Şimdi Ara

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
6
Favori
381.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi

(En Son Oy Tarihi: 13.11.2022)
Giriş
  • arkadaşlar aygaz performansta çok iyi lakin az km yaptırıyor;mesela geçenlerde aytemizden aldım bariz 30 km fazla yol yaptırdı bana;ama rampalarda araç sollarken aygaz sanıp aracı sollamaya kaltım az kalasın kafa kafaya giriyorduk bundan sonra aygazdan şaşmam :) po gazı da denedim aygazdan hem fiyat hem km olarak bir farkı yok;AYGAZ tek geçerim!!
  • Mogaz Aygazın diğer markasıdır ya yaptığınız hesap yanlış yada aldığınız pompa basınç farkından dolayı bir fark oluşmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engineer_engineer

aracıma lpg taktıralı 20 gün falan oldu...lovato sıralı sistem taktırdım honda civic elegance 1,6 otomatik...
    nerdeyse tüm gaz markalarını kullandım ve aygaz hariç hepsinin yakışı paylaşımlardaki ortalamalara yakın..
    aygaz depoyu fulledim 69 tl ile 140 km yol yaptım
    hemen peşinden mogazdan depoyu fulleyim 74 tl ye 220 km yol yaptım...yorumlarınızı bekliyorum...
    ayrıca aygaz aldığım istasyon opet ve çok merkezi biryerde...
    ve aracımın bin devir altında titreşim yapması sizce normalmidir...ben lpg nin yeni takılmış olduğundan ve lpg nin kalitesinden dolayı böyle yaptığını düşünüyorum...yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Mogaz Aygazın diğer markasıdır ya yaptığınız hesap yanlış yada aldığınız pompa basınç farkından dolayı bir fark oluşmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thunder 06

quote:

Orijinalden alıntı: engineer_engineer

aracıma lpg taktıralı 20 gün falan oldu...lovato sıralı sistem taktırdım honda civic elegance 1,6 otomatik...
    nerdeyse tüm gaz markalarını kullandım ve aygaz hariç hepsinin yakışı paylaşımlardaki ortalamalara yakın..
    aygaz depoyu fulledim 69 tl ile 140 km yol yaptım
    hemen peşinden mogazdan depoyu fulleyim 74 tl ye 220 km yol yaptım...yorumlarınızı bekliyorum...
    ayrıca aygaz aldığım istasyon opet ve çok merkezi biryerde...
    ve aracımın bin devir altında titreşim yapması sizce normalmidir...ben lpg nin yeni takılmış olduğundan ve lpg nin kalitesinden dolayı böyle yaptığını düşünüyorum...yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Mogaz Aygazın diğer markasıdır ya yaptığınız hesap yanlış yada aldığınız pompa basınç farkından dolayı bir fark oluşmuştur.

Yeni takılan lpg de ölçüm ve tüketim değerleri sağlıklı olmaz ilk bakımdan sonra yapılacak kalibrasyon neticesinde sağlıklı ölçüm yapılabilir. Yeni takılan lpg sisteminde tüketim yüksek olacaktır siz ilk bakım ve kalibrasyona kadar alışmaya çalışın ve bakıma gittiğinizde sorunlarınızı anlatın

• bana kalırsa shell derim çünki daha fazla km yaptım ve aygazla performans açısından bi farkları yok shell uzun km yaptırdığı için tercihim
  • Milangaz la yaptıgım km yi daha hiçbir markada yapmadım sonuna kadar milangaz 93 oktan olmasıda cabası
  • hangisi ucuzsa oradan alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: patricius13

