DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kalp sancısı - sebep?
41
Cevap
1
Favori
102.292
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
  • Yüzbaşı
   900 Mesaj
   29 Temmuz 2007 02:25:06
   Meraba. 20 yaşında üniversite öğrencisiyim ve bir süredir göğüs bölgemde çeşitli sıkıntılar yaşıyorum. İlk ciddi sorun bu ocak ayında final döneminde birden göğsüme bir sancı saplanıp halsizleşmemle ortaya çıktı. Ondan önce de bir iki kez sancı saplandığı olmuştu ama hiç bu kadar yoğun ve etkili olmamıştı. Yurttan ambulansla acile kaldırıldım. Birkaç tetkik yapıldı, doktorlar hiç bir şey bulamadı aynı gece yurda geri döndüm. Bu olaydan bir iki gün sonra bir özel hastaneye kontrole gittim. EKG çekildi. Gene bir şey bulamadılar. Sonuç olarak bu olayı sınav stresine bağladık yani psikolojik kaynaklıydı. Bundan sonra ciddi bir ağrı yaşamadım, ama gene de bazen küçük sancılar olabiliyordu. Ta ki son birkaç güne kadar. Masatenisi oynarken daha başlamamla birlikte gene bir sancı, gene bir halsizlik, ama ben inat ederek gene oynamaya devam ettim. Fakat bu sancı hafifleyerek yatana kadar sürdü. Sancıyı tarif etmem gerekirse, göğsün sol bölümünde bıçak saplanması gibi, vücudun hareketine göre şiddetleniyor, özellikle öne doğru eğildiğimde batma artıyor. Derin nefes almamı engelliyor, çünkü derin nefes aldığımda batma hissi çok daha kuvvetleniyor. Ek olarak halsizlik. Vücudun başka hiçbir bölümünde ağrı olmuyor, sadece göğsün solunda. Bu son masatenisi sancısından sonra birkaç gün sonra yani bugün, bunu yazmadan birkaç dakika önce birden gene sancı başladı, ve ben de bunu yazmaya karar verdim. Şu an batma hissi devam ediyor. Şimdi sizlerden ricam bu duruma bir tanı koymanız, artık psikolojik olmadığına kesin eminim, yalnız bir de şu bilgiyi belirtmem gerek, bende doğuştan kapakçık asimetrisi var, fakat danıştığım bütün doktorlar bunun sorun yaratmayacağını söyledi, ayrıca son EKG çekiminde doktor herhangi bir anormallik olmadığını söyledi. Yani ağrı bu asimetriden kaynaklanmıyor. Kusura bakmayın uzun oldu, ancak verebildiğim kadar bilgi vermek istedim. İlginize şimdiden teşekkürler.


   _____________________________

   Her domates sulu olsa imtihan olur muydu?
  • Binbaşı
   1155 Mesaj
   29 Temmuz 2007 04:28:01
   Geçmiş olsun öncelikle. Benimde sol göğsümde ağrılar vardı. Doktor "Kas Sıkışması" teşhisini koydu.
   Valla ağrılar başladığında bende bazı hareketlerimi kısıtlıyordu. Örneğin : aşağıya doğru bakamıyordum.
   Sonra kas gevşetici bir ilaç verdi.Düzenli kullanma sonucunda ağrılar geçti.

   İstersen www.revir.com şikayetini buraya da yazabilirsin.

   Tekrar geçmş olsun.


   _____________________________

  • Çavuş
   72 Mesaj
   29 Temmuz 2007 13:01:29
   Geçmiş olsun Really. Belirtmiş olduğun sıkıntılarının neredeyse hepsini ben de bir üniversite öğrencisi olarak yaşadım. Sanki birisi iğne batırıyordu göğsüme, senin de dediğin gibi ne zaman derin nefes almaya kalksam ağrı daha da şiddetleniyordu. GATA' da tetkikler yapıldı, EKG çekildi, bir gün boyunca kalp ritmlerinin dinlenmesi için vücudumda aletle dolaştım. Ama kayda değer birşey bulamadılar. Stres kaynaklı olacabileceği söylendi, spor yapmam, asitli gıdalardan uzak durmam, düzenli uyku uyumam gerektiği söylendi. Bir de midede oluşan gazların da kalbi sıkıştırdığı belirtilmişti. O günden sonra söylenenlere dikat etmeye başladım ve de Allah a şükür o gün bugündür herhangi bir sıkıntım yok.

