Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
12
Favori
520.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim soru(nu)m şu.

Bir araç alacağım.Araçta LPG var ama ruhsata işlenmemiş. Aracın muayeneside geçmiş.
    Bu durumda önce muayenesinimi yaptırmalıyım yoksa aracın devir işleminimi yaptırmalıyım.
    Sahibi aracın önce devir işlemlerini yaptırmak istiyor(prensip meselesiymiş):)
    Ancak bu durumda ben iki defa ruhsata para vermek zorunda kalmazmıyım?
    İlginize şimdiden teşekkür ederim.
  • abicim foruma yeni katıldım bu konuyu nereye açtığımı bile bilmişyorum şimdiden özür dilerim yanlış birşey yaptıysam...
    98model bir honda civc alacagım bugun notere gittik aracta lpg var ama noterde benzin gözüküyor. Ruhsata baktım işli deilmiş ama satanlar işli zannediyorlar onlarda zaten 6 aydır kullanıyorlar arabayı yeni almışlar... trafik e gidecegiz yarın acaba yanlış yazılma ihtimali olabilirmii? çünki ruhsatın yanındakı muayene kagdında lpg gözüküyor trafik tescil belgesi midir nedir acil rica ediyorum saygılar... Paylaş
  • lpg yi ruhsata işletme maliyeti (yozgat için)

tarih:03.07.2011
    sızdırmazlık belgesi=25 tl
    ek-1 belgesi(2 adet)=5 tl
    ek-1 belgesi doldurma=3 tl
    araç muayenesi=135,70 tl
    trafik tescil belgesi=50 tl
  • aracın bağlı bulunduğu trafikten başka bir yerdeki trafikte ruhsata işleme söz konusu oluyor mu? mesela istanbuldaki bir ilçe trafiğine bağlı aracın lpg si bir başka ilde işletilebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrvw

aracın bağlı bulunduğu trafikten başka bir yerdeki trafikte ruhsata işleme söz konusu oluyor mu? mesela istanbuldaki bir ilçe trafiğine bağlı aracın lpg si bir başka ilde işletilebilir mi?

Ben de bu sorunun cevabını arıyordum. Aracım Ankara trafiğine kayıtlı, kendim Tokat'ta yaşıyorum. Tokat emniyetle görüştüm, burda da işletebilirsiniz farketmez dediler.
  • var olan tüpü değiştirince tekrar muayene şart mı? haziranda muayene yaptırdım, tüp sisteminin eski ve sıklıkla arıza vermesi yüzünden yeni bir kit taktıracağım. tekrar muayeneye girmeli miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper19755

Merhaba.
    Benim soru(nu)m şu.

Bir araç alacağım.Araçta LPG var ama ruhsata işlenmemiş. Aracın muayeneside geçmiş.
    Bu durumda önce muayenesinimi yaptırmalıyım yoksa aracın devir işleminimi yaptırmalıyım.

Bu soruyu yanıtlayabilecek arkadaş olursa sevinirim arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperbz

var olan tüpü değiştirince tekrar muayene şart mı? haziranda muayene yaptırdım, tüp sisteminin eski ve sıklıkla arıza vermesi yüzünden yeni bir kit taktıracağım. tekrar muayeneye girmeli miyim?

Hayır gerek yok tekrardan muayeneye falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

quote:

var olan tüpü değiştirince tekrar muayene şart mı? haziranda muayene yaptırdım, tüp sisteminin eski ve sıklıkla arıza vermesi yüzünden yeni bir kit taktıracağım. tekrar muayeneye girmeli miyim?

Hayır gerek yok tekrardan muayeneye falan.

sızdırmazlık almak şart ama değil mi?
  • quote:

quote:

aracın bağlı bulunduğu trafikten başka bir yerdeki trafikte ruhsata işleme söz konusu oluyor mu? mesela istanbuldaki bir ilçe trafiğine bağlı aracın lpg si bir başka ilde işletilebilir mi?

Ben de bu sorunun cevabını arıyordum. Aracım Ankara trafiğine kayıtlı, kendim Tokat'ta yaşıyorum. Tokat emniyetle görüştüm, burda da işletebilirsiniz farketmez dediler.

