Şimdi Ara

.:: KME Sıralı Otogaz Sistemleri Hakkında.::

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
814
Cevap
4
Favori
157.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    KME Sp. zo.o firması hakkında geniş bilgiye sahip olamadığınızı gördüm. KME markası Polonya'da Varşova'ya 150 km uzaklıkta bulunan Lodz kentinde bulunmaktadır. Elektronik tasarımı konusunda çok başarılı bir firmadır.KME kendi sistemini geliştirmiş olup Avrupa'nın otogaz sektöründe en prestijli ödüllerinden birisi olan AVRUPA KRİSTAL MEŞE YAPRAĞI ÖDÜLÜ*** ile en iyi ve en çevreci otogaz sistemi ödülünü almıştır.
    Türkiye Tek Distribütörü Akel Dış Ticaret'tir.

KME ile ilgili bütün sorularınızı Donanım Haber platformunda seve seve cevaplayacağımı bilmenizi isterim.

Saygılarımla

***http://www.akel.com.tr/tara0028.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KME -- 15 Kasım 2007; 9:51:15 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mkkabaoglu

Ben KME taktırmayı düşünüyorum aracım palio speedgear. Ancak Tanınmadığı ve yeterli bilgiye sahip olmadığımdan bazı tereddütlerim var. KME tercihim Tamamen Trabzondaki teknik otogazdaki ustanın önerisiyle oluştu. Gerçi şuan KME elerinde yokmuş ama sanırım bu haftasonu kme taktıracağım. Bu noktada beni bilgilendirirsen sevinirim.

Trabzon Teknik Otogaz Taner KARAMANLI Bey ile görüştük sizlere her konuda yardımcı olacaklar.
    Haftasonu KME taktırdıktan sonra yorumlarınızı bizimle paylaşırsanız mutlu oluruz.

Ayrıca daha detaylı bilgiye sahip olabilmek için KME parçaları;
    http://www.akel.com.tr/urun_kme.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KME -- 18 Temmuz 2007; 17:19:25 >

• İlginiz için teşekkürler. KME taktıkdan sonra mutlaka yorumlarımı paylaşacağım. En azından benim gibi karar verme aşamasında olan arkadaşlara faydası olur.
  • merhaba :

Aracaım 1.5 enjeksiyonlu 4 silindir Proton.

KME taktırmayı düşünüyorum...Ancak birkaç sorum olacak :

enjektörleri gürültülü çalışıyormu ? yani demek istediğim ; BRC ler dizel gibi gürültü yapıyor..KME de bu oran nedir ? BRC den sessizmidir ?

yedek parçası - ve ortak kullanılan parçaları mevcutmudur ? yani olurda bi parçası bozuldu...bu parçayı temin edebilmemiz anlık mı olur yoksa sipariş verip 1 ay beklermiyiz ?

duyduğuma göre Sıralı sistemdeki enjektör sistemi açılıp tamir edilebiliyomuş.Acaba çok arızalandığı içinmi bu şekilde yapılmış yoksa ekonomi içinmi ?

son sorum : İtalyan biliyodum ben bu markayı...bi usta böyle söylemişti...Polonya-italyan arasında ne kadar kalite farkı vardır ...

teşekkür ederim...iyi çalışmalar dilerim...

• quote:

Orjinalden alıntı: mr.big

merhaba :

enjektörleri gürültülü çalışıyormu ? yani demek istediğim ; BRC ler dizel gibi gürültü yapıyor..KME de bu oran nedir ? BRC den sessizmidir ?

yedek parçası - ve ortak kullanılan parçaları mevcutmudur ? yani olurda bi parçası bozuldu...bu parçayı temin edebilmemiz anlık mı olur yoksa sipariş verip 1 ay beklermiyiz ?

duyduğuma göre Sıralı sistemdeki enjektör sistemi açılıp tamir edilebiliyomuş.Acaba çok arızalandığı içinmi bu şekilde yapılmış yoksa ekonomi içinmi ?

son sorum : İtalyan biliyodum ben bu markayı...bi usta böyle söylemişti...Polonya-italyan arasında ne kadar kalite farkı vardır ...

İlginiz için teşekkür ederim.

Enjektörleri sessiz çalışır.Müşterilerimizden daha önce bu konu hakkında herhangi bir soruyla karşılaşmadık.
    Servis sonrası hizmette tüketicilere tabiiki sunuluyor. Montaj yaptırdığınız yer ile merkezimiz irtibata geçer ve gerekli yedek parça yetkili bayimize tedarik edilir. 1 aylık bekleme söz konusu bile olamaz.

