Şimdi Ara

YARDIM:c000021a hatası. Bilgisayar kapatılınca kendiliğinden tekrar açılıyor.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
57.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayar kapatılınca kendiliğinden tekrar açılıyor. Yeniden başlat komutu vermiş gibi oluyor. c000021a "onarılmaz sistem hatası" diye uyarı veriyor. Bu hatayı düzeltmenin yolu yok mu. Format atmak şart mı?. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • yazılımsal değil de donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum

yani formatla giderileceğini sanmıyorum anakart veya psu dan kaynaklanıyor olabilir

nette aratınca şunu buldum işinize yarayabilir:

Neden ?

Bu hata iletisini alma nedenleriniz Malum Microsoft firmasının malum olağan hatalarından birisi diyebilirim. Sizin bişi yapmanıza yada yanlış bir şey yapmanızı gerektirmeyen olası Windows’un verebileceği hatalardan birisidir.

Bilgisayarınızı açarken Stop c000021a {Fatal System Error} (Dur c000021a {Önemli Sistem Hatası})
    The session manager initialization system process terminated unexpectedly with a status of 0xc0000017 (0×00000000, 0×0000000) The system has been shut down. (Oturum yöneticisi başlatma sistem işlemi 0xc0000017 (0×00000000, 0×0000000) durumu vererek beklenmedik biçimde sonlandırıldı. Sistem kapatıldı.) diye hata alabilirsiniz.

Bu hata sonucunda Memory.dmp dosyanıza erişim engellenmiş dosyanın yeri değişmiş yada dosya adı değişmiş olabileceğinden veyahut dosya zarar görmüş olabileceğinden dolayı bu hata iletisi ile sisteminiz kalabilir.

ÇÖZÜM :

Öncelikle sisteminizi GÜVENLİ KİP’te Administrator olarak açın bunun için Bilgisayarınız açırken F8 tuşu ile seçeneklere gelip Güvenli Kip seçiniz bilgisayar açılırkende Administrator hesabını tıklayarak sisteminizi açınız. Eğer ki sisteminiz yine açılmazsa o zaman tekrar bilgisayar açılırken Güvenli Kip yerine f8 tuşu ile seçeneklere gelerek EN SON EN İYİ YAPILADIRMA ayarlarını seçiniz.

Yinede sisteminiz açılmıyor ise o zaman Windows XP CD nizi bilgisayarınıza takıp bilgisayarınız için windows kurulumuna geçin bu esnada sizden Sistemi onarmak için R tuşuna basın bölümüne geldiğinizde “R” tuşuna basarak sisteminizdeki açılış dosyalarını onarın. Bu işlem ile Windows CD nizden Orjinal açılış dosyalarını yükleyerek sisteminizin zarar görmüş dosyalarını temizlemiş ve tazelemiş olacaksınız. Ve bu işlem bittiğinde F3 ile çıkış yapıp sisteminizi yeniden başlatarak açabilirsiniz.

Sisteminiz açıldığı zaman ..

BAŞLAT > ÇALIŞTIR sekmesine gelip REGEDIT yazıp Enter ‘e basınız.

Karşınıza Sisteminizin KAYIT DEFTERİ yani Registry bölümü açılacaktır.

NOT: Bu bölümde eğer ki hata yaparsanız yanlış bişi yaparsanız sisteminiz açılmayabilir bozulabilir. Aman dikkkat edin sorumlu değilim sadece söylediklerimi yapın. Farklı bişi yaparsanız sistem bir daha açılmayabilir yada Ciddi arızalara yol açabilir.

* HKEY_LOCAL_MACHINE on Local Machine‘i (Yerel Makine üstünde HKEY_LOCAL_MACHINE) tıklatın
    * Registry (Kayıt Defteri) menüsünde, Load Hive‘ı (Yığını Yükle) tıklatın.
    * Eski Windows’un System (Sistem) yığınının yolunu yazın (normalde %systemroot%\system32\config\system) ve Open‘ı (Aç) tıklatın.

