Şimdi Ara

OVERCLOCK NEDİR-NASIL YAPILIR (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.001
Cevap
31
Favori
996.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim sistem imzada yazıyor . O/C miktarıda yazıyor . Benim sistem ile Driver 3 oyununu birkaç dk oynadıktan sora mavi ekran çıkıyor . Acaba bu neden olabilir ? Bilgisayar sabaha kadar açık dursa bile olmuyor öyle birşey ama oyunda oluyor ?

Kolay gelsiN ...
  • ya bende asus 256mb 6600 var. 300-500 dü, 434-589 yaptım. Sizce bu tehlikeli mi? Ya da daha fazla yapılabilir mi? Şimdiden thanx.
  • pardon yanlış yazmışım. Yukarıdaki değerler 300-500 den 534-589 olcak. ne dersiniz??
  • Sana yardım etmek isterdim ama bilgim yok bende aynısını sordum cevap gelmedi . Ayrıca kendine ayrı konu açsan daha iyi olur . Cevap açaısından dedim .
  • merhaba arkadaşkar kolay gelsin herkese söyle bir problemim var benim yardımcı olabilirmisiniz özellikle sorum sivil arkadaşımıza yarbaya abi ben ramleri dual chanell istemişdim pcyi toplaptım adamlar oke dedi cpu z de bakıyorum sual yerine single yazıyor 1gb ram var ikiside 512*2 şeklinde amd 3000*1800 asus a8n slı main board msı6600gt var feal kasa 160 segate ata hdd var kısacası bole bir sisterm birde creative audij zs ses kartı var 7+1 ne zamandır oc yapmayı düşünüyorumdum senin forma katkılarını gördükden sonra kesin karar verdim çok acıklıyıcı va ögretici teşekur ederim ilk defa denicem oc yapmayı yanlızca su ramler aklıma takıldı bir puruz cıkarmı cünkü senin verdigin görüntülerin aynısını yapmayı düşünüyorum galba ramler cakma yani endandiklerinden diye tahminim onlara deger ne atamalıyım_? ŞİMDİDEN TEŞEKUR EDERİM....... SAYGILAR
  • !!! CiViL !!!! abi yardıma ihtiyacım aynı board aynı işlemci bi ramler dual dil ddr 400 512*1 senin dedigin gibi yaptım şimdi pc hiç acılmıyo... yani açılıyo ekrana hiiçbir şey gelmiyo biosa giremiyorum karabir ekran napabilirim biosu eskiayarlarına alabilmem için ? Lütfen yardımcı olurmusun.?

Cpu frequency:................. 400mhz
    cpu mutiplier:.................... 9*
    cpu voltage:...................... 1,500
    pcı expersclock:................. 145mhz
    pcıclock synchro:...............33,33mhz
    DDR voltage:.....................2,95
    hyper Transport:................. 3x
    DRAM CONFİGURATİON
    timingmode.....................manuel
    memclock index value......400mhz
    caslantency.....................2,5
    minrasactivetime..............5t
    ......................................4t
    ......................................4t
    ......................................10t
    ......................................20t
    ......................................6t
    ......................................2t
    ......................................2t
    ......................................enable
    ......................................enable
    hoçam aynen bunları yaptım acılmadı pc ne yapabilirim..... SİLVİL abi yardımlarını bekliyorum ACil lütfen
    kusurubakma rahatsız ettigim için şimdiden teşekurler... SaYGıLaR....

• ABİCİM SAN BİR KONUDA DANIŞMAK İSTİYORUM. BEN BİRAZ ÇAYAĞIM BU KOUDA ATİ X1600PRO EKRAN AKRTI ALDIM ONUN BİRAZ OC YAPMAYA ÇALIŞTIN AMA 3 D MARK TA HER SEFERİNDE DAHA DA DÜŞÜK PUAN ALIYO BUNUN SEBEBİ N OLABİLİR
  • sivil @ kardeş bende bir soru sormak istiyorum ayrı konu açmadan ;
    İmzamdaki sistemde 2.6@3.25 değerini elde ettim. Anakartım Gigabyte de Biosu F13 yapmamın bazı avantajlarını da gördüm. Ancak fsb 250*13 ten sonra örneğin 2.6@3.3 olunca windows açılıyor tam ekran açılacakken yeniden restart yapıyor. Ram oranınıda 5/4 oranında voltajsız ddr410 kullanıyorum. Peki 3.3 olmasını engelleyen ne olabilir? Aklıma gelenler;
    1) Gigabyte 8IPE1000MK bu konuda biraz kastırıyor sanırım. Zira f5 versiyonndan f13 e gelmeseydim bu bile zordu.
    2) Fazla fsb değerlerinin sata Hd leri olumsuz etkilemesi windows açılmasını etkileyebilirmiş.
    3) Voltaj olayına hiç girmedim , psu ma güvenmeme rağmen bu riski henüz almadım ama alsam bile anakrtımda bunu yapacak bi yer bulabilmiş değilim
    4) DDR500 veya üstü bir ram alsam faydası olur mu? ( ram timing haricinde tabi, yoksa elbette mhz ve timing katkısı ortada)
    5) Yoksa herşey gibi tüm bunlar da fani mi

Yorumlarınızdan ötürü teşekkür ederim

edit; az önce anakart bios F14 yaptım ama sadece ''Update CPU microcode'' özelliği aktif olmuş o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someone74 -- 2 Şubat 2006 5:17:09 >

• öncelikle bunu anlattıysanız ve ben tekrar soruyosam özür dilerim fakat forumları biraz taramama rağmen ilgili bişey bulamadım.

