Şimdi Ara

Ankara'da en iyi OtO yıkama? (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
524
Cevap
8
Favori
201.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Can Baran

quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Panora avm de oto hamamda yıkatmıştım aslında iyi yıkıyorlar fakat arka döşeme sökülmüştü bu çok canımı sıktı açıkçası. Geç fark ettiğim için gidip adamlara bir şey diyemedim. Bu oto yıkamalar inanılmaz para basıyor cidden her araçtan 15 tl ala ala günde minimum 100 araç geliyor. Bana kalsa alırım bir şarjlı süpürge şampuan kendim iç dış yıkarım. Ancak su apartmana ait bu yüzden öyle araç yıkamak için kullanamayız. Eğer bugünde yıkattığım yerden memnun kalmazsam evden kovaya su dolduracağım süngerle sile sile halledeceğim .

ne kadar iyi yıkarsa yıkasın doseme sokulmus daha ne yapsaydı benzın dokup arabayı mı yaksaydı. iç dıs 2 saatlik iş arkadaslar kimseye guvenmeyin kendınız yıkayın

Bunu bende düşünmüştüm ancak bunun yolu sünger şampuan ve şarjlı elektrik süpürgesi alıp. Birde evden üşenmeden kovaya su doldurup aşagı taşımam gerek :) . Bugün gittigim yerden memnun kaldım. 14 tl yr 2 ayda bir yıkatsam benim için kafi. Döşemenin sökülmesi igrenç bir durum ancak adamlara gidip söylesem inkar edecekler. Bu yüzden ugraşmamın anlamı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Can Baran

quote:

Panora avm de oto hamamda yıkatmıştım aslında iyi yıkıyorlar fakat arka döşeme sökülmüştü bu çok canımı sıktı açıkçası. Geç fark ettiğim için gidip adamlara bir şey diyemedim. Bu oto yıkamalar inanılmaz para basıyor cidden her araçtan 15 tl ala ala günde minimum 100 araç geliyor. Bana kalsa alırım bir şarjlı süpürge şampuan kendim iç dış yıkarım. Ancak su apartmana ait bu yüzden öyle araç yıkamak için kullanamayız. Eğer bugünde yıkattığım yerden memnun kalmazsam evden kovaya su dolduracağım süngerle sile sile halledeceğim .

ne kadar iyi yıkarsa yıkasın doseme sokulmus daha ne yapsaydı benzın dokup arabayı mı yaksaydı. iç dıs 2 saatlik iş arkadaslar kimseye guvenmeyin kendınız yıkayın

Bunu bende düşünmüştüm ancak bunun yolu sünger şampuan ve şarjlı elektrik süpürgesi alıp. Birde evden üşenmeden kovaya su doldurup aşagı taşımam gerek :) . Bugün gittigim yerden memnun kaldım. 14 tl yr 2 ayda bir yıkatsam benim için kafi. Döşemenin sökülmesi igrenç bir durum ancak adamlara gidip söylesem inkar edecekler. Bu yüzden ugraşmamın anlamı yok.

bu ısın uzmanı taksiciler. Yarım kova suyla ıslak bezle gecıp sonra da kuru bezle kurularlar 15 dkda arac yenı yıkanmış gibi goxukur

• bugün dmax çayyolunda yıkattım, iç ve dış yıkamadan çok memnun kaldım. özellikle aracın içi pırıl pırıldı
  • Gimart Outlet'teki yıkamacıya verecekseniz bodrumdaki yerlerine bizzat kendiniz inip orda bekleyip yıkatın yoksa aracınız için dua okumaya başlayabilirsiniz. El freni çekip yanlamadıkları kalmıştı bu adamların. Neyseki ben 1-2 kere götürdüğümde başlarında olduğum için bir şey yapamadılar aracıma.

Bunun dışında benim önerim self servis yıkamalarda aracınızı kendinizin yıkamasıdır. Hem çok çok daha ucuz hem de ne olup bittiğini bizzat siz yapıyorsunuz zaten. Benim bildiğim Gimat'ın orda Birmot Oto tarafındaki Opet'te ve Çiftlik yolundaki (o da Opet'ti sanırım) benzin istasyonunda var. 1 lira atıp 1-1,5 dk tazyikli su veriyor. Yine 1 tl'ye de köpük.

