Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
12
Favori
521.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rmzaly

arkadaslar lpg yı ruhsata ıslettım ama ruhsatta 2 yaprak değişti ve 108 tl verdım. neden bazı yerlerde tek yaprak degısırken ben 2 yaprak parası verıyorum. ayrıc emnıyetten fatura falan vermedıler. ılk yaprakta eskı yapraktan farklı olarak lpg ıle ılgılı hıcbırsey yok. ayrıca eskı yaprakta muayene yerlerınden sadece bırtanesı doluydu..........

tek bir yaprağın değişmesi gerektiğini belirtseymişssin keşke. beni de trafik takipçisi uyarmıştı o uyarmasaydı benim ruhsatın da 2 yaprağı birden değişecekti. tek yaprak için yanlış hatırlamıyorsam 48 TL verdim. karşılığında ne makbuz ne bişi. bi tek parmak kadar bir kağıt verdiler üzerinde plakam yazıyor onunla gelip alıcaksın dediler.
    esasında bunu şikayet etmek lazım ehliyeti alırken bile en azından zorunlu bağış karşılığında bir makbuz veriyorlardı..
    [/quote

ben ruhsat eskı tıpse 2 yenıyse tek yaprak degıstırılıyor dıye ogrendım...ama oyle degılse......

ülke de kımseye guvenılmeyecegının kanıtıdır bu...herkes gucu yettıgını kazıklıyor demektır...emnıyetın bunu yapabileceğini düşünmek istemiyorum....

• quote:

ben ruhsat eskı tıpse 2 yenıyse tek yaprak degıstırılıyor dıye ogrendım...ama oyle degılse......

ülke de kımseye guvenılmeyecegının kanıtıdır bu...herkes gucu yettıgını kazıklıyor demektır...emnıyetın bunu yapabileceğini düşünmek istemiyorum....

benim ruhsatın bir sayfası yeni bir sayfası eski durumda şuanda. trafikten böyle teslim aldım eskiyi de aynen verdiler değişmesi gerekmiyor diye..

muayene istasyonunda da görevliyi uyarmama rağmen bandrolü değişmeyecek olan ruhsat yaprağına değil de ek1 belgesine yapıştırmış. eğer o onda dikkat etmeseydim ruhsatı değiştirdikten sonra elimde bandrol falan kalmıycaktı ve tekrar muayeneye girmem gerekicekti. yani 120 küsür TL'yi tekrar ödeyecektim. malesef işler böyle yürüyo bu ülkede..

• quote:

arkadaslar lpg yı ruhsata ıslettım ama ruhsatta 2 yaprak değişti ve 108 tl verdım. neden bazı yerlerde tek yaprak degısırken ben 2 yaprak parası verıyorum. ayrıc emnıyetten fatura falan vermedıler. ılk yaprakta eskı yapraktan farklı olarak lpg ıle ılgılı hıcbırsey yok. ayrıca eskı yaprakta muayene yerlerınden sadece bırtanesı doluydu..........

LPG tesisatı kadar aracın ağırlığında artış olduğu için eski tipse her iki yaprakta değişmek zorunda. Yeni tipse sadece 1 tanesi değişir.

Ayrıca bu beleşe internetten Ek-1 indirip doldurma işi olmaz.Ek-1 in sağ üst köşesinde numara ve müsait bir yerinde üst tarafta soğuk mühür vardır.Bu değerli evrak olduğunu belirtir.Mutlak suretle söförler odasından Ek-1 formu almanız gerekli.Ondan sonra bilgisayar veya daktiloda doldurabilirsiniz.Tasarruf kısmını burada yapabilirsiniz.

