Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (364. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.861
Cevap
80
Favori
1.592.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
69. Sırada  bugün en iyi #25
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkürler arkadaşlar iyi dilekleriniz için.
  • hocam gitmişken clioya uygun olan jantların fotograflarını çekip foruma ekleyebilirmisin?
    quote:

Orijinalden alıntı: filmdükkanı

quote:

Orijinalden alıntı: nhtckr

ya bana jant kapağı lazım fiyatı nekadardır acaba bilen varmı? fazla pahalı değilse 4tane alayım şöle şıkır şıkır. valla arabanın havasını duruşunu değiştiriyor jantlar

evet ben bir ara kapakları çıkardım kuş gibi ötüyolar diye, ama iğrenç gözükmeye başladı araba gözüme yıkıyordum, saç jantlar yüzünden sanki pas tutmuş gibi gözüküyordu...dayanamadım tekrar taktım, yıkamada da parlattılar mis gibi oldu...:)

benim gibi kırmızı, yeşil, turuncu vs.renkte olan arabalara siyah çelik jant bence hiç yakışmıyor, kesinlikle çelik rengi veya mat beyaz düşünmek gerekir diye düşünüyorum...bugun Lastikpark diye bir lastik firmasının bayisine gideceğim Kavacık' ta bilgisi olan duyan var mı bilmiyorum 400 liraya sıfır çok şık jantlar var SSW marka...MOMO da var ama fiyat sormadım telefonda öğleden sonra gideyim artık pazartesi yazarım...

http://www.lastikpark.com/urunler.html

• emek hayırlı olsun. 5 10 tl ise alıyım ozman istanbuldayım bende
  • nihayet far temizleme işlemini yaptım..sonuç kesinlikle farkediyor..dış yüzeydeki sararma gitti..daha fazla uğraşsam ve de polisaj makinesi olsa daha da iyi olurdu aslında ama önce göre çok iyi oldu..
    malzemeler ise;
    800,1200,1500,2000 zımpara tanesi 1tl
    3000 zımpara 7,5 tl(ucuzunu bulamadım)
    maskeleme bantı 2 tl
    meagirus plastx cila 16 tl.
    yani toplamda 30 tl..
    zımpara yaptıkça farın dış yüzeyi kalkıyor..kol kuvveti lazım,kollar yoruluyor bir süre sonra.her zımpara ile 4-5 dk zımpara yaptım,en son cilayı süngerle yedirdim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

nihayet far temizleme işlemini yaptım..sonuç kesinlikle farkediyor..dış yüzeydeki sararma gitti..daha fazla uğraşsam ve de polisaj makinesi olsa daha da iyi olurdu aslında ama önce göre çok iyi oldu..
    malzemeler ise;
    maskeleme bantı 2 tl
    yani toplamda 30 tl..
    zımpara yaptıkça farın dış yüzeyi kalkıyor..kol kuvveti lazım,kollar yoruluyor bir süre sonra.her zımpara ile 4-5 dk zımpara yaptım,en son cilayı süngerle yedirdim..

Yaa birşey soracam bu far temizleme işini dış yüzeyinden mi yaptnız farların ? Yoksa farları söküp Farların içini mi temizlediniz ? Farların içine yaptıysanız Tamponu sökmeden nasıl çıkardınız farları merak ettim.Benim arabanın da farlarının temizlenmesi gereklide. Tampon sökülmeden farlar çıkarılmayacak gibi geliyorda o yüzden sırf bir servise verme ihtiyacı duyuyorum vallaha.

