Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
12
Favori
521.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tşk ederim. Hangi belgeler nerelere verilecek denmemiş gerçi ama sağol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 10 Kasım 2011; 11:31:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ahmet_

Tşk ederim. Hangi belgeler nerelere verilecek denmemiş gerçi ama sağol.

Önce fatura ve proje ile sızdırmazlık al, sonra Ek-1 doldurt, Muayeneye gir,

Sonra trafik tescile elindeki tüm belgelerle git,

Trafik tescil aşağıdakileri istiyor;

LPG Dönüşümü
    ARAÇLARDA LPG DÖNÜŞÜMÜ
    Fatura
    Montaj Tespit Raporu
    İmalat Yeterlilik belgesi
    Karayolu Uygunluk Belgesi
    Karayolları Muayene İstasyonundan tespit yaptırılacak
    Dilekçe
    İki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)
    Yeni tescil ve trafik belgesi (Trf.Tescil Şube veya Bürosundan)
    Eski tescil ve trafik belgeleri getirilecek.

Listede dilekçe var ama benim dilekçeyi yırttı memur, gerek yok dedi....

Araç Tescil Belgesi Ücreti : 5 0 ( E l l i ) TL

Motorlu Araç Trafik Belgesi Ücreti : 6 7 ( A l t m ı ş y e d i ) TL

• Teşekkür ederim.
  • Merhaba Arkadaşlar geçen hafta işlemlerimi yaptırdırm bu arada lpgyi 1 yıl önce taktırmıştım ancak işletebildim. Eğer sızdırmazlık veya başka bir sorununuz yoksa sıkıntı yok sadece Emniyete ceza ödüyorsunuz. Bazı arkadaşalr tankın değişmesi vs. gibi komik şeyler yazmış sorun yoksa ve takan yer resmi bir yer ise sorun yaşamazsınız.

Öncelikle
    LPG takılan yerden belgeler mutlaka elinizde olmalı
    -Fatura
    -Proje
    -Takan yerin yeterlilik ve takmaya ait yetki belgeleri ve bulunduğunuz yıla ait kaşeleri
    -Bu belgelerle beraber Sızdırmazlık muayenesi için randevu alıp sızdırmazlığa giriyorsunuz. 25 TL
    -Bu işlemin ardından hemen bir sigortacıdan EK1 alıyorsunuz 2 Adet 10TL
    -Sonra doğruca muayeneye TÜV den randevu alın ve saatinde gidin ben 2 saat bekledim. 140 TL (zamanı geçmediyse egzost muayenesi yaptırmayın kesin sorun çıkıyor onu dışarda yaptırırsınız.)
    -İşlemler ok sa muayenede sorun çıkmadıysa tüm belgelerle beraber 1 adet nüfus cuzdanı fotokopisi aracnızın trafik sigortası belgesinin fotokopisi gerekiyor bunlarla ilçe emniyete gidiyorsunuz tek yaprak değişimi için 50 TL aldırlar. (1 ay içerisinde ruhsata işletmemenin cezası is 65 TL)

Toplamda 225 TL ile halledebilirsiniz. Ceza hariçtir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wowcalibur -- 14 Kasım 2011; 11:08:59 >

• güzel anlatımın için teşekkür ederim herşeyi burdaki anlatıma göre yaptım ve hallettim sağollasın
  • Arkadaşlar geçen hafta izmirden ilk arabamı aldım,araç 2011 model ve lpg li, bir sonraki muayena tarihi temmuz 2014.
    Ruhsatı henüz üstüme geçirmedim,plakada eskişehir olacak.

Araçımdaki lpg ruhsata işli değil, tüp takılalı bir kaç ay olmuş faturasını ve projesini bana verecekler,lpg kiti kütahyada takıldığı için sızdırmazlığı oradan almak gerekiyormuş.