* Anahtarın adı sorulduğunda, DENEME yazın
    * Sonra HKEY_LOCAL_MACHINE\ DENEME\Select bölümüne gelin.
    * Current DWord değeri için olan ayara dikkat edin. normalde 0×1‘dir ve CURRENT:Reg_Dword:0×1 ile temsil edilir. Bu değer, özgün Windows NT yüklemenizin “CurrentControlSet” değerinin, bu pencerede ControlSet001′e karşılık geldiğini gösterir. Değer 2 olsaydı, özgün Windows NT yüklemenizin “CurrentControlSet” değerinin ControlSet002′ye karşılık geldiğini gösterir
    * HKEY_LOCAL_MACHINE\ DENEME\ ControlSetXXXXX\ Control\Session Manager değerini açınız. NOT: Bu XXXXXX bölümü önceki adımda belirlediğiniz CurrentControlSet değeridir.
    * Session Manager (Oturum Yöneticisi) anahtarı altındaki tüm PendingFileRenameOperations girdilerini bir yere yazın ve bu değerleri silin.
    * DENEME yığınını tıklatın ve Registry (Kayıt Defteri) menüsünde Unload Hive‘ı (Yığını Kaldır) tıklatın.
    * Registry (Kayıt Defteri) menüsünde, Load Hive‘ı (Yığını Yükle) tıklatın.
    * Önceki yüklemenin Software (Yazılım) yığınının yolunu yazın (normalde %systemroot%\system32\config\Software) ve Open‘ı (Aç) tıklatın.
    * Anahtar adı sorunca DENEME2 yazın.
    * Aşağıdaki kayıt defteri anahtarlarındaki tüm PendingFileRenameOperations girdilerini kaldırın:

HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST2\ Microsoft\Windows\ CurrentVersion\RunOnce

HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST2\ Microsoft\Windows\ CurrentVersion\RunOnceEx
    * DENEME2 yığınını tıklatın ve Registry (Kayıt Defteri) menüsünde Unload Hive‘ı (Yığını Kaldır) tıklatın.
    * Registry Editor’dan (Kayıt Defteri Düzenleyicisi) çıkın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın..

Sisteminiz eğer bir hata yapamadıysanız düzgün bir biçimde açılacaktır. Hadi kolay gelsin …
  • ark bu sorun aynen bende de varne yapmalıyım üstelik format atarken oldu ama bilgisayar nolmalde çalışıyodu """"acil"""" cevap lazım
  • Benim başıma dün geldi bu sorun ama donanım kaynaklı değil

bilgisayar kapandı gayet normal bir şeiklde ama açtığımda açılmadı

bende ki asıl sorun Winlogon çalışınca meydna geliyor win logon ile sisteme oturum açamıyorum

dosya değiştirme vs denedim ama olmadı

bu bir progrma yükledikten sonra kapatmamdan sonra oldu "CETASOFT "

nasıl oldu anlamadım değişmiş dosyaları değiştirsemde yemedi dllcache i de değiştirdim ama sebep çok garip nette bir çok farklı sorundan bu kaynaklanıyor

Winlogon çalışmadığından bilgisayr hiç bir şekild açılmıyor

bakalım ne yapacağız

vista ile sürünüyrum - donanım olsa vista yıda kullanamzdım değilmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ioz -- 11 Ocak 2008; 14:18:38 >
  • vista kullanan arkadaşlar hiç bi şekilde windowsu açamıyorsanız. vista dvdsi ile boot edip ana kurulum menüsünde onarımı seçin. sistem geri yükleme yapıp yaptığınız yanlış pro yada driver yüklemelerini geri alın. genelde yanlış driver yüklemesi sonucu oluşur.

xp kullanan arkadaşlar önce xp cdsi ile boot edin ve kurulum menüsünden kurtarma konsolunu açın. çıkan dos menüsünde onarım yapılacak windowsu swçin vw dos satırına "chkdsk /r" yazın. işlem tamamlandıktan sonra "exit" yazıp çıkın(yada kendiniz elle başlatın pcyi). sorun çözülmezse güvenli kipte açmayı deneyin pcyi ve eğer açılırsa çıkan ilk iletide hayırı seçin sistem geri yükleme açılacak. bu soruna sebep olan yüklemenizi geri alın. ayrıca windowsu tamir etmek için çalıştıra "sfc /scannow" komutunu kullanın.