• meraba arkadaşlar, bende aranıza yeni katıldım clio 1,2 auton. 2004 model 59000 de treger kayışı dahil bütün kayışları yağı yağ filtresi hava filtresi polen filtresi buji buji kabloları devridaim su pompası yani bütün ağır bakımları yanımda yapıldı masrafları sahibi karşıladı klima 4 hava yastığı park sensörü abs esp batinaj önleme dreksiyondan kumandalı kaset çalar full orjinal değişeni kazası boyası olmayan bi araba aldım fiyatı 14400 nasıl pahalımı aldım diye düşünüyorum. siz ne dersiniz.
  • çok güzel almışsın o işlemlerden sonra hayırlı olsun. far olayıda ben söktüm tampon sökülmüyor senin araba ne model bilmiyorum ama benimki rta 2001 model.siyah plastiği söktükten sonra ince çıtayıda söküyosun çamurluğun ordan başlayarak gerisi geliyor zaten.yeterli aletin varsa söker takarsın tampon inmiyor. zor olan sökerken takarken far yüksekliğini ayarlayan siyah dalgayı kırmamak benimkinin dibine slikon gibi bişey sürmüşler sökerken birini kırdım.direksiyon altındaki düğmeden yükseklik ayarı yaptığımda birisi oynamıyo şimdi. ama bence boşuna sökme sökünce içini temizleyemiyosunki anca su tutarsın içine el girmiyor farı yarmak lazım ozmanda sen ben toplayamayız.ben söktüm pişman oldum bi motordan oldum farda temizlenmedi zaten bi deterjanlı su tutup kapattım.en iyisi dıştan zımpara olayını yapmak arkadaşda öyle yaptı sanırım.ama arka stop camlarını söküp detarjanlı suyla temizleyince çok parlıyor sinyal camlarındaki sarılar piyasaya çıkıyor resmen.hem sök takı daha kolay aletede gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: green82

quote:

nihayet far temizleme işlemini yaptım..sonuç kesinlikle farkediyor..dış yüzeydeki sararma gitti..daha fazla uğraşsam ve de polisaj makinesi olsa daha da iyi olurdu aslında ama önce göre çok iyi oldu..
    malzemeler ise;
    maskeleme bantı 2 tl
    yani toplamda 30 tl..

Yaa birşey soracam bu far temizleme işini dış yüzeyinden mi yaptnız farların ? Yoksa farları söküp Farların içini mi temizlediniz ? Farların içine yaptıysanız Tamponu sökmeden nasıl çıkardınız farları merak ettim.Benim arabanın da farlarının temizlenmesi gereklide. Tampon sökülmeden farlar çıkarılmayacak gibi geliyorda o yüzden sırf bir servise verme ihtiyacı duyuyorum vallaha.

Hocam far sökme yok..farları dışardan zımpara yapıyorsunuz.zaten sararan ve matlaşan yerler dış kısım..farları sökmeye hiç gerek yok..farların kaportaya yakın kısımlarını maskeleme bandı ile kapatmak lazım,kaputu açınca zaten farın yarısını kurtarır,dolayısıyla yan ve alt kısımı bantlamak yeterli...farın camı açmayın kesinlikle,sonra yapıştırmak zor,ve de içeri su alma durumları var.tek şey kol kuvveti...dikkatimi çeken ise şu oldu: yeni model araçların camı şeffaf gibi yani içerisi çok net görülüyor,bizim farlar ise içten tırtıklı( buzlu gibi) dolayısıyla parlatma işlemi bizim farda çok belli olmuyor gibi ama kesinlikle farlar iyileşti..yeni nesil farlarda zımpara ve cila yapınca farın içi çok netleşiyor,sanki daha iyi sonuç vermiş gibi...zımpara yaptıkça fardaki çizikler kayboldu,zaten sürekli su döktüm zımpara yaparken,beyaz beyaz far parçaları akıyor suyla...cila yapmadan önce pasta atanlar da var.ben pasta atmadım.sonuç:dışarda 100 tl verilmez,kendim 30 tl ye hallettim... farları kötü olan denesin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliuygun -- 27 Şubat 2011; 22:18:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sakiiin

hocam gitmişken clioya uygun olan jantların fotograflarını çekip foruma ekleyebilirmisin?
    quote:

