Şimdi Ara

VUCUTTAKI YAG BEZESI KESILIRSE NE OLUR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
71.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar tam kalcada ufak bi yag bezesi var gecen gun baya bi SIKTIM Patlasin falan diye baktim acidan baska bisey olmuyor ondan sonra biraktim..Tabi cok ugrastim aradan 2-3 gun gecti bi baksamki buyumus yahu oturup kalktigimda simdi aciyor ?? Bicakla kessem ne olur ?

•  VUCUTTAKI YAG BEZESI KESILIRSE NE OLUR ?

Lipom, yağbezi, iyi huylu yumşak doku uru

Tanı: Ur tıp’ta şişmek ve dokuda yeni oluşum analmına gelir. Bunun iyi huyulumu kötü huylumu olduğu konusunda yapaılan araştırmalarla tesbit edilir, fakat genelikle iyi huyludur. İyi huylu yeni oluşumlar yumşak dokuda oldukca sık görülür. Yağ bezlerinin türleri.

Lipom: derinin altındaki yağ tabakasında oluşur yeni oluşuma lipom denir.
    Fibrom: bağdokusundaki iyi huylu yeni oluşuma fibrom denir.
    Aterom: Yağ kisti, yağ bezi kanalının tıkanması ile gelişir.
    Bunun haricinde çok sayıda ve çeşitli başka yağ bezi türleride vardır.
    Yeni-Fibrom: Çevre sinir sisteminin koruyucu hücrelerinde oluşan yeni iyi huylu yağ bezleri
    Akantom: teri altındaki sivri hücreler üzerinde oluşan yeni hücreler.
    Neurom: iyi huylu sinir urları sinir hücreleri, sinir lifleri ve bağdokusunda oluşur.

Sebepleri: Lipom ve fibromların oluş sebepi, hakkında bugünkü bilgilerle fazla bir şey söylemek mümkün değildir. Bazende irsi olarak lipom oluşması mümkündür. Ter bezelerinin kanalarının tıkanması buradaki salğılar yağbezeleri oluşur. Yağ tabakasındaki iyihuylu oluşumlara lipom, sinir hücrelerindeki yaralanmalar sonucu neurom oluşur. Vücudunda bir tanne yağ bezi olanlar bu yağ bezini aldırdıklarında kısa süre sonra vücutlarında sayısız yağbezleri ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle mümkünse amaliyatla aldırmayın.

Belirtileri: Deri altındaki şişkinlik en önmeli belirtisidir. Bu iyi huylu urlar nadiren ağrıya sebep olur, şayet sinir hücrelerine veya damara yakınsa. Lipom yumşak deri dokusu altında düğüm gibi, yumak gibi hemen deri altında ortaya çıkan iyi huylu ur. Urun teşhisi çok kolaydır. Fakat teşhisin kesin olması için yağbezi amaliyatla alınır ve incelenir.

Tedavi: Urun nerede olduğu ve büyüklüğü lokal (kısmı ) narkozla amaliyat edilerek alınır. Amaliyatla ur alınır ve pek problem çıkmaz. Çoğunlukla ur amaliyatla alınsada vücudun başka bir noktasında tekrar çıkabilir.

• yaw tirstim simdi o zaman aldirmasam mi ? Ya bi zarari yoktu bunca zaman bigun kalcamda oldugunu farkettim basladim film izlerken oynama..Oyniya oyniya iyice SIKTIM belki kopar veya patlar die yine bisi olmadi :) Simdi az buyudu kesip atsam mi kendim ?
  • Babamın kafasında cıkmıstı ameliyatla aldılar sende bi doktora görun cok belli oluyorsa dokununca falan
  • ya eskiden bi sorun yoktu simdi dokununca aciyor ? Kendim kessem ne olur makasla falan ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bguzelsoyy

ya eskiden bi sorun yoktu simdi dokununca aciyor ? Kendim kessem ne olur makasla falan ?

