Şimdi Ara

KAPI FİTİLLERİ NEDEN BUKADAR PAHALI!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
5
Favori
97.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seffaf1

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

BMW E36 sahiplerine bir bilgi vereyim.

Eğer bagaj lastiğiniz eskidiyse, doğan bagaj lastiği tam olarak oturmaktadır. ve fiyatı da metresi 5 tl gibidir.
    İlk birkaç hafta bagajınız sert kapanır, ama sonrasında alışıyor.
    Su, toz sorunları da bitiyor.

Keşke kapı fitilleri de uysa...

bende yardımcı olayım megan1in kapı fitilleride e36 4 kapıya ya tam uymaktadır

Güzel bilgi, teşekkürler.
    BMW'yi kullanırken bilseydim daha da işime yarardı.

• benimde 2001 model seat toledom var. araç bir süredir sol ön ve arka koltukların altına su alıyor. tamolarak ayakların bastığı yere. bugün bir kaportacı ustasına götürdüm kanalların tıkandığını ve kapı fitillerinin altından su alğını dolayısıyla kapı fitillerini değiştirmem gerektiğini söyledi. buna benzer bir olayla karşılaşan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AiQUiDiE

KAPI FİTİLLERİ NEDEN BUKADAR PAHALI!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kulturcd -- 4 Eylül 2010; 16:08:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Bu kapı fitillerini üreten firmada çalışıyorum. TUZLA deri sanayide.
    Ana sanayiiye verdiğimiz ürünler de var, Oto yedek parça dağıtıcılarına ve servislere verdiklerimiz de var.
    Dandik ürün yapmıyoruz
    Ama bazen fitilin yumuşak kısmında ( balonlu kısım biz ona tubing deriz) ölçüsel sapmalar çok nadir olur % 1 altında
    Bireysel satışımız olmadığı için adres veremiyorum
    Ancak model ve il belirten olursa nerden temin edebileceğinizi yazarım
    Doğan , renolar , megane fitilleri ilk aklıma gelenler.

Sadece arabalara değil otobüs klimalarına, pencere ve elekt dolablarına da fitil yapıyoruz

Selam. Bende transporter t5 var. Orta kapı fitili lazım (sürgülü kapı) . Bulabilirmiyiz. Teşekkürler

• Bulunduğun il ve mail adresini bana PM yollarsan nerden hangi firmadan alacağını bildiren mail atarız.
  • Arkadaşlar benim arabam 98 model hyundai accent, benimde fitiller görünüşde değil ama esneklik bakımından baya yıpranmıştı, yolda giderken hava alıyordu tüm kapıların fitilleri gittim eczaneden vazelin aldım önce söyle yaya yaya fitillere sürdüm bagaj dahil, ondan sonra kapılar açık 10 dakka bekleyip 2. kat daha yaptım bu arada cam fitillerinede sürdüm, Sonuç harikaydı fitiller yumuşacık oldu yolda giderken sanki arabada kulaklarım tıkanmış gibiydi ne ses vardı nede rüzgar alıyordu kapılardan onu bırakın şuaradan işe yaradığını anladım normalde soğuk havada arabaya binerken eskiden içi buz gibi olurdu arabanın şimdi içi okadar soğuk olmuyor, Vazelin kesinlikle işe yarıyor ve harika sonuç veriyor. Zaten eskiler kapı ve cam fitillerine 6 ayda bir vazelin sürmek iyidir derlerdi hakikatten sonuca ben bile inanamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klimur -- 7 Ekim 2010; 17:04:02 >
  • Bende de aynı sorun var.Arka kapılardan 90 km hızdan sonra hava sesi geliyor.Şu marketlerde satılan kapı-pencere bantları var.Kahverengi ve beyaz oluyor.Yuvarlak ve altı kendinden yapışmalı.Paketi 1,5 TL.Onlardan aldım kapıların üst kısmına komple yapıştırdım.Kapıyı kapatınca kapının üst ksımı ile fitilin denk geldiği yere.Yani hava ve su giren bölüme yapıştırdım.Benim araç bordo olduğu için kahve rengi olanı aldım.Gözede pek görünmüyor.Gayet iyi oldu.Birde kapı ayarlarını yaptırdım mı tam süper olacak.Önlerden su girerdi artık girmiyor.Arka kapılardan da su girmiyor artık.Arka kısımdan hava sesi geliyor ama oda kapı ayarından dolayı oluyor.

