Şimdi Ara

web den iş yerimi izlemek istiyorum ama nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar evimde ve iş yerimde internet adsl olarak kullanılmakta iş yerimde 3 ad. kamera var pc ye kayıt yapmakta ve izlenmekte iş yerinde tabi bunu adsl den ev dede izlemek istiyorum nasıl ve hangi proğramları kullanabilirim
    lütfen bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara müteşekkir kalırım.

• Webcam XP proğramını kullanarak istediğin bu olayı gerçekleştirirsin arkadaşım www.webcamxp.com web adresidir lisansını alman lazım ama illegal yollarla çok çabuk elde edebileceğin bir programdır kural geregi bu forumda anlatılmaz programın demo sürümünü indir ve incele gerekli bütün ayarları bulursun ve istedigin yerden dünyanın heryerinden adsl ipsini yazarak atıyorumhttp://82.144.52.21:8080 yazarak baglanırsın tabiyki 8080 nolu portu port forwarding yapman gerek yani yönlendirmen gerekecek kolay gelsin Dostum .

• veya daha pahalı bir yol olarak , İŞYERİNE "KAMERALI GÜVENLİK SİSTEMİ " taktıracaksın...

onlarda zaten web uzerınden baglantı ıle,SEYRETME-KAYDETME işlemleri gerçekleştiriliyor...
  • turgut madem işi biliyon biraz daha açıklasana veya bir sayfaya resimli olarak aktarıp link versen valla çok kişinin işine yarardı
  • Dostum Ayrıntılı olarak anlatmama gerek yok zaten programın kullanımı çok basit.
    ilk önce modemininiz setupına girin ve 8080 nolu portu modeme yönlendirin yani 8080 nolu portu acıyoruz.
    Proğramı kurdukdan sonra resimdeki gibi kameranın yerini göstererek connect diyorsun.

Web Server kısmından HTTP Setting e gelip Start Server diyorsun orada makinenin ip adresi ve portuda vardır istersen deiştirebilirsin,aynı zamanda bilgisayarını bu programla FTP server olarakta kullanabilirsin,options kısmından configuriation kısmından sana uygun ayarları yapıyorsun hızlı istiyorsan speed seciyorsun kaliteli görüntü istersen kaliteli yada FPS ayarlarını elle ayarlaabilirsin sonra internet explorer i açıphttp://localhost:8080 yazıp enter layorsun acılmıssa olmustur localhost kısmına local in ipsinide yazabilirsin dısardan ulasmak içinde mantık aynıhttp://ipadresin:8080 bu kadar. takılan olursa yardımcı olurum .

• evet kesinlikle bende deneyecem bakalim olacakmi bilgiler icin tesekkurler gardesim
  • ben şu anda böyle bir programla uğraşıyorum. bitince sana bedava veririm sende denemiş olursun...
  • ya yapacağınız ip kamera almak heryerden adresini yazarak bağlanabilirsin. öle sanıldığı kadar da zor değil.kamera ile gelen tomarla yazılım var biraz kurcalamak yeterli
  • Turgut bu güzel bilgi için önce seni kutlarım ve bu bilgiler, konu ile ilgilenecek çok kişinin işine yarayacağını sanıyorum.

Mademki konuya katıldım, benimde size bir önerim var!
    Bu olayı XP de mevcut ve başka programa gerek duymadan yapabileceğiniz "Net Meeting" isimli programı Yaklaşık "Turgut'un"anlattığı aynı yöntemlerle kurup kullanabilirsiniz.

Bende Kamera yok eğer olsaydı size nasıl yapılacağı hakkında resimli açıklamada yapardım. Kurulma mantığı yaklaşık olarak "Turgut'un" anlattığı şekilde.
    Hoşça kalın ve başarılar. KitapGibi
  • Öncelikle iltifatın için Teşekkür Ederim Kitapgibi insallah ihtiyaçı olanın işine yarar ,ip kamera gibi sistemi olmayanın veya bu kadar sıkı bir güvenlige ihtiyacı olmayanın kesinlikle işine yarar gene belirtiyorum bu programı kurupta bir yerde takılan olursa yardımcı olurum . Ayrıca Webcam Xp de sohbet ortamıda vardır ip niz ile gelen kişilerle sohbet edebilirsiniz. yukarta belirttigim ftp server i aktif ederek dosyalarınızı mp3lerinizi paylasıma acabilirsiniz. Ama tabiki bir şirket için güvenli değildir bunun için ip kameralar en idealidir nerede olursanız olun aynı mantıkdır ama belirli bir nokta belirleyip o noktadan herhangi bir cisim geçerce özel kayıt secenegi,veya kameranın yönünü deiştirme gibi secenekler mevcuttur ama bu kameraların o kadar ucuz oldugunu sanmıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.