Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (367. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.865
Cevap
80
Favori
1.592.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: guest.1981

hakkaten tez yayılılıyor.sabah sabah moralim bozuldu.sehırıcı 0.28 yakıyordu ama bu zamlardan sonra lpg taktıracam galıba.

bence taktırma, LPG de yerinde durmayacaktır...geldim mi tam geliyor onada...km hesabına vurdugunda ki geçen burada bir arkadaş hesabını yaptı nerdeyse kafa kafaya geliyor..harcadığın işçilik ve LPG tankı masrafı da cabası..benim fikrim tabi, herkesin hesabı farklı farklı...şimdi çıkar biri "uyan rüyadan" falan der korkuyorum artık yorum da yazmaya vallahi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcil

Benzine bir şok zam daha
    Akaryakıt fiyatlarındaki zam furyası devam ediyor.

Son olarak bu akşam benzinin litre fiyatına yüzde 2.1 zam (yaklaşık 9 kuruş) geldi.

Böylece benzinin litre fiyatı 4 lira 20 kuruş civarına yükseldi.

:) HAdi Geçmiş Olsun....

benim hala şansım var...kim bilir belki de kayınpederim benzin istasyonu sahibi olur da kurtuluruz :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: BorAsi

acı haber tez yayılırmış ...

levent gibi kayıpsın bora , hoşgeldin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: filmdükkanı

quote:

Orijinalden alıntı: guest.1981

hakkaten tez yayılılıyor.sabah sabah moralim bozuldu.sehırıcı 0.28 yakıyordu ama bu zamlardan sonra lpg taktıracam galıba.

bence taktırma, LPG de yerinde durmayacaktır...geldim mi tam geliyor onada...km hesabına vurdugunda ki geçen burada bir arkadaş hesabını yaptı nerdeyse kafa kafaya geliyor..harcadığın işçilik ve LPG tankı masrafı da cabası..benim fikrim tabi, herkesin hesabı farklı farklı...şimdi çıkar biri "uyan rüyadan" falan der korkuyorum artık yorum da yazmaya vallahi..

Aynen öyle vallaha. LPG de yerinde durmuyor. Haziran ayında LPG taktırdığımda 1.9 TL civarı olan LPG 2.3 TL'yi gördü.
    LPG takmalı mı takmamalı mı?

Eğer sürekli uzun yol yapacaksanız taktırmak mantıklı.

Ama genelde şehiriçi, özellikle de işe vs. gidiş için kullanılıyorsa ve sürekli gidilen mesafe 5-8 km arası ise LPG'den uzak durmak en mantıklısı. Çünkü özellikle soğuk havalarda ilk çalıştırmalarda 2 ila 2,5 km sonra LPG'ye geçiyor. Bu şekilde kullanımlarda Benzin tüketimi devam edeceğinden LPG sisteminin kendisini amorti etmesi çok uzun kilometreler sonra olcaktır.

Haziran ayındaki yakıt fiyatlarına göre yapmış olduğum hesaplara göre 8000-8500 kilometre şehirlerarası yol gidildiğinde 1000 TL kadar tasarruf edilmiş oluyordu. Muayene, ruhsat, sızdırmazlık, tescil vs. masraflar yaklaşık 250-300 kadardı. Ama zaten muayene tarihi gelmişti ve ruhsattaki şase no hatalı olduğundan ruhsat da değişmesi gerekiyordu. Bu nedenle bana LPG dönüşüm sisteminin maliyeti 1000 TL olduğunu kabul ediyorum.Yaklaşık 10 ay oldu lpg takılalı 16000 km yapmışım. Son taksidini bu ay ödedim ama sistem kendini çoktan amorti etti.

