Şimdi Ara

1.500.000 TL'ye ne alirdiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: Limelar

10 tane egea

Off hayalim ya en boş paket olacak bir de. Hepsiyle ayrı ayrı yakıt tüketimi konusu açardım  

• Malum şahıslardan biri gelip şimdi "Passat Rline alırdım. Her zaman sektörünün öncüsü olan, D segmentte bani olan Passat kalitesini ortaya sermekle kalmayıp Rline ile hem görsel hem performans anlamında rakiplerine adeta bir örnek oluşturmuş, yeni bir hedef yaratmıştır." diye zırvalar.

Konu ile alakalı olarak da ben her zaman piyasada dolaşanlardan ziyade daha farklı, herkesin kullanmadığı araçları tercih ederim. Bi Aston Martin - Maserati - Lotus gibisinden araçlar almaya yönelirdim. Ama bunlar tabi sadece hayal olarak kalacak gibi.

• 1.5 milyonu arabaya yatırmam, arsa ya da arazi alırdım.
  • - 170 bine şöyle bir macgregor26 yelkenli alırdım.

https://www.sahibinden.com/deniz-araclari-satilik-yelkenli-macgregor

50 bin lira içine harcardım; güneş enerjisi, mini buzdolabı, gazlı fırın, otopilot, muhtelif deniz elektroniği...

Şöyle bi dekorasyon; https://resimyukle.imageupload.workers.dev/h8jjZH0H_3698.jpg

- 15 bine çift dingilli frenli bir römork(marina kiraları adamı batırır yoksa)

- Bu tekneyi römorkla denizden eve kadar çekebilecek ortalama bir 4x4(dizel duster bile çekiyo ama daha düzgün bir şey alırız artık, para var çünki)

Kalanını dolara, temettü veren hisselere dağıtır bütün yaz göcek, bozburun, datça civarında takılırım.

• 15 tane megane 2

• porsche taycan

• smyrna kullanıcısına yanıt

Çok kovalarsan villa da alabilirsin. Geçen sene bizim o taraflar 1.5du artık 2.5 oldu orası da ayrı..

• sorman gereken soru 1,5 milyona ne alırdınız değil kaç tane egea alabilirim olmalı bu forumda.

• 950k yeterli olurdu. ix3 olabilir.
  • Jaguar f type
  • Tesla model s
  • tesla model x veya model 3
  • sancar10 kullanıcısına yanıt

Oo... hem de pnömatik süspansiyon :)

Tekne ve uçak fiyatları otomotivin nasıl bir para tuzağı olduğunu iyi gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Oo... hem de pnömatik süspansiyon :)

Tekne ve uçak fiyatları otomotivin nasıl bir para tuzağı olduğunu iyi gösteriyor.

Aynen. bu sene piyasada macgregor tekne kalmadi ama, otel tatillerinden soğuyunca millet tekneye yöneldi. çekeceksin haziranda bi marmaris koyuna, eylule kadar yiyip içip yatacaksın.

Kışın da köye traktörün yanına Çekip kışlatacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: sancar10

Macgregor 26 boş bir tuval gibidir derler. Kendi keyfine göre dekore edilir. Zaten dünyanın en cok satan ve en çok modifiye edilen teknesi. Şu tasarımı ben sevdim mesela; https://resimyukle.imageupload.workers.dev/h8jjZH0H_3698.jpg?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

bu modelin en büyük avantajı isletme maliyeti bir model büyüklerinin yüzde biri kadar olması. 5 yilda bir 800 lira vergi hariç tek masrafı yakıt.

-Römorka al arka bahçende bedavaya kışlat. 15 bin marina kirasindan ve 2 bin sigortadan yirttin.

-fiber, bakımı ucuz, zaten römork üzerinde kendin de boyayabilirsin. Vinç+platform+personel kirasından yırttın.

-motoru dıştan takma, saate iki buçuk litre yakıyor. bozulursa marinaya bin liraya usta cagirmaktan yırttın, at bagaja götür sanayiye.

-çoğu düzgün havada bile 10 kmh’yi geçemeyen, 18/20 beygirlik dizel makinalariyla fırtınanın insafindan kacamayan, ruzgara karşı canakkale boğazını gecemeyen teknelerin aksine motoru 60 beygir. Hava patlayinca safrasını boşaltıp sürat teknesi gibi 40 km/h ile kendini kıyıya atabilirsin.

-salması hareketli, 50 cm suda bile rahat gider, istersen diz boyu yere demirle. hatta kumsala burnunu oturtup kurbanlık tosun gibi bağla ağaca. Kazikci restoranlarin iskelelerine baglama mecburiyetin yok.

geçen yaz 150’ye doluları satılıyordu şimdi boşları aynı para. Elinden biraz iş geliyorsa bi elli harcadığında güzel ve konforlu olur. Ha 250 civarına az daha büyük yelkenliler var ama onlar ahşap. İsletme maliyeti yillik rahat 30 bini bulur. Bir hafta karada kalsa bir ay su sızdırır.

Alıntıları Göster

Dediklerinize katılıyorum hocam maliyet olarak gerçekten çok ideal bir tekne. Bunun dışında alınabilir teknelerin fiyatları 500-600 den aşağıya yok. Onların da marina masrafı zehirlisi vs muazzam fiyatlara çıkıyor. Umarım bir gün alabiliriz.

• 1.5 milyona nasil bir arac alirdiniz? ben corvette alirdim. eski kasalar guzel

• Motokaravan

• çeşme civarında arsa alırdım.
  • 1.5 milyon ile araba almam için 1.5 trilyonda malım olmalı 😂
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.