Şimdi Ara

Mikrodalga Fırın almayı düşünüyorum. Önerileriniz nelerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
2
Favori
165.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ön bilgim olmadığı için özellikleri açısından sağlıklı bir karşılaştırma yapamıyorum.
    Fiyat yelpazesi ise çok geniş. 90 lira ile 1.500 lira arasında değişiyor.

Önerileriniz nelerdir?

• Arayışınıza bağlı.Evinizde normal fırın var mı?Tavsiyelerimi olup olmamasına göre yazayım.
  • Evet, evimizde normal fırın bulunuyor.

Biraz inceledim; Beko, Vestel, Bosch vs. ürünlere baktım ama...
  • hmm peki fırın midi fırın mı yoksa normal fırın mı olacak ?
  • Midi ve normal arasındaki fark nedir acaba?

Birkaç markada bu ayrımı gördüm ama farkı bilemiyorum.
    Ölçütleri yakındı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ömer

Evet, evimizde normal fırın bulunuyor.

Biraz inceledim; Beko, Vestel, Bosch vs. ürünlere baktım ama...

Saydığınız markaları direkt eleyin.
    Evinizde normal fırın olduğuna göre mikrodalgayı ısıtma amaçlı kullanacaksınız.
    Uygun fiyat isityorsanız Sinbo olabilir.Ucuz markalar arasında en iyisi Sinbo'dur.
    O olmaz derseniz Kenwood,Moulinex veya Samsung derim.
    Arçelik,Bosch,Siemens,Vestel,Beko,Electrolux gibi markaların mikrodalgaları alınmaz,çünkü fason üretim.Ankastre olsa Siemens alın derdim ama sololarda Siemens'e boşu boşuna para vermeye gerek yok.
  • Sinbo aslında uygun.
    Ancak iki gün sonra sıkıntı çıkartmasını da istemiyorum.
  • geçenlerde gördüm, kenwood da bile made in china yazıyordu..o nedenle sinbo felan alın o kadar çok para vermeye gerek yok bence..
  • King ya da Sinbo alacağım sanırım.
    Yine de ilerleyen günlerde sıkıntı yaratmasını istemiyorum.
  • biz 96da vestel-goldstar(LG) mikrodalga fırın almıştık. o zamanın en iyi mikrodalga fırınıydı. dokunmatik ekranlıydı. bu çözdürme, güç ayarlama vardı. ve sınıfının en büyük iç hacmine sahipti. şu an yazlıkta ve hala hiç servise gitmeden sorunsuz çalışıyor. eğer bulabilirsen ikinci elini bile almanı öneririm.

şu anda ise frigidaire MF63 model mikrodalga kullanıyorum. içi biraz alçak, 125-750 kw arası güç ayarlaması yapılabiliyor. süre kolayca belirlenebiliyor. süre bitince çalan zil de güçlü. yani normal kullanım için ideal. sorun da çıkarmadı. 4 yıldır kullanıyoruz. ama piyasanın en iyisi de diyemeyeceğim. eğer normal ev kullanımı için düşünüyorsan frigidaire yi öneririm. diğer markalar hakkında maalesef pek bir bilgim yok

• İkinci el düşünmüyorum.
    Güvendiğim markaların fason üretim olduğunu duymam şaşırttı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ömer

King ya da Sinbo alacağım sanırım.
    Yine de ilerleyen günlerde sıkıntı yaratmasını istemiyorum.

King çok kötüdür.Premier veya King almayın,ucuz istiyorsanız Sinbo olabilir.
    Eğer şüpheniz varsa Kenwood tavsiye ederim.Kesinlikle daha kaliteli.Fiyatının da piyasada 140YTL civarı olması lazım
    http://www.hepsiburada.com/department.aspx?Categoryid=22132
  • mikrodalga fırınların kanserojen etkisi konusunda ciddi araştırmalar var.
    eğer iş için almıyorsan bence vazgeç mini fırın al.
  • @candogan62,
    Teşekkür ederim.

@demirkanat,
    Aralarındaki fark nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: demirkanat
    mikrodalga fırınların kanserojen etkisi konusunda ciddi araştırmalar var.
    eğer iş için almıyorsan bence vazgeç mini fırın al.

eğer aldığınız mikrodalga fırın mokrodalga ışınları fırın dışına sızdırmıyorsa, hiç bir tehlikesi yoktur. yiyecekler üzerinde de herhangi bir kanserojen etki yaratmaz. çok ucuz mikrodalga fırınlarda sızdırma olabiliyordu. ama TSE damgalı hiç bir fırında sızdırma olmaz. ancak kapak sistemi arızalıysa sızdırma gerçekleşebilir.

ayrıca mini fırın ve mikrodalga çok ayrı iki alettir. fırında yapabildiklerinizi mikrodalgada da yapabilirsiniz. ama mikrodalgada yapabildiklerinizi fırında yapamazsınız

• quote:

Orjinalden alıntı: kahve
    ayrıca mini fırın ve mikrodalga çok ayrı iki alettir. fırında yapabildiklerinizi mikrodalgada da yapabilirsiniz. ama mikrodalgada yapabildiklerinizi fırında yapamazsınız

Nelerdir bunlar?
  • Midi/mini fırın klasik ısıtma türüyle ısıtma yapar.Yani fırının içinde iki tane rezistans bulunur.Bunlar ısıtarak normal pişirir.Pişirme esnasında fırının içi de ısınır.

Mikrodalga çok farklıdır.Mikrodalgada besinlere radyo dalgaları verilir,dalgalarla su molekülleri titreyerek yiyeceği ısıtır.Pişirme esnasında yiyeceğin bulunduğu kap ve fırının içi ısınmaz,sadece yiyecek ısınır.
  • Anlıyorum.
    İşlevsel farklılıkları nelerdir?
  • Mikrodalga çok dahah hızlı ısıtır.Genelde buz çözme,yiyecek ısıtmada kullanılır,bu alanlarda pratik ve başarılıdır.Ancak kek vs yapmada başarılı olmadığını biliyorum.Ayrıca eti kızartmaz,kızarması için ızgara fonksiyonu olan model almanız gerekir.Kısaca mikrodalga ısıtma yapmak için dahah uygundur.Klasik fırın ise pişirma yapmak için.
  • Izgaralı model olarak ne önerebilirsiniz?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.