Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.858
Cevap
80
Favori
1.592.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yok düz vites, şehiriçi 8 lt.nin altında yakıyor. Tahminimce otomatik 1 lt. fazla yakar.

quote:

Orjinalden alıntı: atilgan34

en_es kardeş senin clio otomatikmi? otomatikse yakıt tüketimin nasıl ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hicretkus

dün 2005 model 1.5 dizel 65 beygirlik clio hb kullandım, benim aracımdan daha atak geldi bana, benim aracıım 75 beygir ama torku cok düsük, 105 nm, dizelin torkundan ve silindir hacminden dolayı daha atak sizlerin bu konudaki yorumu nedir?

1.5 dizel 65 bg clio hb, 1.2 16V 75 bg. benzinli clio hb i ezer gibi degil mi?

tork farkı...

dizeller çabuk hızlanıyor, bizim şirketin var aynından... benim araba bile o kadar seri değil fakat hızınız yükseldikçe, devir yükseldikçe benzinlinin değerini daha iyi anlıyorsunuz. hem konfor hem çekiş hem daha fazla sürat hem hertürlü anlıyorsunuz işte.
  • atılgan34 merhaba,

Benim aracım 1.4 16v otomatik. Aracımı 2 ay önce aldım.Genelde etiler, levent, beşiktaş şişli hattında ve yoğun trafikte kullanıyorum. Ve kullandığım sürede klima hep açık oluyor.Yol bilgisayarı 100 km de tüketimi 11 lt den aşağı göstermedi şu ana kadar. Yüksek tüketim değerlerinin dur - kalkı olayınn çok fazla ve yoğun olması ayrıca klimanın sürekli açık olmasına bağlıyor ve umut ediyorum. Ancak bu trafik hattı içine mahkum oldukça bu değerlerde pek düzelme olacağını sanmıyorum. Eylül ayında uzun yola çıkmayı planlıyorum. Bakalım ne olacak?
  • araclarimizin resimlerini neden koymuyoruz?
  • Valla ben koydum ama pek ilgilenen olmadı.

quote:

araclarimizin resimlerini neden koymuyoruz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: galtion

atılgan34 merhaba,

Benim aracım 1.4 16v otomatik. Aracımı 2 ay önce aldım.Genelde etiler, levent, beşiktaş şişli hattında ve yoğun trafikte kullanıyorum. Ve kullandığım sürede klima hep açık oluyor.Yol bilgisayarı 100 km de tüketimi 11 lt den aşağı göstermedi şu ana kadar. Yüksek tüketim değerlerinin dur - kalkı olayınn çok fazla ve yoğun olması ayrıca klimanın sürekli açık olmasına bağlıyor ve umut ediyorum. Ancak bu trafik hattı içine mahkum oldukça bu değerlerde pek düzelme olacağını sanmıyorum. Eylül ayında uzun yola çıkmayı planlıyorum. Bakalım ne olacak?

Arkadaşlar 80ytl 97 oktan benzin ile yaklaşık şehir içi 350-370 km yol yaptım dur kalk ve çok az kullanım klima bu da ortalama 27-28 lt benzine tekabül ediyor (2.95 ten) . bilginize...

ben de foto koymak istedim ne kadar fotoyu kessem de pixeli düşüremedim sistem kabul etmedi o yüzden koyamadım

• quote:

Orjinalden alıntı: bravis

quote:

dün 2005 model 1.5 dizel 65 beygirlik clio hb kullandım, benim aracımdan daha atak geldi bana, benim aracıım 75 beygir ama torku cok düsük, 105 nm, dizelin torkundan ve silindir hacminden dolayı daha atak sizlerin bu konudaki yorumu nedir?

1.5 dizel 65 bg clio hb, 1.2 16V 75 bg. benzinli clio hb i ezer gibi degil mi?

tork farkı...

dizeller çabuk hızlanıyor, bizim şirketin var aynından... benim araba bile o kadar seri değil fakat hızınız yükseldikçe, devir yükseldikçe benzinlinin değerini daha iyi anlıyorsunuz. hem konfor hem çekiş hem daha fazla sürat hem hertürlü anlıyorsunuz işte.

aynen... düşük devirlerde dizelin hızlanmalar daha iyi olabilir ama özellikle 4 ve 5. viteslerde çekiş,hız ve konforlu yolculukta benzinli farkını anlayabilirsiniz...