Sizde deneyin.Kapı ayarınızda problem yok ise sorun ortadan kalkar.
    Aracı beyaz olanlar beyaz renkli olanı alırsa farkedilmez bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aknspmz -- 20 Kasım 2010; 10:54:46 >
  • Merhaba ; fitillerim yeni aracım 2008 model, yalnız sağ arka tavan bölgesindaki fitil ara ara düşüyor ne yapmalı nasıl sabitlemeliyim ?? Teşekkürler. (Megane Sedan)
  • bally ile yapıştır
  • Çok teşekkürler, evet bally ile denedim fakat bir hafta sürmeden yine düştü... yine deneyeceğim bir de sıcak silikon aklıma geldi...
  • Normalde fitillerin içinde kapı sacına tutunması için ince tutucu sac vardır
    Eğer düşüyorsa bollaşmış demektir.
    Düşen kısmı pense yardımı ile kenarlarında hafiften ( 2 - 3 mm kadar ) sıkarak yerine takmaya çalışın
    işe yarayabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyhundd

Çok teşekkürler, evet bally ile denedim fakat bir hafta sürmeden yine düştü... yine deneyeceğim bir de sıcak silikon aklıma geldi...

yapıştıcıyla olmaz bu iş fitili çıkardıktan sonra fitilin içinde metaller var onları güzelce sıkıştırıp takın taş gibi olur
  • bu adrese bir bak her çeşit kapı fitili bulunurwww.otofitilhortum.com
  • Konuyla ilgili sorununu çözecek link : http://forum.donanimhaber.com/m_56224476/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prozacc

Ben oto cam-kapı fitillerinin türkiye içi dağıtımını yapan bir firma yetkilisiyim.Servis fiyatları tabiki fahiş fiyatlardır.Serviste ucuz olan bişey gören oldu mu :) Servisler bu ürünleri bizden temin ediyorlar.veya fabrikanın moıntajda kullandığı ürünleri yine aynı üreticiden talep ediyorlar.ilk mesajı atan konyalı kardeşim benim konyada 26 müşterim var.Bu kapı fitillerini servislerden veya parçacılardan temin edemezsiniz.Servislerde pahalıdır parçacılarda sadece doğan kapı fitili bulabilirsiniz diğerleri yoktur.Toyota corollalar için de metrelik kapı fitilleri uydurtulamaz.Japon arabalarının fitilleri klipsli tubinklerdir.klipssiz satın almaya kalktığpınızda metresi en fazla 1-1.50 tl civarındadır ama kesinlikle kullanışsızdır.corolla 93-97 modelleri arası kapı fitilleri üreten tek bir üretici firma var ve bu takım olarak satılır.alternatifi de yoktur zaten.ordan perakende almak imkansız.Lafı çok dolaştırdım gibi.kısaca bilgi vereyim.orjinal kapı fitili diye birşey yoktur.orjinal diye tabir edilen markalar standart profil(sosa) ve birleşik lastik ürünleridir.diğer yan sanayi ürünlerde çoğu arabanın kapı fitilleri üretim dışıdır.yardım almak isteyen benle irtibata geçebilir.yardımcı olmaya çalışırım...

Merhaba bende ford fiesta 1998 model araba var kapi fitilleri çok kötü. Degistirmek istiyorum. Yardimci olurmusunuz? Bende fiyati tek kapi icin 100 tl demisler kardesime. Daha uygununu ankarada nerden bulabilirim. Ayrica montajını kendim uygulayabilirmiyim. Simdiden teşekkür ederim. ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Bu kapı fitillerini üreten firmada çalışıyorum. TUZLA deri sanayide.
    Ana sanayiiye verdiğimiz ürünler de var, Oto yedek parça dağıtıcılarına ve servislere verdiklerimiz de var.
    Dandik ürün yapmıyoruz
    Ama bazen fitilin yumuşak kısmında ( balonlu kısım biz ona tubing deriz) ölçüsel sapmalar çok nadir olur % 1 altında
    Bireysel satışımız olmadığı için adres veremiyorum
    Ancak model ve il belirten olursa nerden temin edebileceğinizi yazarım
    Doğan , renolar , megane fitilleri ilk aklıma gelenler.

Sadece arabalara değil otobüs klimalarına, pencere ve elekt dolablarına da fitil yapıyoruz

Ankarada oturuyorum yardim edermisiniz tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • omersari O kullanıcısına yanıt
    Merhaba , İlk olarak istanbul için nereden temin edebileceğinizi blirteyim...

Kartal oto Sanayi SAYAN TİCARET

Kapı fitilleri bayisi olarak Ülkedeki en büyük dağıtıcıdır

Ankara için de herhangi bir oto camcıya gidebilirsiniz.Ankarada toptan fiyatına satan bir firma yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prozacc -- 27 Ocak 2019; 13:57:24 >
  • Pencerelere kullanılan izolasyon fitillerinden de kullanılabilir.
  • Konunun üzerinden uzun zaman geçmiş belki birileri yardımcı olur diye düşünüyorum. 1998 model Honda euro accord aracım var. kapı ve cam fitilleri çok yıpranmış vaziyette ve değiştirmek istiyorum. nasıl temin edebilirim. Teşekkürler
  • SuNGuRTeGiN S kullanıcısına yanıt
    Sanayide veya başka yerde tek tek oto camcıları gezeceksiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.