İtalyanlar mı iyidir Polonyalı markalar mı iyidir sorusu birazcık yoruma girer.Bununla ilgili yorum yapamam.Fakat İtalyan markaların LPG dönüşüm sektöründe lokomotif görevini üstlendiği bir gerçek. Fakat son yıllarda Polonya'da hem elektronik olsun hem diğer parçalar olsun bazı İtalyan Kit markaları ile başabaş ve birçok İtalyan markadan daha iyi performans sağladığı biliniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KME -- 19 Temmuz 2007; 12:50:44 >

• enjektöleriniz yerliymiş doğru mu
    ya da daha önce polanya ymış sonradan yerli yapılmış nedir son durum?

quote:

Orjinalden alıntı: KME

quote:

merhaba :

Enjektörleri sessiz çalışır.Müşterilerimizden daha önce bu konu hakkında herhangi bir soruyla karşılaşmadık.
    Servis sonrası hizmette tüketicilere tabiiki sunuluyor. Montaj yaptırdığınız yer ile merkezimiz irtibata geçer ve gerekli yedek parça yetkili bayimize tedarik edilir. 1 aylık bekleme söz konusu bile olamaz.

İtalyanlar mı iyidir Polonyalı markalar mı iyidir sorusu birazcık yoruma girer.Bununla ilgili yorum yapamam.Fakat İtalyan markaların LPG dönüşüm sektöründe lokomotif görevini üstlendiği bir gerçek. Fakat son yıllarda Polonya'da hem elektronik olsun hem diğer parçalar olsun bazı İtalyan Kit markaları ile başabaş ve birçok İtalyan markadan daha iyi performans sağladığı biliniyor.

• yerli malına karşı bir önyargınız var galiba sizin yorumlarınızı okuyorum da devamlı kme atiker voltran gibi markaları rencide edecek kelimeler kullanıyorsunuz ama zavolli sayfasında x5 montajına övgüler yağdırıyorsunuz atiker sayfasındaki x5 montajını resimleriyle görmenize rağmen bir yorumda bulunmuyorsunuz siz ne marka kit kullanıyorsunuz ve yerli kitleri denedinizdemi bu kadar önyargıda bulunuyorsunuz
    saygılarımla
    Orjinalden alıntı: cryincry

enjektöleriniz yerliymiş doğru mu
  • quote:

quote:

quote:

merhaba :

Merhaba,
    Öncelikle ortada ciddi bir bilgi yanlışlığı var düzeltmek isterim. (A)KME markası Türkiye pazarına girdiğinden beri şamandırası hariç bütün parçaları ithal orjinal parçalardır. Bunların içerisinde Elektroniği (ECU ve diğer elektronik parçalar) regülatörü orjinal KME malıdır ve Polonyadan ithaldir. Enjektörleri ise İtalya'dan ithal edilmektedir.Marka vermemi isterseniz hepsi İtalyan üretimi olan ve kendi alanlarında dünyanın önce gelen sayılı markalarından olan Valtek,Matrix ve Rail marka enjektörler kitimizin içerisindedir ve hepsi TMMOB'un internet sitesinin KME aksam listesinde bulunmaktadır.
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KME -- 24 Temmuz 2007; 15:35:30 >

• atikerin yapmış olduğu resimleri görmedim yapıyorlarsa onlara da helal olsun...

ayrıca yaptığım yorum aşağıda:

23 Temmuz 2007; 22:19:42

--------------------------------------------------------------------------------

way hocam asıl x5 e montaj yapılırmış ellerinize sağlık
    quote:

övgü nerede ben göremedim ...

Orjinalden alıntı: wolfhonda

yerli malına karşı bir önyargınız var galiba sizin yorumlarınızı okuyorum da devamlı kme atiker voltran gibi markaları rencide edecek kelimeler kullanıyorsunuz ama zavolli sayfasında x5 montajına övgüler yağdırıyorsunuz atiker sayfasındaki x5 montajını resimleriyle görmenize rağmen bir yorumda bulunmuyorsunuz siz ne marka kit kullanıyorsunuz ve yerli kitleri denedinizdemi bu kadar önyargıda bulunuyorsunuz
    saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryincry -- 24 Temmuz 2007; 22:45:29 >

• Bugün, Dacia Logan 1.4 aracıma KME kit taktırdım...