Güzelce dış temizlemeyi 5-6 tl'ye mal edebiliyoruz. iç temizleme için ben fiber bez kullanıyorum, plastik aksamı onunla siliyorum. Yerdeki paspas ve altındaki halı döşemesi için de elektrikli süpürgeyle alınabilir ya da yine ıslak bir bezle onların da tozunu alabilirsiniz.

• Alışveriş merkezlerindeki araba yıkama yerlerine hafta içi verin birde haftasonu verin . Arada dağlar kadar fark oluyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: palanagar

bugün dmax çayyolunda yıkattım, iç ve dış yıkamadan çok memnun kaldım. özellikle aracın içi pırıl pırıldı

Ben de Ankara'da bir çok yerde araç yıkattım. Forumda popüler olan mekanlar dahil. Şu ana kadar en memnun kaldığım yer Çayyolu Dmax (Foliotech) oldu. Aracın içini kendi sildiğim kadar temiz yapmışlar. Sahipleri de çalışanları da düzgün insanlar. Ufak tefek başka işler de yaptırdım. Onlardan da memnun kaldım. Hatta boya korumayı da burada yaptırmayı düşünüyorum.
  • iskitlerdeki opette ilk başa 2 tane yıkama makinesi vardı talep çok olunca 3. yüde kurdular. aynı yerde süpürgede var. güzel bir fiyata iç dış temizliğinizi kendiniz yapabiliryorsunuz.
  • arkadaşlar selam, foruma yeni üye olmuş birisi olarak sizlere şu soruyu sormak istiyorum: deri koltuklu aracımı koltuklar dahil ayrıntılı bir şekilde yıkatmak istiyorum? tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır? Bir de bu işlemin fiyatı nedir? Mesela cepadaki technocar 100 tlnin de üzerinde bir fiyat istiyor ama oranın normal yıkamasından memnun değilim. siz ne önerirsiniz? teşekkürler...
  • Detailing garage a kesinlikle goturmeyin.arabanin cam tavaninda bes santimetre capindaki pislik duruyo.on camda su lekeleri.farda olen sineklerin lekeleri duruyo.ben anlamadim nasil yikamislar.su tutup biraktilar herhalde.teslim alirken gosterdim adama.elinde bezle orayi uzerinden siliyo geciyo.silince olen sineklerin lekesi nasil gecicekse.uzak durun pisman olmayin.

• Ertaş oto kuaförde pasta + cila yaptırmak istiyorum. Neredeyse çoğunluk memnun kalmış. Yorumlar olumlu fakat 5 kat pasta cila nedir ya?

Arabanın boyayı söküp atmaz mı?
  • Bir arkadaşımın tavsiyesiyle 3-4 keredir, İstanbul Yolunda Carrefour'u geçer geçmez sağdaki Lukoil'de yıkatıyorum. Her defasında farklı çocuklara denk gelmeme rağmen hepsinde de çok temiz iş çıkartılıyor. Yıkayanlar genç çocuklar ve sanki kendi arabalarını yıkar gibi işlerini severek yapıyorlar.

• onu bunu bilmem kesinlikle sonax tan uzak durum derim adamlar kurumsallıktan çok uzaklar 2 paspas kağıdını esirgiyorlar üstelik son gittiğimde çalışan bir arkadaş kabadayı tavırlarla konuştu benimle... çok daha kurumsal olan yerler var bilginiz olsun...
  • Anıttepe'de önceden Sonax olup şu an AutoClubTurkey olarak hizmet veren yerden eskisi kadar memnun değilim ve fiyat 30TL olmuş, 5tl de bahşiş ile 35TL'ye geliyor fakat 35TL'lik hizmet aldığımı düşünmüyorum.
    Bu işi hakkıyla yapan yer neresi arkadaşlar ?

