Şimdi Ara

KAPI FİTİLLERİ NEDEN BUKADAR PAHALI!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
94
Cevap
5
Favori
97.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün 97model toyota carina'mın kapı fitillerini değiştirmek icin konya sanayisinde baya bi arandım ama bulamadım...herkes konya toyota servisi OTOJEN'e gitmem gerektiğini soyledi..gittiğimde isee verdikleri fiyata inanamadım 430ytl...

1.)neden bukadar pahalı?
    2.)daha ucuza yan sanayi yada orjinal nereden bulabilirim?

şimdiden teşekkürler

• Bir kaç aydır foruma girmiyordum , bildirim de gelmediği için göremedim üzgünüm.

Şuraya yazayım ben , en azından birileri görüp faydalanabilir.

Araçların CAM / KAPI fitilleri , silikonları , kenar köşe zımbırtıları , cam su tutucuları vesaire tamamen oto camcılarda mevcuttur. Servislerde 500-600 TL ye fiyat biçilen fitilleri 80-100 TL ye OTO CAMCILARDAN temin edebilirsiniz. Hangi şehirdeyseniz o şehirdeki camcıya gidin. periyodik rutlarla fitil dağıtan firmalar ürün tedariği yapıyorlar. O an ellerinde yoksa bile kısa zamanda mutlaka temin ederler.

Yan sanayi muhabbetini de anlatayım.
    Türkiye'de fitilleri üreten 10 civarı fabrika var. Bunlardan bir tanesi oldukça büyük(BMV/Mercedes) gibi devlere orjinal tedarik sağlıyor. Kalite bakımından hemen hemen hepsi belli bir çizginin üstündeler. Çok alt kalite ürünleri de ustalar almazlar. Esnaf adamlar sonuçta , yarın yüzleri kızarsın istemezler.Ayrıca Türkiye otomotiv yan sanayide dünyada ilk 3 e rahat girer , kaliteli işler yapıyorlar.O yüzden Türkiye'de yan sanayi ürünlere kesinlikle güvenin...
  • kapı fitilleri servislerde pahalıdır evet....
    "Gözdeler Otomotiv" olarak türkiyenin hemen hemen her ilinde bir yada daha fazla bayimiz bulunmaktadır... kapı ve cam fitilleri konusunda irtibata geçmeniz halinde uygun fiyata fitillerinizi temin edebilirsiniz...
    örneğin; megane kapı fitili servislerde 400 ytl+kdv civarındadır... bayilerimizden yarı fiyatına orjinal metrelik fitili temin etmeniz mümkün olur...

www.gozdelerotomotiv.com
    t: 224 2154786-87
    f: 224 2154788
  • çok güzel bir konuya girmişsiniz,
    fitil gerçekten önemlidir

dünyadaki en kaliteli araç yalıtım contalarını Rehau yapar
    http://www.rehau.com.tr/otomotiv/conta/ana.unsurlar/ana.unsurlar.shtml
    Alman firmasıdır, Audi mercedes bu firmadan alıyor fitillerini

birde eskiye fitillerinize sıcak su (40-60derece) su dökün kapıları açın, malzeme elastopolimerdir kendini toplar.
    ben eski aracıma uygulamıştım. ama sorumluluk sizin.
    en güzeli orjinali ile değiştirmektir tabii.
    kapılarınızın da ayarlarını yaptırınız bazı bölgelere kapı aşırı basıyorsa aşınma meydana gelir ve boşluklar oluşur

• quote:

Orjinalden alıntı: alpercan

çok güzel bir konuya girmişsiniz,
    fitil gerçekten önemlidir

dünyadaki en kaliteli araç yalıtım contalarını Rehau yapar
    http://www.rehau.com.tr/otomotiv/conta/ana.unsurlar/ana.unsurlar.shtml
    Alman firmasıdır, Audi mercedes bu firmadan alıyor fitillerini

birde eskiye fitillerinize sıcak su (40-60derece) su dökün kapıları açın, malzeme elastopolimerdir kendini toplar.
    ben eski aracıma uygulamıştım. ama sorumluluk sizin.
    en güzeli orjinali ile değiştirmektir tabii.
    kapılarınızın da ayarlarını yaptırınız bazı bölgelere kapı aşırı basıyorsa aşınma meydana gelir ve boşluklar oluşur

mercedes firması kamyon ve binek araç guruplarını standart profilden temin ediyor...otobüs gurubunu da birleşik lastik a.ş den..Eskiyen fitillere yapılacak herhangi bir bakım olduğunu düşünmüyorum.Ayrıca bu ürünler elastopolimer değildir.geçme bölümü sac-pvc karışımıdır.üstündeki tubink bölümü(yuvarlak hortumu) kauçuktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: AiQUiDiE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kulturcd -- 4 Eylül 2010; 16:08:56 >

• bu adrese bir bak her çeşit kapı fitili bulunurwww.otofitilhortum.com
  • Konuyla ilgili sorununu çözecek link : http://forum.donanimhaber.com/m_56224476/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.