Şimdi Ara

en iyi klima sistemine sahip araçlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
11.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

araç rengi
    araç izalasyonu
    aracın iç hacmi
    gazın dolu olması
    kondansör+avap. ünitesinin motorla mesafesi, yani ısıyı fazla almayışı
    gazın akış debisi,pompa gücü
    fanın gücü
    birazda menfezlerin büyüklüğü
    ilgilidir.

bu yüzden öyle bu araç çok iyi soğutur demeden önce düşünmek lazım...
  • bence kesinlikle mersedesin kliması . arabanın içi buzdolabı gibi oluyor
  • Focusun ki hiç fena değil
  • benim mitsubishi'nin kliması çok iyi... anında buz gibi yapıyor içeriyi

adamlar zaten klimacı
  • havaların çok ısındıgı bu günlerde kullanıcıların en önemli ihtiyacı klimalar ama bazı araçlarda sanki vantilatör vazifesi görüyor acaba gerçek anlamda araç içi sogutmada etkin klimalar hangi araçlarda mevcut kullanan arkadaşların deneyimleri nelerdir

• gazi dolu filtresi temiz klimasi olan araba iyi sogutur
  • Benim merak ettiğim gereksiz bir konu var. Genelde araca binince, klima açıldıktan birkaç saniye süre sonra ancak soğuk hava gelir. Bunlar TÜM araçlarda böyle midir? Yoksa aşırı lüks araçlarda mı vardır, ben hiç görmedim çünkü arabaya biner binmez buz gibi soğuk esen klima

Bildiğim B, C, D sınıfındaki araçlarda hep kısa bir süre sonra soğuyor, daha üst sınıfta da araca bindiğimde hep önceden çalışmış olan araçlara bindim.

Böyle gereksiz bir konuda bilgisi olan var mı acaba?
  • serkes zaten tüm bilgileri vermiş zaten focusların kliması oldukça iyi
  • arkadaşımın 2007 model cıtroen c4 ü var 0 araba ama yeterli sogutmayı yapamıyor arabanın rengi ve gaz durumu önemli ama kullanılan cihaz ve sistem dahada önemli gibi geliyor bana
  • 98 Corolla'nın kliması gayet başarılı.
  • 99 306 klimala gayet başarılı. yalnız gözünüzün içine saat 12 den sonra güneş girerken terlemezsiniz ama üşümezsinizde.. onuda 407 de de denedim sonuç aynıydı. bu istisnayı geçersek gayet başarılı 306..
  • Proton olmadıgına emınım.
  • Yalnız sımdı aklıma geldı esskı balına kasa mercedes vardı enıstemde ve klıma 10-15 dkk sonra usutmeye baslıyordu.
  • babamın arkadaşı yeni almış merso sl 350 muhteşemdi buzdolabı gibi oldu bi anda
  • quote:

Orjinalden alıntı: SLMVER

babamın arkadaşı yeni almış merso sl 350 muhteşemdi buzdolabı gibi oldu bi anda

Hocam bırak o arabada buzdolabı olsun. O kadar para verıp yana yana gezmek koyar acıkcası.
  • quote:

Orjinalden alıntı: RONNIE

quote:

Orjinalden alıntı: SLMVER

babamın arkadaşı yeni almış merso sl 350 muhteşemdi buzdolabı gibi oldu bi anda

Hocam bırak o arabada buzdolabı olsun. O kadar para verıp yana yana gezmek koyar acıkcası.

valla ya aklım arabada kaldı mühteşem bişeydi sıfır almış bide
  • arabam 2001 focus dahiç bir zaman klimayı 5 dakikadan fazla 4. kademede çalıştıramadım çünkü üşütüyor. Fordların kliması toyotanınkinden daha iyi gibi geldi bana. Başka arabalarda henüz karşılaştırma fırsatım olmadı ama gayet memnunum. Birde aracım 91 binde daha klima ile ilgili filtre dışında hiçbir arıza veya tamirat yşamadım.
  • Bir renault kullanıcısıyım ama focus kadar iyi soğutan bir klima görmedim daha.
  • Benim bir sorum var.

85-90 model mercedes 190E veya D düşünüyoruz. Bu araçlarda klima var fakat doğal olarak çok eski. Tam işlev görüp görmediğini merak ediyorum. Artı ABS de aynı. 85 model mercedes ABS si ile şimdiki ABS ler arasında çok fark varmıdır ?
  • Dış ısı çok çok yüksek değilse tam otomatik mod bence yeterli soğutamıyor. Örneğin dış ısı 27 derece iken klimayı otomatik modda 20 ayarlarsanız yeterince serinleyemiyorsunuz, hem güçlü üflemiyor hem de dondurucu soğuk üflemiyor. Ama dış ısı 35 derece iken denerseniz soğuk havayı iliklerinizde bile hssedebiliyorsunuz.

Bence kısa sürede max soğutma istiyorsanız klimayı manuel kontrol etmek en iyisi. En soğuk ayara getirip içerideki havayı döndürmeye başlarsanız bu sıcaklarda bile yolculaın ağzından üşüdüm az kıssana lafını duyabiliyorsunuz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.