İlk günler sorun olmuyormuş zaten...

Bende de olmadı...

Bakıcaz bakalım...
  • hayırlı olsun arkadaşım ALLAH utandırmasın ilk günlerin sorunlu olacağını sanmam sorun olursada montaj hatalarından oluyor umarım iyi bir montaj olmuştur ve sorun yaşamazsın
    quote:

Orjinalden alıntı: anterior1

Bugün, Dacia Logan 1.4 aracıma KME kit taktırdım...

İlk günler sorun olmuyormuş zaten...

Bende de olmadı...

Bakıcaz bakalım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: wolfhonda

hayırlı olsun arkadaşım ALLAH utandırmasın ilk günlerin sorunlu olacağını sanmam sorun olursada montaj hatalarından oluyor umarım iyi bir montaj olmuştur ve sorun yaşamazsın

Burada da destek veriyorsunuz ya...

Ne diyim artık; teşekkürler arkadaşım, teşekkürler...
  • ben 10 aydır KME marka kit kullanıyorum. montajı kahveciogluotogazda yapılmıştı. montaj sırasında bazı sorunlar yaşadık ama sonradan halloldu. 20 gün öncesinde lpgde bi sorun oluştu ve regülatörün arızalı oldugu ve kahvecioglunda parça olmadıgı söylendi. ancak seçimlerden sonra gelecegini söylediler. bende internetten KME nin diğer istanbul bayilerinin tel nolarını alarak aramaya başladım. en son esenlerde yunus otoda parçanın olduğunu söylediler. ancak oraya gittiğimde montaj burda yapılmamış o yüzden size parçayı veremeyiz dediler. onların açıklamasına göre sadece montaj yapılan yerde parça değişimi oluyormuş. sizce bu ne kadar mantıklı bir açılama veya ne kadar doğru. benim lpg kitim şehir dışında arıza verse parça tedarikini ve montajını istanbula gelip kahvecioğlundamı yaptırmam gerekiyor. ne anladım ben o zaman yaygın servis ağından. sayın KME bu konuya bir açıklık getirirseniz sevinirim. saygılar...

• Öncelikle anterior'a KME yi tercih ettiği için teşekkürlerimizi sunarız.

sorumsuzz arkadaşımızın sorunu ile ilgili gerekli yerlerle irtibata geçtim.

Servis ağı ile ilgili ise sizlere konuyu örnekle açıklamak isterim. 2 hafta önce Malatya'dan bize bir tel geldi ve vatandaş aracının ECU'sünde bir arıza olduğunu söyledi. Bu arkadaşımızda sizin gibi montajını İstanbul'da bayilerimizin birisinde yaptırmış fakat aracı memleketinde arıza yapmış. Bu kişimizin sorununu aynı gün içerisinde Malatya bayimizi arayarak ve gerekli kişilere gerekli bilgilendirmeleri yaparak çözdük.

Lütfen bana PMden cep yada size ulaşabileceğimiz bir numarayı gönderiniz.

Saygılarımızla
  • o müşteriniz malatyada işini halletmiş fakat ben istanbulda olmama rağmen halledemedim. bence sizin en büyük sorununuz olur olmadık yerlere bayilik vermeniz. örneğin yunus oto ne iş yaptığı tam olarak belli değil. bi yanda lastik satıyorlar bir yandan lpg montajı yapıyorlar, bir yandan lastik tamiri ve rot balans yapıyorlar. dükkanda ufacık bir yer 4 araç sıkış pıkış girmiş içeri bi yanda lastikler nefes almaya yer yok. bu ortamda ne kadar verimli montaj yapılabilir. ayrıca müşteriyle konuşmasını bile bilmiyorlar. büyük bir hizzmet ağı oluşturmak istiyorsanız bence bayilik seçimlerinde daha dikkatli olmalısınız veya daha eğitimli insanlarla çalışmalısınız. size tel nomu pm attım, ararsanız size sorunlarım hakkında daha ayrıntılı bilgi verbilirim.
  • Değerli arkadaşım Bende kme taktırmak için sipariş verdim ama ne hikmetse 3 haftadır ürün bir türlü gümrükten çekilip gelemedi. Teknik otogaz Trabzon ile hergün görüşüyorum yanıt hep aynı. Cuma günü mecburen başka bir marka kit takmak zorunda kalacağım. Yaz bitti neredeyse hala tüp taktıramadım. . Bir ürün bu kadar gümrükte bekler mi?
    quote:

Öncelikle anterior'a KME yi tercih ettiği için teşekkürlerimizi sunarız.

sorumsuzz arkadaşımızın sorunu ile ilgili gerekli yerlerle irtibata geçtim.

