Şimdi Ara

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ*** (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.809
Cevap
37
Favori
794.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @radioheader blackberry appworld uygulamasını kullanmazsın ama internet üzerinde uygulama sitelerinden uygulama indirebilirsin.

@akuma0077 telefonun pili çıkarıp takın sonra da şarja takın eğer açılmıyorsa teknik servise götürmenizde fayda var.

@ghostcan re-invite ile seni listeinden kaldıranlara tekrar davet yapıyorsun. adı üstünde re-invite ( tekrar davet et)
  • bende bb pearl var ama telefon kodu devreye ve açamıyorum benla ilgili nasıl yardımcı olabilirsiniz bana şimdiden teşekkürler.
  • Benim bildiğim AppWorld'den oyun, uygulamayı indirmeyi Wi-Fi üzerinden yapabiliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cartographer -- 28 Haziran 2010; 10:56:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemzed

bende bb pearl var ama telefon kodu devreye ve açamıyorum benla ilgili nasıl yardımcı olabilirsiniz bana şimdiden teşekkürler.

telefonunuzu wipe ederek sıfırlarsanız düzelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9700 -- 28 Haziran 2010; 12:30:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ateş_kafa

Benim bildiğim AppWorld'den oyun, uygulamayı indirmeyi Wi-Fi üzerinden yapabiliyoruz.

bis/bes abonesi olduktan sonra wifi ile appworld kullanabilirsiniz. Ama bis/bes abonesi olmadan sadece wifi ile kullanmazsınız.
  • Arkadaşlar nolur,gülmeyin.Araya araya bu siteyi buldum belki derdime çare olur diye,bi yardım edin ne olur.
    Bir sene önce BB 9000 aldım.6 ay önce suya düşürdüm.Sonra aşağı yukarı 3 ay çalıştı.3 ay önce de kendiliğinden kapandı.KVK servise götürdüm,tamir için 920 TL istediler,bende tamir ettirmeden geri aldım.Serviste BB yi bana geri veren kızcağız cihazın pilini taktı ve bana verdi,bir baktım BB çalışmaya başladı.Daha sonra sim kartı taktım ve kullanmaya başladım.Şimdi kullanıyorum ama zaman zaman kendiliğinden kapanıyor,şarj aletini takıp şarj etmeye başlayınca bir müddet sonra kendiliğinden açılıyor.Zaman zaman da kendiliğinden kapanıyor.Şu anda yine kapalı ve ne yapsam açılmadı.Ben ona bakıyorum o bana bakıyor.Bu olayın bir çaresi varmı arkadaşlar,nolur bana bi çare bulun.Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9700

quote:

Orijinalden alıntı: ateş_kafa

Benim bildiğim AppWorld'den oyun, uygulamayı indirmeyi Wi-Fi üzerinden yapabiliyoruz.

bis/bes abonesi olduktan sonra wifi ile appworld kullanabilirsiniz. Ama bis/bes abonesi olmadan sadece wifi ile kullanmazsınız.

Hmm. Tamam.
  • Arkadaşlar aklınıza takılan soruların cevaplarına en hızlıwww.bbturk.com'dan ulaşabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maguven

Arkadaşlar nolur,gülmeyin.Araya araya bu siteyi buldum belki derdime çare olur diye,bi yardım edin ne olur.
    Bir sene önce BB 9000 aldım.6 ay önce suya düşürdüm.Sonra aşağı yukarı 3 ay çalıştı.3 ay önce de kendiliğinden kapandı.KVK servise götürdüm,tamir için 920 TL istediler,bende tamir ettirmeden geri aldım.Serviste BB yi bana geri veren kızcağız cihazın pilini taktı ve bana verdi,bir baktım BB çalışmaya başladı.Daha sonra sim kartı taktım ve kullanmaya başladım.Şimdi kullanıyorum ama zaman zaman kendiliğinden kapanıyor,şarj aletini takıp şarj etmeye başlayınca bir müddet sonra kendiliğinden açılıyor.Zaman zaman da kendiliğinden kapanıyor.Şu anda yine kapalı ve ne yapsam açılmadı.Ben ona bakıyorum o bana bakıyor.Bu olayın bir çaresi varmı arkadaşlar,nolur bana bi çare bulun.Şimdiden teşekkürler.

servisin sizden 920tl istemesinin nedeni anakartı değiştirmek için. hoş yeni telefon alırsınız aynı paraya. Sıvı temas olunca telefon çalışmaz diye bir kural yok çalışır ama bu tarz sorunlarda yaşanır.büyük ihtimalle sıvı temastan dolayı anakartta oksitlenme olduğu için bu sorunu yaşıyorsunuz. tek çözüm yeni anakart yada yeni telefon almak.

• Arkadaşlar hepinize selamlar, benim bir sorum olucak sizlere, benim bildiğim önceki BB'lerde gelen emaili editliyemiyorduk, olduğu gibi forward ediliyordu, içinden birşeyler silmek istediğimizde izin vermiyordu. Peki en son çıkan 9700'de de durum aynı mı?
  • iki yol var.

1- orjinal mesajı kopyala yapıştır ile ekler ve değiştirirsiniz veya,

2- "forward replay and edit" gibi bir program kullanabilirsiniz. aynı işlevi yapan farklı programlarda mevcut. [link=http://appworld.blackberry.com/webstore/content/2813]buradan ulaşabilirsiniz[/link]
  • Çok teşekkür ederim çavuşum.
  • quote:

iki yol var.