   Yani biraz gündelik hayatımıza dikkat etmemiz gerekiyor Really.

   Tekrar geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede sıkıntından kurtulursun.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   900 Mesaj
   29 Temmuz 2007 13:04:14
   Teşekkürler arklar. Umarım dediğiniz gibi kas sıkışması veya strestendir. Ama başka fikri olan da yazsın lütfen.


   _____________________________

   Her domates sulu olsa imtihan olur muydu?
  • Yarbay
   2746 Mesaj
   29 Temmuz 2007 15:13:14
   Ben de 20 yaşındayım.Lise 2 de iken bende de olmuştu ilk kez ama senin anlattığın kadar şiddetli değildi.Sadece biraz rahatsız ediyordu.Acile gitmiştik,akciğer filmi çektiler,doktor sınavlarım olup olmadığını sormuştu.Bir kez daha gittiğimde EKG çektirdim birşey çıkmadı.Strestenmiş,geçti sonra.Bazen ara ara çok sinirlenirsem,üzülürsem çok hafif bir ağrı hissederim göğsümde ben de.Detaylı bir kalp muayenesinden geçmedim ama babamda kalp kapaçıkları ile ilgili ufak bir sorun var,aynısı bende de olabilir diye düşünüyorum.Allah'a şükür bir sorunum yok şimdilik.Ama psikolojik bu,rahat olmanı öneririm.Geçmiş olsun arkadaşım.


   _____________________________

  • Teğmen
   125 Mesaj
   31 Temmuz 2007 03:47:08
   Benim Sol Tarafımda kol omuz bölgesinde bi ağrı vardı doktora gittim birşeyin yok sadece kendini soğukdan korumalısın dedi

   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   02 Ağustos 2007 09:51:43
   Ya bunun için bu kadar tetkike ne gerek var? Eğer bıçak batması gibi saplanıyorsa; kas, kaburga, vb. bişeyden kaynaklanıyordur, bide hareket edince, derin nefes alınca daha çok oluyor diyorsun. Kalp ağrısı farklıdır, örneğin çok koşup yorulmaya ve çarpıntıya rağmen zorlayınca olan ağrı farklıdır, böle ayırabilirsin ikisini rahatlıkla. Ben taşikardi şikayeti ile gittiğimde dediğin olayıda sölemiştim doktorun tepkisi "olur o öyle bişe değil" şeklindeydi direk Ayrıca stressten de olduğunu sanmıyorum bunun, stressten olsa daha panik atak benzeri şeyler olurdu. Direk fiziksel bişey, bir arabanın mekanik parçalarının birbirine sürtmesi gibi. Bide önemle belirteyim böle şeyleri çok fazla takarsan o şeye korku geliştirirsin işte o zaman gerçekten kalbin ağrır gibi gelir kalp krizi geçiyorum sanarsın (panik atak) Kafana takma ve bu konu hakkında (örneğin kalp krizi belirtileri gibi) araştırma YAPMA. Eğer kardiyoloji tetkikleri yapılmamış olsaydı böyle demezdim, ama madem bunlar yapılmış kesinlikle irdeleme. Zaten tanıdığım doktorların çoğu internetteki sağlık bilgilerine karşılar. Hasta okuyup kendine teşhiş koyuyor sonra doktora gidiyor, o kendi koyduğu teşhiş yanlış olsa bile bi türlü rahat edemiyor "acaba" kuşkuları ile o hastalığa korku geliştiriyor, hastalık hastası olabiliyor. Tesadüf eseri o hastalığın belirtilerinden biri olduğunda da korkmaya başlıyor. Mesela bir arkadaşımın göğsünde benzer bir ağrı oldu "kalp krizimi geçiriyorum acaba" "sanki kolumda uyuştu gibi" falan derken kendi kendini korkutup, adranalin salgılatıp çarpıntı yaratıp en sonunda panik atağa benzer bi durum oldu.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   413 Mesaj
   02 Ağustos 2007 13:08:28
   gogus agrısı
   1..kalpten(kalp krızı aort stenozu)
   2..ac lerden(pnomotoraks gıbı)
   3..damarlardan(pulmoner embolı)
   4..bagırsak sıstemınden(reflu vs)
   5..kas ve ıskelet sıstemınden(kostokondrıt bursıt)
   6..meme vs dıger sebeplerle olusabılır