kolay gelsin...
  • özgür deniz binbaşım
    ın anlattıkları kesinlikle doğru ve kurtarıcı birbilgidir
    ona bu bilgiye erişene kadar harcadığı emek için önce büyük saygı duyuyorum sonra çok teşekkür ediyorum.
    aynı şey benimde başıma geldi elbette ve ben bunu okuyup yazmaya bilirdim arkadaşlar bir sürü okuyucumuzun ve zamanında benimde yaptığım gibi !
    ama bunu yapmayalım ve paylaşalım bu güzel sitemiz bunun için var!
    ve buna benzer şimdi benim yazpıcağım paylaşımlarda bulunun ve sorunun nasıl geliştiğinden ondan öncesinde neler yaptıgınızdan da bahsedinki okuyucularıızda okuduklarından en azından "hmm demekki sorun bu açıdan olmuş gibi bir fikri olsun ki özgür deniz binbaşımız gibi üstadlarımızın bizlerle paylaştığı bilgiye ve kendine saygınlığınızıda göstermiş olursunuz!

bilgi havada uçup atmosferde yok olması gereken birşey değildir taaki bizler toprak ile karışıp atmosferede etken olana kadar!

bu yüzdende bilgisi her konuda yada herhangibir olan insnalara saygı duymalı ve bunu belirtmeliyiz.
    birde sizinle paylaşıyorsa bu gerçek bir özveridir arkadaşlar !

benim sorunum şöyle oldu

ACER aspıre 5520 bir notebook makinaaldı bir akrabamız kendisine
    elbette içinde lanet olası vista vardı
    ben bu durumda devreye girdimçünki vistayı kullanamıyıcaktı
    bende xp ve pardus kurmak için yola koyuldum ve xp yi kurdum
    tüm driverlarıeksik olan herşeyi kurdum yaklaşık 4 saat sonra bitti
    arkasındna bir notebook mouse geldi ve ben notebook un uzerinde wireless ve bluetooth driver ını kurdugum halde mouse u tnaıtma sorunu yaşadıgım için wireles ve bluetooth driverlarını kaldırmadan önce direct onarır kendi kendini düşüncesi il e ikinci kez driverlarını yüklemeye başladım wireless ve bluetooth aygıtının ve kurulum bitti elbette yeniden başlatmamı istedi ve tamam yaptım
    makina kendini kapattı ve açarken bu sorunla karşılaştım

"STOP :c000021a {onarılmazsistem hatası =windowslogin iflemi, 0x0000139 durumu ilebeklenmeyen biçimde sonlandı ( oxoooooooo oxoooooooo) sistem kapatıldı"
    mavi ekranı geldi.
    ki bende anladımdriverdan oldugunu açıkcası bi ara wireless olarak net e bağlandıgımdan acaba dedim biri bana bir virüs mü gönderdi diyede kıllandım.
    amaüzgür üstadımın belirttiği gibi sorun keisnlikle donanımsal birçakışma idi bendeki
    ünki driver lar yüzünden bunu yaşadım
    belirtmem gereken birşeyde windos açılış logosunu görebiliyordum masa üstüne gelmeye yakın bir zaman diliminde geliyordu bu uyarı! bilginize.
    yani sizlerdede hangi zamanlarda bu uyarıyı aldıgınızı ve sorunu yaşamadan önce neler yaptıgınızı hemen not alınız ve belirtiniz !
    yazım uzun oldugu icin kusur abakmayın diyorum . kolay gelsin.
  • Ben Kur yapılandırma sayfasına kadar geliyorum bu hataya rağmen kendi çabamla . ancak makina resetleniyor . lütfen PM !
  • Bu sorunu çözmek için:
    Not: öncelikle registery yedeğinizi alın nolur nolmaz

