Şimdi Ara

Excelde XY (Dağılım) Grafik Tipi grafik çizimi yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
34.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Excelde yaptığım deneylerle ilgili XY (Dağılım) Grafik Tipinde grafik hazırlamam lazım. Eldeki verilerle tek bir grafikte iki tane doğru olması isteniyor. Yani elimde birinci ve ikinci çizci için X ve Y koodinatlarının verici mevcut. Bu iki doğrusuyu tek bir grafikte göstermek istiyorum ayrıca mümkünse kesişme noktalarının değerinin yazmasını istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

yani şekil aşağıdaki gibi olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7F89C4BA0 -- 10 Temmuz 2007; 0:39:00 >

• Takıldığın nokta neresi..?
  • ikinci doğruyu çizemiyorum. (siyah olanı)
  • Herhangi bir nokta üzerinde; Sağ Tuş / Eğim Çizgisi Ekle'ye tıkla...
  • anlatamıyorum galiba ben eğim çizgisi istemiyorum. İkinci doğruyu çizmek istiyorum.
  • Tamam bakıyorum..!
  • Grafik üzrinde Sağ Tuş / Grafik Seçenekleri / Klavuz Çizgileri / (X) Kategori Ekseni / Birincil Klavuz Çizgilerini'ni işaretlersen X eksenindeki çizgilerde gözükür..!

Excelde XY (Dağılım) Grafik Tipi grafik çizimi yardım

Kolay gelsin..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gereqsiz -- 11 Temmuz 2007; 12:13:49 >
  • İstediğin bu mudur..?
  • çizdirmek istediğim gibi ama pembe ve mavi çizgileri nasıl çizdiğini anlayamadım. Yani ben sadece birini çizdirebiliyorum diğerini çizemiyorum. (kısaca ya mavi ya yada pembeyi çizdirebiliyorum böyle yapamıyorum)
  • (X) Kategori Ekseni'ndeki Birincil Klavuz Çizgilerini Göster de.. Gözükmezse senin değiğin ikinci çizgi tekrar bakalım.. Ok..?
  • ben çözümü buldum. Yinede sağol zaman ayırdığın için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.