Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (391. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.865
Cevap
80
Favori
1.592.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: profayhan

OOOFFF :( BUĞÜN ARTIK İYİCE İÇİM DARALDI. SANKİ BU ARABA ALMA İŞİNİ BECEREMDİM GİBİ BİR HİS VAR İÇMDE.... KENDİMİ SORUNLU PROBLEMLEMLİ OLARAK DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM. BUĞÜN İSTEMEYE İSTEMEYE 1.6 RXT CLİO YA BAKTIM. BEN 1.4 ÜNÜ ÖZELLKLE İSTİYORUM. Bİ HABER GELDİ İLGİLİLEN DEDİ ARKADAŞLAR. GİTTİM. ARABA FENA DEĞİL ARADIĞIM TEMİZLİKTE AMA SATAN VATANDAŞ İSTANBULUN KERİZİ BİTMEZ BAŞLADI DÖKTÜRMEYE. ARABANIN 3 ÖZELLİĞİ VARSA 5 DE KENDİ SALLADI. YAĞLADI SALLADI BİR DE OKALI BİR FİYAT KONDURDU Kİ OLMAZ BÖYLE Bİ ŞEY. EVE GELENE KADAR KENDİME KIZMAKTAN KENDİMİ STRESE SOKTUM DURDUM.

NE YAPSAM YAVAŞ YAVAŞ BANA UYGUN "0" ARABALARA MI BAKSAM

sabır, sabır...istemediğin bir araba alacağına hiç alma daha iyi..;)

• quote:

Orijinalden alıntı: BorAsi

ooo yaşadık o zman temmuzda bitiyor kasko ... yaptırmamayı dusunuyordum ama bakalım artık ...

Film konusuna gelince ...

3 farklı rengi var ... acık , normal ve koyu olmak üzere ... bildigim kadarıyla normal renge kadar polis birsey demiyor ...

ama fiyat hiçte söylenen gibi 100 tl falan degil ... piyasada kime sorsanız 3M marka takıyoruz diyorlar ama % 80 i uyduruyor ...

3M ile cam kaplatmak ( 5 cam ) 300 tlden başlıyor ... yazın izmir sıcak oldugu icin ve cocuk etkılendıgınden baya arstırmıstım ve fiyat 300 tl idi

kışın yaptırmayı dusundum fiyat düser diye ama degismedi ...

izmirde yaşıyanlar icin ... çamdibi 3. sanayide 1001 çeşit oto var oranın cam filmleri 3M ve kaliteli yapıyorlar ... Aynı dükkanın basmane meydanında da yeri vardır ...

birde üçyol kavşağından karabağlar yoluna dönülünce bahçelievler ayrımının köşesinde orada alourmun (yanlış yazmıs olabılırım) müzük center var onlarda güzel işçilik yapıyorlar ...

Onun dısında sanayide 100 tl ye 3M olayına inanmayın ... iice araştırın derim ben ...

quote:

Orijinalden alıntı: filmdükkanı

kasko yaptırmayı düşünenler benden fiyat almadan kasko yaptırmasın...en iyi fiyatı bulacağımı garanti ederim..

aracınıza film çektiren arkadaşlar...kaça mal ettiniz ve memnun musunuz?

bravo aynısını ben diyecektim....kaportacıma sordum film olayını, orjinal amerikan istiyorsan 400 TL yaptırırz kalıcı olur dedi. o 100 liralıklar 1 ay sonra kabarmaya başlar dedi. diyenin yalancısıyım :)

kasko işinde de her zaman yardım edebilirim. çok çok yakın bir arkadaşım sigorta acentesinde müdür. hangi kasko firması en iyi fiyatı veriyor anında görüyorlar zaten. bende yaptırıcam zaten önümüzdeki ay.