1. başlat calıştır regedit
    2. Bilgisayarınızın Registry Editor'ı (Kayıt Defteri Düzenleyicisi) başlatın.
    3. Window (Pencere) menüsünde, HKEY_LOCAL_MACHINE on Local Machine'i (Yerel Makine üstünde HKEY_LOCAL_MACHINE) tıklatın.
    4. Registry (Kayıt Defteri) menüsünde, Load Hive'ı (Yığını Yükle) tıklatın.
    5. Önceki yüklemenin System (Sistem) yığınının yolunu yazın (normalde %systemroot%\system32\config\system) ve Open'ı (Aç) tıklatın.
    6. Anahtarın adı sorulduğunda, TEST yazın ve aşağıdaki kayıt defteri girdisini görüntüleyin:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST\Select
    7. Önceki kayıt defteri anahtarında Current DWord değeri için olan ayara dikkat edin. Bu normalde 0x1'dir ve CURRENT:Reg_Dword:0x1 ile temsil edilir. Bu değer, özgün Windows NT yüklemenizin "CurrentControlSet" değerinin, bu pencerede ControlSet001'e karşılık geldiğini gösterir. Değer 2 olsaydı, özgün Windows NT yüklemenizin "CurrentControlSet" değerinin ControlSet002'ye karşılık geldiğini gösterirdi vb.
    8. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST\ControlSetXXX\Control\Session Manager
    Burada XXX, önceki adımda belirlediğiniz CurrentControlSet değeridir.
    9. Session Manager (Oturum Yöneticisi) anahtarı altındaki tüm PendingFileRenameOperations girdilerini not edin ve silin.
    10. Test yığınını tıklatın ve Registry (Kayıt Defteri) menüsünde Unload Hive'ı (Yığını Kaldır) tıklatın.
    11. Registry (Kayıt Defteri) menüsünde, Load Hive'ı (Yığını Yükle) tıklatın.
    12. Önceki yüklemenin Software (Yazılım) yığınının yolunu yazın (normalde %systemroot%\system32\config\Software) ve Open'ı (Aç) tıklatın.
    13. Anahtarın adı sorulduğunda, TEST2 yazın.
    14. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarlarındaki tüm PendingFileRenameOperations girdilerini kaldırın:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST2\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST2\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx
    15. TEST2 yığınını tıklatın ve Registry (Kayıt Defteri) menüsünde Unload Hive'ı (Yığını Kaldır) tıklatın.
    16. Registry Editor'dan (Kayıt Defteri Düzenleyicisi) çıkın ve özgün yüklemenizi yeniden başlatın.

Üste
  • bu çözüm değilse microsoftun verdiği alternatif çözüm aşağıdadır.

Nedeni ;
    DUR 0xC000021A hatası, Winlogon.exe veya Csrss.exe başarısız olduğunda oluşur. Windows NT çekirdeği bu işlemlerden birinin durduğunu algıladığında, sistemi durdurur ve DUR 0xC000021A hatasını oluşturur. Bu hatanın, aşağıda belirtilen ancak bunlarla sınırlı olmayan birkaç nedeni olabilir: • Eşleşmeyen sistem dosyaları yüklenmiştir.
    • Hizmet Paketi yüklemesi başarısız olmuştur.
    • Sabit diski geri yüklemek için kullanılan bir yedekleme programı, kullanılmakta olan dosyaları doğru biçimde geri yüklememiştir.
    • Uyumlu olmayan bir üçüncü taraf program yüklüdür.

Bu sorunu gidermek için, bu işlemlerden hangisinin başarısız olduğunu ve hatanın nedenini belirlemelisiniz.

Hangi işlemin başarısız olduğunu belirlemek için, Dr. Watson'ı varsayılan sistem hata ayıklayıcısı olarak (henüz değilse) kaydettirin. Windows NT için Dr. Watson, işlem hataları ile ilgili tanılama bilgilerini bir günlük dosyasına (Drwtsn32.log) kaydeder. Ayrıca, bu programı başarısız işlemlerin bellek döküm dosyalarını oluşturmak üzere kullanabilirsiniz, daha sonra bir işlemin neden başarısız olduğunu belirlemek için bu dosyaları bir hata ayıklayıcıda çözümleyebilirsiniz.

Dr. Watson'ı kullanıcı modu program hatalarını yakalayacak biçimde ayarlamak için şu adımları izleyin: 1. Komut istemine Sistem Kökü\System32\Drwtsn32.exe -I yazın ve ENTER tuşuna basın.

Bu komut, Dr. Watson'ı varsayılan sistem hata ayıklayıcısı olarak yapılandırır.
    2. Komut istemine Sistem Kökü\System32\Drwtsn32.exe yazın ve aşağıdaki seçenekleri belirleyin:
    Varolan günlük dosyasının sonuna ekle
    Kilitlenme bilgileri döküm dosyası oluştur
    Görsel Bildirim

3. Bilgisayar DUR 0xC000021A hatasından sonra yeniden başlatıldığında, Dr. Watson'ı (Drwtsn32.exe) çalıştırın.
    4. Dr. Watson günlüğünü görüntüleyerek hangi kullanıcı modu işleminin soruna neden olabileceğini belirleyin.
    5. Dr. Watson günlüğü sorunun nedenini belirlemek için yeterli bilgi içermiyorsa, User.dmp dosyasını çözümleyerek DUR 0xC000021A hatasının nedenini belirleyin.

