Şimdi Ara

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ*** (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.809
Cevap
37
Favori
794.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sazan84

Merhaba, yurtdışından curve 9360 modelini aldım, 2 gün sonra Türkiye'ye dönüyorum. aşağıdaki sorularımı yanıtlarsanız sevinirim.

1- şu an 7.0 bundle 1555 (v7.0.0.319, platform 8.0.0.359) yüklü ve yüklü diller arasında Türkçe yok. Yeni çıkan bir güncelleme var mı, nasıl Türkçe dili ekleyebilirim?

2- telefonu BIS açtırmadan genel olarak wireless ile kullanmayı düşünüyorum, sanırım BIS olmadan,
    BBM kullanımı mümkün değil.
    facebook, araştırdığım kadarı ile v1.6 ile wireless üzerinden kullanılabiliyor.
    mail özelliğini wireless üzerinden kullanmam mümkün mü(push olmak zorunda değil).
    opera kurup wireless üzerinden websurf yapabilirim sanırım.
    BlackBerry App World e girip uygulama indirebilir miyim.

merhaba arkadaşlar, yukarıdaki sorularımla ilgili bilgisi olan bir arkadaştan yanıt bekliyorum, teşekkürler.

• iPhone'un şarj süresinden bıktım artık. BB almak istiyorum. Bold 9900 düşünüyorum ama bir kaç arkadaşım şarj konusunda kötü olduğunu söylemişti,peki şarj konusunda hangi Bold modeli daha iyidir? Ve yoğun kullanımda(Whatsapp,Sms,Twitter,Facebook ve BB kullanacağım için haliylede BBM) kaç saat idare eder beni?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatov -- 3 Şubat 2012; 19:49:58 >
  • Arkadaşlar Ben BB 8520 Curve kullanıcısıyım. Şu sıralar internetten herhangi bir güncelleme ya da oyun indirmek için girdiğimde şu sorun karşıma çıkıyor.
    An error has occurred communicating with the BlackBerry App World Client. If you have content protection enabled on your device, please disable and try again.

Çözümü nedir? Şimdiden teşekkürler..
  • Arkadaşlar tertemiz BB'mi satıyorum. İlgilenenler için; Satılık BlackBerry Bold 9700

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanreall -- 3 Şubat 2012; 20:46:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvrenCCC

quote:

Orijinalden alıntı: SelanikBekçisi

Bende BlackBerry Bold 9700 ama Turkcell kampanyasıyla alınmış ben Avea hat ile kullanıyorum 1 GB internet paketi aldım facebook ve twittera girdiğim zaman -Bu uygulamayı desteklemeyen bir servis kullanmaktasınız. Bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız veri planınızı yükseltmek için lütfen servis sağlayıcnızla iletişim kurun.- diyor.

Ayrıca Tarayıcı ile internete bağlandığımda çoğu sitede 404 hatası veriyo anlayan varsa yardımcı olsun lütfen....

bis paketi almalısın. internet paketinizi iptal edip bis paketi alınız. avea müşteri hizmetlerini arayarak yada bayisine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz...

bis paketi olmadan internetten tam anlamıyla yararlanamayacak mıyım ?

aveada 1 gb internet paketini tarifeyle 19tl ye aldım ama diğer telefonumda kullandığım internete göre çok çabuk kota harcıyo bis paketindeki veri ücretlendirmesinde aynı mıdır?

