Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
15.858
Cevap
80
Favori
1.592.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boyle bir başlık bulamadim, varsa uyarin, yoksa burada toplanalim.

• Bu arada bugunlerde basima gelen bi olayi anlatmak istiyorum belki sizlerinde isine yarar. Benim arac 2000 hb 1.6 180.000 de yani normalde yokuslarda felan bu hafiflikteki aracin cok rahat cikabiliyor olmasi gerek ancak arac sanki tam istedigim gibi yokuslarda devirlenemiyordu aklima baski balata geldi araba 180.000 de kimbilir ne zman degisti baski balata.Ustama goturdum baski balatanin iyi oldugunu baska bi problem olabilecegini soyledi arabayi kaldirdik ve son susturucunun delik ve curumus oldugunu bunun performans kaybina sebep olabilecegini soyledi bana biraz garip geldi ama egzozun durumunu gorunce hemde ses yaptigindan dolayi degistirdim. Simdi sonuc olarak ilk once aracta ses inanilmaz kesildi dunya varmis diyorum ayni zamanda performansta gozle gorunur derecede iyislesme soz konusu yani soyle anlatayim 3 le ciktigim yokustan 4le cok rahat cikmaya basladim hizlanma konusunda daha atik olmaya basladi. Bu tarz sorunlar yasayan arkadaslarimin aklinda bulunsun diye not duaeyim dedim.
  • İlk gelen ben oldum. Hayırlı olsun.

Bende daha önce böyle bi başlıkla karşılaşmadım.
  • Araclarimizda yasadigimiz eksiklikleri, problemleri, olumlu yönleri paylasma ve yardimlasma acisindan iyi bir paylasim olmasini diliyorum
  • clio II cok satti diye biliyorum. Neredesiniz?
  • ben de burdayım 2004 CLIO II HB 100hp siyah
  • Arkadaşlar 2002 Clio Privilege 1.4 16v Otomatik. Almayı düşünüyorumda ne dersiniz bu araç için? 16.500 Ytl istiyor sahibi.değermi??
  • bende buradayım 2005 clio symbol alize 1,4
  • hakaten bizi üvey evlat yaptılar haa. renault klübünde de baktım clio 2 imzası yok hemen söyledim.

imzadaki araç (küçük sınıfın en bahalısıyız ya bizi dışlıyolar)
  • Benim bir sorum olacak 2004 1.2 clio hb aracimin orjinal jantlarını alaşım jantlarla degistirmek istiyorum. Kormetal nasıl bir markadır ve almam gereken ölçü, 6 jant mıdır?

lastik ebatım, 175/65/r14 bu arada lastiklerim de eskidi yenilemek istedigimden komple jantla beraber degistirmek istiyorum. Kormetal hosuma gitti. sizin önerileriniz nelerdir? cok tesekkur ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: hicretkus

Benim bir sorum olacak 2004 1.2 clio hb aracimin orjinal jantlarını alaşım jantlarla degistirmek istiyorum. Kormetal nasıl bir markadır ve almam gereken ölçü, 6 jant mıdır?

lastik ebatım, 175/65/r14 bu arada lastiklerim de eskidi yenilemek istedigimden komple jantla beraber degistirmek istiyorum. Kormetal hosuma gitti. sizin önerileriniz nelerdir? cok tesekkur ederim

hicretkus,
    lastik ve jant yenileme senin bütçenle alakalı bir durum... kormetal bildiğim kadarıyla yerli. araştırma yap bence mutlaka istediğin jantı bulacaksın... ama kararını verdiyesen sözüm yok. alman gereken ölçü istediğin lastik ebadına göre değişecektir... yine 175/65 r14 mü alacaksın yoksa 185/55 r15 mi düşünüyorsun 6 da olabilir 6,5 da... ebad artımında yakıt tüketiminin de artacağını ve ön takımlarının da yapacağı km nin de düşeceğini göz ardı etmemelisin.
    kazasız sürüşler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfaonair -- 8 Haziran 2007; 20:03:58 >

• bende burdayım 2002 clio 1.4 16v hb rxt automatik, süper bir araaç , 98 beygir , roketleme falan süper valla,yakıt uzun yol 5.8 , şehir içi 8,5 lt/km , bence bir auto . araç için değerler çok iyi. ne dersiniz.araç 76000 km de.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lorus2004

Arkadaşlar 2002 Clio Privilege 1.4 16v Otomatik. Almayı düşünüyorumda ne dersiniz bu araç için? 16.500 Ytl istiyor sahibi.değermi??

lorus2004
    aracım 2004 nisan trafiğe çıkışlı clioII HB dynamic 100hp düz vites 49,500 km 2006 yılının ekim ayında 14900ytl ye sahibinden almıştım Allaha şükür çok ta memnunum piyasayı iyice taramalısın internette 1-2 milyar fazla olabilir. km oynamalarına dikkat!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfaonair -- 8 Haziran 2007; 20:03:42 >
  • clio imzamda çok memnunum

AZ YAKAR + İYİ KAÇAR = RENAULT CLIO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendel50 -- 9 Haziran 2007; 14:25:09 >
  • Merhabalar benimde 2005 dynamic hb 98 hp bir aracım var 100 km de şehiriçinde ortalama 9 lt yakıyor sizlerde durum nedir biraz fazla değilmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ailker1

Merhabalar benimde 2005 dynamic hb 98 hp bir aracım var 100 km de şehiriçinde ortalama 9 lt yakıyor sizlerde durum nedir biraz fazla değilmi?

Arkadaşım benim de öyleydi 9 lt falan yakıyordu...Ama ş.içinde bursa trafik çok fazla çok dur kalk yapıyorum diye normaldir diyordum...
    2 hafta önce renault servisin fix menüden yararlanıp arabanın bakımını yaptırdım ve şu anda ş.içinde 8 ile 8.4 arasında değişiyor....
    Bence bakımını yaptır buji hava filtresi falan ama dikkat orijinal olsun yoksa fayda yerine zarar verir....
  • aracımı aldığımdan beri düzenli yetkili serviste bakımını yaptırıyorum serviste değerlerin normal olduğunu söylüyor ama çevremden duyduklarım fazla yakıyor diyor
  • Ben de burdayım Clio 1.2 16V Platin Gri. Bir şey sormak istiyorum. Araç gaz pedalına bastıktan 1 sn sonra algılıyor. Sizin araçlarda da var mı böyle bişey ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetozgen

Ben de burdayım Clio 1.2 16V Platin Gri. Bir şey sormak istiyorum. Araç gaz pedalına bastıktan 1 sn sonra algılıyor. Sizin araçlarda da var mı böyle bişey ?

motor ilk çalıştırmada yani daha soğukken benimkinde de yapıyor fazla gaza basmadan birkaç yüz metre gittikten sonra düzeliyor...
  • quote:

Ben de burdayım Clio 1.2 16V Platin Gri. Bir şey sormak istiyorum. Araç gaz pedalına bastıktan 1 sn sonra algılıyor. Sizin araçlarda da var mı böyle bişey ?

ben de yok böyle birsey. gaz algilamasi anlik. yani cok iyi. direksiyonun alt tarafinda, gaz pedallarinin uzerinde bir soket var, o gevsedi ise sikinti olabilir. ben de olmustu birkez. biliyorsun ki gaz teli yok bizim araclarda, elektronik iletiliyor gaz emirleri. ona bir baktirmani tavsiye ederim
  • quote:

kesinlikle aracımdan öyle bir şikayetim yok
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.