Şimdi Ara

Mikrodalga Fırın almayı düşünüyorum. Önerileriniz nelerdir? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
2
Favori
165.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pilici ızgara özelliği olanlar kızartıyor diye biliyorum. ben de bugün aldım. yorumlara bakıp anlamaya çalışıyorum senin gibi
  • Arkadaşlar selam,
    linkte verdiğim ürünü almayı düşünüyorum.
    + ve - yönlerini yazarmısınız

http://www.hepsiburada.com/Liste/lg-ms-2589drs-dijital-mikrodalga-firin/productDetails.aspx?productId=mtlgms2589drs&categoryId=22021&SKU=MTLGMS2589DRS
  • Konu açılalı epey olmuş. Paylaşım yapanlara teşekkür ederim. Epey mesaj okudum ama 2007'den bu yana bazı teknolojilerin değiştiğini düşünüyorum. Şu an bir mikrodalga almaya kalksak, olmazsa olmaz özellikleri neler olmalı? Nelere dikkat etmeliyiz? Hangi markaları tavsiye edersiniz?
  • +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: pyr@mid

+1

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/mikrodalga-firinlar/arcelik-md-564-izgarali-mikrodalga-firin_04.013.5050.0001.htm

Hizlial.com'daki 20 TL indirim kuponu ile 88,58 TL' ye alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

quote:

+1

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/mikrodalga-firinlar/arcelik-md-564-izgarali-mikrodalga-firin_04.013.5050.0001.htm

teşekkürler hocam ama arçelik-vestel-beko markalarını düşünmüyorum

aslında 2 seçeneğe indirdim:

-lg, watt değerleri fazlasıyla yüksek ama detaylı bilgi bulamadım. belli ki eski bir ürün. buz çözme var mı yok mu onu bile yazmamışlar.

http://www.hepsiburada.com/Liste/lg-mh6387ar-dijital-izgarali-mikrodalga-firin/productDetails.aspx?productId=mtlgmh6387ar&categoryId=22021

-arzum ar 249, makul özellikleri var, 800w-1000w, 20lt, en büyük artısı ucuz olması

http://www.vatanbilgisayar.com/Mutfak%20%C3%9Cr%C3%BCn%C3%BC/arzum-ar-239-ar-239-mikrogrill-izgarali-mikrodalga-firin/productdetails.aspx?I_ID=42764

aradığım özellikler ise; buz çözme, en az 20lt olması, hazır pişirme modlarının olması (makarna, balık vs gibi) var mı tavsiyesi olan?

en fazla 200tl verebilirim :(

• quote:

teşekkürler hocam ama arçelik-vestel-beko markalarını düşünmüyorum

aslında 2 seçeneğe indirdim:

-lg, watt değerleri fazlasıyla yüksek ama detaylı bilgi bulamadım. belli ki eski bir ürün. buz çözme var mı yok mu onu bile yazmamışlar.

http://www.hepsiburada.com/Liste/lg-mh6387ar-dijital-izgarali-mikrodalga-firin/productDetails.aspx?productId=mtlgmh6387ar&categoryId=22021

-arzum ar 249, makul özellikleri var, 800w-1000w, 20lt, en büyük artısı ucuz olması

http://www.vatanbilgisayar.com/Mutfak%20%C3%9Cr%C3%BCn%C3%BC/arzum-ar-239-ar-239-mikrogrill-izgarali-mikrodalga-firin/productdetails.aspx?I_ID=42764

aradığım özellikler ise; buz çözme, en az 20lt olması, hazır pişirme modlarının olması (makarna, balık vs gibi) var mı tavsiyesi olan?

en fazla 200tl verebilirim :(

Rica ederim. Ben de araştırma yaptığım dönemlerde az çok sizin aradığınız özellikli bir ürün arıyordum. Kayınvalidemde beko vardı. Çok güzel, atıyorsun içine ekmeği ısıtıyor falan. Hoşuma gitti. Bir mikrodalgadan daha fazla ne bekleyebilirimki dedim kendi kendime. Baktım hediye çekiyle arçelik baya uyguna geliyor, kaptım hemen bir tane. 20 LT, buz çözme var gayet güzel.

• şimdi bilenlere bir soru sorayım,

mikrodalga da watt değeri yüksek mi iyidir, yoksa düşük mü?

yani eğer düşük olan yüksek ile aynı enerjiyi elde edebiliyorsa daha az az elektrik tükettiği için düşük watlı tercih edilebilir.

kusura bakmayın gece 12 den sonra beyin fırtınası oldu da
  • quote:

Orijinalden alıntı: akanarya2

şimdi bilenlere bir soru sorayım,

mikrodalga da watt değeri yüksek mi iyidir, yoksa düşük mü?

yani eğer düşük olan yüksek ile aynı enerjiyi elde edebiliyorsa daha az az elektrik tükettiği için düşük watlı tercih edilebilir.

kusura bakmayın gece 12 den sonra beyin fırtınası oldu da

ve sağlık açısından ne gibi değişkenliklere sahiptir..?
  • bende samsung var. gayet memnunum önerebilirim.
  • quote:

quote:

+1

Şu anda indirim kuponuyla kargo dahil 85 tlye geliyor.