• ARKAADAŞLAR MERHABA BEN 2 AYDIR BOLD 9900 KULLANIYORUM. 3 SORUNUM VAR 1İ ÇOK ACİL :(
    1-) TELEFONUMUN DÜN ŞARJI BİTTİ KAPANDI BU GÜN ŞARJA TAKIYORUM LED IŞIGI 40 SN YANIYOR SONRA SÖNÜYOR ŞARJ ALMIYOR. :( NE YAPMALIYIIIM :(
    2-) 2 gün önce appworld den 2 3 şey indirdim (ilk defa). telefonumu vodafone dan aldım free yazanları indirdim sizce sonradan faturama birşey yansır mı yada kapanması bununla alakalı olabilir mi?
    3-) telefonumu hergün şarj etmek zorunda kalıyorum ve abartılı kullanmıyorum müzik çok dinlemiyorum internette sayfa açık bırakmıyorum. sizce ne yapmalıyım.
    BU TELEFON NEDEN KAPANDIIIIIII :(:(:(
  • 1-Büyük ihtimal şarj aletinde sorun vardır, ya da giriş yeriyle temassızlık yapıyordur. Bataryanda da sorun olabilir.
    2- free olanları indirmen sadece uygulamanın indirilmesinin bedava olması anlamına geliyor, bazı uygulamalarda reklam vb. şeyler olduğu için internet parası alabiliyor.
    3- Blackberry'nin şarjı zaten 2-3 günden fazla gitmez, herhangi bi oyunun açık kalmış olabilir. Ya da bataryanda sorun olabilir.
  • Arkadaşlar bir sorum olacak. Ben ikinci el blackberry bold 9780 aldım. Şu an kargoda. Fakat benden önce ki adam BİS ve BBM kullanmış. Ben direk telefon geldiğinde kendi hattımı takıp turkcell i arayıp bis açtırabilir miyim? Yoksa o kişinin herhangi bir işlem yapması gerekir mi?

2.sorum da şu. Telefon gelince önceki kullanıcının ayarları vs. geçerli olacak. Ben telefonu sıfırlayabilir miyim. Ancak yazılım silinmiyecek. Sadece Ayarlar değişiklikler yüklenen programlar falan silinsin sıfırlansın istiyorum. Yok eğer olmaz diyorsanız. BB nin kendi sitesindeki yazılımı indirsem sonra telefondaki yazılımı sıfırlayıp üstüne yüklesem bi nevi format gibi yüklediğim yazılım ile Bis e bi zararı olur mu. İmei için bi sıkıntı yaratır mı. Ve Orijinal programları silinir mi bbm gibi şeyler mesela. Orijinal sıfırında gelen şeyler silinir mi. Kısacası telefonu ilk açan ben olacakmışım gibi yapmak istiyorum. Hiç bir proğram olmasın ben kafama göre yükleyeyim. Ayarları değiştireyim istiyorum.

Şimdiden teşekkürler. Yardımlarınızı bekliyorum..

• Herkese merhaba arkadaslar blackberry 8520 kullanan arladaslar a sesleniyorum BIS olmadan paket internetim ile

Nimbuz uzerinden facebook ve msn den konusabiliyorum
    What's app uzerinden arkadaslarim ile konusabiliyorum
    Opera mobile ile internette daha hizli dolasiyorum

Ve dedigim gibi bunlarim hepsini BIS olmadan yapabiliyorum :D mutlu oldum valla deneyipte sikinti yasayan olursa yardimci olurum
  • merhaba arkadaşlar bb 9900 kullanıcısıyım bi sorum olcak size..
    telefonla konuştuktan sonra ekrana bi pencere gelir ya şu kadar tl niz kalmıştır yazar hani, işte o pencere bende açıldığında çok sesli açılıo o sesi kapatmak istiyorum bulamadım hiç biyerde, "sesler ve zilsesleri bölümü"de dahil yardım edin çıldırıcam

ayrı başlık bile açmayı düşünüyorum artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: cr1546

merhaba arkadaşlar bb 9900 kullanıcısıyım bi sorum olcak size..
    telefonla konuştuktan sonra ekrana bi pencere gelir ya şu kadar tl niz kalmıştır yazar hani, işte o pencere bende açıldığında çok sesli açılıo o sesi kapatmak istiyorum bulamadım hiç biyerde, "sesler ve zilsesleri bölümü"de dahil yardım edin çıldırıcam

Bende biraz baktim ama yok oyle bir ayar zil sesi seviyesiyle ayni olabilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tr-kral-95

1-Büyük ihtimal şarj aletinde sorun vardır, ya da giriş yeriyle temassızlık yapıyordur. Bataryanda da sorun olabilir.
    2- free olanları indirmen sadece uygulamanın indirilmesinin bedava olması anlamına geliyor, bazı uygulamalarda reklam vb. şeyler olduğu için internet parası alabiliyor.
    3- Blackberry'nin şarjı zaten 2-3 günden fazla gitmez, herhangi bi oyunun açık kalmış olabilir. Ya da bataryanda sorun olabilir.