Şimdi benim düşündüğüm nokta taa temmuz 2014e kadar muayanem varken neden bir lpg işletme için benim muayanem yenileniyor ve benden tekrardan 140tl isteniyor?
    Bu durumda sizce nasıl bir yol izlemem daha sağlıklı ve akılcı olur.Açıkcası 2014e kadar muayanem varken ekstradan bir 140 tl daha vermek istemiyorum.
  • Merhabalar,

İstanbul'dan 34 plakalı bir Honda Civic Premium aldım ve aracın Ankara plakalı olması için noterde ekstradan 60 küsür TL daha verdim. Bu arada araca LPG taktırdım, dün itibariyle sızdırmazlık raporu, araç muayenesi ve EK 1 belgesi işlerini de hallettim.

Sormak istediğim soru şu, plaka değişikliği ve LPG'nin ruhsata işletilmesi işlemlerinden hangisini önce yaptırmam gerekiyor? Ya da hangisini önce yaptırırsam vakit ve nakit açısından daha doğru davranmış olurum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gametheory

Merhabalar,

İstanbul'dan 34 plakalı bir Honda Civic Premium aldım ve aracın Ankara plakalı olması için noterde ekstradan 60 küsür TL daha verdim. Bu arada araca LPG taktırdım, dün itibariyle sızdırmazlık raporu, araç muayenesi ve EK 1 belgesi işlerini de hallettim.

Sormak istediğim soru şu, plaka değişikliği ve LPG'nin ruhsata işletilmesi işlemlerinden hangisini önce yaptırmam gerekiyor? Ya da hangisini önce yaptırırsam vakit ve nakit açısından daha doğru davranmış olurum?

Hem lpg dönüşümü hem de plaka dönüşümü yaptıran kimse yok mu?
  • Arkadaşlar aracın lpg dönüşümünün faturasının 1 ayının dolmasına 2 gün var. Cumartesi son gün.

Şimdi, ben bu 1 ayı doldurursam yeniden proje çizdirip fatura mı kestireceğim yoksa, ceza mı öderim sadece?

Çünkü sızdırmazlık için randevular pazartesiye kadar dolmuş. Ne yapacağım o vakit?

Bir de randevu dolsa da gidip sıra bekleyip alamaz mıyız acaba sızdırmazlığı? LPG'ci ise sızdırmazlığa gerek yok diyor yeni montajlarda.

Bir de ben muayene vs. işini cuma cumartesi halletsem emniyetteki iş kaç gün sürer? Ya da cumartesi emniyette hallederler mi? Pazartesiye kalsa ben o 1 ay meselesini halletmiş olduğumdan emniyet önemli değil midir?

Benim bu ruhsata işletmedeki 1 ay süreme bayramdaki resmi tatiller dahil değil di'mi? Öyleyse birkaç gün daha sürem olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayktcn -- 25 Kasım 2011; 0:23:22 >
  • Lpg sızdırmazlık ve muayene tamam.Ruhsat işi kaldı.İşlemler abartıldığı gibi değilmiş.Yapmayanlar fazla telaşa düşmesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 27 Kasım 2011; 15:58:44 >
  • arkadaşlar emniyet dışındaki her şeyi hallettim bir emniyet kaldı ama emniyet hangi belgeleri istiyor çok net değil. EK-1 deniyor, bu muayeneye getirdiğim EK-1'in aynısı mı? ama 2 tane deniyor TUVTURK'a bi tane götürdüm elimde haliyle 1 tane onaylı EK-1 var. Tuvturk sızdırmazlık belgemi de aldı elimden inşallah gerekmiyordur emniyette.

bunun dışında karayolları uygunluk belgesi falan, bunlar nedir? faturayı istiyorlar; şimdi ben faturanın aslını emniyet'e verirsem kendime ne kalacak biraz saçma geldi emniyet tüpün faturasını ne yapacak?
    allah rızası için ankara emniyette istenenleri listeleyebilecek var mı :D
  • bugun 2010 yarıs 1.33 terra lpg rhsata işletmek için uğraştım ödediğim paraları yazayım.