• dediğin gibi günde 20km den az yol yapıyorsan hiçbi faydası yok lpgnin.ama çok yol yapıyosanda lpg gibisi yok.ben günde 50km yol yapıyorum benzinde yapsam 17 18 tl civarı harcardım ama lpg kulanıyorum 10tl harcıyorum. 1tl de benzin yakıyorum soğukken toplam 11tl.hergün bukadar yol yapana aradaki fark küçümsenmiyecek derecede
  • Arkadaşlar belki yeri burası değil ama clio2 kullanıcı ve meraklıları burada çok olduğu için buraya yazmaya karar verdim.Ben ev alacağımdan dolayı arabamı satmaz durumundayım.2002 model 1,4 RXT sunroof ve alaşımlı jant yok.Aracım 36000 km.triger değişmiş.Hiç LPG takılmadı.Kazası değişeni yok.Sadece sürücü kapısında local boya var.Böyle temiz ve az km yapmış aracı bulana kadar neler çekmiştim.Ama satmak zorundayım.İlgililer PM den ulaşabilirler.İstanbul Başakşehir ve Mecidiyeköy bölgelerinde aracımı görebilirsiniz.

• arkadaşlar sizlere birşey sormak istiyorum
    bugün şehirde acayip bir yağmur vardır bende bir kaç kere su birikintisine düştüm maalesef
    neyse normal bir şekilde park ettim 1 saat sonra işimi bitirdim araca bindim servis lambası yanıyor
    ne yaptıysam sönmedi lamba aracın gidişinde herhangi bir sorun yok fakat lamba sönmüyor neden kaynaklı olabilir ?
  • valla bu benzin zamlarından sonra lpg nasıl mantıklı olmaz arkadaslar lıtreye vurdugunuzda bıle nerdeyse yarı yarıya 6 ayda taktırma parasını amortı eder heleke 1.6 motorlu arabanız vars akesınlıkle lpg taktırılmalı bıde sıralı sıtem falan taktırırsanız hıcbır problem yasamazsınız tabı butce meselesı bırazda....
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaeagle2

valla bu benzin zamlarından sonra lpg nasıl mantıklı olmaz arkadaslar lıtreye vurdugunuzda bıle nerdeyse yarı yarıya 6 ayda taktırma parasını amortı eder heleke 1.6 motorlu arabanız vars akesınlıkle lpg taktırılmalı bıde sıralı sıtem falan taktırırsanız hıcbır problem yasamazsınız tabı butce meselesı bırazda....

Yukardaki mesajımda da yazdığım gibi 8000 - 10000 km sonra amorti ediliyor. 10 aydır kullanıyorum çok şükür bir problem yaşamadım.

Tek kötü yönü az yakıyor diye biraz daha süratli kullanmaya teşvik ediyor bazen

Benzin ile kullanırken 90 km/saat 'i geçmezken, LPG ye geçince özellikle gece yolculuklarında 130- 160 km/saat gibi hızlara çıkmaya başlıyo insan.

İstanbul - Edirne otobanında düz yolda 170'e kadar çıktım. Rampalarda bile bayılma olmuyor 140-150 gidiliyor. Bu şekilde basarak kullanımda bir depo LPG ile (27 Litre) 260 Km yol yaptım. 100 km 'de 10 litre gibi bir tüketim ortaya çıkıyor ve bu sürate göre normal bir tüketim bence. Benzin ile kullanımda da bu hızlarda 8,5 - 9 litre tüketim oluyor zaten.

• günaydın ufuk ...

adıma söylüyeyim buralardayım ... göz ucuyla takipteyim hep ...

ev insaatı olayı vardı , onun için doğalgaz tesisati yaptırıyorum bir yandan da kombi araştırması yapıyorum kafam 1 haftadır orada ... (eca veya boschun yoğuşmalı kombilerini kullanan renocular varsa özelden görüşlerinizi bekliyorum)

levent hocamında başında bi haller yoksa (ki inşallah yoktur) sınav haftaları geldi onlarla uğraşıyor olabilir ...

benzin zamlarıyla ilgilide söylüyeceğim ...

zorunlu haller olmadıkça, hava kötü olmadıkça,aksam aile gezmesi olmadıkça arabaya binmemeye gayret ediyorum ... bir ayı 150 tl benzinle geçirirken , bu ayı 100 tl ile çıkardım ... malesef arabayı ancak bu şekilde az yaktırabiliyorum ... sakin , yavaş kullanmakta bi yere kadar :) :)

quote:

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalemlikek -- 10 Mart 2011; 7:00:34 >

• özkan arkadsım selam ....

lpg konusunda haklısın ama sen yinede lpg az yakıyor diye fazla yüklenme gaza, ... Allah muhafaza ...

ayrıca dizel bile 3.60-3.70 tl ye gelmiş , lpg ye uzun zamandır dokunmadılar, 2 tl den 2.20 lere bir zıplama olmustu ... yakındır ...