• EN.ES kardeş aracın güzelmiş.Ben jantları sorucam 14" mi ve ne marka kaça aldın??
    Jantlar güzelmiş.Ben mam w1 düşünüyorum.
    Bence de arkadaşlar resimlerinizi koyarsanız.Resim in çözünürlüğü için paint le açın uzat eğ kısmından %50 %50 küçültün .
  • Tşkler. Jantlar aldığımda üzerindeydi.Sizinde almayı düşündüğünüz Alman malı MAM marka. 14 inç. Bir ara merak edip netten fiyatlarına bakmıştım, tanesi 140 YTL. civarındaydı.

quote:

Orjinalden alıntı: alfa-x

EN.ES kardeş aracın güzelmiş.Ben jantları sorucam 14" mi ve ne marka kaça aldın??
    Jantlar güzelmiş.Ben mam w1 düşünüyorum.
    Bence de arkadaşlar resimlerinizi koyarsanız.Resim in çözünürlüğü için paint le açın uzat eğ kısmından %50 %50 küçültün .
  • Bende Ankara şehiriçinde 50 YTL. benzinle 220 km. yapabiliyorum. Sakin kullanım ve klimayı az açarak. Değerlerimiz birbirini tutuyor.

quote:

Orjinalden alıntı: alfaonair

quote:

Orjinalden alıntı: galtion

atılgan34 merhaba,

Arkadaşlar 80ytl 97 oktan benzin ile yaklaşık şehir içi 350-370 km yol yaptım dur kalk ve çok az kullanım klima bu da ortalama 27-28 lt benzine tekabül ediyor (2.95 ten) . bilginize...

ben de foto koymak istedim ne kadar fotoyu kessem de pixeli düşüremedim sistem kabul etmedi o yüzden koyamadım

• buda benimki arkadaşlar..
    "EN.ES" senin clio ile ufak tefek farklar hariç ikiz gibi..
    "hicretkus" resmini büyütemedim benim pc de mi problem var acaba..
     CLIO II SAHİPLERİ

CLIO II SAHİPLERİ

CLIO II SAHİPLERİ

• bu arada
    En ışıltılı bakışların gözlerinizde,
    en tatlı sözlerin kulaklarınızda,
    tüm mutlulukarın avuçlarınızda
    ve en sonsuz sevgileri gönlünüzce yaşayacağınız nice mutlu kandillere...
  • CLİO 1,4 16W 2003 privilage...yakıt olarak şehiriçi 8,5-9,5 lt. Uzunyolda 90-100km/h ile 5,3 lt.yi gördüm araçta iki kişiydik. inişlerde tabi 130-140 gittim. yani bu araçlar 1,4 ve 1,6 16 walfler uzun özellikle yolda çok az yakıyor istanbul/giresun arasını 1000 km 55 litre ile gidebiliyorum. sizlerde hayırlı yolculuklar.

CLIO II SAHİPLERİ

CLIO II SAHİPLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biz -- 12 Ağustos 2007; 21:20:21 >

• 1.2 16V

CLIO II SAHİPLERİ
  • bu da benim arabam

CLIO II SAHİPLERİ

CLIO II SAHİPLERİ

CLIO II SAHİPLERİ

CLIO II SAHİPLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfaonair -- 11 Ağustos 2007; 23:58:50 >

• resimler çoğalıyor..
    hadi bakalım devamını bekliyoruz..
  • clio hb privilage rakım 2500 sis altında kadırga yaylası.. buralara cliolardan başkası yakışmıyor zaten.

CLIO II SAHİPLERİ

CLIO II SAHİPLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biz -- 12 Ağustos 2007; 21:22:30 >
  • hicretkus hocam lastik ve jantların çok güzel lastik ölçülerin neleredir ve değiştirdikten sonra yol tutuşuda fark ettimi.teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biz -- 12 Ağustos 2007; 21:26:55 >
  • 2004 Renault Clio 1.4 16V Dynamique, 35.000 km. için 18.000 YTL sizce nasıl. çok temiz kullanılmış, problemsiz bir araç gibi duruyor. bu hafta içi almayı güşünüyorum, yorumlarınız benim için önemli. teşekkürler ...
  • Bu da benim arabam :)

CLIO II SAHİPLERİ
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.