Dr. Watson, Winlogon.exe veya Csrss.exe için bir User.dmp dosyası oluşturmadıysa, başarısız olan işlem için farklı bir araç kullanarak bir bellek dökümü dosyası oluşturabilirsiniz. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
    241215 (http://support.microsoft.com/kb/241215/) Userdump.exe aracı kullanılarak bir döküm dosyası nasıl oluşturulur (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
    Not Özel durumla kapatılan bir işlemde sorun gidermek için Bilgi Bankası makalesindeki yönergeleri izleyin. Bu yönergeleri izlerken, DUR 0xC000021A hatası ile ilgili sorun gidermek için aşağıdaki işlemleri izleyin: • Winlogon.exe
    • Csrss.exe
    Not Çoğu DUR 0xC000021A hatası, Winlogon.exe başarısız olduğu için oluşur; bu durum, genelde hatalı bir üçüncü taraf Grafik Tanımlama ve Kimlik Doğrulama (GINA) DLL dosyası nedeniyle oluşur. GINA, Winlogon.exe'nin yüklediği değiştirilebilir bir DLL bileşenidir. GINA etkileşimli oturum açma modelinin kimlik doğrulama ilkesini uygular. GINA tanımlama ve kimlik doğrulama amaçlı tüm kullanıcı etkileşimlerini gerçekleştirir.
    Belirli uzaktan denetim yazılımı türleri, genellikle varsayılan Windows GINA DLL (Msgina.dll) dosyasını değiştirir. Bu nedenle, ilk adım olarak sistem incelenerek üçüncü taraf GINA DLL bulunup bulunmadığına bakılmalıdır. Bunu yapmak için, aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
    Değer = GinaDLL REG_SZ

• Gina DLL değeri varsa ve Msgina.dll dışında bir değerse, bu büyük bir olasılıkla üçüncü taraf ürünün sözkonusu değeri değiştirdiği anlamına gelir.
    • Bu değer yoksa, sistem varsayılan GINA DLL olarak Msgina.dll dosyasını kullanır.
    Bu hata ilk olarak yeni veya güncelleştirilmiş bir aygıt sürücüsü, sistem hizmeti veya üçüncü taraf programı yüklendikten sonra oluştuysa, yeni yazılım kaldırılmalı veya devre dışı bırakılmalıdır. Yazılımın üreticisine başvurarak bir güncelleştirme sağlanıp sağlanmadığını öğrenin. Yazılım üreticisine başvurma konusunda bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki uygun makale numarasını tıklatın:
  • Nvidia Ekran kartı kullanıyorsan yeni driverini sitesinden indirip kur düzelir cafemde aynı promlemi yasiyordum bu şekilde çözdüm. kolay gelsin...
  • iyi günler arkadaşlar ben de dünden beri bu hatayı alıyorum üstte yazanları okudum ama pek birşey yapamadım daha sade bir şekile ne yapmam gerektiğini söleyebilir misiniz?
    ama bendeki hata bazı oyunlara girerken oluyo bi hata sasi geliyo ve ardından mavi ekran geliyo
    ne yapmamı önerirsiniz? şimdiden teşekkürler...
  • bu soruna tam bir cevap bulamayacağız anlaşıulan
  • yukarıda belirtilen regedit uzerinden yapılan işlemleri yapabilen var mı ben denediğimde dosya kulllanımda hatası veriyor ve adımları yapamıyorum (normalde %systemroot%\system32\config\system)
    yabancı bir forumda bu durumunda power suply değiştirilince ortadan kalktıgını okudum bunu bilen var mıu? farklı bir yontem olarak da aynoı kabloya baglı hd ve ekran kartı kablolarını değiştirmek gerektiği belirtiliyordu
  • merhaba aynı sorun bende de var. bu konuya birkaç çözüm yolu vermişsiniz fakat gerçekleşmedi. pc de windows 7 kurulu. güvwnli kipte ve en son yapılandırma ayarlarını tıkladığımda aynı hatayı alıyorum. xp onar da ise onarma işlemi yapmıyor. ne yapabilirim lütfen yardımcı olabilir misiniz?
  • aynı sorun bndede var ama laptop açılmıyorki çalıştıra komutu yazıp çöziyim,cd romda arızalı formatta atamıyorum,bunun başka yolu varmıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alf_ist

