Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.333.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

burada hepsi var...

ama unutmayalım ki Vergi Kutsaldır.
    ancak aşkın gözüde kördür ;)
  • 3.0 lt zaten 1999-2000 çıkışlı. Yani yıl farkından dolayı epeyce düşer vergi miktarı.
    O ezelî soruya geliyoruz yine: Alt sınıf ama yeni model bir araç mı, yoksa üst sınıf ama yaşlı bir araç mı?
  • artık bilmeyen kalmamıştır ama ben yine de yazayım. eğer arabanın kasko değerinin belli bir yüzdesi (oranı bilmiyorum) ödeyeceğiniz normal verginin altında kalıyorsa o zaman bir alt sınıf vergi ödersiniz. bu zaten 1.6 ya da 2.0 için değil de yaşlı ama yüksek hacimliler için kolaylıktı. 3.0 almak için ahan da bi sebep daha.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vc over there

artık bilmeyen kalmamıştır ama ben yine de yazayım. eğer arabanın kasko değerinin belli bir yüzdesi (oranı bilmiyorum) ödeyeceğiniz normal verginin altında kalıyorsa o zaman bir alt sınıf vergi ödersiniz. bu zaten 1.6 ya da 2.0 için değil de yaşlı ama yüksek hacimliler için kolaylıktı. 3.0 almak için ahan da bi sebep daha.

Bilmeyenlerden biri de benim Hocam, bilgi için sağ ol. Detayını sigortacı arkadaşlardan araştıracağım.
  • anlamadım ama her halde karlı bi şeydir.bi de oranı bilsek.
    quote:

Orjinalden alıntı: vc over there

artık bilmeyen kalmamıştır ama ben yine de yazayım. eğer arabanın kasko değerinin belli bir yüzdesi (oranı bilmiyorum) ödeyeceğiniz normal verginin altında kalıyorsa o zaman bir alt sınıf vergi ödersiniz. bu zaten 1.6 ya da 2.0 için değil de yaşlı ama yüksek hacimliler için kolaylıktı. 3.0 almak için ahan da bi sebep daha.
  • melih arkadaşım,

sana da merhaba. güzel bir Honda koleksiyonun olmuş zaman içinde. yanılmıyorsam 90 model olanlar ve 99 model olan Amerika da da satılan versiyon, 98 model olan da Avrupa Accorddu. Bir sorum olacak: bu modelleri o yıllarda mı kullandın yoksa daha sonraki yıllarda ikinci el mi? çok hoşuma giderdi 90-91 model olanlar. Amerikanın en çok satan arabası diye reklamı vardı herbiyerde. 98 yılında İngiltere de idim ve orada da 98 modele binme fırsatım olmuştu 2,2i motorlu olanına (Prelude motorlu). o da zamanının önünde bir modeldi kanımca. 99 modele ise binmedim ama çok diri duruyor kendileri. senin favorin hangisi ve neden?

saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: haluk 23

melih arkadaşım,

sana da merhaba. güzel bir Honda koleksiyonun olmuş zaman içinde. yanılmıyorsam 90 model olanlar ve 99 model olan Amerika da da satılan versiyon, 98 model olan da Avrupa Accorddu. Bir sorum olacak: bu modelleri o yıllarda mı kullandın yoksa daha sonraki yıllarda ikinci el mi? çok hoşuma giderdi 90-91 model olanlar. Amerikanın en çok satan arabası diye reklamı vardı herbiyerde. 98 yılında İngiltere de idim ve orada da 98 modele binme fırsatım olmuştu 2,2i motorlu olanına (Prelude motorlu). o da zamanının önünde bir modeldi kanımca. 99 modele ise binmedim ama çok diri duruyor kendileri. senin favorin hangisi ve neden?

saygılar.

Merhaba,
    Bu arabaların hepsini 2.el kullandım. hatta 98 Euro IES ve 99 V6 dışında 90 model olan 2 arabamın kilometreleri son derece yüksekti.. 250 bin.. 270 bin gibi.. baktıktan sonra gözümü kırpmadan aldım. yaşları ve km leri yüksek olsada temiz kullanıldıkları belliydi. rutin bakım dışında hiçbir accord da herhangi bir problem yaşamadım.
    Favorilerime gelince... bütün accordlar güzeldir. ancak... 90-93 accord ve 1998-02 (yani american accord) favorimdir. büyük kazası olmadığı müddetçe yaşına ve kilometresine bakmam binerim. 90-93 accordlar efsanedir. bayılırım. benim içimde kalan uhte ise 1993 modeline binmemiş olmak. 93 modeller hem makyajlı hemde mekanik bir kaç fark vardır. mesela 1990 model accordlarda ALB diye bir fren sistemi vardır ve ben daha çalışanını görmedim :) hepsinin kaputun altından sensörü, kilometre saatinin ordan ampulu sökülmüştür.. ABS nin japon versiyonu diyelim :) ama 92 ve 93 ler ABS li dir. Özel arabadır. O yılların otomobil çizgilerini düşünün... 90 model diğer arabalarla kıyaslayın. Accord un çizgileri hala güncel sayılabilir emsallerine göre..

