Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.333.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hırsıza ve hırlıya kilit işlemiyor hocam. kafaya taktı mı yedek imobilizer ile gelir olmadı çekiciyle sürüye-sürüye götürür valla....
  • 5 kata oturan adamın arabasını kurcalıyorlar, adamda balkonunda çay keyfi yapıyor, arabasının kurcalandığını görünce balkondan aşağıya bağırıyor, ulan p...z...k ne yapıyorsun diye, muhterem p...z...k tabancasını çekip adama kursun yağdırıyor ve sakin sakin işine devam edip arabayı götürüyor, ..ülkemden hırsız manzaraları
  • hocam hayırlı uğurlu olsun kesinlikle o paraya alınabilecek en güzel en kalteli arabayı almışsın bence

paranın hakkını vereceğine inanıyorum ben kocaman bi nazarlık asın bence
  • kim?...
  • arkadaşlar selamlar..
    1997 accorda spoiler ve orjinal çıkma jant arıyorum.fikir vermesi açısından şuraya birde temsili resim koyayımda duyan gören olursa buraya yazıversin.

.:: HONDA Accord Kulübü ::.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ysselim

2000 Accord EX Otomatik (147HP) Benzin Tüketim Değerleri 2:

Son test değeri biraz yüksek çıktı...

Şehiriçi orta-sert kullanım, klima kapalı, yokuşlu arazi (Dikmen-GOP arası), 1 kişi =
    Tüketim: 17.6 lt / 100km (62 YKr/km)

Tahminim klima açık olsa ve biraz daha sert kullansam, 20lt'yi geçecek.

Dikkatli olmak lazım bu arabada. Bu gidişle benzin parasından batacağız.

ysselim aracın çok yakmış ya, serviste kesin kontrol ettirdinmi, bence baktır. Bendeki accordla şehiriçi şehirdışı karışık ort 9.2-10lt arası yakıyorum, klima açık ve en az 2 kişi arabada.
  • 8 silindir mercedes bile15 litre yakıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Scorp3867

quote:

Orjinalden alıntı: ysselim

2000 Accord EX Otomatik (147HP) Benzin Tüketim Değerleri 2:

Son test değeri biraz yüksek çıktı...

Şehiriçi orta-sert kullanım, klima kapalı, yokuşlu arazi (Dikmen-GOP arası), 1 kişi =
    Tüketim: 17.6 lt / 100km (62 YKr/km)

Tahminim klima açık olsa ve biraz daha sert kullansam, 20lt'yi geçecek.

Dikkatli olmak lazım bu arabada. Bu gidişle benzin parasından batacağız.

ysselim aracın çok yakmış ya, serviste kesin kontrol ettirdinmi, bence baktır. Bendeki accordla şehiriçi şehirdışı karışık ort 9.2-10lt arası yakıyorum, klima açık ve en az 2 kişi arabada.

miktar fazla.. ben aynı arabanın v6 3.0 lt sini kullandım o bile bu rakamlara ulaşamadı... ne kadar sertlik yaparsam yapayım...
    araban yakmadan atıyor benzini... bujiden başla, benzin filterini değiştir.. subap ayarı yaptır.. en son ne zaman yapıldı yada yaptırdın. subabp ayarı önemli yakıt tüketiminde...
    tek egzantrik vtec ( sohc vtec ) makina vardır arabanda. vtec in selenoid i vardır subap kapağının sağında yada solunda tam hatırlamıyorum, yumruk kadar bir alet, onu kontrol ettir.. belki hep vtec açık geziyorsun... şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihozdogan -- 2 Ağustos 2008; 21:19:09 >

• veya sat kurtul
  • Arkadaşlar Günaydın;
    Benim,09 Haziran 1990 trafik çıkışlı "emektar 90",02 Ağustos 2008 günü itibariyle 200.bin Km.yi devirdi.Hala tık yok.Şeytan kulağına kurşun.Ancak otomatik şanzıman ne kadar gidiyor pek fikrim yok,bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.Ayrıca patchwork arkadaş araban gerçekten çok güzelmiş.Tekrar hayırlı olsun.Tüm arkadaşlara güvenli sürüşler dilerim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emektar 90

Arkadaşlar Günaydın;
    Benim,09 Haziran 1990 trafik çıkışlı "emektar 90",02 Ağustos 2008 günü itibariyle 200.bin Km.yi devirdi.Hala tık yok.Şeytan kulağına kurşun.Ancak otomatik şanzıman ne kadar gidiyor pek fikrim yok,bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.Ayrıca patchwork arkadaş araban gerçekten çok güzelmiş.Tekrar hayırlı olsun.Tüm arkadaşlara güvenli sürüşler dilerim.

hiç merak etme 500 bin km. ye kadar tık demez, sadece şanzıman yağı değişir
  • şanzıman yağı ile birlikte filtryide değiştir derim... onun için şanzımanın inmesi gerek ama bana sorarsan değer...
    balata plaketlerini falanda kontrol edersiniz... temizlersiniz.. içinde bir sürü kanal süzgeç basınçla çalışan valf var... ondan sonra birşey olmaz...
    ama 200.000 diyorsan mutlaka yağ ile birlikte şanzuman filtrsini de değiştir.. alman arabalarında yağ filtrsi gibi dışarıdan değişir ama hondanın şanzıman içindedir... 90 accordlarda sacdır o ister yenisini al.. yansanayisi falan vardır uygun fiyata... yada tornada açtır izini temizlet :) geri kapattır .. ama yağ olarakta Honda Z-1 var...onu kullan...
    petrol ofisinin falan hemen yanar otomatik şanzıman yüksek ısıda çalışır ve özelliğini kaybeder... o nedenle filtryi değiştirmezsen yağında bir kıymeti olmaz... tabiki fark eder ama kirli filtre ve sistem yağı da kirletir.. 5 litre falan alır...

