Şimdi Ara

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ*** (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.809
Cevap
37
Favori
794.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mertcanyk

arkadaşlar merhaba

şimdi benim blackberry im 9630 tour. arkadaşımdan aldım. bilgisayarımdan desktop manager la güncellemeler de yaptım fakat bir türlü tarayıcım açılmıyor.tarayıcıyı acmak istesem servis sağlayıcınızla görüşün hatası alıyorum. turkcellden daha bis almadım tamam uygulamalar acılmamalı face msn bbm gibi. ama tarayıcıma en azından girş yapmam gerekmezmı.bu arada telefon unlocked edilmemiş diye düşündüm ama arkadaşım bbm face msn web tarayıcı herseyı kullanıyordu hemde turkce.yanı telefon kırılmış sorun benım hattımda mı? bis almadan tarayıcım bile açılmazmı yanı?

cevabı sen vermişsin. bis olmadan tarayıcı malesef çalışmaz. bis alacaksanda önce arkadaşın telefonu kullandığı operatörden boşa çıkarması gerekli yoksa bis te alsan kullanamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9700

quote:

arkadaşlar merhaba

şimdi benim blackberry im 9630 tour. arkadaşımdan aldım. bilgisayarımdan desktop manager la güncellemeler de yaptım fakat bir türlü tarayıcım açılmıyor.tarayıcıyı acmak istesem servis sağlayıcınızla görüşün hatası alıyorum. turkcellden daha bis almadım tamam uygulamalar acılmamalı face msn bbm gibi. ama tarayıcıma en azından girş yapmam gerekmezmı.bu arada telefon unlocked edilmemiş diye düşündüm ama arkadaşım bbm face msn web tarayıcı herseyı kullanıyordu hemde turkce.yanı telefon kırılmış sorun benım hattımda mı? bis almadan tarayıcım bile açılmazmı yanı?

cevabı sen vermişsin. bis olmadan tarayıcı malesef çalışmaz. bis alacaksanda önce arkadaşın telefonu kullandığı operatörden boşa çıkarması gerekli yoksa bis te alsan kullanamazsın.

anladım teşekkür ederim o zaman arkadaşım turkcelle gidip bis'ini mi kapatmalı? gerçi o gene başlamış bbm e girmeye yenı bı blackberry alıp. benıım telefonmla ne ilişkisi kaldı ki artık :S ?

• quote:

anladım teşekkür ederim o zaman arkadaşım turkcelle gidip bis'ini mi kapatmalı? gerçi o gene başlamış bbm e girmeye yenı bı blackberry alıp. benıım telefonmla ne ilişkisi kaldı ki artık :S ?

normalde her telefon bir hat ile eşleştirilip gsm şebekesine kayıt edilir. Blackberry'lerin kendine özel ve her telefonda değişen 7 haneli Pin numarası bir hat bis servisine eşleştrildiğinde cihaz eşleşme yapılan hatta ait görünür. Bu yüzden blackberry değiştirdiğinizde operatörünüzü arayıp cihazı boşa çıkartma işlemini yaptırmanız gerekli ki blackberry başka bir hat ile kullanılabilsin.
    arkadaşınız başka bir blackberry kullanıyorsa cihazı boşa çıkarma işlemini yapmıştır. ancak siz yinede bir sorun ve boşa çıktığında emin olun.
    ben size baştan bunları söylüyorum. çünkü siz bis aboneli olursanız bis aktif olmasına rağmen servisten yararlanamazsınız. sonra uğraşmayın neden oldu, nasıl çözerim? diye.

• quote:

quote:

normalde her telefon bir hat ile eşleştirilip gsm şebekesine kayıt edilir. Blackberry'lerin kendine özel ve her telefonda değişen 7 haneli Pin numarası bir hat bis servisine eşleştrildiğinde cihaz eşleşme yapılan hatta ait görünür. Bu yüzden blackberry değiştirdiğinizde operatörünüzü arayıp cihazı boşa çıkartma işlemini yaptırmanız gerekli ki blackberry başka bir hat ile kullanılabilsin.
    arkadaşınız başka bir blackberry kullanıyorsa cihazı boşa çıkarma işlemini yapmıştır. ancak siz yinede bir sorun ve boşa çıktığında emin olun.
    ben size baştan bunları söylüyorum. çünkü siz bis aboneli olursanız bis aktif olmasına rağmen servisten yararlanamazsınız. sonra uğraşmayın neden oldu, nasıl çözerim? diye.

arkadaşımı aradım boşa çıkarttırdın mı dıye teli,çıkartmış . turkcell i aradım kontrol ettım cihaz boştamı diye boşta oldugunu soylediler. artık bis alabileceğimi düşünüyorum. ancak sorun gene bitmedi bu seferde kontorlüden faturalıya geçmem gerekiyomuş bis için. bis de 30tl 12 ay tahahtlü :D of oooof :D halledicem sanırım bu işi doğru anladıysam

• quote:

quote:

quote:

kontörlü olarak bis alabilirsin ama çok pahalıya geliyor. 12 ay taahüt vermeden bis abonesi alırsanız 45TL ama taahüt verirseniz 30TL'ye gelir.

arkadaşımı aradım boşa çıkarttırdın mı dıye teli,çıkartmış . turkcell i aradım kontrol ettım cihaz boştamı diye boşta oldugunu soylediler. artık bis alabileceğimi düşünüyorum. ancak sorun gene bitmedi bu seferde kontorlüden faturalıya geçmem gerekiyomuş bis için. bis de 30tl 12 ay tahahtlü :D of oooof :D halledicem sanırım bu işi doğru anladıysam

• Bis'i yaptım her şey tamam ama maillerim zamanında gelmiyor neden? Demin bi' arkadaşım mail gönderdi gelecek mi hemen diye gelmedi. Sorunu anlayamadım yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldStar

Bis'i yaptım her şey tamam ama maillerim zamanında gelmiyor neden? Demin bi' arkadaşım mail gönderdi gelecek mi hemen diye gelmedi. Sorunu anlayamadım yardımcı olabilir misiniz?