Orijinalden alıntı: filmdükkanı

quote:

ya bana jant kapağı lazım fiyatı nekadardır acaba bilen varmı? fazla pahalı değilse 4tane alayım şöle şıkır şıkır. valla arabanın havasını duruşunu değiştiriyor jantlar

evet ben bir ara kapakları çıkardım kuş gibi ötüyolar diye, ama iğrenç gözükmeye başladı araba gözüme yıkıyordum, saç jantlar yüzünden sanki pas tutmuş gibi gözüküyordu...dayanamadım tekrar taktım, yıkamada da parlattılar mis gibi oldu...:)

benim gibi kırmızı, yeşil, turuncu vs.renkte olan arabalara siyah çelik jant bence hiç yakışmıyor, kesinlikle çelik rengi veya mat beyaz düşünmek gerekir diye düşünüyorum...bugun Lastikpark diye bir lastik firmasının bayisine gideceğim Kavacık' ta bilgisi olan duyan var mı bilmiyorum 400 liraya sıfır çok şık jantlar var SSW marka...MOMO da var ama fiyat sormadım telefonda öğleden sonra gideyim artık pazartesi yazarım...

http://www.lastikpark.com/urunler.html

mesajını şimdi görüyorum kusura bakma :(

zaten jant için gidemedim vaktim kalmadı...fakat clio için 14 ve 15 inc 4x100 ve 4x98 (de oluyormuş) bijon tüm jantlar uygun..

alternatör kayışıydı, kasnaktı derken ağustos böceği egzozdan çıktı :) spiralin dağılması nedeniyle ötüyormuş 82 TL olan indirmli 70 Tl ye işçilik dahil taktırdığım AES marka esnekliği maksimum olan spiralden sonra kabin içi sesi %40 azalttım...ama halen katalizör olmadığından abart sesi çıkarıyor hafiften...orjinal çıkma istersen 300/10 taksit, yan sanayii AES istersen (birebirden farkı yok dedi) 130 liraya işçilik dahil hemen takayım dedi gerek yok kalsın dedim...

sanırım iyi bir ustaya sonunda denk geldim. Haftasonu kayış problemi nedeniyle gittiğim usta iyice inceledikten sonra kayışının zamanı geldiğini ama trigere kadar idare edeceğini, şimdi değiştirirsen trigerle birlikte yine değiştirmek zorunda kalacağını, boşuna masraf etmemem gerektiğini, 10-15 bin km sonra triger değişiminde tekrar görüşelim diyerek beni egzozcuya uğurladı..:)

bujileri kontrol ettirdim tek tırnak, direksiyon pompasını kontrol ettirdim problem yok, ön takımları kontrol ettirdim problem yok, sadece frenler için balata değişecek, arka kampanalar da temizlenecek dedi, arkaya 2 lastik al başka da bir şey yok arabanda o kadar hassas dinleme sesler dinledikçe çoğalır dedi :)

haftaya su kaçıran termostat sportuyla lastik işini halledicem..lastik olarak Matrio düşünüyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: green82

quote:

malzemeler ise;
    maskeleme bantı 2 tl
    yani toplamda 30 tl..

Hocam far sökme yok..farları dışardan zımpara yapıyorsunuz.zaten sararan ve matlaşan yerler dış kısım..farları sökmeye hiç gerek yok..farların kaportaya yakın kısımlarını maskeleme bandı ile kapatmak lazım,kaputu açınca zaten farın yarısını kurtarır,dolayısıyla yan ve alt kısımı bantlamak yeterli...farın camı açmayın kesinlikle,sonra yapıştırmak zor,ve de içeri su alma durumları var.tek şey kol kuvveti...dikkatimi çeken ise şu oldu: yeni model araçların camı şeffaf gibi yani içerisi çok net görülüyor,bizim farlar ise içten tırtıklı( buzlu gibi) dolayısıyla parlatma işlemi bizim farda çok belli olmuyor gibi ama kesinlikle farlar iyileşti..yeni nesil farlarda zımpara ve cila yapınca farın içi çok netleşiyor,sanki daha iyi sonuç vermiş gibi...zımpara yaptıkça fardaki çizikler kayboldu,zaten sürekli su döktüm zımpara yaparken,beyaz beyaz far parçaları akıyor suyla...cila yapmadan önce pasta atanlar da var.ben pasta atmadım.sonuç:dışarda 100 tl verilmez,kendim 30 tl ye hallettim... farları kötü olan denesin...