Bu sorunu çözmek için:
    Not: öncelikle registery yedeğinizi alın nolur nolmaz

1. başlat calıştır regedit
    2. Bilgisayarınızın Registry Editor'ı (Kayıt Defteri Düzenleyicisi) başlatın.
    3. Window (Pencere) menüsünde, HKEY_LOCAL_MACHINE on Local Machine'i (Yerel Makine üstünde HKEY_LOCAL_MACHINE) tıklatın.
    4. Registry (Kayıt Defteri) menüsünde, Load Hive'ı (Yığını Yükle) tıklatın.
    5. Önceki yüklemenin System (Sistem) yığınının yolunu yazın (normalde %systemroot%\system32\config\system) ve Open'ı (Aç) tıklatın.
    6. Anahtarın adı sorulduğunda, TEST yazın ve aşağıdaki kayıt defteri girdisini görüntüleyin:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST\Select
    7. Önceki kayıt defteri anahtarında Current DWord değeri için olan ayara dikkat edin. Bu normalde 0x1'dir ve CURRENT:Reg_Dword:0x1 ile temsil edilir. Bu değer, özgün Windows NT yüklemenizin "CurrentControlSet" değerinin, bu pencerede ControlSet001'e karşılık geldiğini gösterir. Değer 2 olsaydı, özgün Windows NT yüklemenizin "CurrentControlSet" değerinin ControlSet002'ye karşılık geldiğini gösterirdi vb.
    8. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST\ControlSetXXX\Control\Session Manager
    Burada XXX, önceki adımda belirlediğiniz CurrentControlSet değeridir.
    9. Session Manager (Oturum Yöneticisi) anahtarı altındaki tüm PendingFileRenameOperations girdilerini not edin ve silin.
    10. Test yığınını tıklatın ve Registry (Kayıt Defteri) menüsünde Unload Hive'ı (Yığını Kaldır) tıklatın.
    11. Registry (Kayıt Defteri) menüsünde, Load Hive'ı (Yığını Yükle) tıklatın.
    12. Önceki yüklemenin Software (Yazılım) yığınının yolunu yazın (normalde %systemroot%\system32\config\Software) ve Open'ı (Aç) tıklatın.
    13. Anahtarın adı sorulduğunda, TEST2 yazın.
    14. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarlarındaki tüm PendingFileRenameOperations girdilerini kaldırın:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST2\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST2\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx
    15. TEST2 yığınını tıklatın ve Registry (Kayıt Defteri) menüsünde Unload Hive'ı (Yığını Kaldır) tıklatın.
    16. Registry Editor'dan (Kayıt Defteri Düzenleyicisi) çıkın ve özgün yüklemenizi yeniden başlatın.

Üste

aynı sorun bendede var 1 haftadır..dediğinizi yapmaya çalıştım regeditte yığına %systemroot%\system32\config\system bunu yazdığım zaman dosya açılmıyor başka bir programda kullanılıyor diyor..yardım edin beyler bunu nasıl çözecem format atamıyorum çünkü laptopun cd roomu bozuk çalışmıyor..Bu system dosyası hangi programda çalışıyodur bilen varsa yardım etsin lütfen:S
  • merhaba arkadaşlar, dün gece bilgisayarımla çalıştım sonra kapatıp yattım sabah kalkıp açarken tam masa üstü ekranı gelecek gibiydi bir baktım mavi bir ekran ve o malun onarılmaz sistem hatasını verdi. benim cd room bozuktu zaten.bilgisayarda önemli dosyalarım var.ne yapacağım lütfen bilen arkadaşlar bana yardım etsin.bilgisayar bu haldeyken cd room onarılabilir mi? cevaplarınızı bekliyorum.
  • bu hata eğer durduk yere başınıza geldiyse sisteminizi formatlamaktan başka çareniz yok.

cd rom sorunu düzeltilebilir.
  • cd room sorununu nasıl çözecez asus laptopun cdroomu genelde böyle çıkıyormuş önceden her dvdyi okumuyordu geçenlerde format attırmak için teknik servise götürdüm adam format atmak için başka cdroom taktı ve artık hç bir cdyi okumuyor driverlamı alakalı olabilir
  • cd rom sürücüyü değiştirmek lazım

ama bir ihtimal lens temizliği ile düzelebilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.