   ayrımını sızın yapmanız mumkun degıl onemsız dıyebılırsınız kalp krızı gecırıyorda olabılırsınız kalp kırızı gecırıyorum sanıp gaz sancısı da olabılır eger kalp krızı gecırdıgınızı dusunuyosanız asprın cıgneyıp en yakın acıl e basvurun (su ara kalp krızı gecırme sayısı arttı)
   not:kalp krızı agrısı omza vurabılır agrısı cok sıddetlıdır ama bazen karın agrısı gıbı de olusabılıyor onun ıcın ayrımı yapılmalıdır


   _____________________________

   Primum non nocere
  • Yarbay
   3440 Mesaj
   02 Ağustos 2007 18:02:49
   derin nefes almaya çalıştığında iğne batıyor gibi oluyorsa kalbinin üzerinde , benim deneyip başarılı olduğum bir deneyimim var sende onu dene istersen ;)

   içindeki tüm havayı dışarı boşalt ve ciğerlerini hızlıca havayla doldur yani hızlıca nefes çek içine

   (biliyorum acıyacak ve korkacaksın fakat derince ciğerlerin dolana kadar nefes aldıktan sonra kalbinin içinde '' ÇIT '' diye bir ses duyacaksın ve düzelecek)

   benim başıma çok geliyordu bu , birgün kafam attı dedim ölürsem ölürüm...derince bir nefes aldım ve düzeldi :)


   _____________________________

   LOL TR : Gundam Exia
  • Yüzbaşı
   271 Mesaj
   04 Ağustos 2007 23:34:44
   İlahi kagefelanfilan.. :)

   Bende rüzgarda kaldığımda benzer sancılar kalbimin yakınlarına giriyor fakat, bunun kalbimle değil etrafındaki kaslarla alakalı olduğunu anlayabiliyorum. Umarım seninki de öyle birşeydir. Daha önce söylendiği gibi gaz kaynaklı da olabiliyor. O zaman da ostturuverdim amaney şarkısını söyle ve üstüne düşeni yap :)

   Bu arada helvanın yenmesi söz konusu olursa bir şekilde bana haber ulaştır, helvayı severim. Arkandan nasıl bilirdiniz diye sorarlarsa yalancı tanıklık ta yaparım, iyi bilirdik derim yani.. :)


   _____________________________

   Klavyeyle imzaya karşıyız
  • Yarbay
   3148 Mesaj
   05 Ağustos 2007 21:42:16
   Arkadaşım sana tavsiye edebileceğim şey şu; eğer ağrıların devam eder ve tıbbi tetkiklerde kalbin temiz çıkarsa lütfen bir beyin cerrahına görün ve boyun fıtığı için tetkikler yapılsın (büyük bir ihtimalle mr isteyecektir), boynunda ağrı v.b. olmayabilir,bu seni yanıltmasın.
   Kalp damarcılar nedense bu hususu bildikleri halde hastaya pek söylemezler.
   Kalp ağrısı şikayetiyle merkezlere başvuran hastaların azımsanamayacak bir bölümünün sorununun boyun fıtığı veya omurlarda (özellikle 3-4-5) deformasyon olduğu anlaşılmıştır.
   Bu ağrı bazen göğüs ağrısı da şeklinde olurken,bazen sadece boyunda ya da sadece göğüste kendisini gösterebilmektedir.
   Geçmiş olsun.


   _____________________________

   Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk
  • Yarbay
   2243 Mesaj
   10 Ağustos 2007 19:39:47
   panik atak olma ihtimali var


   _____________________________

   Sarı-Lacivert
  • Onbaşı
   16 Mesaj
   11 Ağustos 2007 22:22:56
   aynı şikayetle kalp sanıp ekg çektiren arkadaşım vardı, stresten kas sıkışmasıymış onunki ama yeniden olursa sende git çektir en azından 15 milyona şüphelerin gider...