şirket mailinizdeki geçikme sunucunuzdan kaynaklanabilir. hotmail kullanıyorsanız geçikme yaşanabiliyor. gmail bu konuda şuanda en hızlısı.

mail hesabınızı telefondan kaldırın ve takrar kurun sonrasında servis kitaplarını tekrar yollayın.
  • Arkadaşlar ne oldugunu anlamadım fakat sole bir sorun var telefon caldıgında once bir ses geliyor sonra melodiye geciyor bunu ben kendim ayarladım fakat ses seviyesi normal seyinde olmasına rağmen cok düsük.Ayrıca telefona kulaklık takıyorum ses gene ahizede kalıyor biri bana yardımcı olsun.

Not:8520 Curve

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BelkiDegismenLazim -- 26 Temmuz 2010; 15:26:26 >
  • selam arkadaşlar blackberry bold 9000 kullanıcısıyım ahize problemim var
    telefonlar görüşürken ahizeden ses gelmiyor, hoparlörede alınmıyor
    fakat kulaklığı taktığım zaman her ikiside çalışıyor
    bu konuda yardım edebilecek arkadşlar varsa şimdiden teşekkür ederim :)
  • BlackBerry Storm 5530 nasıl bir telefondur? Biraz inceledimde internet üzerinden, basmatik ekran var sanırım. Telefon hakkında bilgi verebilecek var mı? Önerir misiniz, önermez misiniz? Sebepleri gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun671

selam arkadaşlar blackberry bold 9000 kullanıcısıyım ahize problemim var
    telefonlar görüşürken ahizeden ses gelmiyor, hoparlörede alınmıyor
    fakat kulaklığı taktığım zaman her ikiside çalışıyor
    bu konuda yardım edebilecek arkadşlar varsa şimdiden teşekkür ederim :)

kulakluk jakını serçe birkaç defa yuvaya sokup çıkarın. düzelmez ise teknik servise vermenizde fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Fusion

BlackBerry Storm 5530 nasıl bir telefondur? Biraz inceledimde internet üzerinden, basmatik ekran var sanırım. Telefon hakkında bilgi verebilecek var mı? Önerir misiniz, önermez misiniz? Sebepleri gibi.

blackberry storm 9530 galiba? güzel telefondur ancak şuan için önermem çünkü yeni bir yazılım çıkacak ve büyük ihtimal ile bu yazılımı desteklemeyecek. onun yerine yeni gelecek modellerden almanız daha iyi olur sizin için.
  • 9530 evet, yazılım tam olarak neleri getirecek ?
  • quote:

9530 evet, yazılım tam olarak neleri getirecek ?

blackberry e birçok yeni özellikler eklenmiş kullanım daha bir kolaylaştırılmış. blackberry os6 olarak arama yaparsanız değişik videolarada ulaşabilirsiniz.
  • Onun dısında nasıl bir telefon 9530? Dokunmatigi falan?
  • quote:

Onun dısında nasıl bir telefon 9530? Dokunmatigi falan?

uzun süreli kullanmadım cihazı sadece inceleme fırsatım olmuştu bana garip gelmemişti ama kullanıcılar neder bilemem. ben şahsen 9700'dan sonra storm grubu bir cihaz almayı düşünüyorum.
  • Merhaba,

Ben Turkcellden kampanyalı Blackberry bold 9700 almak istiyorum. Bu kampanya içinde internet paketi de dahil. Acaba ben bunu aldığımda notebookuma bağlayarak, yani blackberry'i modem olarak kullanarak internete bağlanabiliyor muyum? Çünkü böyle olursa evdeki ttnet ve telefon bağlantım iptal edip onların zulmünden kurtulmak istiyorum.

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler
  • Evet bağlayıp kullanabilirsin. Ama dikkat etmen gereken konu Turkcell in tüm kampanyaları kotalıdır. Normalde sadece telefon ile bu kotaları aşmak çok zor. Ama pc de modem olarak kullanınca durum değişiyor, çok kısa sürede kota aşabilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkEternal

Evet bağlayıp kullanabilirsin. Ama dikkat etmen gereken konu Turkcell in tüm kampanyaları kotalıdır. Normalde sadece telefon ile bu kotaları aşmak çok zor. Ama pc de modem olarak kullanınca durum değişiyor, çok kısa sürede kota aşabilirsin...

Çok teşekkürler
  • turkcell'de 4gb kota mevcut bu tür kullanımlardan doğabilecek sorunların bir nebze olsun önüne geçebilmek için turkcell kotanız 800mb ın altına düştüğü zaman sizi mesaj ile uyarıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.