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan.rxt

quote:

valla bu benzin zamlarından sonra lpg nasıl mantıklı olmaz arkadaslar lıtreye vurdugunuzda bıle nerdeyse yarı yarıya 6 ayda taktırma parasını amortı eder heleke 1.6 motorlu arabanız vars akesınlıkle lpg taktırılmalı bıde sıralı sıtem falan taktırırsanız hıcbır problem yasamazsınız tabı butce meselesı bırazda....

Yukardaki mesajımda da yazdığım gibi 8000 - 10000 km sonra amorti ediliyor. 10 aydır kullanıyorum çok şükür bir problem yaşamadım.

Benzin ile kullanırken 90 km/saat 'i geçmezken, LPG ye geçince özellikle gece yolculuklarında 130- 160 km/saat gibi hızlara çıkmaya başlıyo insan.

İstanbul - Edirne otobanında düz yolda 170'e kadar çıktım. Rampalarda bile bayılma olmuyor 140-150 gidiliyor. Bu şekilde basarak kullanımda bir depo LPG ile (27 Litre) 260 Km yol yaptım. 100 km 'de 10 litre gibi bir tüketim ortaya çıkıyor ve bu sürate göre normal bir tüketim bence. Benzin ile kullanımda da bu hızlarda 8,5 - 9 litre tüketim oluyor zaten.

• haftasonu Aksaray'daydım.
    Sağ arka teker bilyasından ses geldiğini öğrendiğimden beri yaptırmaya niyetliydim.
    Ustaya gittim. Dedim durum bu ne yapacağız.
    hemen krikoyu aldı kaldırdı tekeri bir çevirdi. uğultu var dedi. ne yapacağız. clio teker bilyasını al gel değiştirelim dedi. malzeme satan dükkana vardık . yan sanayi bilyası 15 lira orjinali 35 lira dediler. orjinal olanı aldık. 5 tlye tornacıda eski bilyayı söktürdük. yenisini bastıkdık preste. ustaya da 10 lira verdik toplam 50 tl ye hallettik.

lastikçiye gidip 2 de lastik aldım.
    Strarmaxx Tolero ST330 (175-65-14) aldım pazarlıkla tanesi 70 tlden. sökme takma ve balans içinde. rot ayarındaki bozukluğuda 20 tl vererek yaptırdım.
    Yol şartlarım kötü ve çok çukurlu olduğundan sert lastiği tercih ettim.
  • quote:

özkan arkadsım selam ....

lpg konusunda haklısın ama sen yinede lpg az yakıyor diye fazla yüklenme gaza, ... Allah muhafaza ...

ayrıca dizel bile 3.60-3.70 tl ye gelmiş , lpg ye uzun zamandır dokunmadılar, 2 tl den 2.20 lere bir zıplama olmustu ... yakındır ...

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan.rxt

quote:

Aksaray'da lpg 1.97 tl den satılıyor bir petrolde.
    26 lt*1.97tl=51,22 tl ye dolmuş.
    320 km yol yaptım bir depoyla 51,22/320=0,160 krş.
    iyi bence

• quote:

Orijinalden alıntı: emek1907

arkadaşlar sizlere birşey sormak istiyorum
    bugün şehirde acayip bir yağmur vardır bende bir kaç kere su birikintisine düştüm maalesef
    neyse normal bir şekilde park ettim 1 saat sonra işimi bitirdim araca bindim servis lambası yanıyor
    ne yaptıysam sönmedi lamba aracın gidişinde herhangi bir sorun yok fakat lamba sönmüyor neden kaynaklı olabilir ?