• ARKADAŞLAR benim 2003 model clio2 expr aracım su eksiltmeye basladı, üstelik benzinde çalışırken dumanda beyaz çıkıyor ama soğuktan mı yoksa bir problem mi var anlamadım su eksiltme oranım ise yaklaşık 1000 kmde 500 mg kadar, geçenlerde de aynen kovaya su dolması gibi bir ses duydum su ekledikten sonra o ses gitti, sizce bu bir problem midir. yardımlarınızı bekliyorum lütfen ciddiye alın. aracımı yeni aldım bir problemi olmasından korkuyorum.
  • termostat sportuna bak, kaçırıyor olabilir...genleşme kabına iyi bak, çatlak olabilir...hortumlarını iyi kontrol et, delik, yırtık olabilir....

o beyaz duman ilk çalıştığında motor ve hava soğukluğundan olur...kontrol etmek için 5-10 km gittikten sonra, yani motor ısındıktan sonra, sağa çek, araç rolantide egzozu kontrol et. eline kurum ile birlikte su damlacıkları da geliyorsa silindir kapak contan yırtılmış olabilir, bu da en kötü ihtimal zaten. ha yağ çubuğunu çek, yağı kontrol et su gibi akışkan ve parmakların arasında su varmış gibi hissediyorsan yağa su karıştırmış olabilir, bu daha da büyük zarar...
    bujilerini kontrol ettir, buji yuvalarında su birikintileri bulunuyorsa yağa su karıştırıyo demek olabilir...

felaket tellağı gibi konuştum :)
  • Yağı kontrol ettim bir problem yok araç bir müddet bekledikten sonra egzos dumanı bayaa bi renksizleşiyor. fakat son su koyduğumdan sonra 1200 km yaptım (5 günde) 500 mg kadar azalmıştı bu sence normal mi? bir de o kovaya su dolması gibi gelen ses beni sinir etmişti fakat su ekleyince o da gitti, bana şimdilik herşey normalmiş gibi geldi ama borularda bir sızıntı olabilir yinede
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnrshn

Yağı kontrol ettim bir problem yok araç bir müddet bekledikten sonra egzos dumanı bayaa bi renksizleşiyor. fakat son su koyduğumdan sonra 1200 km yaptım (5 günde) 500 mg kadar azalmıştı bu sence normal mi? bir de o kovaya su dolması gibi gelen ses beni sinir etmişti fakat su ekleyince o da gitti, bana şimdilik herşey normalmiş gibi geldi ama borularda bir sızıntı olabilir yinede

bende termostat sportundan kaçırıyor. sıvı macun var tam orda artık işlevini yitirmiş 40 liralık bir parça. sıcak havalarda haftada 1 ekliyordum su. mutlaka kaçak var sende de su ve antifiriz lekesi ara borularda, suyun gittiği yollarda...rolantide başka biri gaza yüklenirken sen de kaputun için aç ve kontrol et. basınçta daha çok su kaçağı olur o zaman yakalayabilirsin kanımca.

• Teşekkür ederim deneyeceğim inşallah bulurum ve basit bişeydir. peki sizce kanisterden falan atabilir mi suyu benim kanister kırık su aralar
  • selam. bursa seminer programı çok yoğun geçiyor, internete çok az girebildim. ben arabayı ilk aldığımda bir boşluk vardı direksiyonda, ama direksiyon kutusundan olmadığı anlaşıldı ve çok basit bir işlem yapılarak düzeltildi. sorun ön takımla ilgili bir parçadaydı, ne olduğunu tam olarak hatırlamıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: coachya
    quote:

quote:

Lastikleri değiştirdikten sonra arabada sesler iyice azalınca önceden umursamadığım direksiyondan gelen sesi de çözmek istiyorum. Direksiyon kutusunda küçük bir boşluk olduğunu ses haricinde sorun çıkarmayacağını söylemişti servis. Düzelmesi için değişmesi gerekiyor dediler. Ancak forumda bu boşluğun kısmen alınabildiğini okumuştum ama bulamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı? bugün sanayiye gidip düzgün bir ustaya göstermeyi düşünüyorum ama bakalım.

levent bu boşluğu aldırmıştı pm at istersen...

Levent bey leki takma isimli olan arkadaşımız mı? Cep telefonu doğrulaması yaptırmadığım için pm atamıyorum. Açıkçası foruma cep numaramı eklemek de istemiyorum.

