Şimdi Ara

iso dosyası nasıl açılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
358.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kadar uğraşmaya ne gerek var. Sisteminizde winrar kurulu ise,açmak istediğiniz iso dosyasına sağ tıklayın buraya çıkar diyin olsun bitsin. Yani herhangi bir rar dosyası gibi... Çünkü iso dosyaları da bir nevi sıkıştırılmış dosyadır.
  • arkadaşlar rosetta stone diye bşy indirdim ama iso dosyasıymış açamıyorum bi exe dosyası falan mı gerekiyo yoksa başka bir program mı gerekiyo anlayamadım

• bilgisayarına sanal cd-rom programlarından birini kurarak onun içine açabilirsin.normal cd gibi kullanmanı sağlar.kolay gelsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkirik

arkadaşlar rosetta stone diye bşy indirdim ama iso dosyasıymış açamıyorum bi exe dosyası falan mı gerekiyo yoksa başka bir program mı gerekiyo anlayamadım

Evet başka bir program gerekiyor "virtual cd" yi kullanabilirsin.
    Programı kurduğunda bir sanal sürücü oluşturacak, iso dosyasını buraya extract ederek açabilirsin.

Programı buradan indirebilirsin.
  • Deamon tools programını kullanabilirsin
  • neroda acıp kalıbı diske yazdır da diyebilirsin
    icindekileri cdye yazar tak cıkar cd olarak kullanırsın
  • Ultra İso programıda iyidir
  • Bilgisayarında Nero varsa ImageDrive işini görür...
  • quote:

Orjinalden alıntı: retrotime

Bilgisayarında Nero varsa ImageDrive işini görür...

çok teşekkürler işime yaradı valla... sağolasın
  • PowerİSO en güzel olanlarındandır denemenı onerırım turkceside mevcut istersen.
  • İso konusunda kesinlikle poweriso deamon tools dan iyidir
  • en garantisi ultura iso :D
  • Çok önceleri görseydim bu konuyu işime yarayabilirdi.. NEyse bundan sonra artık.. Teşekkkürrlerr.
  • oaygun haklı winrar iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: oaygun

Bu kadar uğraşmaya ne gerek var. Sisteminizde winrar kurulu ise,açmak istediğiniz iso dosyasına sağ tıklayın buraya çıkar diyin olsun bitsin. Yani herhangi bir rar dosyası gibi... Çünkü iso dosyaları da bir nevi sıkıştırılmış dosyadır.

Tesekkurler cok işime yaradı
  • quote:

Orijinalden alıntı: oaygun

Bu kadar uğraşmaya ne gerek var. Sisteminizde winrar kurulu ise,açmak istediğiniz iso dosyasına sağ tıklayın buraya çıkar diyin olsun bitsin. Yani herhangi bir rar dosyası gibi... Çünkü iso dosyaları da bir nevi sıkıştırılmış dosyadır.

teşekkürler oaygun
  • teşekkürler arkadaşlar sayenizde korkulu rüyam iso,imaj işlemlerinden kurtulucam..becerebilirim bende bunu :D ne zamn bir isolu dosya görsem korkup kaçardım :) emeğiniz ve paylaşımlarınız için teşekkürler.. ayrıca bende dosyayı çıkartmak için sadece winrardan buraya çıkart işlemi yaptım..iso dosyası sadece sıkıştırılmış dosyaymış yani.. bunun yanında format dvd/cd si hazırlamayı da öğrenmem lazım inşallah uygun bir zamnda..
  • Ya arkadaşlar ISO vb kalıp dosyaları "bir nevi sıkıştırılmış dosya" değillerdir. Bu dosyalar CD veya DVD'nin bir kapyasıdır ki, asıl amacı fiziki olarak CD veya DVD olmadan hatta CD-DVD sürücüsü bile olmadan, bu CD vd DVD'leri çalıştırabilmektir. Bu da "sanal sürücü" yaratarak yapılıyor. Sanal sürücü programını bilgisayarına kuruyorsun, elinde ISO vb bir kalıp dosyası varsa, artık ne CD veya DVD'ye ne de CD-DVD oynatıcısına ihtiyacın kalmıyor. Bu dosyaları sanal sürücüye sürükleyip bırakarak fiziki bir DVD gibi çalışmalarını sağlıyorsun. Ben elimdeki CD ve DVD'lerin bile kalıplarını çıkarıp harici disklare koyurum. Neden mi? DVD çizildi, DVD sürücüsü bozuldu derdim olmuyor. DVD mezarlığından DVD arama zahmetinden de kurtuluyorum. Yüzlerce CD ve DVD tek bir harici diskin içinde. İstediğini Windows arama fonksiyonu ile aratıyorsun... Birkaç saniyede elinde...

• Bu kadar uğraşmaya ne gerek var. Sisteminizde winrar kurulu ise,açmak istediğiniz iso dosyasına sağ tıklayın buraya çıkar diyin olsun bitsin. Yani herhangi bir rar dosyası gibi... Çünkü iso dosyaları da bir nevi sıkıştırılmış dosyadır.oaygun arkadasimizin onerisi cok basit iso proglamlarina gerek yok.tesekkurler oaygun..
  • iso dosyalarını açmak için bir program kullanılması taraftarıyım. Ben clone cd kullanıyorum. Poweriso ve ultra iso da iyidir. Evet winrar da buna benzer iş görür ve onunla dosyaları çıkartırsınız. Her zaman dosyayı çıkartmıyoruz ki. Sanal sürücüye kalıp dosyası olarak yerleştirip ordan işimizi hallediyoruz.4 gb lik iso çıkartmak uzun sürer ama sanal sürücüye yerleştirip ordan kolayca istediğimizi yapabiliriz. Program kullanmak bir kolaylıktır. Kısacası bir program kullanmak her açıdan avantajlıdır..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.