Şimdi Ara

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.154
Cevap
5
Favori
257.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu yazıcıda ayrıyetten yazma kafası var sanırım değili hp k8600 gibi.yani kartuşlar sadece mürekkep tankı vazifesi görüyor yazma işleminideğil.doğrumudur
  • Arkadaşlar benim yazıcım canan mp140. Ancak şu anda mürekkebi yok. Çok çabuk bitti mürekkebi. doğru düzgün kullanmadım bile. Yeni doldurtmuştum. ancak şu anda tarayıcımda çalışmıyor. Elektronik gösterge kısmında E harfi yanıyor o sönünce 5 yanıyor. sonra tekrar E tekrar 5. bu böyle gidiyor. Tamam mürekkebim olmadığı için Yazıcı ve Fotokopi doğal olarak çalışmaz. Ancak Tarayıcı neden çalışmıyor ? Lütfen yardımcı olun daha öncede yazdım ama cevap gelmedi . BEKLİYORUM LÜTFEN ÇOK ÖNEMLİ ...
  • hocam normaldir çalışmaz. kartuşların takılı ve tanıtılmış olduklarına dikkat edin. her şey duzgunse 5 saniye boyunca iptal tuşuna basın. uyarı giderse tarayıcıyı kullanabilirsiniz.
    e - 5 sinyalinde kartuşlar takılmamış yada tanınmamış olabilir buna dikkat edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeofizikci -- 16 Ocak 2010; 21:24:12 >
  • İptal tuşşuna basmam bi işe yaramadı malesef :(
  • Mp140 model inkjet yazıcımın kartuş kafası bozuldu. Bu yüzden artık kartuş doldurma derdinden kurtulup renkli çok fonksiyonlu lazer yazıcı almak istiyorum. MF4010 modelini çok övüyorlar, tam dolu tonerle gelmesi ve çipsiz olduğundan kolay doldurulması dikkatimi çekti. MF4010 kullananlar var mı aranızda? Arkalı önlü çıktıyı otomatik alıyor mu bunu merak ediyorum. Ve bir de tam dolu tonerin kapasitesi hakkında farklı farklı cevaplar gördüm. Dolu tonerle kaç çıktı alabiliyorsunuz?

Düzeltme: MF4010 renkli tarama yapabiliyormuş, yani renkli baskısı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Of Monsters and Men -- 17 Ocak 2010; 16:37:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr0wn1ng

Mp140 model inkjet yazıcımın kartuş kafası bozuldu. Bu yüzden artık kartuş doldurma derdinden kurtulup renkli çok fonksiyonlu lazer yazıcı almak istiyorum. MF4010 modelini çok övüyorlar, tam dolu tonerle gelmesi ve çipsiz olduğundan kolay doldurulması dikkatimi çekti. MF4010 kullananlar var mı aranızda? Arkalı önlü çıktıyı otomatik alıyor mu bunu merak ediyorum. Ve bir de tam dolu tonerin kapasitesi hakkında farklı farklı cevaplar gördüm. Dolu tonerle kaç çıktı alabiliyorsunuz?

Düzeltme: MF4010 renkli tarama yapabiliyormuş, yani renkli baskısı yok.

evet düzeltmeyi okuyana kadar şok oldum :D

4010 2 bin sayfa hocam kim başka kaç demişler ki entresan...2 bin sayfa %5 yoğunluklu tabiki bu standarttır...Siz 2 bin değilde 1500 de basabilirsiniz veya 2500 de nasıl çıktı aldığınıza göre değişir...

4010 fx10 toner kullanıyor ama çipsiz değil bu bilgide entresan...Ama dolduruluyor tabikide...Ama doldurmakla uğraşmak istemiyorum derseniz buna pelikanın fx 10 tonerini takabilirsiniz oda 85 lira....çok fazla çıktı almıyacaksanız bu da mantıklı bir yoldur..

http://www.bursarf.com/?page=c_detail&c_id=119

arkalı önlü dubleks baskı bu makinede malesef yok...basamazsınız...

Size önerilenin 4010 olduğuna emin misiniz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: 865pe

quote:

Orijinalden alıntı: TARANTULA-MK

Merhaba arkadaşlar

Mp540, mp620, mp630 ve mp970 modelleri sanırım aynı kartuşları kullanıyor. Bu kartuşlar için piyasada resetlenebilen kartuşlar var ama hiç kullanan oldu mu, işe yarıyor mu? Pek yorum bulamadım araştırınca. Teşekkürler

edit:

http://www.ecrater.com/product.php?pid=5115396

Bu linkte pgi-221 için resetlenebilen kartuş çipleri var ama mp630 için de uyumlu demiş?? Bir yanlışlık mı var?