Evet bende sordum, bağlı bulunan trafikten başka bir trafikte ruhsata işleme oluyormuş, ancak sızdırmazlık raporu montajın yapıldığı ildeki makine mühendisleri odasından alınması gerekiyor. Cevabınız için teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

Evet bende sordum, bağlı bulunan trafikten başka bir trafikte ruhsata işleme oluyormuş, ancak sızdırmazlık raporu montajın yapıldığı ildeki makine mühendisleri odasından alınması gerekiyor. Cevabınız için teşekkürler.

Hocam bunu nerden öğrendiniz. Yani sızdırmazlık raporunun lpg'nin takıldığı ilden olması gerektiğini?
  • İyi akşamlar,

Lpg kitini taktırdım ama faturayı kestirmedim daha çünkü arabanın vizesini yeni yaptırdım yılbaşında... Sıkıntı çıkmaz dediler en azından şubata kadar mali durumumu toparlayana kadar ruhsata işlettirmeyi düşünmüyorum, yoksa bir an evvel ???....sizce ???
  • Arkadaşlar bulunduğum şehir dışından bir araç alacağım.
    Noter satışından sonra aracı alıp geleceğim ve gelir gelmez LPG taktıracağım,plakayı da değiştireceğim.
    Nasıl bir yol izlemem lazım?
    Teşekkürler...
  • quote:

Hayır
  • Arkadaşlar LPG'yi taktırdıktan sonra sızdırmazlık raporunu LPG'yi taktırdığımız ildeki bir istasyondan almalıymışız. Bu doğru mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Varg

quote:

Orijinalden alıntı: sniper19755

Merhaba.
    Benim soru(nu)m şu.

Bu soruyu yanıtlayabilecek arkadaş olursa sevinirim arkadaşlar.

bu sorunun cevabına benimde ihtiyacım var.

bir araç aldım muayenesi geçik. bana söylenen muayene geçmişse ruhsatın eve gelmeyeceği yani muayene olana kadar ruhsat alamayacağız. e hazır muayene olacak madem zaten lpg de taktıracaktım bari lpg yi taktırıp sonra muayene ettirsemde iki kere muayene işi olmasa. hem belki böylece ruhsatta lpg işli olarak gelir.

ama tabi bunlar ihtimal bu sorunun cevabını arıyoruz işte.

ek değişikilik 1:
    biraz araştırdım 2010 yılında bir şöyle yapabilmiş.
    1-noter satışı yapmış. araca trafik sigortası yaptırmış.
    2-lpg taktırmış. proje ve fatura almış.
    3-sızdırmazlık raporu almış
    4-muayeneye girmiş
    5-trafik tescile gidip lpgli diye ruhsata işletip ruhsatını almış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihfx -- 24 Ağustos 2011; 22:58:54 >
  • iyi günler arkadaşlar.ben aracımı 22 ay önce muayeneden yeni çıkmış olarak aldım.1 yıl sonra lpg taktırdım ve ruhsata işletmedim.muayene vakti de geldi.önce muayene mi yoksa ruhsata işletmeyi mi yapmalıyım?ne kadar masrafım olur?ilgilenen herkese teşekkürler..
  • lpg li olrak aldığım aracımın ruhsata işli fakat yeşil olan lpg ruhsatında hologram yok, hologramsız ruhsat gecersizdir diye üstünde yaıyo ama bunun bana bidahaki muayeneye kadar bir sıkıntısı olurmu acaba, polis niye hologram yok der mi?
  • Borcu Yoktur Kağıdı Almak Zorunlu mu? LPG'yi Taktırdığım Yerde Öyle Bi Bilgi Vermedilerde Bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallyproco

lpg li olrak aldığım aracımın ruhsata işli fakat yeşil olan lpg ruhsatında hologram yok, hologramsız ruhsat gecersizdir diye üstünde yaıyo ama bunun bana bidahaki muayeneye kadar bir sıkıntısı olurmu acaba, polis niye hologram yok der mi?

Polisler ruhsata bakarlar,yeşil ruhsatın polis için bir geçerliliği yok.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.