sızdırmazlık:25 tl
    ek1 alma ve doldurma: 4+5 = 9tl
    muayene:136tl

buraya kadar geldim gerisi yarına artık.
  • Ruhsatta tamam. 1 ayı geçirmeden halledin sizde.Emniyete muayeneden çıkan tüm kağıtları götürün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 6 Aralık 2011; 1:42:06 >
  • güncel bilgiler için emeği geçenlere teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akif.er -- 6 Aralık 2011; 8:50:20 >
  • ikinci el arabayı yeni aldım ve aldığım kişi daha yeni araç muayenesini yaptırmış. aracın plakasını memlekette değiştireceğim. yani ruhsatı yeni alacağım. araca lpg taktırmak istiyorum, yukarıdaki açıklamalardan anladığım kadarıyla bayağı masraflı. konuyla ilgili aşağıdaki sorularıma cevap verirseniz memnun olurum.
    1-yeni lpg taktırınca tekrar muayene gerekli mi.
    2-aracın ruhsatını daha almadım araçta plaka değişikliği olacak mecburen ruhsat değişecek.lpgyi muayene bitince mi işleteyim
    3-aracın ruhsatını daha almadım araçta plaka değişikliği olacak mecburen ruhsat değişecek.lpgyi muayene bitmeden, mecburen plaka değişikliği yaparken mi değiştireyim.
    4- ne yapmamı tavsiye edersiniz.
    vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akif.er

ikinci el arabayı yeni aldım ve aldığım kişi daha yeni araç muayenesini yaptırmış. aracın plakasını memlekette değiştireceğim. yani ruhsatı yeni alacağım. araca lpg taktırmak istiyorum, yukarıdaki açıklamalardan anladığım kadarıyla bayağı masraflı. konuyla ilgili aşağıdaki sorularıma cevap verirseniz memnun olurum.
    1-yeni lpg taktırınca tekrar muayene gerekli mi.
    2-aracın ruhsatını daha almadım araçta plaka değişikliği olacak mecburen ruhsat değişecek.lpgyi muayene bitince mi işleteyim
    3-aracın ruhsatını daha almadım araçta plaka değişikliği olacak mecburen ruhsat değişecek.lpgyi muayene bitmeden, mecburen plaka değişikliği yaparken mi değiştireyim.
    4- ne yapmamı tavsiye edersiniz.
    vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. selamlar.

yeni lpg taktırınca tekrar muayene şart. muayene yapınca ruhsata işletmen de şart. plaka+lpg işletme aynı anda oluyor mu bilmiyorum yapan varsa bu kısmını cevaplarlar

• bende dün işlettim.

sızdırmazlık=25tl
    ek 1 =10tl
    muayene=135,70tl
    emniyette de ruhsatın tek yaprağı için 50tl

yalnız ben şöyle bi hata yaptım. sakın yolda gelenlerden sadece ek 1 dolduranlar var onlara hiç bakmayın. gidin bi sigorta acentesine ne kadar gerekli evrak fotokopi varsa hepsini biliyorlar ve o meşhur pembe dosya var karton dosya ona koyuyorlar 10 tl. ben o dosya yüzünden iki kez 10 tl vermiş oldum.
    sigorta poliçesi, tüv türk ten alınan rapor, tüv türk makbuz, lpg taktırdığın yerin faturası, kimlik, bunların fotokopisini istiyorlar ve ek 1 belgesi 3 nüsha olması gerekiyor.
    ben kurtuldum. herkese allah kolaylık versin.
  • quote:

Merhabalar,

Aynı anda yapılıyor diye biliyorum.Araç muayene istasyonuna ek-1,proje,geçici ruhsat vs ile gidiyorsun ek-1 işletiyor ordan emniyete gidiyorsun.Plaka,ruhsat vs işte ne değişecekse değişiyor.
  • quote:

Merhabalar,

muayeneye tarihi yaklaştığı zaman proje ve fatura al o gün işlettir, ama o zaman da proje ve fatrua parası isteyebilirler, lpg takan yerle anlaşman gerekiyor
  • araç muayeneden geçti çok şükür, ruhsata işletmek için kaç gün süresi var?
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.