Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.865
Cevap
80
Favori
1.592.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar neden rakamları abartıp sizleri yanıltayım ki bundan elime ne geçicek.
    Zaten bizim araçalarımızın ne kadar ekonomik olduğunu hepimiz biliyoruz.Normalde 100 Km / 5 Lt tüketimi var 1.2 16 V'lerin.
    Belirtiğim gibi klimam 11 saatlik yolculukta çok az bir süre açıktı ( yarım saat kadar ).
    Arabada tek başımaydım yanımda sadece iki adet valiz vardı.
    Dağların tepelerin üzerinden geldiğimi belirttim.Her aştığım dağın tepenin ardından oldukça uzun kilometreler arabayı boşa attım o şekilde ilerledim.O nedenle bu şekilde bir düşük sarfiyat oldu diye tahmin ediyorum.
    Açıkçası yalancı gibi muamele görmek beni çok üzdü.Böyle bir niyetim olsa herhalde sizleri kandıramayacağım çok açık hepimiz bu arabaları kullanıyoruz.
    Bu güne kadar kimseye yanıltıcı yada asılsız bir bilgi sunmadım.Övünmeyi seven bir tip olsam herhalde size değil ford,opel,fiat vs. sahiplerine bunları söyler onları imrendirirdim bu duruma.

• quote:

Orjinalden alıntı: virgull

Merhaba arkadaşlar. 31 Ağustos 2007 Cuma günü ikinci Clio'mu aldım. 29 Haziran 2007 tarihinde, yani iki ay önce, 2000 Clio HB 1.4 RTA aracımı (87.400 km) 11.450 YTL'ye satmıştım. 31 Ağustos Cuma günü, 2005 Clio HB Dinamik 1.4 16 Valf (29000 km) aracı 17.450 YTL'ye satın aldım. Araçtan oldukça memnunum, iki Clio arasında dağlar kadar fark olduğunu söylemeden edemeyeceğim, hem sürüş keyfi, hem de iç donanım bakımından. Yakıt sarfiyatına gelince, şehir içinde 6,5 litre civarı yakıyor. 1 haftalık ortalama 580 km'de 6,4-6,5 arası değişiyor.

Virgül hocam araban maaşallah çok güzel çok temiz duruyor.Güle güle kullan kazasız belasız inşallah.Fiyatıda çok uyguna gelmiş.

• Teşekkür ederim Clio symbol hocam desteğin için.

quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Bence efemertmetin arkadaşımın tüketimi uzun mesafede normal.Bende uzun yolda 100 kmde 5 litre benzin tüketiyorum.(SYMBOL 1.4 8V)
  • virgull aracın çok güzelmiş.Güle güle kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: efemertmetin

Arkadaşlar neden rakamları abartıp sizleri yanıltayım ki bundan elime ne geçicek.
    Zaten bizim araçalarımızın ne kadar ekonomik olduğunu hepimiz biliyoruz.Normalde 100 Km / 5 Lt tüketimi var 1.2 16 V'lerin.
    Belirtiğim gibi klimam 11 saatlik yolculukta çok az bir süre açıktı ( yarım saat kadar ).
    Dağların tepelerin üzerinden geldiğimi belirttim.Her aştığım dağın tepenin ardından oldukça uzun kilometreler arabayı boşa attım o şekilde ilerledim.O nedenle bu şekilde bir düşük sarfiyat oldu diye tahmin ediyorum.
    Açıkçası yalancı gibi muamele görmek beni çok üzdü.Böyle bir niyetim olsa herhalde sizleri kandıramayacağım çok açık hepimiz bu arabaları kullanıyoruz.
    Bu güne kadar kimseye yanıltıcı yada asılsız bir bilgi sunmadım.Övünmeyi seven bir tip olsam herhalde size değil ford,opel,fiat vs. sahiplerine bunları söyler onları imrendirirdim bu duruma.

Yakıt tüketimi yol şartlarına göre çok büyük değişiklikler gösterebilir.Dediğiniz gibi uzun süre yokuş aşağı boşta kullanmışsanız bu kadar az yakmanız tabii ki mümkün.Ayrıca camlar açıkken gitmenin klima açık gitmeye göre daha fazla yakıt tükettiği Discovery Channel Myth Busters programında test edilerek onaylanmıştı.Aerodinamik yapısı tamamen bozuluyor aracın camları açıkken.

• quote:

Orjinalden alıntı: Falmor

virgull aracın çok güzelmiş.Güle güle kullan

Teşekkürler arkadaşlar. Herkes için kazasız belasız sürüş dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virgull -- 9 Eylül 2007; 16:30:05 >
  • arkadaslar clio hb icin siyah film ve celik cant dusunuyorum istanbul icin onerebileceginiz bir yer veya cant modeli varmi? lastikler 14 luk olmasi gerek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: illakihb

arkadaslar clio hb icin siyah film ve celik cant dusunuyorum istanbul icin onerebileceginiz bir yer veya cant modeli varmi? lastikler 14 luk olmasi gerek.

momo corse un bi modeli vardı.Bulunca yazarım.
  • quote:

quote:

arkadaslar clio hb icin siyah film ve celik cant dusunuyorum istanbul icin onerebileceginiz bir yer veya cant modeli varmi? lastikler 14 luk olmasi gerek.

tesekkurler bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: efemertmetin

Arkadaşlar neden rakamları abartıp sizleri yanıltayım ki bundan elime ne geçicek.