.:: HONDA Accord Kulübü ::.

keza 98-02 accord çok özeldir. o lezzeti çok arabada bulmak zordur. Malzemesi kalitelidir. Deri döşemeleri eskimez. çizgileri müthiştir ve heybetli bir arabadır. Ben burdayım der ;) Kaptun altıda çok estetiktir... V6 makinanın çok güzel bir plastik koruyucusu vardır ve üstten emme manifoldunun boğumlarını görürsünüz... çift egsozludur.. gizlidir ama biraz gösterilmesinde fayda var ;)
    Motorları hakkında ise bir şey söylemiyorum. Zamanında bakımı yapılan hiç bir honda arıza yapmaz. Ben civicler dahil 8-10 tane honda kullandım. rutin bakım dışında servis görmedim.

not: resimler alıntıdır.

• Melih arkadaşım,

bilgiler ve resimler süper valla! hele ki 90-93 Accord gerçekten zamanının ötesinde bir araç. daha önce yazdığım gibi ankara'da serviste 850.000 km'de gördüm bu kasadan ve aletin yağını suyunu değiştirip bir de benzin eklemişlerdi kullanıcıları. Bence 2003 - 2008 kasalar da ileride klasik olacak tip ve kalitede ve herhalde şimdiye dek en çok satan Accord modeli olarak da tarihteki yerini alacaktır. bir de aklıma gelmişken, kullandığın modeller de triger kayışı var mıydı yoksa güncel kasa gibi onlar da zincirli miydi?

saygılar.
  • Merhaba,

4. nesil ('90-'93) Accordlar benim de en favori modelimdi. Uzun süre hayalini kurduğum bir otomobildir. Gerçekten de şu anda bile çağdaş otomobillerden daha şık ve etkileyici bir görüntüsü ve tatmin edici iç donanımı var.
     Otomobil almaya karar verdiğimde ilk tercihim bu modeldi. Çok arzu ettim ama satılığa çıkarılan temiz bakılmış bir tane bulamadım o esnada :( Kısmet şimdiki otomobilimeymiş. '99 EX'im var bi tane ve onu çok seviyorum. :)

bir de CB7 videosu paylaşayım sizinle:http://www.youtube.com/watch?v=LFcydzqJhn8

*Allah isteyen herkese bir Accord nasip etsin inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiFOSO -- 27 Ekim 2007; 1:27:36 >

• quote:

Orjinalden alıntı: royartar

getirdiler tabi ama birçok donanımı da getirmediler, aynı şeyi civic hb de de maalesef yaptılar. Birtek accordda xenonunu falan kısmadılar ona da şaşırıyorum hala :)

bende almak üzereydim testinide yaptım donanım eksiğine rağmen alacaktım ama ne yazıkki muhteşem satış temsilsici bana sen passat al dedi laguna al dedi 407 al dedi belki bende şimdi buraya yazı yazıyor olacaktım neyse belki ilerde herkese sevgiler vede saygılar

• acikcasi ben accordun bir donanim eksigini gormedim, sayet begendigim arabayi alirim. Satis temsilcisi kataloga bakarak konusur en fazla.
  • alarm iç denetimli değildi autohold fonksiyonu yoktu bagajda ve arka koltuk önünde 12 v soketler yoktu arkada havalandırma kanalları yoktu bluetooth yoktu elektrikli arka cam perdesi manuel yan cam perdeleri 12 yönlü ön koltuklar 3 hafızalı elektronik diferansiyel kilidi anti patinaj sistemi eletromekanik el freni coming home leaving home özelliği elektrikli bagaj kapağı ısıtmalı arka koltuklar dual zone klima (çok noktaya iklimlendirme dual zonemu bilmiyorum) lastik basınç kontrol sistemi ön koltuk başlarına entegre elbise askılıkları otomatik hava kalite sensörü park mesafe sensörlei ön ve arka 6sı birden mp3 çalar özellikli 6lı cd player sürüşe duyarlı bi-xenon farlar 10 tane kolon 4ü 22cm subwoofer 2 tane mid 4 tweeter vs bunları tek sormuştum arkadaşa bana sinirlenmişti halbuki ben küçümsemek amaçlı değil gerçekten kontrol etmek üzere sormuştum emşin olayım acaba katalogda yazmıyorda araçta gerçekten varmı? işin ilginci hala bilmiyorum sayın royartar beni bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler saygılarımla

• quote:

Orjinalden alıntı: streptozotocinus

alarm iç denetimli değildi autohold fonksiyonu yoktu bagajda ve arka koltuk önünde 12 v soketler yoktu arkada havalandırma kanalları yoktu bluetooth yoktu elektrikli arka cam perdesi manuel yan cam perdeleri 12 yönlü ön koltuklar 3 hafızalı elektronik diferansiyel kilidi anti patinaj sistemi eletromekanik el freni coming home leaving home özelliği elektrikli bagaj kapağı ısıtmalı arka koltuklar dual zone klima (çok noktaya iklimlendirme dual zonemu bilmiyorum) lastik basınç kontrol sistemi ön koltuk başlarına entegre elbise askılıkları otomatik hava kalite sensörü park mesafe sensörlei ön ve arka 6sı birden mp3 çalar özellikli 6lı cd player sürüşe duyarlı bi-xenon farlar 10 tane kolon 4ü 22cm subwoofer 2 tane mid 4 tweeter vs bunları tek sormuştum arkadaşa bana sinirlenmişti halbuki ben küçümsemek amaçlı değil gerçekten kontrol etmek üzere sormuştum emşin olayım acaba katalogda yazmıyorda araçta gerçekten varmı? işin ilginci hala bilmiyorum sayın royartar beni bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler saygılarımla

kardeş bu yazdıkların exclusive donanım paketindeki özelliklermi yoksa highlinede olan özellikler mi

• highline fsi 150 hp triptronik olmayanıydı kafamdan geçen 75 küsürdü yanlış aklımda kalmadıysa ama listeden fiyatını silmişler sanırım accord 67 idi indirim istedim ona rağmen adam gıcık olduya bana inmem dedi bir kuruş aşağıya tamam kabul ediyorum ben gıcık bir adamım evet o yüzden satıcılar sevmez beni ıncığı cıncığı araştırırım ama müşteri her zaman haklıdır iyi bir satıcı her zaman satar zaten almaya gönüllüydüm neyse bu arada sayın royartar aracınız çok güzel inşallah hep güzel günlerde binin
  • bende öyle yaptım ne yapalım
    quote:

kesinlikle aynı fikirdeyim, bir alt segment olsun ama aldığım modelin fullü olsun bence de.. bütçeye göre.
  • quote:

Orjinalden alıntı: haluk 23

Melih arkadaşım,

bilgiler ve resimler süper valla! hele ki 90-93 Accord gerçekten zamanının ötesinde bir araç. daha önce yazdığım gibi ankara'da serviste 850.000 km'de gördüm bu kasadan ve aletin yağını suyunu değiştirip bir de benzin eklemişlerdi kullanıcıları. Bence 2003 - 2008 kasalar da ileride klasik olacak tip ve kalitede ve herhalde şimdiye dek en çok satan Accord modeli olarak da tarihteki yerini alacaktır. bir de aklıma gelmişken, kullandığın modeller de triger kayışı var mıydı yoksa güncel kasa gibi onlar da zincirli miydi?

saygılar.

triger kayışı var... kilometresinde değiştirmek önemli.. ben aldığım her arabanın kilometresine bakmadan ilk gün triger kayışını değiştirirm. triger değişirken diğer bazı kayış ve rulmanlarda dahil..

• walla yanlis biliyormus o danisman bircogunusayin streptozotocinus, evet arkada hava kanallari yok.. ama 6 li cd changeri var, orta konsolda gomulu, orta kolcagin icinde 12v soket girisi mevcut, dual zone cift bolgeli klima mevcut, ayrica ic denetimli alarm da mevcut, kamerali park sensoru aldiginizda kararan ic dikiz aynaniz da mevcut, bluetoothu ben servise alirken istemistim oda mevcut, bluetooth fabrikasyon gelmiyor evet, ama kararan dikiz aynasi park sensorunu kamerali almasaniz bile aksesuar listesinde mevcut. Kolon sayisini bilmiyorum ama en az 8 tane mevcut, ayrica muzik sistemi cok kalitelidir bu konuda iddaliyim

dediklerinizden eksik olarak, bagaj elektrikli degil bu dogru, belkide tek eksik yonu budur hissedilen, anti patinaj sistemi de yoktur, en azindan su anki makyajlilardan onceki ayni kasa da yoktu. Bende yok. Ama patinaja da hic dustugunu gormedim koltuklar 12 yonmu bilmiyorum ama her halukarda bel destegi dahil isitma dahil on koltuklar icin konusuyorum her turlu ihtiyacinizi karsiliyor. Ayrica cam perdeleri mevcut degil, ama ben cam perdeleri olsa emin olun bu arabayi almazdim. Bana gore perde kro isi kaliyor. Ayrica aracin surekli golge, camlar dolayisiyla. Bunun bir adi varmi bilmiorum, on cam atermik diye biliyorum sadece.

bilmiyorum yardimci olabildimmi... ama ihtiyaciniz olan her donanim bu aracta mevcut, hatta ben civic hb dusunurken, makyajli accordu almayi dusunuyorum artik.. ki katlanan dikiz aynalari, hiza duyarli muzik sistemi vs gibi bircok yeni ozellik eklendi.