   _____________________________

  • Onbaşı
   33 Mesaj
   16 Ağustos 2007 14:23:03
   aynısı bende de var. geçen seneden beri ikide bir oluyor. ama çok acıyodu bezen bi kere başladı mı uzun sürüyodu. doktora gittim bişe bulunmadı.bende panikatak olmasından şüphe eddiyorum.


   _____________________________

   hayatta mutlu olmak kolay, mutlu kalmak zor...
  • Onbaşı
   33 Mesaj
   16 Ağustos 2007 14:26:28
   aslında bu aralar yine oluyo   _____________________________

   hayatta mutlu olmak kolay, mutlu kalmak zor...
  • Teğmen
   187 Mesaj
   21 Ağustos 2007 17:35:47
   Bendede kalp ağrısı oluyor bazen ve gözlerim kararıyor. Ama ben gaz yapmıştır deyip geçiyorum. Bunu sizde deneyin çok iyi geliyor.Doktor ciddi bi üfürüm var dedi. Tamam dedim:) 3 yıldır tık yok. Arasıra ağrıyo gaz deyioroum geçiyo:)


   _____________________________

   ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...
  • Onbaşı
   33 Mesaj
   24 Ağustos 2007 21:59:02
   ama bence bu doğru değil.Çünkü bu senin kendi sağlığın ama kendini rahatlatman da çok iyi bi şey   _____________________________

   hayatta mutlu olmak kolay, mutlu kalmak zor...
  • Onbaşı
   33 Mesaj
   25 Ağustos 2007 13:10:29
   çok saçma bi mesaj attımmmmmmmmm


   _____________________________

   hayatta mutlu olmak kolay, mutlu kalmak zor...
  • Teğmen
   187 Mesaj
   25 Ağustos 2007 13:20:20

   quote:

   Orjinalden alıntı: apple_97

   çok saçma bi mesaj attımmmmmmmmm   nEDEN Kİ?


   _____________________________

   ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...
  • Yüzbaşı
   413 Mesaj
   25 Ağustos 2007 13:28:02
   gogus agrısı ıhmale gelmez helekı aılenızde kalp hastası varsa obezsenız yag oranınız yuksekse sakın bır hayat yada cok streslı bır hayat yasıyorsanız kardıyolak a basvurun ;(olmadı kulak vurun)


   _____________________________

   Primum non nocere
  • Onbaşı
   33 Mesaj
   26 Ağustos 2007 14:01:51

   quote:

   Orjinalden alıntı: doktorbursa

   gogus agrısı ıhmale gelmez helekı aılenızde kalp hastası varsa obezsenız yag oranınız yuksekse sakın bır hayat yada cok streslı bır hayat yasıyorsanız kardıyolak a basvurun ;(olmadı kulak vurun)

   doğru söylüyosun ğöğüs bölümü hiç ihmal etmeye gelmiyo


   _____________________________

   hayatta mutlu olmak kolay, mutlu kalmak zor...
  • Teğmen
   151 Mesaj
   28 Ağustos 2007 14:05:33
   bizdede dededen beri gelen bir kalp damarincelği durumu var.Arasıra bendede oluyordu üniversitede iken.2 yıl önce babam birdenbire vefat ettikten sonra tabi dahada artıı.Ama naparsın işte herkes kaderini yaşıyor.Dedemdede aynı durum olmuş,demekki ailenin kaderi aynı yazılmış :D


   _____________________________

  • Onbaşı
   33 Mesaj
   01 Eylül 2007 21:14:27
   Ben dikkat ettim üzülünce oluyor.Çünkü ne zaman üzülsem birdenbire ağrıyor.


