 kat daha kalitelidir,sordugunuz markadan sadece çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi alınır

Evet portıkıl bey haklı, anneannemde 7 senelik Bosch buzdolabı var alındığı günden beri gürültülü bizim 15 yıllık Arçelik buzdolabı daha sessiz çalışıyor, kullanılan sac ve malzeme kalitesi düşük, alt tarafları çok hafif kabarma ve atma yaptı
  • quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

quote:

sayın arkadaşlar belki inanmayacaksınız ama size tavsiye sakın almayın ,en çok arıza çıkaran buzdolapları bosch ve siemenslerdir,buzdolabında arçelik bile onlardan 10 kat daha kalitelidir,sordugunuz markadan sadece çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi alınır

Evet portıkıl bey haklı, anneannemde 7 senelik Bosch buzdolabı var alındığı günden beri gürültülü bizim 15 yıllık Arçelik buzdolabı daha sessiz çalışıyor, kullanılan sac ve malzeme kalitesi düşük, alt tarafları çok hafif kabarma ve atma yaptı

Kesinlikle katılıyorum,sakın BOSCH almayın....Özelliklede İzmir'de oturuyor ve Balçova'da yaşıyorsanız sakın sakın ELTUTAN 'dan almayın...Ben evimi taşırken eşyalarımı yenilemek amacıyla tanıdık ve güvenilir diye buraya giderek;çamaşır makinası+bulaşık makinası+termosifon+süpürge aldım...bana ürünleri tam tamına 45 gün sonra teslim ettiler....her hafta bosch merkeze mailler,fakslar....muhattap kimseyi bulamadım...İnanması güç ama böyle büyük ve güçlü bir markadan beklenmiyecek bi durum...Adını sadece bizler büyütüyoruz sanırım...Bide sloganları var ; ''Güven Herşeydir'' gibi bişey...Artık evimin kapısından içeri bir tane Bosch ürünü giremez...45 gün rezil olduk...Yurt dışından ithal edilen buzdolapları,ülkemizin iklim koşullarına uygun değil...onun için sorun çıkabilir..

• Benim çevreme aldırdığım ürünlerde sorun yok ama genel anlamda fazla şikayet olduğundan yerli montajlı Bosch buzdolaplarını önermiyorum.Performansta da oldukça iyi ama şikayetler çok fazla
    Anak Kore malı ithal buzdolaplarını içiniz rahat alabilirsiniz.İklim sınıfı T (tropikal)dir ve Türkiye şartlarına uyumludur.Yani buzdolabını illa Bosch alacağım diyorsanız Kore malı olanları seçin hem yerlilere göre daha ucuz,hem performansı daha yüksek hem de daha kaliteli.İthal olan modeller de XL ve XXL modeller ve gardrop tipi olanlar
  • Teşekkürler arkadaşlar. Yazılanlardan sonra Bosch almaktan vazgeçtim ve Arçelik 5087 VNF Plus modelini aldım.
  • quote:

arçelik nasıl siemens den 10 kat kaliteli oluyor anlamadım. bedava 1 kamyon arçelik beyaz eşya verseler evime sokmam.
    annemin tüm beyaz eşyelerını 4 yıl önce yeniledim tık yok ve acaip memnun. ben de kendi bekar evimin tüm beyaz eşyalarını set üstü ocak ve elektrik süpürgesi dahil siemens aldım ve inanılmaz memnunum. garantilerini 40'ar ytl verip 7 yıla çıkarttım.
  • 8 senedir Bocsh Buzdalabı (KSU 3921) kullanıyorum ve 6 kez de ev değiştirdim, taşınırken de çalışırken de hiç sorunu olmadı. Bir kez tamir yüzü görmedi.
    Bence Bocsh Gayet İYİ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dreternity

8 senedir Bocsh Buzdalabı (KSU 3921) kullanıyorum ve 6 kez de ev değiştirdim, taşınırken de çalışırken de hiç sorunu olmadı. Bir kez tamir yüzü görmedi.
    Bence Bocsh Gayet İYİ...

şunada dikkat etmek lazım ,sizizn buzdolabı ithalmiydi yerlimi
  • quote:

benim Bosch demem de çevremdekilerin performansını beğendiğimdendi, Benim ki Arçelikdi ama hep arızalanır ya motoru değişir ya rafı kırılır ya gazı biter (tam anlamamış olabilirim ama arızalanıp duruyor) çift kapılı dijital bi modeli var bulabilirsem eklerim buraya onu düşünüordum ,

size de teşekkürler
  • quote:

8 senedir Bocsh Buzdalabı (KSU 3921) kullanıyorum ve 6 kez de ev değiştirdim, taşınırken de çalışırken de hiç sorunu olmadı. Bir kez tamir yüzü görmedi.
    Bence Bocsh Gayet İYİ...
    Benim amcamda da sizdeki modelin Siemens'i var.Onda da sorun çıkmadı.Sadece fırtınalı havada kötü elektrikten motoru kilitlendi şoklamayla açmışlar,yani parça değişimi olmadı.Diğer aldırdıklarım için de aynı şeyler geçerli ama şikayetler de çok fazla var,bundan dikkatli olmak lazım.Sizin ürününüz normal çıktığına göre uzun yıllar kullanırsınız.Bu arada kullandığınız ürün Türk montajlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 5 Ağustos 2007; 22:31:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

quote:

arçelik nasıl siemens den 10 kat kaliteli oluyor anlamadım. bedava 1 kamyon arçelik beyaz eşya verseler evime sokmam.
    annemin tüm beyaz eşyelerını 4 yıl önce yeniledim tık yok ve acaip memnun. ben de kendi bekar evimin tüm beyaz eşyalarını set üstü ocak ve elektrik süpürgesi dahil siemens aldım ve inanılmaz memnunum. garantilerini 40'ar ytl verip 7 yıla çıkarttım.