Milangaz la yaptıgım km yi daha hiçbir markada yapmadım sonuna kadar milangaz 93 oktan olmasıda cabası

diğerleri kaç oktan ? benim bildiğim lpg nin oktanı benzindne fazla oluyordu ama
  • ben genelde PO alıyorum. arasıra da shell den aldıgım oluyor.
  • Standart olarak garanti veren benim bildiğim tek firma milangaz pompaların ustunde de 93 oktan yazıyor ve diğer standartlarında olduğu yazıyor
  • ankaradan didim e yola çıktım çıkmadan önce shell de 60 tl lik gaz aldım daha sonra yol üzerinde opetten aldım ve ciddi anlamda çekiş farkı yaşadım rampalarda ve araç yüklüyken fark ediyor arkadaşlar bundan sonrada hep opetten alacagım ve ankaraya dönüşümdede opetten aldım giderken 160 tl ile gittiğim yolu opetin gazıyla 120 tl ile geldim ve inanamadım.... bir arkadaş milangaz shell e gaz veriyor demiş evet bu doğru ama shell katkı maddesi koyuyo illaki fark oluyor. siz sanmayınki milangazla shell aynı :) ( zaten herkes bunu biliodur ama yazayım dedim :)
  • uzun süre shell ve ipragaz kullanan biri olarak ucuz olan po ya geçtim ve fark göremedim km de aynı gidiyor artık po cuyum .araç 2006 vtec ls
  • kesinlikle ipragaz diyorum özellikle bir kaç gaz markasından aldım
    hız denedim en iyi performansı ipragazdan aldım diğer gazlar 3500 4000 arası tekletiyor arabayı :) tavsiyem ipragaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlicanNalbat

ankaradan didim e yola çıktım çıkmadan önce shell de 60 tl lik gaz aldım daha sonra yol üzerinde opetten aldım ve ciddi anlamda çekiş farkı yaşadım rampalarda ve araç yüklüyken fark ediyor arkadaşlar bundan sonrada hep opetten alacagım ve ankaraya dönüşümdede opetten aldım giderken 160 tl ile gittiğim yolu opetin gazıyla 120 tl ile geldim ve inanamadım.... bir arkadaş milangaz shell e gaz veriyor demiş evet bu doğru ama shell katkı maddesi koyuyo illaki fark oluyor. siz sanmayınki milangazla shell aynı :) ( zaten herkes bunu biliodur ama yazayım dedim :)

arkadaşım; giderken 160 a gittiğim yolu 120 tl ye geldim demişsin ama benim arabamla 160 liralık gaz demek en az 800 km yol demek ve Türkiye şartlarında bu uzunlukta bir yolun gidişi ile dönüşünün aynı şekilde olması mümkün değil nitekim şerit farkı, yolun bozukluğu, giderken tırmandığın yolu dönüşte iniyor olman gibi durumlar. onun için hesap yaparken giderken 160 dönerken 120 diye değil de gidiş-dönüş 280 yaktım diyebilirsin ancak.

• quote:

Orijinalden alıntı: msacat

quote:

Orijinalden alıntı: AlicanNalbat

ankaradan didim e yola çıktım çıkmadan önce shell de 60 tl lik gaz aldım daha sonra yol üzerinde opetten aldım ve ciddi anlamda çekiş farkı yaşadım rampalarda ve araç yüklüyken fark ediyor arkadaşlar bundan sonrada hep opetten alacagım ve ankaraya dönüşümdede opetten aldım giderken 160 tl ile gittiğim yolu opetin gazıyla 120 tl ile geldim ve inanamadım.... bir arkadaş milangaz shell e gaz veriyor demiş evet bu doğru ama shell katkı maddesi koyuyo illaki fark oluyor. siz sanmayınki milangazla shell aynı :) ( zaten herkes bunu biliodur ama yazayım dedim :)

arkadaşım; giderken 160 a gittiğim yolu 120 tl ye geldim demişsin ama benim arabamla 160 liralık gaz demek en az 800 km yol demek ve Türkiye şartlarında bu uzunlukta bir yolun gidişi ile dönüşünün aynı şekilde olması mümkün değil nitekim şerit farkı, yolun bozukluğu, giderken tırmandığın yolu dönüşte iniyor olman gibi durumlar. onun için hesap yaparken giderken 160 dönerken 120 diye değil de gidiş-dönüş 280 yaktım diyebilirsin ancak.