çok teşekkür ederim bataryayı çıkardım üfledim temizledim kendi çapımda tekrar taktım şarj aldı teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: GhosTon

quote:

Orijinalden alıntı: cr1546

merhaba arkadaşlar bb 9900 kullanıcısıyım bi sorum olcak size..

Bende biraz baktim ama yok oyle bir ayar zil sesi seviyesiyle ayni olabilir mi ?

o zaman zil sesinide mi kapatcaz sırf onun için bence başka bi ayarı olmalı..
    var mı bilen arkadaşlar yardım lütfen!!!!!

• arkadaşlar 5 gün önce vodafone bayiinden bb bold 9900 aldım....almayı düşünen arkadaşlara bu cihazdan uzak durmalarını öneririrm...cihazı aldıktan sonra 12 saat aralıksız şarj ettim ve ertesi sabah 7 gibi şarjdan çıkardım,sonra uyuyup 9.30da uyandığımda şarj %55 idi (HİÇBİRŞEY YAPMAMAMA RAĞMEN), sonra cihazı alıp bir süre kullandıktan sonra ekran sensör ayaının da bozuk olduğunu anladım...ve hemen aldığım yere götürdüm cihazı....vodafonedaki arkadaşlar son derece ilgili bir şekilde cihazımı başka bir cihazla hemen değiştirdiler...tekrar eve geldim cihazı kapalı şarj ettim
    fakat şarjdan çıkardıktan sonra bu cihazda da aynı sorunun olduğunu gördüm...cihazın şarjı şu an internete girmememe,3g ve konum servisleri kapalı olmasına,ekran parlaklığı en düşükte olmaasına rağmen 4-5 saat zar zor gidiyor... neredeyse 2000 tl lik bir cihazın bu denli sorunlu olmasına anlam veremedim...blackberry aldığım güne lanet ediyorum şu an...alacak arkadaşlar iyi düşünsün derim...

• quote:

Orijinalden alıntı: faith_22

arkadaşlar 5 gün önce vodafone bayiinden bb bold 9900 aldım....almayı düşünen arkadaşlara bu cihazdan uzak durmalarını öneririrm...cihazı aldıktan sonra 12 saat aralıksız şarj ettim ve ertesi sabah 7 gibi şarjdan çıkardım,sonra uyuyup 9.30da uyandığımda şarj %55 idi (HİÇBİRŞEY YAPMAMAMA RAĞMEN), sonra cihazı alıp bir süre kullandıktan sonra ekran sensör ayaının da bozuk olduğunu anladım...ve hemen aldığım yere götürdüm cihazı....vodafonedaki arkadaşlar son derece ilgili bir şekilde cihazımı başka bir cihazla hemen değiştirdiler...tekrar eve geldim cihazı kapalı şarj ettim
    fakat şarjdan çıkardıktan sonra bu cihazda da aynı sorunun olduğunu gördüm...cihazın şarjı şu an internete girmememe,3g ve konum servisleri kapalı olmasına,ekran parlaklığı en düşükte olmaasına rağmen 4-5 saat zar zor gidiyor... neredeyse 2000 tl lik bir cihazın bu denli sorunlu olmasına anlam veremedim...blackberry aldığım güne lanet ediyorum şu an...alacak arkadaşlar iyi düşünsün derim...

3G li cihazlar genelde boyle oluyor arkadasim edge baglantili 8520 boldan iyidir sarj konusunda :D ama yani faal kullanimda sabah ceksen gun sonunu goremezsin :D telefon tum gun elimde oldugundan 3 kere falan sarj ediyorum bu duruma inanmayanlar var gerci cok ta hizli sarj oluyor 1.30 saat den kisa bir sure de full oluyor o da guzel yani BB le boyle yani ilk baslarda bende sok oluyordum insan alisiyor belli bir sure sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

arkadaşlar 5 gün önce vodafone bayiinden bb bold 9900 aldım....almayı düşünen arkadaşlara bu cihazdan uzak durmalarını öneririrm...cihazı aldıktan sonra 12 saat aralıksız şarj ettim ve ertesi sabah 7 gibi şarjdan çıkardım,sonra uyuyup 9.30da uyandığımda şarj %55 idi (HİÇBİRŞEY YAPMAMAMA RAĞMEN), sonra cihazı alıp bir süre kullandıktan sonra ekran sensör ayaının da bozuk olduğunu anladım...ve hemen aldığım yere götürdüm cihazı....vodafonedaki arkadaşlar son derece ilgili bir şekilde cihazımı başka bir cihazla hemen değiştirdiler...tekrar eve geldim cihazı kapalı şarj ettim