• :))
    ben şimdilik memnunum lastiklerden, 10bin falan yaptı öndekiler, sonra onları arkaya alıp geçen hafta yenilerini taktırdım.
    ömrü azaldıkça sesi performansı ne olur bilemiyorum yalan yok.

quote:

quote:

quote:

güle güle kullan, sorunsuz kullanışlar dilerim..ve hala motrio bulamadım :(

Eyvallah sağolasın. Darısı başına inşallah.

Motrio ya bende baktım ancak servis haricinde bulamadım. Hatta sanayideki lastikçilere sordum bilmeyenler çoğunlukta. Yalnız dikkat et ben bakarken dikkat ettim ucuz lastiklerin malzemesi olması gerekenden yumuşak gibi geldi. Fazla yumuşak olması hem ömrü çabuk bitirir hemde her çukurda janta kadar gelir darbe. Motrioyu detaylı incelemedim ama dikkatli olman açısından söylüyorum.

teşekkür ederim uyarılar için...levente güvenip taktırıcaz o kullanmış çok memnun kalmış dağlı bayırlı yollarda ben memnun kalmazsam ona ödetecem taksitleri :)))

• kanister benzin kabı diye hatırlıyorum, benim de kazada kırılmıştı ve pahalı bir parçaydı, 3-4 yıl önce yan sanayisini 150 lira civarında almıştım, orijinali 300 civarlarındaydı.
    kanisterin kırık olması yakıt tüketimini artırır bence, yanlış hatırlamıyorsam motora gelen fazla benzinin tutulup tekrar kullanılmak üzere motora gönderilmesini sağlıyor bu parça.

quote:

Teşekkür ederim deneyeceğim inşallah bulurum ve basit bişeydir. peki sizce kanisterden falan atabilir mi suyu benim kanister kırık su aralar
  • quote:

Orijinalden alıntı: leki

kanister benzin kabı diye hatırlıyorum, benim de kazada kırılmıştı ve pahalı bir parçaydı, 3-4 yıl önce yan sanayisini 150 lira civarında almıştım, orijinali 300 civarlarındaydı.
    kanisterin kırık olması yakıt tüketimini artırır bence, yanlış hatırlamıyorsam motora gelen fazla benzinin tutulup tekrar kullanılmak üzere motora gönderilmesini sağlıyor bu parça.

quote:

Teşekkür ederim deneyeceğim inşallah bulurum ve basit bişeydir. peki sizce kanisterden falan atabilir mi suyu benim kanister kırık su aralar

evet baktım gugıldan benzin kabıymışş..bence su ile alakası yok cnrshn, sen genleşme kabı ve termostatın olduğu bölümlerden kuşkulan...

kolay gelsin levent...zor iş bir oraya bir buraya...

• quote:

Orijinalden alıntı: leki

selam. bursa seminer programı çok yoğun geçiyor, internete çok az girebildim. ben arabayı ilk aldığımda bir boşluk vardı direksiyonda, ama direksiyon kutusundan olmadığı anlaşıldı ve çok basit bir işlem yapılarak düzeltildi. sorun ön takımla ilgili bir parçadaydı, ne olduğunu tam olarak hatırlamıyorum.

Benim sıkıtının direksiyon kutusunda olduğunu iki renault yetkili servisi ve bir sanayi ustası söyledi. Ama hala içimde bir ümit var başka birşeydendir diye ama birşey değişmiyor. Sanırım böyle kullanmaya devam edeceğim.
  • quote:

Yağı kontrol ettim bir problem yok araç bir müddet bekledikten sonra egzos dumanı bayaa bi renksizleşiyor. fakat son su koyduğumdan sonra 1200 km yaptım (5 günde) 500 mg kadar azalmıştı bu sence normal mi? bir de o kovaya su dolması gibi gelen ses beni sinir etmişti fakat su ekleyince o da gitti, bana şimdilik herşey normalmiş gibi geldi ama borularda bir sızıntı olabilir yinede

