Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
12
Favori
521.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    haftaya kismet olursa lpgyi ruhsata işleteceğim.ama elimde sızdırmaklik raporu yok.bizim ilçede de veren yok. birkaç yerden sızdırmazlik kalkmis diye duydum.bu sadece rutin muayene için mi geçerli yoksa ilk işletme için de geçerli mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konu bana çok yardımcı oldu, emeği geçenlere teşekkür ederim. Tüm evraklarımı hazırladım sadece trafik şubeye teslim edilmesi kaldı.
  • Merhaba arkadaslar arabama lpg taktiriyorum bugun pazartesi vizeye goturcem. Lpg icin sizdirmazlik almak gerekiyor mu hala yoksa ek1 ile muayeneye gitmem yeterlimi

• quote:

Orijinalden alıntı: gazili499

Merhaba arkadaslar arabama lpg taktiriyorum bugun pazartesi vizeye goturcem. Lpg icin sizdirmazlik almak gerekiyor mu hala yoksa ek1 ile muayeneye gitmem yeterlimi

Ek1 le muayeneye gitmeniz yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: gazili499

Merhaba arkadaslar arabama lpg taktiriyorum bugun pazartesi vizeye goturcem. Lpg icin sizdirmazlik almak gerekiyor mu hala yoksa ek1 ile muayeneye gitmem yeterlimi

Ek1 le muayeneye gitmeniz yeterli.

İlk montajda sızdırmazlık istiyorlar.
  • Bugun yaptirdim muayeneyi sizdirmazlik lpg yeni takildigi icin gerekliymis sikintisiz hallettik sukur

• İyi geceler... Ben Lpg'yi ruhsata işletme işlemini daha önce de yapmıştım ama şimdi şöyle bir sorum var. İşlem yapıldıktan sonra satış da olacak araçta. Ruhsatı almadan satışı gerçekleştirip yeni ruhsatı Lpg işlenmiş olarak alabilir miyim? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim..
  • Arkadaşlar 2013 güncel LPG ruhsata işleme işlemleri ücreti ne kadar tutuyor? Birde LPG montajı yapılan ilde mi bu işlemlerin yapılması gerekiyor?
    Ben Adıyamanda Montaj yaptırıp Ş.urfa da muayene ruhsata işleme gibi işlemleri yaptıramaz mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_carisma33

Arkadaşlar 2013 güncel LPG ruhsata işleme işlemleri ücreti ne kadar tutuyor? Birde LPG montajı yapılan ilde mi bu işlemlerin yapılması gerekiyor?
    Ben Adıyamanda Montaj yaptırıp Ş.urfa da muayene ruhsata işleme gibi işlemleri yaptıramaz mıyım?

Montaj belgeleri yanınıza olduktan sonra istediğiniz yerde yaptırabilirsiniz.

Masraflar,
    1. Sızdırmazlık (ilk montaj ise ve ruhsata işlenmemiş ise)
    2. Muayene (TUVTURK)
    3. EK1 Formu
    4. Emisyon Ölçümü
    Ruhsata işletmek için Emniyete verilecek
    5. Araç Tescil Belgesi Ücreti: 66,50 TL
    6. Motorlu Araç Trafik Belgesi Ücreti: 89,00 TL

Önemli not, muayeneden geçebilmenin ön şartlarında mtv ve ogs borçlarının olmaması gerekiyor. Aynı zamanda trafik sigortası da devam ediyor olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi_ -- 23 Ekim 2013; 23:34:59 >

• Sanirim tamami 350 tl tutuyor oyleyse. Bilgilendirme icin tesekkurler.

• 25 TL sızdırmazlık
    170-180 gibi muayene
    20 TL ek-1 belgesi
    75-90 TL gibi emniyet mdr. ruhsat ücreti

faturan yoksa 100 TL civarı proje bedeli
    tüpün 4-5 yıllıksa 150-200 TL arası tank parası.
  • şu günlerde ben de taktıracağım ilk takılma olacak aracıma ne kadar bir masraf çıkar sizce
  • Cuma günü son aşama olarak ruhsata işlettim ve kurtuldum. Darısı başınıza.
  • asi_ A kullanıcısına yanıt
    Trafikten randevu almak zorunlu mu? Birde ruhsatta yazan tescil şubesine mi gitmemiz gerekir, farklı şube olmaz mı? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: icomert

Trafikten randevu almak zorunlu mu? Birde ruhsatta yazan tescil şubesine mi gitmemiz gerekir, farklı şube olmaz mı? Teşekkürler.