PGI 520 -CLI 521 serisi kartuş kullanan cihazlar herhangi bir yazılım ile resetlenmez. MP 620 kullanıyorum, kolay dolum kartuşu aldım 1 aydır sorun yok. kartuşlarda senin link de verdiğin auto reset chip mevcut. yani bu chip sayesinde kartuşlar sürekli dolu gösterir. hiçbir şekilde kartuş az veya bitti uyarısı almazsın.

Dikkat etmen konu sadece, sürekli resim baskısı yapıyor isen yazıcının kapağını açıp ara sıra kartuşları kontrol etmen. zaten şeffaf olduğundan içindeki mürekkep seviyesini sökmeden görebilirsin. buna dikkat etmez isen mürekkep bittiğinde yazıcının kafasını yakma ihtimali var. zaten kafası en pahalı parçasıdır.

En mantıklısı kolay dolum kartuşu almak. bir defaya mahsus 60 tl verirsin ama sürekli doldur doldur kullan dilersen kartuşların resmini makinadan çıkarıp koyabilirim.

Mürekkep olayına gelince En kaliteli mürekkep kore malı İNKTEC dir sonra OCP gelir. İNKTEC i türkiyede bulmak imkansız OCP ise istabulda disbiritörü var sanırım. kaliteki çıktı almak istiyorsanız orjinal olmak kaydı ile bu iki marka gerisi yalan.

Cevap için çok teşekkürler. Ben de bu ara artık üç yazıcı arasında seçim yapıp alacağım. Şuan elimde mp170 var ama ona 80-90 liraya iki kartuş alacağıma makina almak istedim masrafsız olsun diye. Bu kartuşlara da bukadar para verdikten sonra uzun ömürlü olmalarını istiyorum ve sanırım baya uzun gider temiz kullandıktan sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

4010 2 bin sayfa hocam kim başka kaç demişler ki entresan...2 bin sayfa %5 yoğunluklu tabiki bu standarttır...Siz 2 bin değilde 1500 de basabilirsiniz veya 2500 de nasıl çıktı aldığınıza göre değişir...

4010 fx10 toner kullanıyor ama çipsiz değil bu bilgide entresan...Ama dolduruluyor tabikide...Ama doldurmakla uğraşmak istemiyorum derseniz buna pelikanın fx 10 tonerini takabilirsiniz oda 85 lira....çok fazla çıktı almıyacaksanız bu da mantıklı bir yoldur..

MF4010 için çok iyi yorumlar okudum. Sadece kağıt sıkışması sonucu sensor sorunları olabildiğini onun dışında toner dolumunda hiçbir sorun yaşanmadığını öğrendim. Renkli yazmadığı detayı gözümden kaçmıştı ama sonradan görünce hayal kırıklığı oldu bende:) Açıkçası çok fonksiyon umrumda değil, zaten tarayıcı ve siyah-beyaz fotokopi çıkartan inkjet yazıcım var(gerçi yakında siyah kartuşun da kafası bozulabilir).
    2 gündür laser yazıcı araştırıyorum ama renklilerin fiyatı abartı derecede pahalı, her şeyden geçtim tek istediğim renkli yazabilmesi ve tonerinin sorunsuz dolabilmesi. Canon'un bir tek LBP-5050 modeli gözüme çarptı. Bunun toneri hakkında da hiçbir fikrim yok ve nette de birşey bulamadım. Ne kadar zormuş lazer yazıcı bulmak. Inkjet yazıcımı(MP140) hiç aramadan araştırmadan almıştım ve bozulana kadar da çok memnun kaldım.
    Çıktı konusuna gelince yüksek lisans yapıyorum, ayda ortalama 300-350 sayfaya yakın çıktı alıyorum. Yarın öbürgün doktorasıydı teziydi bu rakam 500'e de çıkar. Haftada 2-3 kez kartuş doldurma derdindense 3000sayfa çıkartan tonere sahip bir renkli lazer alsam daha mantıklı olur diye düşündüm.
  • arkadaslar yazıcı alırken bazen fıyatlar cazip gelebilir yada özellikler ancak alınan yazıcıların tonerlerinin yada kartuşlarının dolup dolmadığını öğrenın aksi takdirde orjınal almaya kalktığınızda ucuk fıyatlar ortaya cıkabılyor
  • Arkadaşlar bende 2 ay önce aldığım Canon marka PIXMA MP 190 marka yazıcı var. 3 sefer renkli ve siyah kartuşları doldurttum, ancak 2 gün önce son renkli kartuşunu doldurduğumdan itibaren yazıcı artık renkli kartuşu tanımıyor:( yazdırma seçeneğine bastığımda renkli kartuş takılı olduğu halde uyarı verip renkli kartuşu takın diyor. Ayrıca yazıcının üzerindeki ekrana baktığımda E6 uyarısı denen bişey çıkıyor.. u problemi çözebilmenin kolay bir yolu var mı ? yoksa yeni kartuş mu almam lazım ?

Şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr0wn1ng

quote:

MF4010 için çok iyi yorumlar okudum. Sadece kağıt sıkışması sonucu sensor sorunları olabildiğini onun dışında toner dolumunda hiçbir sorun yaşanmadığını öğrendim. Renkli yazmadığı detayı gözümden kaçmıştı ama sonradan görünce hayal kırıklığı oldu bende:) Açıkçası çok fonksiyon umrumda değil, zaten tarayıcı ve siyah-beyaz fotokopi çıkartan inkjet yazıcım var(gerçi yakında siyah kartuşun da kafası bozulabilir).
    2 gündür laser yazıcı araştırıyorum ama renklilerin fiyatı abartı derecede pahalı, her şeyden geçtim tek istediğim renkli yazabilmesi ve tonerinin sorunsuz dolabilmesi. Canon'un bir tek LBP-5050 modeli gözüme çarptı. Bunun toneri hakkında da hiçbir fikrim yok ve nette de birşey bulamadım. Ne kadar zormuş lazer yazıcı bulmak. Inkjet yazıcımı(MP140) hiç aramadan araştırmadan almıştım ve bozulana kadar da çok memnun kaldım.
    Çıktı konusuna gelince yüksek lisans yapıyorum, ayda ortalama 300-350 sayfaya yakın çıktı alıyorum. Yarın öbürgün doktorasıydı teziydi bu rakam 500'e de çıkar. Haftada 2-3 kez kartuş doldurma derdindense 3000sayfa çıkartan tonere sahip bir renkli lazer alsam daha mantıklı olur diye düşündüm.

mm anlıyorum 4010 da dubleks baskı yok ama siyah istersen şu modelde olabilir..

http://www.vatanbilgisayar.com/canon-mf4320d-mf-4320d-lazer-yazici,-tarayici,-fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=41755

bunda dubleks baskı mevcut...

renkli isterseniz canonda en uygun fiyatlı 5050 var.. 3 bin sayfa siyah basmıyor 5050 ...

2300 siyah 1500 er sayfa renkli %5 yoğunlukla basabilir...

bunun tonerini doluyormu araştırmanız gerek ...fx-10 kadar kolay olmayabilir ...
  • Herkese merhaba,

Ufak bir işyerimiz var, teklif vs basmak için ekonomik bir yazıcıya ihtiyaç duyuyoruz. Siyah-beyaz olsa da olur (tabi insan, olunca renkli de olsun, tarayıcı da olsun, o da olsun bu da olsun diyor ama bu işin sonu yok) 100-200 TL arası, bizi üzmeyecek, haftada max 10 sayfa çıktı alacağımız, güzel problemsiz bir yazıcı tavsiye edebilir misiniz? Tabi kartuş dolum olayı problem olmamalı... Yıllaaar önce sormadan etmeden xerox docuprint m750 almıştık, kartuşu bitince doldurtmuştuk, yok kafa tıkanması yok bi sürü problem oldu. Şimdi yazıcı önümde duruyor, birbirimize bakıyoruz... Tavsiyede bulunacaklara şimdiden teşekkürler, sevgiler...
  • fx10 toner kartuş muadil sıfır üretim (dolum değil) oliserde kdv dahil 35 TL yedek toner almak isteyen arkadaşlara duyrulur.http://www.oliser.com.tr/asp/listgroup.asp?group=LMC
  • quote:

mm anlıyorum 4010 da dubleks baskı yok ama siyah istersen şu modelde olabilir..

http://www.vatanbilgisayar.com/canon-mf4320d-mf-4320d-lazer-yazici,-tarayici,-fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=41755

bunda dubleks baskı mevcut...

renkli isterseniz canonda en uygun fiyatlı 5050 var.. 3 bin sayfa siyah basmıyor 5050 ...