• izmir merkezde lpg işletme;
    1-lpg montaj proje,fatura alınır.
    2-sızdırmazlık alınır.(25 tl)
    3- trafik takipçiye 2 adet ek 1 doldurtulur(10 tl)
    4-tüve vizeye gidilir..(126 tl..burada kritik nokta şu:muayene olduktan sonra bandrolü ek 1'in üzerine yapıştırıyorlar..o zaman ruhsatın 2 sayfası da değişmesi gerekiyor.ben göreliyi önceden uyardım bandrolü ruhsata yapıştırdı böylece tek sayfa değişiyor..tek sayfa 46 tl,çifti 108 tl...dikkat ....)
    5-trafik tescile gidilir,ama dosya oluşturup dilekçe yazman gerekiyor yoksa işlem yapmıyorlar..yenişehirde trafiğn önünde yapan ayakçılar var,dilekçe yazıp,gerekli fotokopileri çekiyorlar,sırayla dosyaya koyuyorlar..hepsi 10 tl)
    6-trafik tescile dosya verilir,tek yaprak değişim.(46 tl...cuma verdim,pazartesi alcam..)

bütün işlemi kendim yaptım,takipçiye para kaptırmaya gerek yok.trafiktescile saat 9 gibi gittim 15 dk bekledim..

• Arkadaşlar yardımcı olursanız cok sevinirim.
    Ben 2.el bi araç aldım ve benzinliydi. Noterden satışını yaptık evraklar herale trafik şubesine gitmiştir.
    Ertesi gün lpg taktırdım araca ve şimdi ne yapmam gerekiyor hiçbir şey bilmiyorum.
    Noterden aldığım satış sözleşmem ve geçici ruhsat var elimde başkada hiçbir şey yok.
    İlk once nereden başlamalıyım ne yapmam gerek hiçbirşey bilmiyorum. Yardımcı olursanız cok sevinirim tekrar teşekkürler...
  • Arkadaşlar nasipse imzamdaki aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum.Merak ettiğim şu muayenenin olduğu yaprak eski tip, arac sahibi,marka-modeli ve teknik özelliklerinin yazdığı yaprak yeni tip.Ben lpgyi ruhsata işletirken hangisini değiştirecem? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Arkadaşlar nasipse imzamdaki aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum.Merak ettiğim şu muayenenin olduğu yaprak eski tip, arac sahibi,marka-modeli ve teknik özelliklerinin yazdığı yaprak yeni tip.Ben lpgyi ruhsata işletirken hangisini değiştirecem? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Aracı sıfır aldıktan bir hafta sonra lpg montajı yaptırdım. Tescil belgesine baktım da ben de iki nüsha birden değişmiş. İşletme masrafları 250 tl tutmuştu haziran 2009 da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Arkadaşlar nasipse imzamdaki aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum.Merak ettiğim şu muayenenin olduğu yaprak eski tip, arac sahibi,marka-modeli ve teknik özelliklerinin yazdığı yaprak yeni tip.Ben lpgyi ruhsata işletirken hangisini değiştirecem? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

her iki yaprak da değişmeli..bildiğim kadarıyla eski tip ruhsatı zorunlu değiştiriyorlar,zaten teknik özelliklerin yazdığı kısımda yakıt cinsi değşeceği için o taraf kesin değişmeli..benim 2 taraf da yeniydi,sadece teknik kısımların olduğu taraf değişiyor..tüvde muayenede bandrolü yaprağa yapıştırtdım ve o sayfayı değişmekten kurtardım..sadece 46 tl ile yırttık.

• muayene+4lpg işleme için
    eski tip ruhsat var, muayene kısmı tamamen dolu
    ek-1 belgesi var
    önce ruhsat yaprğı mı almak lazım yoksa muayeneye mi gitmek
  • Cevaplar için sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: forgiver

muayene+4lpg işleme için
    eski tip ruhsat var, muayene kısmı tamamen dolu
    ek-1 belgesi var
    önce ruhsat yaprğı mı almak lazım yoksa muayeneye mi gitmek

ek 1 ile önce tüve muayeneye gidilir en son trafik tescile gidilir.
  • Herkese Merhaba