sizin yazdığınıza göre Siemens de çok kaliteli sanırım reklamlar etkili oluyo hep ....bende bi bakıma Bosch veya Siemens düşünmüştüm ama kararsızım ,bu foruma da bilgilerimi çoğaltırım diye katıldım ama aklım karışıcak böyle giderse

• quote:

Orjinalden alıntı: Morinna

quote:

benim Bosch demem de çevremdekilerin performansını beğendiğimdendi, Benim ki Arçelikdi ama hep arızalanır ya motoru değişir ya rafı kırılır ya gazı biter (tam anlamamış olabilirim ama arızalanıp duruyor) çift kapılı dijital bi modeli var bulabilirsem eklerim buraya onu düşünüordum ,

size de teşekkürler

elektronik ürünlerde fazla gösterişe kaçmayın saglam olsun sizin isteklerinizi karşılasın yeter,buzdolaplarının içindede samsung,general,whirpool,amana çook iyidir,arçelikde en son düşünebilir

• quote:

Orjinalden alıntı: eyucel77

Teşekkürler arkadaşlar. Yazılanlardan sonra Bosch almaktan vazgeçtim ve Arçelik 5087 VNF Plus modelini aldım.

Konuyu ben açtım ama benden önce siz aldınız , Arkadaşım hayırlı olsun , sorunsuz kullanın
  • quote:

Teşekkürler arkadaşlar. Yazılanlardan sonra Bosch almaktan vazgeçtim ve Arçelik 5087 VNF Plus modelini aldım.
    Pek iyi bir seçim yapmamışsınız açıkçası.Arçelik'in buzdolapları da yerli Bosch'tan çok farklı değil.Keşke Whirlpool/Samsung alsaymışsınız.Yerli Bosch ile Arçelik'i eksileri ve artıları ile değerlendirdiğinizde hemen hemen aynı performansı veren cihazlar.Tabi bu sadece buzdolabı için geçerli.Arçelik çamaşır,bulaşık ve fırında Bosch'un yanından bile geçemez
  • quote:

quote:

quote:

size de teşekkürler

elektronik ürünlerde fazla gösterişe kaçmayın saglam olsun sizin isteklerinizi karşılasın yeter,buzdolaplarının içindede samsung,general,whirpool,amana çook iyidir,arçelikde en son düşünebilir

amana yı hiç duymamıştım .nereden ithal o ?

Vestel in ürünüydü whirpool sanırım .... pahalıdır ama kaliteliyse hakeder mi ne dersiniz

• quote:

quote:

Konuyu ben açtım ama benden önce siz aldınız , Arkadaşım hayırlı olsun , sorunsuz kullanın

Teşekkürler.. Eski buzdolabı (arçelik 2. el rahat bi 15 yıllk vardır) bozuldu. Bu sebeple çok acil bir dolaba ihitiyacım vardı. Eve en yakın bayide bosch ve arcelikdi. Ve bana aldıgım gun teslim edilmesi gerekiyodu. Bekleme luksum yoktu yani. Bu sebeple arceliki tercih ettim. Aldıktan 4-5 saat sonra gelip taktılar.

• quote:

Bence Bocsh Gayet İYİ...

dreternity bana link verebilirmisiniz ,bulmak zor olmazsa tabii
    her site başka bi fiat veriyo; siz 8 sene oldu dediniz ama başka üst modeller çıkmıştır bu zamana .....A sınıfı denilenler var mesela yakıt olarak uygun sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Pek iyi bir seçim yapmamışsınız açıkçası.Arçelik'in buzdolapları da yerli Bosch'tan çok farklı değil.Keşke Whirlpool/Samsung alsaymışsınız.Yerli Bosch ile Arçelik'i eksileri ve artıları ile değerlendirdiğinizde hemen hemen aynı performansı veren cihazlar.Tabi bu sadece buzdolabı için geçerli.Arçelik çamaşır,bulaşık ve fırında Bosch'un yanından bile geçemez

Eski dolabım dozuldugu için aldım. Ve cok acil ihtiyacım vardı. Dolab bozuldu ve ertesi gun hemen yenisini aldım aynı gundede taktılar. Yoksa yiyecekler bozulacaktı. Bu sebeple diger markaları dusunmedim hiç. Ayrıca servis yaygınlıgı ve servis hızı da benim icin ozellikle buzdolabında cok onemliydi. Bir de anket sitelerine ve sikayet sitelerindeki goruslere-oranlara baktıgımda arçelik en co ktercih edilen urun goruluyor ve digerlerine gore daha az oranda sikayeti var.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.