Şimdi Ara

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ*** (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.809
Cevap
37
Favori
795.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • blackberry protecti açtığımda bu çıkıyor bir yardımcı olurmusunuz

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ***
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtolgacengiz

8520 de bu modül dediğiniz seçenek nerede oluyor acep güzel özellikmiş bir bayım dedim de

8520 kullanmadım ama 9780 de;

Seçenekler-cihaz-modül yönetimi-kullanım burada.
  • Hayırlı günler,
    Bende BlackBerry 8100 var, birisini aradığım zaman karşı tarafın sesini duyuyorum ben konuştuğumda sesim karşıya gitmiyo ama kendi sesimi karşı taraftan duyuyorum, anlayan arkadaşlar varsa lütfen yardım edebilirmisiniz
  • sadece bb den kaynaklı bir problem değil hatla alakalı bir durum. Farklı telefonlar kullandım onlarda da aynı sorunla karşılaştığım oldu. Misal şu an 5800 kullanıyorum bazen birini aradığım zaman ki aradığım çoğu zaman iphone 4s aynı şey oluyor.
    Tahminimce hattan kaynaklanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufoufo

arkadaşlar merhaba
    benim bbm den yana bir sorum var
    mesajlaşırken veya mesajlaşmaya başlarken bazen gönderdiğim mesaj sadece tik oluyor yani tikin üstünde D olmuyor ve ne kadar beklesemde D olmuyor.Bu ne anlama gelmektedir?

Arkadslar bi zahmet suna da cevap verin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

arkadaşlar merhaba
    mesajlaşırken veya mesajlaşmaya başlarken bazen gönderdiğim mesaj sadece tik oluyor yani tikin üstünde D olmuyor ve ne kadar beklesemde D olmuyor.Bu ne anlama gelmektedir?

Nasıl normal SMS'te karşı tarafın telefonu kapalı olduğunda "teslim raporu" onayı alamıyorsak, bu da benzer bir durum. Eğer anlık bir durum ise karşı tarafın telefonu kapalı/çekmiyor olabilir ya da RIM server'ları ile bağlantısı yoktur. Eğer aynı kişi ile uzun süreli bu sorunu yaşıyorsanız, BIS aboneliği bitmiş ya da (daha kötüsü) sizi bloklamış olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZR1

blackberry protecti açtığımda bu çıkıyor bir yardımcı olurmusunuz

***BLACKBERRY KULLANICILARI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ***

"Blackberry Protect" uzaktan cihaz yönetimine imkan sağladığı için sizin güvenlik tercihlerinizden kaynaklı aktive edemiyorsunuz. Örneğin cihazınızı kaybettiğinizde sıfırlamak (içindeki verileri silmek) isteyeceksiniz ama tüm verileriniz şifreli koruma altında.

Seçenekler/Güvenlik/Şifreleme adımından şifrelemeyi kaldırıp dener misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ÜmitE

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba

Nasıl normal SMS'te karşı tarafın telefonu kapalı olduğunda "teslim raporu" onayı alamıyorsak, bu da benzer bir durum. Eğer anlık bir durum ise karşı tarafın telefonu kapalı/çekmiyor olabilir ya da RIM server'ları ile bağlantısı yoktur. Eğer aynı kişi ile uzun süreli bu sorunu yaşıyorsanız, BIS aboneliği bitmiş ya da (daha kötüsü) sizi bloklamış olabilir.

Saol tesekkur ederim
    Peki eninde sonunda karsi tarafa gidiomu yoksa bi sure zarfinda D olmuyorsa tekrardan mi gondermek gerekir
    Bu bbm ye biraz yeniyim ondan soruyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba

Saol tesekkur ederim
    Peki eninde sonunda karsi tarafa gidiomu yoksa bi sure zarfinda D olmuyorsa tekrardan mi gondermek gerekir

eğer karşı tarafın bis aboneliği bitmemiş ve siz listesinde kayıltı iseniz illa ki ulaşacaktır bir gün iki gün veyahut ne zaman şebeksi aktif ve telefon açık konuma gelirse.

• Peki sonbisey daha sorucam
    Direk gercek ornek veriyorum
    Arkadasim sinifta ben asagida kafede iken birbirimizle konusyoruz bi sorun yok ama farzi misal muhabbetin 10. Dakikasinda bisey yaziorum gonderdiim mesaj D olmuyor halbuki 2 sn once mesaj gondermisim sorun yok sonra yer mekan degisiklii yok niye tak diye iletisim de problem oluyo yani D olmamasini kastediyorum ve sik sayilabilicek sekilde oluyo bunu nasil acikliyosun olmamasi icin bi ayari falan var mi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: lucifer_666tr

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba

Saol tesekkur ederim

eğer karşı tarafın bis aboneliği bitmemiş ve siz listesinde kayıltı iseniz illa ki ulaşacaktır bir gün iki gün veyahut ne zaman şebeksi aktif ve telefon açık konuma gelirse.