2- "forward replay and edit" gibi bir program kullanabilirsiniz. aynı işlevi yapan farklı programlarda mevcut. [link=http://appworld.blackberry.com/webstore/content/2813]buradan ulaşabilirsiniz[/link]

Çok teşekkürler mesajınız için. Müsaadenizle birkaç sorum daha olucak. Ben windows tabanlı ve android tabanlı birçok pda/smartphone kullandım ve hala kullanıyorum ancak benim beklentilerimi tam karşılayamıyorlar ki beklentim, günlük 100 lerce email sirkülasyonum oluyor hatta bazen 1000 küsür taneyi geçiyor ofis dışındayken, ayrıca 3g bağlantı ve görüşme olmazsa olmazım, java ve flash destekli websitelerini de açabilmeli, messenger ve skype'da da kitlenmemeli. 9700 bunları karşılar mı sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: lloyd

quote:

iki yol var.

Çok teşekkürler mesajınız için. Müsaadenizle birkaç sorum daha olucak. Ben windows tabanlı ve android tabanlı birçok pda/smartphone kullandım ve hala kullanıyorum ancak benim beklentilerimi tam karşılayamıyorlar ki beklentim, günlük 100 lerce email sirkülasyonum oluyor hatta bazen 1000 küsür taneyi geçiyor ofis dışındayken, ayrıca 3g bağlantı ve görüşme olmazsa olmazım, java ve flash destekli websitelerini de açabilmeli, messenger ve skype'da da kitlenmemeli. 9700 bunları karşılar mı sizce?

Ben Blackberry'den önce WM 6.1 işletim sistemli ToshibaG900 kullanıyordum (hala duruyor ama kullanmıyorum) maillerde sorun yaşıyordum. Ben 9700 kullanıyorum günlük ortalama 50 ile 100 arası mail gelir ve 2 saat telefon görüşmem oluyor. Blackberry sayesinde artık bu konuda hiçbir sorunum yok. Bilgisayarıma gelir gibi bütün mailler Blackberry'me geliyor. java konusunda sorunumuz yok ama flash desteği şuanda yok, ancak birkaç ay içinde flash desteği gelecek inşallah.

işin özü internet, mail ve konuşma trafiğiniz yoğunsa blackberry ile rahatlıkla bütün işlerinizi halledebilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar ,

Blackberry 8900 cihaz var arkadaşımda (Doğubanktan alındı O2 operatörlü) bu cihazda şebeke sorunu var bazen gsm yazıyor hat gidiyor bazen edge yazıyor ve hat geri geliyor.Telefon bir kez yere düştü ve bozuk olabileceğini düşünüp tamire verdik anteninde sorun var dediler 150 tl ödedik ve tamir ettirdik ilk gün çalıştı ikinci gün yine aynı sorun şebeke çekmiyor ne yapabiliriz?Yazılımla alakası varmıdır?O2 yazılımını silip turkcell yazılımını yüklesek olurmu?

Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler
  • quote:

@ghostcan re-invite ile seni listeinden kaldıranlara tekrar davet yapıyorsun. adı üstünde re-invite ( tekrar davet et)

oyle oldugunı biliyorum ama zaten sorun ne ben karsımdakini siliyorum ne de o beni siliyor kendi kendine oluyor bu ve herkeslede değil bazı telefonlarla sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogangoxel

Merhaba arkadaşlar ,

Blackberry 8900 cihaz var arkadaşımda (Doğubanktan alındı O2 operatörlü) bu cihazda şebeke sorunu var bazen gsm yazıyor hat gidiyor bazen edge yazıyor ve hat geri geliyor.Telefon bir kez yere düştü ve bozuk olabileceğini düşünüp tamire verdik anteninde sorun var dediler 150 tl ödedik ve tamir ettirdik ilk gün çalıştı ikinci gün yine aynı sorun şebeke çekmiyor ne yapabiliriz?Yazılımla alakası varmıdır?O2 yazılımını silip turkcell yazılımını yüklesek olurmu?

servise vermeden önce yazılım yükleseydiniz keşke yazılımlada alakalı olabilir. en güncel sürümü yükleyin. ayrıca turkcell'in 8900 için yayınladığı bir sürüm yok malesef.

buradan en günce sürüme ulaşabilirsiniz.http://www.blackberryos.com/forums/downloads.php?do=file&id=335

• arkadaşlar
    9700 e yükleyebileceğim sesli navigasyon programı varmı?
  • quote:

LivePvr ile kaydedebilirsin.

Bu program konuşmaları kaydetmiyor sanırım. Sadece konuşmaların sonuna sesli not eklem imkanı veriyor. Bunu programı telefon görüşmelerini kaydederken kullandınız mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogangoxel

Merhaba arkadaşlar ,

yakın zamanda ingiltereden blackberry telefonları getirteceğim...getirteceğim telefonlar malesef unlocked değil, hepsinin ingiltere gsm operatörlerine (O2,T-Mobile,Orange....) kilitleri var...bu kilitleri Turkiye'de kaldırtabiliyor muyuz..nasıl yapılıyor, ne yapmam lazım? acaba Turkcell'de çalışma problemi yaşatırlar mı bana?

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.