   _____________________________

   hayatta mutlu olmak kolay, mutlu kalmak zor...
  • Onbaşı
   35 Mesaj
   10 Şubat 2009 02:00:12

   quote:

   Orjinalden alıntı: Szopen

   Ya bunun için bu kadar tetkike ne gerek var? Eğer bıçak batması gibi saplanıyorsa; kas, kaburga, vb. bişeyden kaynaklanıyordur, bide hareket edince, derin nefes alınca daha çok oluyor diyorsun. Kalp ağrısı farklıdır, örneğin çok koşup yorulmaya ve çarpıntıya rağmen zorlayınca olan ağrı farklıdır, böle ayırabilirsin ikisini rahatlıkla. Ben taşikardi şikayeti ile gittiğimde dediğin olayıda sölemiştim doktorun tepkisi "olur o öyle bişe değil" şeklindeydi direk Ayrıca stressten de olduğunu sanmıyorum bunun, stressten olsa daha panik atak benzeri şeyler olurdu. Direk fiziksel bişey, bir arabanın mekanik parçalarının birbirine sürtmesi gibi. Bide önemle belirteyim böle şeyleri çok fazla takarsan o şeye korku geliştirirsin işte o zaman gerçekten kalbin ağrır gibi gelir kalp krizi geçiyorum sanarsın (panik atak) Kafana takma ve bu konu hakkında (örneğin kalp krizi belirtileri gibi) araştırma YAPMA. Eğer kardiyoloji tetkikleri yapılmamış olsaydı böyle demezdim, ama madem bunlar yapılmış kesinlikle irdeleme. Zaten tanıdığım doktorların çoğu internetteki sağlık bilgilerine karşılar. Hasta okuyup kendine teşhiş koyuyor sonra doktora gidiyor, o kendi koyduğu teşhiş yanlış olsa bile bi türlü rahat edemiyor "acaba" kuşkuları ile o hastalığa korku geliştiriyor, hastalık hastası olabiliyor. Tesadüf eseri o hastalığın belirtilerinden biri olduğunda da korkmaya başlıyor. Mesela bir arkadaşımın göğsünde benzer bir ağrı oldu "kalp krizimi geçiriyorum acaba" "sanki kolumda uyuştu gibi" falan derken kendi kendini korkutup, adranalin salgılatıp çarpıntı yaratıp en sonunda panik atağa benzer bi durum oldu.   Süpersin!! Yorumuna bayıldım.
   Ben lise sona gelene kadar hiçbir şeyi kafama takmayan biriydim. Lise sonda ÖSS,YDS yüzünden allak bullak oldum. Şimdi üniversitedeyim... Vizeler yüzünden tekar sıkıntılarım başladı. Bi yerim ağrıyo, hemen nete bakıyorum. Bi yerimde bi şey çıkıyo, hemen nette araştırıyorum. Ve hangi hastalığın belirtileri olduğuna bakıyorum. Eğer bir tanesi bile bende varsa hemen bir korku sarıyor. Acaba doktora gitsem mi? Gidiyorum doktora bi şey söylüyor,inanmıyorum, araştırmaya devam ediyorum... Evet hastalık hastası oldum. İnternetteki bilgilere inanmak istemiyorum ama insanın içinde sürekli bir "acaba?" sorusu oluyor. Bir yakınım:"Eğer o hastalık sende yoksa bile böyle yaparsan yakında olacak!" demişti,kızarak. Evet insanın kafasına takmaması gerekiyor. Özellikle internette "Bende bir hastalık var mı?" diye araştırma yapmaması gerekiyor.
   Bunun için de bir şeylerle ilgilenmek lazım. Dans etmek, yüzmek...
   Neyse...
   Birilerinin bana bunu açıklamasını istiyordum. Szopen,senin yorumun beni nasıl rahatlattı anlatamam!
   Sorunlarımız çoğu zaman düşüncelerimizde bitiyor,bunu anladım. :D


   _____________________________

   4 8 15 16 23 42
  • Yüzbaşı
   372 Mesaj
   13 Şubat 2009 18:13:13
   eğer kiloluysanız birde akşam yemeğinde tıka basa yemek yerseniz onun üzerine birde derin defes alırsanız
   kalp sıkışabilir


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   360 Mesaj
   08 Mart 2009 01:41:55
   kardeşim korkmaz aynı şey banada oluyordu birden göğüsün soluna iğne batar gibi oluyor.Batma oldugu zaman nefes almaya korkardım cunku o 1-2 saniye içerisinde nefe alınca daha da batardı.Ancak bunun bir nedeni yok onemsiz bir şey takma kafana yaş kaç acaba ?
   bana bu olay 14-18 yaş arasında rastladı gelişimim durduktan sonra bir daha bu olay olmadı.