• 06FTH53 0 kullanıcısına yanıt
    Sonax a ilk olarak, 450TL ye koruma yaptırdım. Daha sonra 2 kez aracımı yıkamaya götürdüm. Son gittiğimde arka koltuklara paspas kağıdı koymadıklarını farkederek 2 gün sonra gittiğimde rica ettim. Çalışan bir arkadaş bana "geçen sefer geldiğiniz de de boya korumadan memnun kalmadığınızı söylemiştiniz" diyerek tartışma başlatmak istedi. Kendisine aracım ile ilgilenen usta ile güzel bir konuşma yaptığımızı ve son sefer gülerek ayrıldığımı belirtmeme rağmen el-kol hareketleri ile tahrik etmeye çalıştığı için ayrıldım ve o tarihten beri hiç gitmedim. Firma ile iletişime geçtim ancak "kurumsal" olduklarını iddia ederek hiç te kurumsal olmayan, müşteri olarak beni suçlayıcı tavırlarda bulundular. takdir sizin...

kısaca bırak memnuniyetsizliği beni suçlu çıkarttılar üstüne... tecrübemle sabittir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carpediem23 -- 8 Kasım 2016; 16:37:29 >
  • 06FTH53 0 kullanıcısına yanıt
    ""

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carpediem23 -- 8 Kasım 2016; 16:37:14 >
  • şimdi aklıma geldi... ayrıca madem ben suçluyum, problem etmediğim halde problem haline getirildi;

boya korumadan hiç memnun kalmadım, 450TL param heba oldu, yapıldığı hali ile yapılmadığı hali arasında hiç bir fark göremedim, keşke farklı bir cila attırsaydım (seramik) gibi en azından gözle görülür bir fark olurdu
  • Arkadaşlar detaylı iç temizlik soranlar olmuş, eğer bunu yaptırmanızın sebebi koltuklarda, kollarda vs çıkmayan lekeler ise size tavsiye edeceğim bir ürün var, ben de şans eseri öğrendim ve daha şimdiye kadar çıkartamadığı leke olmadı. Arabada koltuklarda, evde ise koltuk, kanepe ve halılarda deneme şansı elde ettim. Dediğim gibi sadece yardımcı olmak için yazıyorum, saçma sapan ücretler vermenizi istemem.
    Belirtmek isterim ki firmayla herhangi bir bağlantım yok :)

https://shop.glint-tr.com/
  • Konusunu açtım, daha önceki emsal konularda var ama video linkini paylaşmadan geçmeyeyim.

Kazım Karabekir Caddesi üzerinde, Petrol Ofisi istasyonunun içinde. Fiyatı videoda belirttim. Gayet temiz iş çıkarıyorlar. Tavsiye ederim.

• oneyy1905 kullanıcısına yanıt
    Video için teşekkürler. Buraya zaten gidecektim, iyi oldu. Ama videonun içinde son cilaya göre 15-25 TL demişsiniz. Bunlar arasındaki fark tam olarak nedir? Bir de sonrasında bezle silmeye gerek kalıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oneyy1905

Konusunu açtım, daha önceki emsal konularda var ama video linkini paylaşmadan geçmeyeyim.

Kazım Karabekir Caddesi üzerinde, Petrol Ofisi istasyonunun içinde. Fiyatı videoda belirttim. Gayet temiz iş çıkarıyorlar. Tavsiye ederim.

Dezavantajları:

Kullanılan şampuan düzgün bir ürün değilse kostik kullanılıyorsa (büyük ihtimal) aracın üzerindeki vernik tabakasını zamanla aşındıracaktır.
    Kullanılan su kireçsiz olmalı, yoksa aracın üzerinde kuruyan damlalar su damlası izi yani kireç lekesi bırakacaktır.
    Ayrıca sünger değmediği için inatçı lekeler kalacak aracın üzerinde, bu yüzden sonrasında hızlı cila atılamayacak, atılırsa araç çizilecek.

Avantajları:

Araca insan eli değmiyor, sinirleriniz bozulmuyor.
    Kısa sürede işlem tamamlanıyor, zamandan kazanç.
    Fiyat 15 liralık yıkama için uygun.

Bir deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayrton_SENNA -- 21 Eylül 2017; 21:14:2 >

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.