• bu durumda şöyle bir sonuç çıkıyor 6lıcd player vara ama 6sıda mp3 çalmıyor arka hava kanalları yok park sensörü opsiyonel bluetooth opsiyonel kolon 8 tane kaliteli bagaj elektriksiz vsa var ama traction controllü değil (anti patinaj sistemi) koltuklar 12 yön değil camlar her ikisindede atermik autohold fonkisyonu yok yani yokuşta kalkış desteği elektronik diferansiyel kilidi yok elektromekanik el freni yok yani orta bölümde fren kolu var yanılıyormuyum? coming home leaving home özelliği yok arka koltuklar ısıtmalı değil lastik basınç kontrol sistemi ön koltuk başlarına entegre elbise askılıkları otomatik hava kalite sensörü yok sürüşe duyarlı bi-xenon farlar yok perdeler kıro işi o yüzden cumhurbaşkanıdır başbakandır paşalar üst düzey yöneticilerin araçlarında perde yok bütün mersedeslerde elektrikli kumandalı perdeler vardır mesela neyse honda hayat onda ona rağmen ben accordu tercih ederdim aslında bir kere çok sessiz çok yumuşak mersedesler gibi tısss diye gidiyor 155hp yeterli aslında harika bir araba doğru bir tercih yapmışsınız ben geçerken uğramıştım sadece burada ne işi var diye bazı arkadaşlar size şikayet edip mesajı sildirmesinler he he he size demedim sakın yanlış anlamayın boynum kıldan ince
    quote:

walla yanlis biliyormus o danisman bircogunusayin streptozotocinus, evet arkada hava kanallari yok.. ama 6 li cd changeri var, orta konsolda gomulu, orta kolcagin icinde 12v soket girisi mevcut, dual zone cift bolgeli klima mevcut, ayrica ic denetimli alarm da mevcut, kamerali park sensoru aldiginizda kararan ic dikiz aynaniz da mevcut, bluetoothu ben servise alirken istemistim oda mevcut, bluetooth fabrikasyon gelmiyor evet, ama kararan dikiz aynasi park sensorunu kamerali almasaniz bile aksesuar listesinde mevcut. Kolon sayisini bilmiyorum ama en az 8 tane mevcut, ayrica muzik sistemi cok kalitelidir bu konuda iddaliyim

dediklerinizden eksik olarak, bagaj elektrikli degil bu dogru, belkide tek eksik yonu budur hissedilen, anti patinaj sistemi de yoktur, en azindan su anki makyajlilardan onceki ayni kasa da yoktu. Bende yok. Ama patinaja da hic dustugunu gormedim koltuklar 12 yonmu bilmiyorum ama her halukarda bel destegi dahil isitma dahil on koltuklar icin konusuyorum her turlu ihtiyacinizi karsiliyor. Ayrica cam perdeleri mevcut degil, ama ben cam perdeleri olsa emin olun bu arabayi almazdim. Bana gore perde kro isi kaliyor. Ayrica aracin surekli golge, camlar dolayisiyla. Bunun bir adi varmi bilmiorum, on cam atermik diye biliyorum sadece.

bilmiyorum yardimci olabildimmi... ama ihtiyaciniz olan her donanim bu aracta mevcut, hatta ben civic hb dusunurken, makyajli accordu almayi dusunuyorum artik.. ki katlanan dikiz aynalari, hiza duyarli muzik sistemi vs gibi bircok yeni ozellik eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streptozotocinus -- 6 Kasım 2007; 16:37:01 >

• pardon ama saydiginiz seylerin bircogu audi mercedes gibi araclarda mevcut, bu sinifta bu fiyata bu donanimi o araclarin hicbirinden alamazsiniz. yaniliyormuyum? en az 60 bin euro verirsiniz bu aracin baz donanimli bir audi versionu icin ki aradaki fiyat farki bence degmez.

perde olayi kisisel gorusumdur, bence kro isi, bu diildir ki cumhurbaskanimiz veya basbakanimiz krodur. Onlarin bulundugu mevki ve guvenligin onemiyle bizimki bir diil.
  • Kıroluk mu? Her şeyin otomatiğini donanımda istemek, neden tatlı canımı yorayım arabamda bütün gereksiz donanımlar olsun, benim arabamda çok donanım var olsun ki sitelere üye olup senin arabanda bu var mı yooook diye millete hava atabileyim demek bence kıroluğu geçin, apaçiliktir, kekolayzırlıktır. Bu da benim görüşüm tabi...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.