   _____________________________

  • Er
   0 Mesaj
   20 Kasım 2009 18:25:54
   Abi ben 14 yaşındayım bendede birgün dersten once aynı şey oldu kalp krızı gecırmcem die odum koptu hemen hocadan izin alıp dersten cıktım walla az daha bayılıordum korkudan


   _____________________________

  • Er
   14 Mesaj
   16 Şubat 2010 01:42:20

   quote:

   Orijinalden alıntı: DeathWing

   derin nefes almaya çalıştığında iğne batıyor gibi oluyorsa kalbinin üzerinde , benim deneyip başarılı olduğum bir deneyimim var sende onu dene istersen ;)

   içindeki tüm havayı dışarı boşalt ve ciğerlerini hızlıca havayla doldur yani hızlıca nefes çek içine

   (biliyorum acıyacak ve korkacaksın fakat derince ciğerlerin dolana kadar nefes aldıktan sonra kalbinin içinde '' ÇIT '' diye bir ses duyacaksın ve düzelecek)

   benim başıma çok geliyordu bu , birgün kafam attı dedim ölürsem ölürüm...derince bir nefes aldım ve düzeldi :)


   valla az önce bana da oldu. yılda bir kaç kere olur ama kısa sürerdi bu sefer yaklaşık yarım saat sürdü.

   önce az az dolduruyordum ciğerlerimi havayla acımasın diye, sonra yazını okudum bir kere dediğini yaptığımı ve yaradığını hatırladım. tekrar denedim, biraz biraz daha fazla hava aldım, ve sanki çıt diye bir şey yerine oturdu ve mis gibi havayı çektim içime.

   nefes almak güzel şey vesselam :D


   _____________________________

   imzamı atamadım buraya.
  • Binbaşı
   1943 Mesaj
   22 Şubat 2010 20:50:24
   of banada bugün başladı ölmek zor ya.


  • Yüzbaşı
   790 Mesaj
   23 Şubat 2010 18:26:15
   Aynısı banada oluyor arada ki herkesdede oluyomuş zaten. Bunu fazla kola ve bilumum asitli içiceklerin içilmesine bağlıyorum. Acaba yazan arkadaşlardan asitli içecekleri ne kadar içtiklerini sorabilirmiyim ?


   _____________________________

   Acı çekmeden alınan ders anlamsızdır. Çünkü karşılığında başka bir şey vermeden bir şey kazanılamaz.
   Ama acıya dayanıp üstesinden geldiğinizde, herkesten daha güçlü bir kalbe sahip olursunuz. Evet. Metal bir kalbe..
  • Onbaşı
   15 Mesaj
   26 Temmuz 2010 11:47:46
   takma kafayı geçer..:


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafajx -- 23 Ekim 2010; 22:59:24 >
  • Er
   3 Mesaj
   23 Ocak 2012 05:41:08
   Kalp ağrısı konusunda benim de ciddi sorunlarım vardı. Ansızın başlayan ve koluma doğru yayılan bir sancı vardı. Bir doktora gittim. Aşık olabilirsin falan dedi. Önemsemedi beni başka bir doktora gittim, ritm bozukluğu varmış.
   Orada bir kaç kişiyle tanıştım. Kesinlikle yabana atılmaması gereken bir konu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
   Kalp konusunda kalp ağrısı bu makaleyi okuyablirsiniz.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palankeda -- 2 Eylül 2012; 3:52:27 >
   _____________________________

  • Er
   0 Mesaj
   13 Temmuz 2012 22:29:32
   valla kardes senın anlattıkların hepsı bende özelıkle bunu yazarken çok zorlandım daha hastaneye gitmedim..
   sana da geçmiş olsun bana da..:( herkese de geçmiş olsun