Alinti yapmayi unuttum sorum bi ust mesajda

• quote:

Peki sonbisey daha sorucam
    Direk gercek ornek veriyorum
    Arkadasim sinifta ben asagida kafede iken birbirimizle konusyoruz bi sorun yok ama farzi misal muhabbetin 10. Dakikasinda bisey yaziorum gonderdiim mesaj D olmuyor halbuki 2 sn once mesaj gondermisim sorun yok sonra yer mekan degisiklii yok niye tak diye iletisim de problem oluyo yani D olmamasini kastediyorum ve sik sayilabilicek sekilde oluyo bunu nasil acikliyosun olmamasi icin bi ayari falan var mi acaba

bunun herhangi bir ayar ile ilgisi yok. bu şebekelerin veri akışlarından kaynaklanır.ara vermişsinizdir muhabbete daha sonradan tekrar başlamışsınızdır bu sürede olur söylediğin sıkıntı fakat tekrardan kısa bir süre içinde D olur mesajınız çok uzun süreler beklemede kalmaz.
  • @lucifer; merhaba dostum
    9800 kullanıyorum.
    9900 a geçme gibi bir planım var.
    ne dersin? şirket üzerinden alacagım kampanyalı şekilde.
  • Bold 9900 için OS 7.1 Turkcell resmi sürümü ne zaman çıkar, bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvrenCCC

@lucifer; merhaba dostum
    9800 kullanıyorum.

9800 ü napacaksın kullanmaya devam mı satıcak mısın ? satarsan çok zarar edersin ha yok başka birine vericeksen olabilir. fakat bana sorarsan torch daha öne çıkıyor 9900 den. 9900 'ün sadece işlemcisi daha hızlı gerisi yalan gibi geliyor. şahsi fikrimdir sadece bu evren. ben torch dan yanayım.
  • quote:

quote:

@lucifer; merhaba dostum
    9800 kullanıyorum.

9800 ü napacaksın kullanmaya devam mı satıcak mısın ? satarsan çok zarar edersin ha yok başka birine vericeksen olabilir. fakat bana sorarsan torch daha öne çıkıyor 9900 den. 9900 'ün sadece işlemcisi daha hızlı gerisi yalan gibi geliyor. şahsi fikrimdir sadece bu evren. ben torch dan yanayım.

onu eşime vermeyi düsünüyorum.
    9900un klavyesi,işlemcisi ve ekran kalitesi ön plana çıkıyor. 9800e göre lag yok denecek kadar az.
    bana göre tek dez avantajı ekranın 9800e göre daha küçük olması.

• arkadaşlar selamlar,

mac adresi filtreleme sistemine göre çalışan bir ağda (iş yerimde) blackberry 8520 curve modeli ile wirelessten internete çıkmaya çalışıyorum.. ve tabiki yapamıyorum

ağ sistemine katılabilmek için normal bilgisayarlarda

"bilgisayar adı" + "bilgisayarın mac adresi" bilgilerinin girilmesi yeterli oluyor.. bunlardan biri hatalı ise internete çıkış yapamıyorsunuz..

Şimdi ben blackberry'de "alt + sağ shift + h" kombinasyonunu kullanarak mac adresimi bulabiliyorum onda sorun yok, fakat network adım yani "bilgisayar adı" bulamıyorum.. ( )

bu bilgiyi nereden bulabilirim bilen varsa acil yardım istiyorum.. şimdiden teşekkürler..

• merhaba;

BB8520 kullanıcısıyım, dün farklı bir şarj aletiyle şarj ettim telefonumu ve ekranı tamamen gitti beyaz tamamen. servise gitmeden yapılabilcek bişey var mıdır acaba?
  • 9800 torch kullaniyorum joystik bozuldu bataryayi takip cikarinca gene calismiyor napmam lazim yardim beyler:(

• quote:

quote:

quote:

@lucifer; merhaba dostum
    9800 kullanıyorum.

onu eşime vermeyi düsünüyorum.
    9900un klavyesi,işlemcisi ve ekran kalitesi ön plana çıkıyor. 9800e göre lag yok denecek kadar az.
    bana göre tek dez avantajı ekranın 9800e göre daha küçük olması.

eşinize verip sizde şirket hattı üzerinden taahhüt ile alacaksanız zaten ekonomik bir çözümdür o zaman alınabilir. fakat dediğim gibi tercih yapılırsa 9800 derdim. sizin durumunuzda 9900 alınabilir bir tane daha 9800 almaktansa yeniyi deneyebilirsiniz hem işletim sistemi de yeni onu da incelersiniz.

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.