DOSTUM AYNI SORUN BENDEDE VARDI DÜN TAMİRCİME GİTTİM . BEN İŞİ ÇOK GEÇ FARKETTİM AMA SU EKSİLTMİŞ DURUŞ YOLDA GİDERKEN ANİDEN BAKTIM HARARET YÜKSELDİ FAN AÇTI. HEMEN ÇEKTİM KENARA BAKTIMKİ SU BİTMİŞ GENLEŞME KABINDA. EVE YAINDIM ÇEKTİM EVE SOĞUMAYA BIRAKTIM. SU DOLDURDUM BİRAZ OL GİTTİM BAKTIM YİNE EKSİLTMİŞ. SORA YİNE TAMAMLADIM. . EKSİLTME AZALDI AMA DEVAM ETTİ. EN SONUNDA TAMİRCİ YOLU :) TERMOSTAT SPORTUNDA KAÇAK VARDI. HİÇ MACUN OLAYINA FİLAN GİRMEDİM. GİTTİM HEMEN PARÇACIDN 65 LİRAYA ORJİNAL PARÇA ALIP TAKTIM. İNŞALLAH DAHA SORUN ÇIKARMAZ.

• ARKADAŞLAR İNTERNETTEKİ İLANLARA BAKIYORUM FİYATLAR UÇMUŞ SANKİM BİRAZ. BENİM ARACIM 2004 model 1.2 16 CLİO HB AUT. KLİMA ABS 4 HAVA YASTIĞI. ÇAMURK VE ÖN TAMPON DEĞİŞTİ. AMA BÜYÜK HASARDAN DEĞİL PARK HALİNDE BİRİNİN VURUP KAÇMASINDAN DOLAYI. GEÇENDE SAĞ TARAFIMA BİR MOTOR GİRDİ. SAĞ TARAFIMI KOMPLE BOYATTIM ÇİZİKLER FİLAN GİTSİN DİYE. ARACIMDA HİÇBİR PROBLEM YOK İNTERNETTE 100.000 KM ARABALARA 16000 İSTEMİŞLER. BEN KAÇA SATARIM SİZCE? AĞUSTOSTA ASKERE GİTCEM KISA DÖNEM ARACI STIP GİDEYİM DEDİM. TEMMUZDA FİLAN SATAIM. BEN 14E ALMIŞTIM EKİM 2010DA TANIDIK İNDİRMİ FAZLA OLMUŞTU. BEN ŞİMDİ 15000 İSTESEM SİZCE SATIRLMI? ARACIM 67500 KM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sehzade86 -- 15 Nisan 2011; 0:19:19 >
  • quote:

Dostum, acilen motor yağ su olayına bak. Motora su kaçıyor ise biraz gittikten sonra duman kesiliyor mu diye bakman bişey ifade etmez. Kesilebilir.
    Su kaçan motor yağı tereyağına döner.
    Aracın kontağını açık konuma getirdiğinde veya ilk çalıştırdığın 10 saniye içinde luk luk luk su sesi duyuyor musun?
    Aracın ilk 2 dakika içinde beyaz dumanı yoğun şekilde atıyor mu? Yakın zamanda hararet yaptırdın mı?

Motor üst kapağını kontrol ettir, üst kapak contasını kontrol ettir.
    Hayra alamet değil, inşallah sorun su kaplarındadır.

Motora su kaçırmadıktan sonra tüm su kapları ve boruları çatlasın önemli değil.

Saygılar...

• Şehzade86 aracın kaç model?
  • ufuk abi senin arabaya ne fiyat verdi kaskocun?
  • 2010 temmuz ayında aksigortadan full kasko 800 tl 10 taksit yaptırmıstım ... arabanın degerinide 17 bin tl yazdırmıstım ...

bu ilk kasko yaptırısımdı ... önumuzdeki sene hasarsızlık bozulmaz ise dusecektır sanırım ...
  • öğretmen indirimi de yapıyorlar, bilgin olsun.
    seneye 500 civarında olur bence en çok.
    quote:

Orijinalden alıntı: BorAsi

2010 temmuz ayında aksigortadan full kasko 800 tl 10 taksit yaptırmıstım ... arabanın degerinide 17 bin tl yazdırmıstım ...

bu ilk kasko yaptırısımdı ... önumuzdeki sene hasarsızlık bozulmaz ise dusecektır sanırım ...
  • 2004 model 1.2 16v 67000km
  • 
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.