Bu bilgi burda varmı bilmiyorum ama bence önemli olduğunu düşünüyorum. Trabzon'da ikamet ediyorum ve İstanbul'dan LPG'li bir araç aldım. Aracı aldığım kişi LPG işletmemiş.Bandrolu o kabullendi LPG'yi ben anlaştık. Araç Trabzon'a geldi. Noter Satışını yaptık Lpg ruhsata işleneceği için Sızdırmazlık Raporu almak için gittiğimizde Aracın LPG'si (ilk defa) İstanbul'da takıldığı için Sızdırmazlık Raporunu İstanbul'dan almamız gerektiğini söylediler ve büyük bir süprizle karşılaştık.Ya araç Trabzon'dan İstanbul'a yada burda LPG'ciye plan proje çizdirip işlemi yaptırmamız gerekiyor. Ama burdaki LPG'ciler sanki anlaşmış gibi her ağızdan 300 TL çıkıyor. Eğer şehir değişikliği olacaksa ve aracınızın LPG dönüşümünü işletmediniz ise ayrılacağınız ilden mutlaka ama mutlaka SIZDIRMAZLIK RAPORU'nu alıp ayrılmanız veya Muamele işlemlerinizi ayrıldığınız ilde tamamlamanız. Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olmak ve bu işin herhangi bir püf noktasının olup olmadığını tabiki daha az bir maliyet ile bilgilendirirse çok sevinirim.

Saygılar.

• Ankara da tam 4 günde yaptırdım ama kasılsa 1 günde de yapılabilir ben bir gün birini yaptım ertesi gün diğerini uzun sürdü o yüzden
    1-Önce egzoz emisyon ruhsatını aldım sanırım 22 liraydı
    2- Emniyete gidip orda şoforler odasının kısmı var hemen girişte ek-1 doldurttum(dikkat edilmesi gereken husus motor yada şasi numaralarınızda O harfi varsa bunu EK-1 e yazdırırken 0 (sıfır) olarak yazılmasına dikkat edin, çünkü talimat gelmiş bu tip karısıklıklara karsı O harfleri 0(sıfır) olarak yazılacakmıs tüm ruhsatlarda, araçların şasi numaralarında da sıfır olarak yazıyor zaten O harfi hiç yok şasi numaralarında
    3-Makina Müh odası ostim şubesine gittim sızdırmazlık için, 25 TL (ruhsata ilk kez işletecekler ostimden yapabiliyorlar ama ruhsatta zaten işli olanlar içinde ivedikteki TÜVTÜRK istasyonunun karsısına bi yer daha acmıslar orasıda kullanılabilir kolaylık acısından fazla sıra yoktu çünkü)
    4- sonra tüvtürkten muayene randevusu alıp muayeneye gittim 130 lira geciktiğim için 1 aylık gecikme bedeli peşin alınıyo bi gün bile gecse bi aylık gecikme alıyolar, benim gittiğim gün acayip sıra vardı cok uzun sürdü her zaman nası oluyor bilmiyorum ama resmen cıldırdım beklemekten, dikkat edilmesi gereken ek-1 deki motor ve şasi numarasının aracın üstündekiyle uyumlu olması,
    5-www.ankara.pol.tr adresinden online işlemler menüsünden ruhsat değişimi için randevu alıp randevu günü 5 dakika önce gidilmesi yeterli cünkü randevu saati gelince isime göre cagırıyolar 10 dakika da halledebilirsiniz emniyetteki işinizi randevu alarak, benim tek yaprak değişimi yapıldı 46 lira , ertesi günü ruhsatı almaya gidip bir dahaki işkenceye kadar arabanıza rahat rahat biniyosunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chevymel1 -- 30 Temmuz 2010; 12:01:59 >

• Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Benim acilen yardıma ihtiyacım var. Yeni bir araba almayı planlıyorum ve arabanın sahibi lpg'yi ruhsata işletmediğini çünkü ondan önceki sahibinin LPG faturasını kaybettiğini söyledi. Eğer mümkünse işletmeye hazırım. Ama ilk olacak lütfen bir yol gösterin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitov

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Benim acilen yardıma ihtiyacım var. Yeni bir araba almayı planlıyorum ve arabanın sahibi lpg'yi ruhsata işletmediğini çünkü ondan önceki sahibinin LPG faturasını kaybettiğini söyledi. Eğer mümkünse işletmeye hazırım. Ama ilk olacak lütfen bir yol gösterin...

en net cevabı makine mühendisleri odasından alabilirsin
    sızdırmazlık için bulunduğun şehirde gideceğin oda şubesine telefonla durumu anlatıp bilgi alabilirsin.
  • tşk
  • Ankara için en güncel haliyle yardımcı olabilecek birkaç şey yazmak istiyorum.
    Honda City aracıma Teleflex kit taktırdım lpg ruhsata işletme işlemleri 1 günümü bile almadı.

bir gün önceden ivedik de TÜV den randevu aldım.(orası sadece randevu ile kabul ediyor.)
    ek 1 belgemi sigortacım halletti sağolsun 2 suret yaptı ve para almadı
    ivedik TÜV ün hemen karşısında TMMO yeni bir şube açmış oraya giderseniz yol ve sıra derdinden kurtulursunuz..
    lpg cinizin verdiği proje fatura vb. belgelerle birlikte şubeye gidince 25 tl ye hemen işinizi halledebilirsiniz. maksimum yarım saatte işiniz biter..
    oradan hemen karşıdaki tüvde muayeneye girdim ek-1 belgelerine işlemleri yapıyorlar.. 126.60 tl de buraya veriyorsunuz.
    iş kaldı emniyete gitmeye sabahın köründe gitmeniz gerekiyor 7:30 da gidebilirseniz 8 de açıldıktan sonra 46 tl karşılığında 45 dk 1 saate işiniz biter bir gün sonra ruhsatınızı gidip alabilirsiniz.. (Emniyetin arka tarafında kendi otoparkı var aracınızı oraya parkedebilirsiniz. hemen köşede iki hayvanın parkına aracınızı seviyorsanız sakın bırakmayın )

• LPG montajını ve sızdırmazlık raporunu bir ilde, muayene ve ruhsata işletme işlemini başka bir ilde yaptırabilir miyim? Teşekkürler.
  • Yaparsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

izmir merkezde lpg işletme;
    1-lpg montaj proje,fatura alınır.
    2-sızdırmazlık alınır.(25 tl)
    3- trafik takipçiye 2 adet ek 1 doldurtulur(10 tl)
    4-tüve vizeye gidilir..(126 tl..burada kritik nokta şu:muayene olduktan sonra bandrolü ek 1'in üzerine yapıştırıyorlar..o zaman ruhsatın 2 sayfası da değişmesi gerekiyor.ben göreliyi önceden uyardım bandrolü ruhsata yapıştırdı böylece tek sayfa değişiyor..tek sayfa 46 tl,çifti 108 tl...dikkat ....)
    5-trafik tescile gidilir,ama dosya oluşturup dilekçe yazman gerekiyor yoksa işlem yapmıyorlar..yenişehirde trafiğn önünde yapan ayakçılar var,dilekçe yazıp,gerekli fotokopileri çekiyorlar,sırayla dosyaya koyuyorlar..hepsi 10 tl)
    6-trafik tescile dosya verilir,tek yaprak değişim.(46 tl...cuma verdim,pazartesi alcam..)

bütün işlemi kendim yaptım,takipçiye para kaptırmaya gerek yok.trafiktescile saat 9 gibi gittim 15 dk bekledim..

bende lpg taktırdım sorun şu ki taktırdığım yerdeki sekreter ruhsatın 2 sayfasıda değişiyor dedi siz nasıl tek yaprak değiştiriyorsunuz ruhsat yeni bu arada

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.