Şimdi Ara

ARABANIZ LPG'DE KAÇ LİRA YAKIYOR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.518
Cevap
34
Favori
681.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın Yasal uyarı; Bu arabaların 90 km hızla 6,5 - 7 lt/100km yakıt tüketimleri var fabrika verisi.Buda 8- 8,5 lt/100 km lpg yapar 90 km hızla.130-140 km ortalama hızla 8-9 lt yakması imkansız.90 km hızla 8-8,5 lt yakan bi aracın 130-140 km hızda 11-11,5 lt yakması çok normal değilmi sizce..Siz 90 km hızda yakacağı yakıtı 130-140 km hızlarda yaktırabiliyorsanız büyük beceri;tebrik ederim..
    Aracınızın teknik bilgilerini aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.

http://www.pilotgarage.com/index.php?pg=teknik_icerik&id=126
  • Teşekkür ederim devirle ilgili bilgiler verdiğiniz için...Geçen sene aracınızdaki cvt şanzumanın nedemek olduğundan bihaber olduğunuzu,size anlatmaya çalışsamda aracınızın 6 ileri oranlı otomatik olduğunu iddia ettiğinizi,bu iddiayı forumdan başka arkadaşlarında benle hemfikir olduklarını söylemelerine kadar sürdürdüğünüzü unuttunuz heralde :) Kazasız belasız Hayırlı yolculuklar 140 km hızda de 8-9 lt yakan mucize aracınız var kıymetini bilin :) :)
  • 2001 model 2.0 primera hcvt
    Şehir içi 30km (yoğun trafik)
    Şehir dışı 80km (yüksek hızda)
    110km de 11.8lt lpg
    Lpg litresi 2.29tl den
    kmde 24.5krş
  • Sayın erdem09
    cevabınız için teşekkür ediyor tasarruflu sürüşler diliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: polatasln

Lpg de ortalama sehir ici ne yakar bu araclar bigisi olan yanitlarsa iyi olur forumda kimi memnun kimi degil yakittan

http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=6893

Şehir içi yakıt tüketimi 9.4 Lt/100 km
    Şehir dışı yakıt tüketimi 5.7 Lt/100 km
    Ortalama yakıt tüketimi 7 Lt/100 km

şehir içi fabrika verisi 9.4lt olan yaklaşık 10 yaşındaki aracın reel şartlarda (yoğun trafik,rampa,klima,lastik havası,kötü kullanım vb)
    lpg de 12-13 lt yakması normal olur ki buda litresi 2.30tl olan lpg ile kmde 30krş ya dayanır.

• 1,6 Astra. 30lt depo ile 300-330km.
  • 2001 PRIMERA 2.0 ELEGANCE HYPER CVT SEDAN
    Şehir içi 100km/18lt
    Litresi 2.15tl den
    Km de 38krş
    Şehir dışı 100km/8lt
    Km de 17krş

Fark gece ile gündüz
    Siyah ile beyaz gibi
  • drhanibal D kullanıcısına yanıt
    Son birşey eklemek gerekiyor.

İlk depo dolumunda basınç ile ilgili bir miktar lpg depoda kalıyor bunu kullanamıyoruz.

Yani ikinci depodan sonraki ölçümler mantıklı olur.
    5 sene ve 100000 km dir lpg li araç kullanıyorum.
    Megane 2 zavoli 75000 km ve 2008 mondeo brc.Çok memnunum.
  • Dağ yolları barındırmayan uzun yolda, sakin, klimalı kullanımda 8,5 litre LPG yakıyorum.
    Alış fiyatına göre
    1,66 TL den 14 kuruş
    2,00 TL den 17 kuruş yakıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alucard35

arkadaslar iyi gunler bende dacia logan 1.4 2006 lpgli arac var 100 km yaptim 30 liralik gaz almistim alma zamani geldi 0 kurus hesapladim ben izmir ici kullandim hep bi otobandan falanda cok gittim klimada bi 20 dakika kullanmisimdir nasil iyi mi sizce ? tesekkurler

ÇOK GÜZEL ANLATILMIŞ
  • kucuk80 K kullanıcısına yanıt

BP iye Yurtgaz arasında 10 kuruş olmasına rağmen Yurtgazdan alıyorum çünkü BP pompayı araca taktıktan sonra pompa sayacını sıfırlıyor.Yurtgaz isi pompayı araca sokmadan sayacı sıfırlıyor sonra araca takıyor.

Opet Aygaz Shell BP sorunsuzdur ve menzil/performans üst düzeydir. Yüksek devir tekleme yapmazlar. Aygaz la uzun km Accent 1.5 2000 model ile 427/429 km 29/30 lt LPG
  • Corolla 1.6 cvt 2014 30 litre lpg 350-380 km yol yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.GU

Corolla 1.6 cvt 2014 30 litre lpg 350-380 km yol yapıyor

Era 2009 1.4 ile bende 382 km yaptım en fazla. Ortalama olarak 30 lt lpg ile 350-380 km civarı gidiyor.

Evet yaşadım Milangaz ve po gaz da 2/3 farklı istasyonda yaşadım hemde.Aygaz Shell BP de ise en ucuz hangisindeyse alır gecerim sorun yaşamadım hiç bir şekilde. İstasyon temizliği sahibinin üç kağıtcı olup olmaması büyük etken markadan çok 😉

Ayrıca nikel yerine iridyum yada ngk lpg bujisi kullanırsanız alt devir tekleme geç hızlanma sorununu çözersiniz bobinizde sağlam olmalı tabiki nikel bujiler 20/25 binde genelde LPG hallediyor onları buji değiştirmekten gına gelmişti zırt pırt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmmd.239 -- 29 Mart 2021; 11:43:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mhmmd.239

Evet yaşadım Milangaz ve po gaz da 2/3 farklı istasyonda yaşadım hemde.Aygaz Shell BP de ise en ucuz hangisindeyse alır gecerim sorun yaşamadım hiç bir şekilde. İstasyon temizliği sahibinin üç kağıtcı olup olmaması büyük etken markadan çok 😉

Ayrıca nikel yerine iridyum yada ngk lpg bujisi kullanırsanız alt devir tekleme geç hızlanma sorununu çözersiniz bobinizde sağlam olmalı tabiki nikel bujiler 20/25 binde genelde LPG hallediyor onları buji değiştirmekten gına gelmişti zırt pırt

Katılıyorum yazdıklarına hocam. Bende TP Gaz ile 2 defa aynı istasyondan aldığım yakıt ile yaşadım. TP Müşteri Hizmetlerine şikayette bulundum. Hiçbir halt olmadı. Bobin değişimi ve ngk lpg bujisini bu gelecek değişimde kullanmayı düşünüyorum. Bakalım ne fark olacak. Kazasız belasız sürüşler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucuk80 -- 31 Mart 2021; 15:38:5 >

• Dr.GU kullanıcısına yanıt

Lpg de 52 kuruş ,benzinde 60 kuruş yakıyor şuan hocam. Son gelen zamlardan sonra araç yakıt masrafları giderek artıyor. Allah yardımcımız olsun..

• Zaten LPG'li de olsa ilk çalıştırmalarda benzin çok yiyo o yüzden çok anlamı kalmadı
  • Marka : Peugeot 206
    Model : 2004

Uzun yol : Lpg : 95 bin Benzin : 190 bin
    Şehir içi : Lpg : 115 bin Benzin : 225 bin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atik-er -- 28 Aralık 2007; 0:13:08 >
  • hyundai accent 1.3 99 model lpg sehir içi 200 bin :((
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.