Servis ağı ile ilgili ise sizlere konuyu örnekle açıklamak isterim. 2 hafta önce Malatya'dan bize bir tel geldi ve vatandaş aracının ECU'sünde bir arıza olduğunu söyledi. Bu arkadaşımızda sizin gibi montajını İstanbul'da bayilerimizin birisinde yaptırmış fakat aracı memleketinde arıza yapmış. Bu kişimizin sorununu aynı gün içerisinde Malatya bayimizi arayarak ve gerekli kişilere gerekli bilgilendirmeleri yaparak çözdük.

Lütfen bana PMden cep yada size ulaşabileceğimiz bir numarayı gönderiniz.

Saygılarımızla

• Daha haftası dolmadı taktıralı...Korkutmayın beni yaws...
  • sistem gerçekten çok iyi ve kullanışlı ona diyecek lafım yok ama servis konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. inş arıza vermez
    quote:

Orjinalden alıntı: anterior1

Daha haftası dolmadı taktıralı...Korkutmayın beni yaws...

• Garanti süresince sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Olsa bile KME ilgileneceğim demiş, PM.den ulaşırım. Eğer o da çözemezse -ki yaklaşımı bana güven verdi- görün bakalım, bir marka nasıl protesto ediliyormuş...

Sonrası içinse, neden atikere en çok benzeyen kiti taktırdığımı sanıyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sorumsuzzz

o müşteriniz malatyada işini halletmiş fakat ben istanbulda olmama rağmen halledemedim. bence sizin en büyük sorununuz olur olmadık yerlere bayilik vermeniz. örneğin yunus oto ne iş yaptığı tam olarak belli değil. bi yanda lastik satıyorlar bir yandan lpg montajı yapıyorlar, bir yandan lastik tamiri ve rot balans yapıyorlar. dükkanda ufacık bir yer 4 araç sıkış pıkış girmiş içeri bi yanda lastikler nefes almaya yer yok. bu ortamda ne kadar verimli montaj yapılabilir. ayrıca müşteriyle konuşmasını bile bilmiyorlar. büyük bir hizzmet ağı oluşturmak istiyorsanız bence bayilik seçimlerinde daha dikkatli olmalısınız veya daha eğitimli insanlarla çalışmalısınız. size tel nomu pm attım, ararsanız size sorunlarım hakkında daha ayrıntılı bilgi verbilirim.

Selamlar;

Öncelikle Servis ağımız hakkında yaptığınız eleştirinize saygı duyduğumu belirtmek isterim ama eleştiriniz biraz daha yapıcı içerikte olabilirdi. Eğer böylesine platformlarda servisleri eleştiriyorsak, kritelerimiz daha çok montajın kalitesi,müşteri ilişkileri vs. konular hakkında değerlendirmeler üzerinde olmalı çünkü Türkiye'de bütün bayileri kontrol eden ve TMMOB tarafından atanan bir üst kurul var ve Türkiye'de ki bütün montaj atolyeleri TMMOB'un koymuş olduğu kriterleri yerine getirmekle yükümlüdür.Bu kriterleri yerine getiremeyen montajcıların dönüşüm yapmaları kesinlikle yasaklanmıştır.

Şuanda servis ağımız Türkiye'deki yerli markaların servis ağı ile aynı ve hatta bir çoğundan çok daha iyi. Her ilde bir adet bayimiz var. Bu bayileri seçerken asla ve asla üstün körü bir bayi seçimi olmamıştır. Bu bayilerin oluşturulması yılların deneyimi ile oluşan çalışmalarımızın sonucudur. (Firmamızın kurucuları 15 yıldır bu sektörün içerisinde ve KME markasının Türkiye girmesinden önce de yerli ve yabancı diğer birçok markanın Türkiye satışında bulunuyoruz. KME markasının yeni olması LPG sektöründeki deneyimimizi yeni kılmıyor)

Son olarak bayimizle görüşeceğiz ve eleştirinizi kendilerine ileteceğiz.

Ayrıca PMden detaylarınız aldım en kısa zamanda sizinle irtibata geçiyoruz.

Saygılarımızla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KME -- 9 Ağustos 2007; 17:34:41 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.