Fiyat çok uygun ama fırın nasıl hiç anlamıyorum.

Buz çözme ve ısıtma tamamda bu fırın pişirmede yapıyormu?

Diğer büyük fırınların pişirdiği herşeyi pişirirmi?

Bilgisi olanlar cevaplarsa çok makbule geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: superhead

quote:

quote:

+1

Şu anda indirim kuponuyla kargo dahil 85 tlye geliyor.

Fiyat çok uygun ama fırın nasıl hiç anlamıyorum.

Buz çözme ve ısıtma tamamda bu fırın pişirmede yapıyormu?

Diğer büyük fırınların pişirdiği herşeyi pişirirmi?

Bilgisi olanlar cevaplarsa çok makbule geçer.

Vallahi pişirme hiç denemedik. Genelde basit ısıtmalar için kullanıyor annem. Pişirme yapacak kadar güçlü bir makina olduğunu düşünmüyorum.

• Dangerous hocam cevabın için teşekkür ederim.

Mikrodalga konusunda tecrübeli arkadaşlar;

linkteki ürünü fiyat/performans açısından nasıl buluyorsunuz?

Çok fazla beklentimiz yok.

buz çözme, ısıtma ve ufak tefek pişirme için yeterlimidir?

http://www.hizlial.com/u27.061.5050.0004/Arcelik-MD-574-Izgarali-20-Lt-Mikrodalga-Firin?utm_source=Daily_Mailing&utm_medium=anneler-gunu&utm_term=05082012&utm_content=mutfak-aletleri&utm_campaign=anneler-mutfak-aletleri_05082012

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superhead -- 8 Mayıs 2012; 23:54:19 >

• quote:

Dangerous hocam cevabın için teşekkür ederim.

http://www.hizlial.com/u27.061.5050.0004/Arcelik-MD-574-Izgarali-20-Lt-Mikrodalga-Firin?utm_source=Daily_Mailing&utm_medium=anneler-gunu&utm_term=05082012&utm_content=mutfak-aletleri&utm_campaign=anneler-mutfak-aletleri_05082012

arkadaşım benim cep numaram:05442375778 soracağın soru olursa yardımcı olurum bende 12 yıldır var kullanıyorum
    bütün markalar aynıdır
    içlerinin teknik kısmı hemen hemen hepsi panasonıc çıkar
    istisna olabilir
    ama alabileceğin en büyük kapasitede al litre olarak mesela 20 lt den büyük al
    güç olarakta 900 watt olsun sakın aşağısını alma
    900 watt tan aşağısını ve 20 lt den açağısını alma bir b.ka yaramaz
    içi döndüğü için içine koydukların sağa sola değe bilir ve çok geç ısıtır
    mesela 800 wattlıkları var sana komik gelir ama o 100 watt fark cihazın performansında dünyalar kadar fark ettiriyor
    yani uzun lafın kısısası 900 watt gücünde varsa üzeri olabilir
    20 lt ve üzeri al
    marka fark etmez ızgara işi işin cicili bicili tarafı onlara sakın aldanma
    ızgaralı olsana olmasada fark etmez
    mikro dalga ısıtma içindir yemek pişirme işine girme sadece ısıt okadar
    yemek ısıtmada tabağı buzdolabından al mikrodalgaya koy 2 dakikada yemeği kaynatıyor tabii yemeğin azlığı çokluğuda öenmli
    ama ne olursa olsun değer .
    kapağında 8 tane swıtch var bu kilitlerden birtavesi tam oturmasın yada ayarsız olsun yada kapak 1 milimetre açık kalsın kapak yerine oturmasın cihaz çalışmaz
    öyle emniyete almış burada tüm sistem kapakta bitiyor
    cihaz çalışırken kapağını 1 mm aç yada kımıldat hemen stop ediyor
    çok emniyetlidir manuel olanlarını tercih edin kullanışlıdır
    sadedir
    benim cihazda ızgarada ve 12 yılda 3 kere kullanmadım bana göre gereksiz ama kullanan kullanır
    kombine kullanımıda mevcut ızgara durur mikro dalga devreye girer m.dalga durur ızgara devreye girer 1-2 dakikalık periyotlarda böyle çalışır
    istersen tek ızgara yada tek m.dalga kullanabilirsınız.
    zaman zaman içindeki mikro dalga gözunu nemli bezla temizle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahçup -- 9 Mayıs 2012; 20:03:00 >

• Arkadaşlar merhaba bende anneler günü için almayı düşünüyorum ancak marka konusunda kararsız kaldım.
    General Electric GMOG 28 modelini buldum marka olarak iyi diye okudum ancak okuduğum yazılar hep eskiye aitti acaba şu anda nasıldır veya başka ne alternatifler bulabilirim? Mesela Samsung'la kıyaslarsak

Bir de benim baktığım modelde mesela Grill özelliği var sanırım bu işe yarayan bir özellik midir ayrıca pişirme özelliği de oluyormuş kısaca bi anlatıp ne derece gerekliğ olduğuna dair fikirlerinizi yazarsanız sevinirim. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: lgurcannl