bence de

• merhaba arkadaşlar..

ben de 4 ay önce brc taktırdım 2011 otm. focusuma.. brc bölge md. deki yetkili bana katkılı otogazın enjeksiyona zarar verdiğini söyledi(aygaz ve total gaz) ve shell gas ı önerdi.. rşimdi 4 aydır shell den alıyorum çok memnunum fakat 2 farklı shell istasyonunda samimiyetle konuştuğum 2 farklı pompacı da aynı şeyi söyledi: ABİ SHELL GAZI KİMDEN DENK GELİRSE ONDAN ALIYOR. ALİAĞA DA BÜTÜN FİRMALARIN GAZ DOLUM İSTASYONU VAR BİR TEK SHELL İN YOK DEDİLER....

NOT.: aygaz almayı düşünüyordum forumu okuyunca tekrar vazgeçtim. shell e devam etcem galiba...:)
  • Herkese iyi forumlar dilerim gazimi hep aygaz alirdim ve full depo ile 400 km giderdim bir gun gaz bitti ve shellden 20 tl lik gaz aldim litre fiyati 2.61 7.60 lt doldu aracim 1.4 rover 214 sehir trafiginde ve rampada kullandim tam olarak 101 km yol gittim hizim hep sabitti 80 km ve 90 km 3000 devirde
    Daha sonra denmeye karar verdim ve gazi bu sefer aygaz aldim opetten ayni litre fiyati ve ayni litrede 70 km gittim kesinlike aygaz almam artik ayrica shellden aldigim gazla arabanin motorunda ki seste dustu daha az horultu var bu arada lpg yeni sayilir ve bakimlari yapildi atiker kullaniyorun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tanınmış LPG markaları içinde aynı litrede,
    X marka 70 km giderken, Y marka 100 km gidiyor olmasına İNANMAM. Şu olabilir X markayı satan istasyon çalışyordur.
    Katedilen menzil, Yukarıdan bakarsan 30%, aşağıdan bakarsan 43% fark etmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: olorinthewhite

Tanınmış LPG markaları içinde aynı litrede,
    X marka 70 km giderken, Y marka 100 km gidiyor olmasına İNANMAM. Şu olabilir X markayı satan istasyon çalışyordur.
    Katedilen menzil, Yukarıdan bakarsan 30%, aşağıdan bakarsan 43% fark etmez...

Size aynen katılıyorum. 29 litre lpg ile Shell de 315 km, PO da 310 Alpette ise 300 km civarı yol gidiyorum. Shell ve PO 2,69 TL Alpet 2,44 TL. Tek fark bu ve ben Alpetten şaşmıyorum. Çünkü ister bölün ister toplayın isterseniz çıkarıp aşağıdan bakın ya da yukarında göz atın Alpet km başına daha düşük tüketim sağlıyor ve menzil farkı %5 civarında kalıyor. Aracımın performansı da hep aynı aralarında hiç fark hissetmiyorum.
    Olaya parasal olarak da baktığımızda Shell ve PO 29x2,69=78,01 TL /315 km=24,76 kuruş
    Alpet 29x2,44=70,76/300 km = 23,58 kuruş.
    ÖZET: Alpet daha ucuza geliyor.

• valla abi mersinde 2.30 a kadar gaz bulunuyor milangazda su anda 2.36 kurus depoyu fulledım mersınden aksaraya gıdene kadar kanser oldum araba 2000 mondeo gaz tepkisi çok düştü arababın mecbur çökmek zorunda kalıyorsun çöküncede ordan lpg ısıkları sonmeye baslıyor gelırken opetten aldım araba kendıne geldı ölçmedim ama kesinlikle daha fazla götürdü ondan emınım
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.