Airbag soketlerini kontrol ettir, muhtemelen oradan...
  • quote:

günaydın ufuk ...

adıma söylüyeyim buralardayım ... göz ucuyla takipteyim hep ...

ev insaatı olayı vardı , onun için doğalgaz tesisati yaptırıyorum bir yandan da kombi araştırması yapıyorum kafam 1 haftadır orada ... (eca veya boschun yoğuşmalı kombilerini kullanan renocular varsa özelden görüşlerinizi bekliyorum)

levent hocamında başında bi haller yoksa (ki inşallah yoktur) sınav haftaları geldi onlarla uğraşıyor olabilir ...

benzin zamlarıyla ilgilide söylüyeceğim ...

zorunlu haller olmadıkça, hava kötü olmadıkça,aksam aile gezmesi olmadıkça arabaya binmemeye gayret ediyorum ... bir ayı 150 tl benzinle geçirirken , bu ayı 100 tl ile çıkardım ... malesef arabayı ancak bu şekilde az yaktırabiliyorum ... sakin , yavaş kullanmakta bi yere kadar :) :)

quote:

quote:

günaydın bora,

ben günde 60/70 km lere çıkardım kullandığım mesafeleri, 32 km mecburi ev/iş mesamesi gidiş geliş, gerisi gezme tozma :)

50 TL lik benzinle 175 Km leri görmüştüm, şimdi 155 Km zor görüyorum...dile kolay 20 Km...

bu arada kolay gelsin, masraflı iş kombi işi, ayda 100 TL den aşağı da kısılmaz gibime geliyor :)

• sabah istanbulun hiç bir yeri kar yüzünden ulaşıma kesilmezken, oturmuş olduğum mahallede diz boyu kar ile uyandım bu sabah :( gittim arabamı ısıttım biraz, sonra rampa aşağı 1.vites hafif hafif inmeye başladım..maalesef kabak olan arka tekerleklerim beni yarı yolda bıraktı ve sağa sola kaymaya başladım, ve karla kaplı toprak yığınına hafiften tosladım...

neyse baktık inmiyor araba kayacak, sağımız solumuz duvar başımıza bir açmayalım diye bıraktık mahallenin yarısında...

sorum şu olacak arkadaşlar;

toslamadan sonra tekrar yarım marş yaptığımda gösterge tablosunda HARARET / ISI göstergesi yandı. Sonra tam marşa basmamla beraber ışık söndü. 2 kez tkrarladım 2 kez aynı şey oldu. İlk defa yandı bu ışık. Motor soğuk olduğu için mi yandı yoksa bir arıza belirtisi midir?

teşekkürler şimdiden cevaplar için..
  • Nihayet Lastikleri ve Jantları yeniledim ve sizlerle paylaşmak istedim

195/50/15 Michelin Pilot Exalto PE2

• hayırlı olsun...

Tam anlayamadım jantlar dışa dönük değil değil mi?
    Benim jantlar dışa bombeli dolayısıyla kaldırıma yanaşıyım dedin mi hemen sürtüyor ve çiziliyor istanbulda malum sıfır yanaşmak lazım..Alışana kadar bi hayli çizdin jantları.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcil

hayırlı olsun...

Tam anlayamadım jantlar dışa dönük değil değil mi?
    Benim jantlar dışa bombeli dolayısıyla kaldırıma yanaşıyım dedin mi hemen sürtüyor ve çiziliyor istanbulda malum sıfır yanaşmak lazım..Alışana kadar bi hayli çizdin jantları.. :)

teşekkürler
    dışa doğru bombeli değil fazla kaldırıma yanaşırken de çok fazla dikkat etmem gerekmiyor ama 50 yanak olduğundan kasislerde,çukurlarda dikkat etmek gerek
  • hayırlı olsun ,kazasız belasız kullan, jantlar Momo mu? fiyat?
  • 
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.