Arkadaşlar merhaba bende anneler günü için almayı düşünüyorum ancak marka konusunda kararsız kaldım.
    General Electric GMOG 28 modelini buldum marka olarak iyi diye okudum ancak okuduğum yazılar hep eskiye aitti acaba şu anda nasıldır veya başka ne alternatifler bulabilirim? Mesela Samsung'la kıyaslarsak

Bir de benim baktığım modelde mesela Grill özelliği var sanırım bu işe yarayan bir özellik midir ayrıca pişirme özelliği de oluyormuş kısaca bi anlatıp ne derece gerekliğ olduğuna dair fikirlerinizi yazarsanız sevinirim. Teşekkürler

aadaşım marka fark etmez
    900 wattan aşağı olmasın 20 lt aşağı olmasın yada beni ara 5442375778
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahçup

quote:

Orijinalden alıntı: lgurcannl

Arkadaşlar merhaba bende anneler günü için almayı düşünüyorum ancak marka konusunda kararsız kaldım.

aadaşım marka fark etmez
    900 wattan aşağı olmasın 20 lt aşağı olmasın yada beni ara 5442375778

http://www.generalelectricshop.com/31-General_Electric_gmog_28

250 tl ye teknosa2da var cumartesi turuncu indirimiyle biraz daha iner belki.
    sizce nasıl iyi midir?

• quote:

quote:

arkadaşım benim cep numaram:05442375778 soracağın soru olursa yardımcı olurum bende 12 yıldır var kullanıyorum
    bütün markalar aynıdır
    istisna olabilir
    içi döndüğü için sağa sola değe bilir ve çok geç ısıtır
    sana komik gelir ama o 100 watt fark cihazın performansında dünyalar kadar fark ettiriyor
    20 lt ve üzeri al
    yemek ısıtmada tabağı buzdolabından al mikrodalgaya koy 2 dakikada yemeği kaynatıyor tabii yemeğin azlığı çokluğuda öenmli
    kapağında 8 tane swıtch var bu kilitlerden birtavesi tam oturmasın yada ayarsız olsun yada kapak 1 milimetre açık kalsın kapak yerine oturmasın cihaz çalışmaz
    sadedir
    benim cihazda ızgarada ve 12 yılda 3 kere kullanmadım bana göre gereksiz ama kullanan kullanır
    kombine kullanımıda mevcut ızgara durur mikro dalga devreye girer m.dalga durur ızgara devreye girer 1-2 dakikalık periyotlarda böyle çalışır

Hocam çok ayrıntılı cevap yazmışsın. Bu ilgin çok teşekkür ederim.

Dün gece linkteki fırını satın aldım. Sanırım sizin yazdığınız kriterleri karşılıyor.

http://www.hizlial.com/u27.061.5050.0004/Arcelik-MD-574-Izgarali-20-Lt-Mikrodalga-Firin

Sizde bakıp f/p yorumlarsanız çok memnun olurum (fiyat: indirim çekiyle 85 tl)

• mikrodalga fırınlar konusunda epey eleştiriler de olduğu için gözüm korktu biraz o yüzden iy ibir model bakıyordum ama bu 100 - 120 lira civarı olan modeller de işe yarar mı ve ızgara özelliği işe yaramıyorsa para vermeye gerek yoktur o zaman
  • quote:

quote:

quote:

bütün markalar aynıdır
    istisna olabilir
    içi döndüğü için sağa sola değe bilir ve çok geç ısıtır
    sana komik gelir ama o 100 watt fark cihazın performansında dünyalar kadar fark ettiriyor
    20 lt ve üzeri al
    sadedir

Hocam çok ayrıntılı cevap yazmışsın. Bu ilgin çok teşekkür ederim.

Dün gece linkteki fırını satın aldım. Sanırım sizin yazdığınız kriterleri karşılıyor.

http://www.hizlial.com/u27.061.5050.0004/Arcelik-MD-574-Izgarali-20-Lt-Mikrodalga-Firin

Sizde bakıp f/p yorumlarsanız çok memnun olurum (fiyat: indirim çekiyle 85 tl)

vallaha hani derler ya elim ayağım
    işte öyle
    MESELA BEBEĞİN MAMASINI BİBERONDA HAZRLIYORUM 1 DAKİKADA ISITIYOR
    YOK CEZVEYDİ YOK ATEŞİ YAK SONRA CEZVEDE ISIT SONRA BİBERONA DÖK ...............AAMMANNN KİM UĞRAŞACAK
    bu cihazların kötüsü yok olamazda çünkü ışın yayıyorlar çok emniyetli olmak zorundalar
    SADECE HACİM VE GÜÇ OALRAK BÜYÜKLERİNİ ALIN
    SAKIN 20-23 LT DEN UFAĞINI ALMAYIN
    M.DALGA GÜCÜ OLARAK 900 WATTAN AŞAĞISINI ALMAYIN
    GERİSİ TEFERRUATTIR
    KULLANDIKÇA ANLAYACAKSINZ

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.