   _____________________________

  • Er
   0 Mesaj
   05 Eylül 2012 07:55:14
   14 yaşındayım. Genellikle kalp agrılarım efor sonucunda ortaya çıkıyor. Fakat bu sabah 30saniye kadar büyük bi sancı yaşadım.Hareketle,nefes alma veya vermeyle çoğalmadı.Sık sık sol kolum ağrır. Hastaneye gitmedim.obezlik derecesinde degilim ama kiloluyum.Hiçbir stresim yok hayatı mutlu yaşarım çok rahatımdır. Neden böyle oluyor bilmiyorum giderek fazlalaşıyor. Asitli içecekler,kahve ve sigara kullanmıyorum.Dedelerim ve çogu akrabam kalp krizi sonucu vefat etti. Bilgilendirirseniz sevinirim.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Teğmen
   107 Mesaj
   05 Haziran 2013 10:09:44
   Az önce bendede oldu, 5-10 sn. sürdü, son birkaç yıldır ayda bir oluyo, işkillenmeye başladım, bi kalp hastanesine başvurmayı düşünüyorum.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1277 Mesaj
   25 Şubat 2015 23:00:19

   Arkadaşlar ilk mesajda yazılan sorunları şuan bende yaşıyorum göğsüne arada bir iğne batarmış gibi bir acı hissi oluyor. Aşırı şiddetli olmasa da zaman zaman yaşıyorum bu sorunu. Yaşımda 20.

   Konuyu açılalı 8 yıl olmuş şuan herhangi bir sorun var mı bu sorunu nasıl hallettiniz zamanla geçti mi? Cevap verirseniz çok iyi olur?


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qazrfv -- 25 Şubat 2015; 23:01:21 >
   Bahsedilenler: Really , _SoundofSilence_ , IsO6
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   900 Mesaj
   28 Şubat 2015 23:56:15
   quote:

   Orijinalden alıntı: qazrfv

   Arkadaşlar ilk mesajda yazılan sorunları şuan bende yaşıyorum göğsüne arada bir iğne batarmış gibi bir acı hissi oluyor. Aşırı şiddetli olmasa da zaman zaman yaşıyorum bu sorunu. Yaşımda 20.

   Konuyu açılalı 8 yıl olmuş şuan herhangi bir sorun var mı bu sorunu nasıl hallettiniz zamanla geçti mi? Cevap verirseniz çok iyi olur?

   Dostum selam. Bendeki sorun psikosomatikti. Yani psikoloji kaynaklı bir dışavurumdu. Ben bir daha atak yaşamadım ancak bu tarz ağrı ve sancılar zaman zaman oluyor. Rahatsız edici bir şey ancak alışılıyor. Belli aralıklarla kalp kontrolü yaptırıyorum. Sendeki de yüksek ihtimalle psikosomatiktir ancak mutlaka kardiyolojiden randevu alıp kontrol ettirmelisin. Kardiyolojiden bir şey çıkmazsa ve sorun devam ederse psikiyatriye gidip (artık psikiyatriye gitmekten çekinen kalmamıştır heralde.) durumu doktorla açıkça paylaşmalısın. Psikiyatri için özel bir hastanenin bilinen bir doktoruna gitmeni tavsiye ederim. Devlettekilerin çoğu doğru dürüst zaman ayırmıyor.


   _____________________________

   Her domates sulu olsa imtihan olur muydu?
  • Teğmen
   169 Mesaj
   23 Mart 2015 20:07:10

   quote:

   Orijinalden alıntı: Ex1983Pax

   Ya bunun için bu kadar tetkike ne gerek var? Eğer bıçak batması gibi saplanıyorsa; kas, kaburga, vb. bişeyden kaynaklanıyordur, bide hareket edince, derin nefes alınca daha çok oluyor diyorsun. Kalp ağrısı farklıdır, örneğin çok koşup yorulmaya ve çarpıntıya rağmen zorlayınca olan ağrı farklıdır, böle ayırabilirsin ikisini rahatlıkla. Ben taşikardi şikayeti ile gittiğimde dediğin olayıda sölemiştim doktorun tepkisi "olur o öyle bişe değil" şeklindeydi direk Ayrıca stressten de olduğunu sanmıyorum bunun, stressten olsa daha panik atak benzeri şeyler olurdu. Direk fiziksel bişey, bir arabanın mekanik parçalarının birbirine sürtmesi gibi. Bide önemle belirteyim böle şeyleri çok fazla takarsan o şeye korku geliştirirsin işte o zaman gerçekten kalbin ağrır gibi gelir kalp krizi geçiyorum sanarsın (panik atak) Kafana takma ve bu konu hakkında (örneğin kalp krizi belirtileri gibi) araştırma YAPMA. Eğer kardiyoloji tetkikleri yapılmamış olsaydı böyle demezdim, ama madem bunlar yapılmış kesinlikle irdeleme. Zaten tanıdığım doktorların çoğu internetteki sağlık bilgilerine karşılar. Hasta okuyup kendine teşhiş koyuyor sonra doktora gidiyor, o kendi koyduğu teşhiş yanlış olsa bile bi türlü rahat edemiyor "acaba" kuşkuları ile o hastalığa korku geliştiriyor, hastalık hastası olabiliyor. Tesadüf eseri o hastalığın belirtilerinden biri olduğunda da korkmaya başlıyor. Mesela bir arkadaşımın göğsünde benzer bir ağrı oldu "kalp krizimi geçiriyorum acaba" "sanki kolumda uyuştu gibi" falan derken kendi kendini korkutup, adranalin salgılatıp çarpıntı yaratıp en sonunda panik atağa benzer bi durum oldu.

   Harika yorum tamamen dogrulari temsil ediyor 2 gun once cok rahattim taaki dün omzum ile sol meme arasinda üstlerde 3-5 saniyelik batmalar oldu korktum kolum uyusuyomus gibi oldu ama cok az kalp degil daha üstte .. Bilgi insani delirtir gercekten dogruymus. Gecen irtihapli bagirsak sendromu okudum son 2 haftadir süpheleniyorum ama bir sey yok.. Ayni sekilde kalp krizi belirtilerini okudum ulan okumaz olaydim bunlari okudugum güne lanet ediyorum...her gogüs agrisinda bi endisem oluyor. Ama obür gün hayatima devam ediyorum şükür. Boylee devam ederse panik atak olurum buda rezil bişey..


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Çavuş
   87 Mesaj
   11 Nisan 2015 15:43:14
   ağrıyan genelde kalp değil de kas oluyor fazla panik yapmamak lazım eğer çok şiddetli devam ederse doktora görünmekte fayda var.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   528 Mesaj
   12 Nisan 2015 19:59:30
   Benimkine doktor aşk acısı dedi :(


   _____________________________

  • Çavuş
   76 Mesaj
   16 Ocak 2016 09:50:53
   Deneme


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Çavuş
   76 Mesaj
   16 Ocak 2016 10:05:30
   Arkadaşım sana tüm sorununu anlatayım.
   Ilk olarak kalp sancılarında stres cok etkilidir. Kalp sancılarının buyuk kısmında panik atak etkilidir. Bunun dısında kalbi yoran bazı noktalarda kalbe bu tur bir durum yasatır (mesela cok yapılan masturbasyon)... Diger bi onemlu husus ise omurganın baskıları veya soguk algınlıgı olabilir. Bu tur sancılarda sancı harekete baglı olarak artar, nefes alirken de artabilir. Bunun yanısıra vucuda yeteri kdr sıvı girememesi, cok faal bir spor faaliyeti veya midedeki asitin yukarı kacması da buna benzer sonuclar yaratabilir lakin bunlar daha kısa surelidir.

   Cok fazla stres yapma, cok fazla 31 cekme, duzenli uyu, duzenli beslen(gerekli vitaminleri al), yuruyuse cık (sporun fazlası da kalbe zarar dengeli yap)), bunları yaptıktan sonra da devam ederse aynı sorun ya sende mitral yetersizlik var ya da panik atak...

   Gecmis olsun simdiden... Unutma agrı duz bir kravat seklinde iniyorsa bulundugun yere otur hemen ve 112 yi ara hic enerji harcama agri artarsa oksurmeye gayret et hafiften... Ama agrı nokta seklindeyse, parmakla rahat gosterebiliyorsan rutin hayatina devam et, monotonun disina cikarak o agriyi unutmaya gayret goster. Korkulacak bir sey oldugunu sanmiyorum. Saglicakla kal...


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.