Çok Saol anladım şimdi olayı.Bende yaparım öyleyse bir ara.Fark ciddi olarak anlaşılıyorsa çok iyi bencede.Benim farlarda baya bir sararık duruyor çünkü.Neyse saol anlatımın için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi green82 -- 28 Şubat 2011; 16:57:52 >

• benim aracın sağ sis lambasının içinde(cam kısımda) su buharlaşmış gördüm. acaba su giren yerimi varki. kırık falan da yok ama ..
  • benim arabanın içinede çok ses giriyor bendede katalizör yokmuş geçende servis söylemişti e takalım ozman usta nekadarki o dedim komple 1650tl dedi:) filmdükkanı sen ümraniye sanayideki çıkmacı varmış bişey oto diye orayı biliyomusun yolun düşüyomu oraya yada telefonu varmı sende? bana çıkma ön tampon lazım fiyat sorcaktım oraya
  • filmdükkanı

haftaya su kaçıran termostat sportuyla lastik işini halledicem..lastik olarak Matrio düşünüyorum.

bu değişimleri serviste yaptırabilirsin ben yaptırdım %30 indirimle pek bişey tutmadı, servisten mutlaka fiyat al.
  • quote:

filmdükkanı

bu değişimleri serviste yaptırabilirsin ben yaptırdım %30 indirimle pek bişey tutmadı, servisten mutlaka fiyat al.

motrio lastiklerin fiyatı nedir acaba? ölçü-175/65/14
  • quote:

benim arabanın içinede çok ses giriyor bendede katalizör yokmuş geçende servis söylemişti e takalım ozman usta nekadarki o dedim komple 1650tl dedi:) filmdükkanı sen ümraniye sanayideki çıkmacı varmış bişey oto diye orayı biliyomusun yolun düşüyomu oraya yada telefonu varmı sende? bana çıkma ön tampon lazım fiyat sorcaktım oraya

bence ümraniyeye geleceksen önce bostancı sanayiye git, çıkmacıların mekanı orası, gidebilirsen kartal sanayiye de git çıkmacı olarak bu 2 sanayi sitesi öncelikli bence...özellikle bostancıda yanlış hatırlamıyorsam 6 katlı bir binanın tümü çıkmacıydı ne ararsan bulabiliyorsun...mitsubishi 4x2 arazi aracı direksiyon pompasını 130 TL ye aldı arkadaşım geçen hafta bostancıdan...

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇUMRALI

quote:

filmdükkanı

motrio lastiklerin fiyatı nedir acaba? ölçü-175/65/14

ben renaultun sitesinden baktım kampanyalı 55 TL diyor ama levent geçen gün 75 olarak görmüş ve yazmıştı...belki kampanyayı kaldırmayı unutmuşlardır siteden..renault servisini arayıp sormak lazım, yalnız kampanya koşullarında servislerin fiyat değişikliği yapma hakkı da vardır yazıyordu..

http://www.renault.com.tr/page.aspx?id=1876

• oralarada bakıyım ozman tampon için. ben 65tl ye aldım 4tane yetkili servisten sökme takma kontröl balans dahil 260lira verdim. gayette güzel lastik ( özellikle ıslak zeminde )
  • ben 65 liraya almıştım, birkaç hafta önce sordum çok zam geldi mi diye, 75 civarı oldu dediler. 55'ten başlayan fiyatlarla diyor, 155-65-13 fiyatı bu, spring lastiği yani. ebat büyüdükçe fiyat artıyor ama motrio da o kadar çok artmıyor. 16 jant motrio lastik 120 lira.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leki

ben 65 liraya almıştım, birkaç hafta önce sordum çok zam geldi mi diye, 75 civarı oldu dediler. 55'ten başlayan fiyatlarla diyor, 155-65-13 fiyatı bu, spring lastiği yani. ebat büyüdükçe fiyat artıyor ama motrio da o kadar çok artmıyor. 16 jant motrio lastik 120 lira.

haftasonu büyük ihtimal Aksaray'a gideceğim. oradaki yetkilli servise bir uğrayayım. fiyat ne diyecekler.
  • quote:

filmdükkanı

teşekkürler sakin, 19 şubata kadardı o indirim sanırsam :(
  • 
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.