3G li cihazlar genelde boyle oluyor arkadasim edge baglantili 8520 boldan iyidir sarj konusunda :D ama yani faal kullanimda sabah ceksen gun sonunu goremezsin :D telefon tum gun elimde oldugundan 3 kere falan sarj ediyorum bu duruma inanmayanlar var gerci cok ta hizli sarj oluyor 1.30 saat den kisa bir sure de full oluyor o da guzel yani BB le boyle yani ilk baslarda bende sok oluyordum insan alisiyor belli bir sure sonra

kendimi böyle birşeye inanadırıp bu saçmlalığı çekmek hiç manıtklı gelmiyor bana açıkçası,4 saatte şarj mı biter ya? hem de adam gibi kullanmadan,internete fln girmeden....daha önce iphone vardı bende,daha büyük ekran,bütün gün 3g açık, sürekli mesajlaşma mp3 dinleme fln çok rahat 2 gün gidiyordu...sözüm sana değil yanlış anlamanı istemem,ama 3g li cihaz böyle diyip bunu kabul etmek yanlış bence

• quote:

quote:

quote:

kendimi böyle birşeye inanadırıp bu saçmlalığı çekmek hiç manıtklı gelmiyor bana açıkçası,4 saatte şarj mı biter ya? hem de adam gibi kullanmadan,internete fln girmeden....daha önce iphone vardı bende,daha büyük ekran,bütün gün 3g açık, sürekli mesajlaşma mp3 dinleme fln çok rahat 2 gün gidiyordu...sözüm sana değil yanlış anlamanı istemem,ama 3g li cihaz böyle diyip bunu kabul etmek yanlış bence

Tabii ki. 3G ile şarj durumunun alakası yok. O batarya sorunlu, bu kadar kısa sürede şarjı biten BB yok. Hem Curve 8520, hem de Bold 9700 var bende. Hatta Bold 9700'ü satıyorum. İlgilenen olursa PM gönderebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanreall -- 5 Şubat 2012; 19:35:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tanreall

quote:

quote:

quote:

Tabii ki. 3G ile şarj durumunun alakası yok. O batarya sorunlu, bu kadar kısa sürede şarjı biten BB yok. Hem Curve 8520, hem de Bold 9700 var bende. Hatta Bold 9700'ü satıyorum. İlgilenen olursa PM gönderebilir.

bu ikinci cihaz bunun da mı bataryası sorunlu nasıl iş anlamadım yaa...45 dk oldu şarjdan alalı %70 şu an ve sadece cebimde durdu bu sürede,ve cihaz fazla ısınıyor şimdi dikkatimi çekti

• quote:

bu ikinci cihaz bunun da mı bataryası sorunlu nasıl iş anlamadım yaa...45 dk oldu şarjdan alalı %70 şu an ve sadece cebimde durdu bu sürede,ve cihaz fazla ısınıyor şimdi dikkatimi çekti

Sorunlu olabilir o da. Bold 9700, rahat 2 gün gidiyor. 2-3 saat wireless açık kalıyor genelde, günde 20-30 SMS atıyorum ve 2 saate yakın konuşma yapıyorum. Belki bir fikir verir size. Curve 8520'de yaklaşık 1.5 gün gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanreall -- 5 Şubat 2012; 19:56:10 >
  • 9900'de bir takım sorunlar duydum arkadaşlar bunlar ne derece doğru acaba ?

Donmalar , mesaj atarken seçtiğin kişiye değilde kafasına göre birine atmalar falan var mı bilgisi olan kullanan ?
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.