Kurcalamakla hata etmişsin. Benim de ensede var bir tane. Üniversitede okurken çıkmıştı, kurcalaya kurcalaya bezelye kadar olan yağ bezesi ceviz kadar oldu. Üzeri kızarıp acımaya başlayınca hastanede aldırdım. Basit bir ameliyat, narkoz bile yapmıyor cerrah. Sadece lokal anestezi yapıp kesiyor. Ancak kökü omuriliğe yakın olduğu için alamamıştı kökünü. Sonra tekrar çıktı. Ben de hiç kurcalamadım. Şu anda da erik kadar oldu ama 10 sene sürdü büyümesi.

Benim tavsiyem aldırırsan bir tahlil ettir. Büyük ihtimalle zararsızdır ama aklın takılmaz sonra "neydi acaba" diye.

• quote:

ya eskiden bi sorun yoktu simdi dokununca aciyor ? Kendim kessem ne olur makasla falan ?

aman hocam sakın! git bi doktora görün yaa başına iş alıcan
  • dışarı çık gez, hem o zaman elini kalçana atamazsın, çok kurcalamazsan bi şey olmaz
  • git doktora aldır onu basına bela alma sonra
  • ya doktora aldiririmda aldirdiginizda bi daha cikiyor diye yazmis arkadas yukarida ?
  • doktora sor
  • beze dişiyse tekrar çıkar erkekse tek seferde kurtulursun ama cınsını doktor bılır
  • aga erkek adamin vucudunda ne disi organ nede disi mikrop olur ya...Yararim serefsizim ben öle bezeyi
  • Kardeş sana en doğrusunu doktor söyler.
    Sağlık konusunda buradan cevap bekleme git bir doktora danış.
  • allah korusun hemen git makasla kesme cahilmisin sen ya kötü huyluysa bizim bir tanıdığımız vardı adam nasırlarını kopartırdı öldü
  • benim ensemde küçük bir beze vardı gittim doktara bundan 4 sene evvel alırım dedi sonra geçtik ameliyathaneye yatırdılar beni sedyeye bekliyorum o arada,da bir temizlikçi vardı ameliyathanede çöpleri boşaltıyordu neyse ben bekliyorum sedyede adamın biri geldi bu arada benim üzerimde örtü var yüz üstü yatıyorum sedyede sadece ensem,de küçük bir yer açık örtüden neyse adam başladı ameliyat edecegi yeri traş etmeye traş bitti bende ne oluyor diye örtünün altından bakayım dedim birde ne göreyim az önce çöpleri boşaltan temizlkiçi benim enseyi traş edenmiş neyse sonra doktor geldi ameliyatı yaptı çıkarkende yanıma ugra dedi ben,de çıkısta odasına gittim bana demezmi masraf 50 ytl diye bende siz ne diyosunuz dedim ben sigortalıyım benden para alamazsınız dedim ama yinede içimden geldi sonra doktora 20 ytl verdim çıktım hastaneden ama beddua ederek tabii ondanmıdır bilmem doktor 1 hafta sonra öldü bir hastalıktan

• quote:

ya doktora aldiririmda aldirdiginizda bi daha cikiyor diye yazmis arkadas yukarida ?

Bendekinin kökünü alamamıştı doktor. Sende durum farklı olur tahminimce. Rahatsız ediyorsa hiç düşünme git doktora. Korkacak birşey yok, aldırır rahat edersin.
  • benim de sırtta 4 5 senedir vardı hic zararsız baktırmadım bile. 1 haftadır kızardı buyudu ustune yatamıyorum aldıracaz mecbur herhalde ne illetse
  • aynısı keynımda da var

dedemde vardı genel cerrah almış dikiş falan atmış onun için kesmeye kalkma
  • benimde boynumda yağ bezesi war doktora gittim ama alındıktan sonra dikiş izi kalır dedi bunla yaşamaktansa bende dikiş izini kabul ettim.
    sizde de dikiş izi kaldımı yada hangi yöntemle aldırdınız nereye gittiniz???
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.