Sevgili dostum, sizi yalancı pozisyonuna düsürmek degil ki amacım, dikkat ederseniz sadece bir yanlıs hesaplama söz konusu olabilir demistim. Ama tek kişi ve bosa atma ile olabilir tabi ki, sizi kırdıysam affedin lütfen.

• quote:

quote:

quote:

tesekkurler bekliyorum.

Dediğim jantlar 15" miş.Orjinal lastiklerinin 185/65/14 olduğunu düşünerek 195/55/15 ölçüsünü kullanırsanız -0,1% lik bi değişim oluyor.

http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=3378&k_id=592 15"

http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=3290&k_id=584 14"

Bunlar benim hoşuma gidenler.Momo kalitesiyle, CMS de fiyatıyla cazip gelenler.

• Ben benzinde 4.8 ortalama yakalamıştım.Üstelik 100-110 gitmiştim çoğunlukla şu lpg de bile o kadar süratte 6.5 lt civarı yakıyo bence mükemmel.

Arkadaşlar daha önce yazdım ama ses çıkmadı.katalitik konvertördeki sensör fiyatı bilen var mı???
    Birde motor ışığı sönmeyen problem yaşayan oldu mu???
  • quote:

Orjinalden alıntı: alfa-x

Ben benzinde 4.8 ortalama yakalamıştım.Üstelik 100-110 gitmiştim çoğunlukla şu lpg de bile o kadar süratte 6.5 lt civarı yakıyo bence mükemmel.

Arkadaşlar daha önce yazdım ama ses çıkmadı.katalitik konvertördeki sensör fiyatı bilen var mı???
    Birde motor ışığı sönmeyen problem yaşayan oldu mu???

Yakıt sensörünü kastediyorsan iş yerinden bir arkadaş da aranmıştı bu parça için, Bursa'da Renault'dan bulmuştuk (ana fabrikadan). Hali hazırda Renault'un yan sanayisinde olduğumuz için bulabilmiştik. Sanrım böyle bir imaknınız yoksa servise, yedek parçacılara ya da çıkmacılara başvurmanız gerekecektir...
  • alfa-x Dayımın 2001 1.4 KANGOOsuna bahsettiğin sensörden alıp monte ettiler özel serviste.50 YTL diye hatırlıyorum,yanlış hatırlamıyorsam.
  • yeni fotolar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfaonair -- 12 Eylül 2007; 18:36:08 >

• Selam arkadaşlar daha öncede sormuştum ama arada kaynadı galiba :D

2001 modeli clio nun motorunda (1.4 16 v olanda) bu yakıt kesme varmı? yani gazdan ayamığı çektiğimde boşa mı alsam daha iyi yoksa vitestemi devaam etsem daha iyi.

İyi geceler hayırlı ramazanlar

Jipsy
  • iyi geceler arkadaşlar size sormak istediğim bişey var ben focus1 kullanıcısıym ama zaman zaman annemin 2001 clio hb 1.4 16v rxt'sini kullanıyorum çok atak bir araç zaten 2001 yılında auto show dergisindeki testinde biraz devirli kullanımla gti zevki alınacağı yazıyordu yol tutuşuda bence focusun efsane yoltutuşuna yakın, ama gaz ve özellikle debriyaj pedalı çok sert focustan sonra kullanıca özellikle durkalklarda çok yoruyor bu durum kronikmi yoksa bizim araçtamı bişey var
  • Herkese selamlar.Kafamda ki 4 aylık ne alsam acaba sorumun cevabını 3 gün önce buldum. 2004 Model Renault Clio 1.2 16V. 32000 Km de.30000 bakımı yapılmış,4 lastik yeni ve 2009'a kadar muayenesi var. 16.500 Ytl'ye aldım. Daha ucuzunu da bulmuştum fakat 4 lastik yeni olması ve bakımlarının yetkili serviste olması beni ikna etti. 3 gündür herşey güzel yalnız sizlere birkaç sorum olacak. Sizlerin arabada da debriyaj kavraması çok yukarıdamı? Çalıştığım şirkette sürekli Honda Civic ve Peugeot Partner kullanıyorum.Acaba dedim bunlara alıştımda bu mu bana farklı geliyor? Ev - İş arası çok dur-kalk a giriyorum ve bu debriyaj beni biraz yoruyor.İkinci sorum ise yan kapı kaportalarda çıkartma var.Nasıl çıkarttırabilirim boyaya zarar vermeden.Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jipsy

Selam arkadaşlar daha öncede sormuştum ama arada kaynadı galiba :D

2001 modeli clio nun motorunda (1.4 16 v olanda) bu yakıt kesme varmı? yani gazdan ayamığı çektiğimde boşa mı alsam daha iyi yoksa vitestemi devaam etsem daha iyi.

İyi geceler hayırlı ramazanlar

Jipsy

Evet var.Ayağını gazdan çekince motor yakıtı kesiyor ve sadece hava sıkıştırıyor.Yol bilgisayarında da 0.0 lt olarak gösteriyor.
  • Clio ların debriyajı hem sert hem de yukarıda kavrıyor.Gaz pedalı bende sert ama 2007 symbol kullanmıştım onda biraz daha yumuşaktı.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.