2300 siyah 1500 er sayfa renkli %5 yoğunlukla basabilir...

bunun tonerini doluyormu araştırmanız gerek ...fx-10 kadar kolay olmayabilir ...

Renkli yazıcının masrafı çok fazla anlaşılan. Bu maliyetle renkli lazer yazıcı almak mantıksız olacaktır benim için. Inkjet yazıcımın siyah kartuş kafasında da sorun olursa siyah-beyaz bir model bakarım artık. Teşekkürler yardımlarınız için...
  • arkadaşlar canon mp 272 model yazıcıdan renkli yerine nasıl siyah beyaz çıktı alabilirim yardım ederseniz sevinirim
  • mp540 siparişi verdim her nekadar aklım hala mp630'da olsa da. Makina gelince orjinal kartuşları yerine kolay dolum kartuşu takıp kullanmak istiyorum. Bana sorun çıkarmayacak, uygun mürekkep önerisinde bulunablir misiniz? Cescesor a baktım fakat küçük boyutlu mürekkebi yoktu sitede.
  • Merhaba arkadaşlar.
    Arkadaşım için Canon MP480 bakıyordum ve bu ürünü Bimekste 133 TL gördüm.Nasıl bir ürün sizce ? çok çıktı almayacak tipik bir ev kullanıcısı.Arada fotokopi çeker,fotoğraf baskısıda yapar ama ayda 1 yada hiç.

Veyahut varmı önerdiğiniz bir model fiyat aralığıda max 150 TL kadar.. ? teşekkürler..
  • quote:

mp540 siparişi verdim her nekadar aklım hala mp630'da olsa da. Makina gelince orjinal kartuşları yerine kolay dolum kartuşu takıp kullanmak istiyorum. Bana sorun çıkarmayacak, uygun mürekkep önerisinde bulunablir misiniz? Cescesor a baktım fakat küçük boyutlu mürekkebi yoktu sitede.

630 da kalmayın 640 gelicek yakında :)

540 yerine 560 ada göz atabilirdiniz onda da özellik çok yok yok nerdeyse
  • quote:

quote:

mp540 siparişi verdim her nekadar aklım hala mp630'da olsa da. Makina gelince orjinal kartuşları yerine kolay dolum kartuşu takıp kullanmak istiyorum. Bana sorun çıkarmayacak, uygun mürekkep önerisinde bulunablir misiniz? Cescesor a baktım fakat küçük boyutlu mürekkebi yoktu sitede.

630 da kalmayın 640 gelicek yakında :)

540 yerine 560 ada göz atabilirdiniz onda da özellik çok yok yok nerdeyse

Evet mp640 tam bir çok fonksiyonlu yazıcı olmuş ama henüz piyasada yok. Mp560 da güzel ama mp640 gibi tüm özellikleri barındırmıyor. Şuan ekonomik olması ve ihtiyaçlarımı karşılaması için mp540 aldım. Mp640 piyasaya çıksın, uygun bir zamanda onu almayı düşünüyorum. Kartuşları da aynı olduğu için geçiş baya kolay olacak zaten.

Az önce mp540 ı denedim kalitesi her yönden iyi. Zaten önceki de canon mp170 idi.

Fotoğraf çıktısı aldım çok hoşuma gitti. Yalnız öğrenmek istediğim A4 boyutunda fotoğraf kağıdı kullanarak fotoğraf basabilir miyim bu makineyle?
  • tek eksiği fax ı yok :) zaten mp serisinde bulunmuyor mp640 ı kullandım gayet hoş çıktığında 400 lira ya yakın bir fiyatı olucak...

mp560 ve mp640 özellik bakımından aynı sadece dpi farkı var azcık ekran farkı birde 640 20 sn de foto basarken 560 40 sn de anca basabilir...

mp540 da A4 foto basabilirsiniz Plus glossy 2 kağıdını kullanın albüm ömrü olarak en yüksek odur...

ama 540 ta a4 basmak uzun sürebilir normal foto bile 40 sn lere yakın sürüyor 640 ta a4 ten baya bi yüksek hız alıcaksınız kısmetse dağıtılınca...:)
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.