benim athlon 3000+ venice işlemcim var buradaki okuduğum güzel bilgiler sonunda overclock yapmaya karar verdim. Aynı gün ilk bismillahımı deyip fsbyi 250ye çıkardım gayet güzel çalıştı halada öyle kullanıyorum fakat nedense (neden= insanoğlu açgözlü olması:)) ben bunu biraz daha arttırmak istedim fakat ramler kaldırmadı. kaç zamandır şu lanet ram oranınını düşüriyim diyorum fakat buradaki board fotolarından hiç benimkine benzeyen yok(o kadar biosta dolanmama rağmen dram ratio gibi birşeye rastlayamadım. Lütfen bu anakarttan olan biri yada en azından ramlerin oranını ayarlamayı bilen biri varsa allah rızası için yardım edebilirmi?? kafayı yemek üzereyim :S
    sistemim: gigabyte k8nf triton -- amd athlon venice 3000+ --- kingston 512mb ddr 400 ram --- x600xt ekran kartı---350W kasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LSP -- 2 Şubat 2006 15:53:18 >

• of, millet o/c canavari olmus, ya arkadaşlar o kadar soru sorulmuş ki civil hangisine cevap verecek şaşmış gibi, zaten sorulan soruların çoğunun cevabını vermiş, önce iyi bir okuyup sonra sorsanız daha iyi olur bence, konu başta çok iyi ama sonlara doğru okunmuyor artık ,ikincisi o/c denedikten sonra eğer sistem açılmazsa kasayı açıp pili çıkarın ve 3-4 dakika bekleyin,sonra yeniden takın, bios ön tanımlı ( default ) ayarlara döner, bazı boardlarda da jumperla yapabilirsiniz bu işi, açılan sistemi eski haline döndürmek içinse BIOS menülerinde LOAD DEFAULT VALUES seçeneğini çalıştırın. Tüm yapılan ayarlar fabrika ayarlarına döner, bunları bilmeden girerseniz o/c işine tabi zor durumda kalırsınız,
  • Teşekkürler ama ben hala korkuyorum..
  • Arkadaşlar benim de bi sorum olacak. Bİlgisayarımda fatality anakart var ve kasa da FEEL2. İKİ TANE 533 mhz 512 mb ram var. İŞlemci P4 3000. bu işmeciyi 3400 çalıştırıyorum. Ek bir soğutmaya ihtiyacım olur mu? Bi de bilgisayarın ısınma değerlereine nereden bakacağım hakkında bilgi verirmisiniz?
  • Sistemim 3500+ venice
    abit an8 sli
    corsair 1024(512*2) kit ddr400

Simdi islemci 9 carpanıyla 9*305 kadar cıktı tabi ramler 400 sabit voltaj yok
    daha sonra ramlerin sınrını bulmaya calıstım ramler 260*2 kadar cıktı voltajsız ancak bundan sonra ne kadar voltaj versemde(3.00) remler tınlamadı bile.
    timingleri 3 3 3 8 de dahada assagı almak istemiyorum
    Ramleri nasıl 270 280 fsblere cıkartabilirim?
  • arkadaşlar bana bi yardım pek anlamadığım halde yazılanlara göre yaptım ama bi okuyupta yorum yaparsanız sevinirim

benim işlemci ayarlarında 900 1200 1500 ve 1800 mhz ayrları vardı ana ayarında 1500mhz de duruyodu ben bunu 1800 mhz e çıkardım (1500 de iken 166/33 diye olan yazı 200/40 oldu)(işlemcim amd 2200 semprom)

voltajı 1.6 iken 1.65 e çıkardım

ramler ile hiç oynamadım

sıcaklıkları ölçtüm
    ana kart 32
    işlemci 55 derece gösteriyo normalmi??????

bilgisayarı açtıktan sonra bilgisayarın özelliklerine baktım ve işlemci hızı 1.5 ghz den 1.8 ghz e çıktı

beni bilgilendirirseniz sevinirim

bilgisayarımın özellikleri
    asus A7V8X anakart
    amd semprom +2200 işlemci
    256+512 ram
    128 g force 5200 ekran kartı
    400 w kasa

bu arada alkası varmı bilmiyorum ama oyunoynarken fraps değerlerine baktım 1.8 ghz den 18 civarlarında olan değer 1.5 ghz de 22 civarlarına çıkıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi combata -- 6 Şubat 2006 0:47:04 >

• eywallah arkadaşım emeğine sağlık:D

çok işimize yarıyacak bunlar:)

Bu arada ilk mesajım az önce kaydoldum :)
  • sivil kardes basit bir soru sorıyım simdi su PCI olayını anlamadım PCI clock u nası ayarlıcaz neye gore bir de Pcı Clock Sychr... cart curtta 33.333 MHz hi mi seccez....AMD İcin verdigin resimde var hani....

bir de en son bir sorum Su anda ben de stock fan var işlemcimde sistemde yazılı acaba simdi Su oc isine girişeyim mi yoksa ii bir sogutucu aldıktan sonra mı yapıyım...
  • çok sağol programlar için.Ama bn ramlerde timingleri ayarlayamıorum. 2-2-3-5 en iyisi diyolar ama stabil olmuyor.bana bi yardımcı olursanız sewinirim....
  • pardon byler düzeltiyorum.bnm anakartım izin wermio.demircibu'nun makinada denedm onda oluo istediim ayarda.HELP ME FAST PLSS:D
  • yada bn rami satıp iki tane bnm anakartımla stabil olarak çalışcak 2 tane 1gb mi alsam.demircibu burdan sana sesleniyorum bi ara bni bi bul kardeş..şimdiden cwplar için sağolun
  • selamlar bu bios ayarlarını asus p4s533 ve pıv 1.6a işlemci için nasıl yapabiliriz...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.