;) bence yap... işçilik masrafı artar ama ... değer..

• Yeni accord'lar ne kadar yakar?
  • Arkadaşlar;ilginize ve verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim,sağolun.Güvenli sürüşler dileğiyle.
  • Bu olay -spoiler - nasıl olur ? Tüketime veya aerodinamige bir etkisi varmıdır?Cevap alabilecegimi zannetmiyorum ama sorayım gene.

.:: HONDA Accord Kulübü ::.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cela Soylu -- 11 Ağustos 2008; 0:15:40 >
  • Şahsi fikrim oldukça yararlı olur yol tutuşuna etkisi, hatta ben aracımı alırken bu spoiler vardı ufak yerine bunu takalım dedik ilk başta öbürünü 1,5 ay belçikadan parça beklemem gerekiyodu ince olanlar, orda da konuşmalarda yol tutuşuna çok çok büyük bi fark olmasada faydalı olduğunu söylüyodu servis yetkilileri.

Ama ben çok tereddüt ediyodum yakışmayacağı konusunda vazgeçtim. Çünkü hem spoiler da ışık var hem içerde 3. stop var. Doğan görünümlü modlu şahin gibi bir hava yaratır diye 2 ay bekledim ince spoilerı taktım :)
  • Arkadaşlar merhaba,
    idda ediyorum en eski ve bu arabayla en çok km yapan birisi olarak :) ilk defa gördüm bu forumu.
    Yeni kasa (şimdi eski kasa oldu) daha çıkmadan siparişini vermiştim ve gelir gelmez aldım 2.4 execute accordumu.
    Halen bende.
    Tüm türkiye genelinde ilk km bakımlarına ben girdim.
    Şuanda arabam 240 bin civarında.
    Aldığım günden beri hiç pişman olmadım.
    maksimum hız olarak 245 i gördüm.
    Yakıt sarfiyatı olarak en az yaktığım 325 ytl (klima herzaman açıktır benim)
    ama istersem 600 ytl de yaktırabiliyorum arabaya.
    Geçenlerde BMW almaya gittim.
    Borusandaki adam bana 3 serisi araba satmadı. Beyfendi siz bu arabadan sonra 3 serisi alırsanız BMW den soğursunuz dedi. 5 serisini önerdi bana.:)
    Satıp başka araba alayım diyorum inanın hangi arabayı almaya gittiysem yok benim arabam daha güzel deyip geri döndüm.
    Bunların içerisinde Nitro, Freelander,BMW sayılabilir.
    Durum böyle arkadaşlar,
    Servisi ise bindiğin arabaya kıyasla hiç pahalı değil. 4 senedir hiç arıza için servise gitmedim.
    Normal km bakımları yaptırdım 250-300 ytl ödedim, ağır bakımlarda 700-900 arası ödedim.
    Almayı düşünen arkadaşlar varsa her konuda bilgi verebilirim.

• Selamlar,
    Bende uzun bir süredir Honda almayı planlıyorum.bütçem max. 35000 ytl... kafamda civic hb 1.8 de dönüyor ama bir türlü karar veremiyorum, 5 yıldır honda civic 98 hb kullanıyordum dün sattım şu an araçsız kaldım

Karar veremeyişimin sebebleri

Accordun artıları

+bir üst segment
    +güçlü motor
    +konfor ,stabilite
    +prestij

Eksileri

-2.0 cc motorun yakıt tüketimi şehir içi 12.2 gözüküyor ,her gün istanbulun yoğun trafiğinde 80 km yapıyorum...(beni en çok korkutan eksisi)
    -2.0 cc motorun vergisi
    -Artık bir önceki model olması

honda civic hb 1.8

Artıları

+yakıt tüketimi
    +cins tasarım
    + son model kasa olması

Eksileri

-kalite hissiyatı (işçilik olarak)
    -i-shift şanzımanın tepkisizliği
    -sağdan soldan gelen kabin içi sesler
    -kültablası üzerindeki ve kapı içlerindeki metale benzetilmeye çalışılmış madde (resmen arabadan soğuttu beni)
    -cins tasarım

Gerçi bu araçların ikisinide hiç kullanmadım çıkardığım sonuçlar var olan bütün forumları okumam neticesindedir.Önümüzdeki hafta bir gün accord kiralamayı düşünüyorum daha sonrada bir arkadaşımın civic hb 1.8ini deneyeceğim..
    Geçen hafta Accord 2006 model 60000 Kmde 35500YTL ye buldum (sunrooflu ,krem deri koltuklu ,xenon,premium sound system)hemen aradım iki saat önce satıldı dediler .Şimdi o donanımdan aşağıda düşmek istemiyorum eğer accord alırsam .

Kafamın çok karışık olduğunu anlamışsınızdır,çok fazla acelem yok 15,20 gün dayanabilirim ,Değerli fikirlerinizi bekliyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be-Bop -- 15 Ağustos 2008; 0:30:58 >

• forumda accord 2.4 lpg li aracı olan arkadaşların bu deneyimlerini paylaşmaları iyi olur düşüncesindeyim.
  • evet bir tanıdığımıdna accord 2.4 2004 modeli 215bin km civarında, 150binden itibaren lpg li ve sorun yok. Bu arada accord 2.0 yakıt tüketim değerlerim 8.8 civarında geziyor, çok yokuşlu yol varsa 8.8 9.5 arasında mekik dokuyor. Fena sayılmaz aslında.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.