Randevu zorunlu, istediğin şubeye gidebilirsin. Allah kolaylık(sabır) versin
  • asi_ A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim asi_ . Dün bende sızdırmalık ve muayeneyi hallettim. Trafik tescil haftaya kaldı.
    güncel fiyatlar:
    muayene=160
    sızdırmalık=25
    ek-1=15

iyi forumlar.
  • ARKADAŞLAR LPG TAKILALI 4 YIL OLDU SİLİNDİR TAKDIRMIŞTIM AMA BAGAJ PROBLEMİNDEN DOLAYI LPG TANKINI DEĞİŞTİRDİM VE SİMİT TAKDIRDIM (SİLİNDİR 41 LT İDİ SİMİT 48 LT OLDU) BU HAFTA MUAYENEM VAR LPG TANKINI DEĞİŞTİRİRKEN HERHANGİ BİR BELDE ALMADIM.. YANİ TEKRAR SZIDIRMAZLIK ALCAM MI YOKSA MUANEYE GİDİP ONLAR MI BAKCAZ EK Bİ BELGE İSTERLER Mİ BENDEN... TEŞEKKÜRLER
  • cemalim32 C kullanıcısına yanıt
    benim şahsi fikrim, yeniden sızdırmazlık almana gerek yok,
    zaten muayene istasyonunda ellerindeki aletlerle adamlar bakıyor,
    bence sen yinede tüvtürk'ü ara sor.
  • yeni aldığım aracıma 1,5 hafta önce lpg taktırdım ve plaka değiştirdim,
    işlemler basit, gözünüzde büyütmeyin ve muamelecilere para kaptırmayın,

ankara için yazıyorum;
    NE YAPIP EDİN ÖNCE MUAYENE İÇİN İNTERNETTEN RANDEVUNUZU ALIN(1 DKNIZI ALMAZ)
    1- lpg taktırınca hemen yenimahalledeki tmmo'na sızdırmazlık için gidiyorsun, orada 2 tane EK-1 belgesi doldurtuyorsun tanesi 10 -TL
    2- Sızdırmazlığı aldığınız zaman, hemen ilerde egsoz emsiyon ölçüm yeri var gidin 10 dk.da alın pulunuzu(bir daha muayene istasyonunda uğraşmayın)
    3-sonra muayene istayyonuna gidin, randevu saatinizden 15 dk önce orda olmaya çalışın,
    4- muayenede bitince, emniyet genel müdürlüğüne gidin(gitmeden önce internetten randevu alın ve beğendiğiniz plakayı reserve edin)
    5- randevu saatinde emniyete evraklarınızı verin(yaklaşık 10 dk sürer) plaka değiştiriyorsan eski plakanı söküp öyle git emniyete
    6- sabah evraklarını teslim edersen öğleden sonra ryhsatını alırsın ve sonra oradan yenimahalledeki plaka basım yerine gidip, yeni plaknızı alırsın.

geçmiş olsun, kendini ödüllendirip ÇİFTLİKTE ekmek arası DÖner-KOKOREÇ AYRAN yiyebilrisin

zamandan tasarruf edeyim diyorsan;

1- MUAYENE İÇİN RANDEVU AL
    2-RUHSAT İÇİN RANDEVU AL- PLAKANI İNTERNETTEN SEÇİP RESERVE ET

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsr28 -- 6 Kasım 2013; 13:03:36 >

• Herkese selamlar.

11 Ekim 2013 'te lpg montajım yapıldı. Fatura tarihi : 11 ekim 2013

İşlerimin yoğunoluğundan dolayı sızdırmazlığı 10 gün sonra alabildim.

21 Ekim 2013 : sızdırmazlık raporu alındı.

şimdi ben lpg'yi bu cumartesi muayneye girip ruhsata işleteceğim. gecikme cezası alacak mıyım?

Şundan dolayı soruyorum. Çünkü sızdırmazlık raporu aldıgım yerdeki görevli ''bizden sızdımazlık aldıgınız günden itibaren 30 gün içinde ruhsata işletmelisiniz'' demişti.

Eğer fatura tarihi baz alınıyorsa cezayı yedik :( görevlinin dediği gibi sızdırmazlık raporu tarihi baz alınıyorsa problem olmayacak.

araştırdım ama tam kesin bir bilgi bulamadım. yardımcı olur musunuz?
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.