Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.864
Cevap
80
Favori
1.592.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçmiş olsun. Kasko yıllık belli bir bedele kadar hasarları hasarsızlık indirimini bozmadan karşılıyor diye biliyorum. Bence sigorta şirketi ile görüşüp bilgi almanızda fayda var.
  • geçmiş olsun,Allah daha beterinden saklasın..
    çıkma parça ile halledilebilir belki..sanayideki çıkmacılardan uygun fiyata bulunabilir..
    hatta aynı renk bile olabilir..araştırmak lazım..
  • arkadaslar ne olacak bu akaryakitin hali yaaaa. arabaya binmek istemiyorum 20 ytl ye 7.5 lt euro dizel geliyor.

artik arabaya binmeden once dusunur oldum.
  • Sizin yine durumunuz bize göre iyi, dizel aracınız daha ekonomik.

En iyisi mecbur kalmadıkça kullanmamak, çok az da olsa zevkine sağa sola gidiyorduk artık o da haram oldu
  • Geçmiş olsun dostum...
    Kasko şirketi ile görüşmende fayda var belki hasarsızllığa girmeden halldebilirsin.
    Ama hasarızlığa girmeden yapmıyorlarsada bence yinede yaptır
    120 ytl + boya + montaj işçiliği baya bi masraf tutar yıl sonunda alacagın hasarsızlık indirimi bu kadar getirisi olmaz bence...Ayrıca başka şeylerde varsa aracında ufak tefek onlarıda halletirebilirsin bu arada...
    quote:

Orjinalden alıntı: kcy

Buyrun buradan yakın....
    Bugün sabah işe gitmek için arabaya gittiğimde ne göreyim evin önünde duran arabanın sağ yan aynasını çalımışlar adamlar açıkca çalmış...Çok güzel yerinden koparmışlar...Ne bir çizik var nede herhangi bir kırık....Kabloları da büyük ihtimalle ya makasla yada bıçakla kesmişler çok belli...

parçanın fiyatı 120 ytl imiş...artı boya falan yapılacak tabi...Aracım kaskolu şimdi siz olsanız benim yerimde ne yaparsınız...
    Kaskoyu bozdurur musunuz yoksa cepten mi yaptırırsınız...(tabi ayna elektrikli ve termostatta sağtaraftaydı!!!)

bu kadarda olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremege -- 8 Kasım 2007; 15:42:03 >

• 3.140 ytl evet maalesef 95 oktan kurşunsuz benzin 3.140 ytl...

Bayram dönüşünde depoda kalan 6 - 7 litre benzinim var o bitmesin diye kontağı çevirmiyorum günlerdir...

• Yakıt aldı başını gidiyor ya... Bizim bu cliolar çokmu yakıyor yoksa.. Gaz taktırdım 1.4 8v hb clioma 180 binden aşağı düşmüyor
  • Arkadaşlar kasko (anadolu ) görüştüm hasarsızlık bozuluyor...Ve şunu da öğrendim ki parçanın fiyatı 120 YTL artı sağ ayna olduğu için termostat(ısıölçer) da o aynanın içindeymiş ve o parçada ayrıca120 YTl yani 240 artı boya vs....
    Arkadaşında dediği gibi çıkma parça buldum hemde aynı renk 80 YTL ye işi bitirdim...
    Şimdi merekla bekliyorum birdaha çalacaklar mı diye....
  • quote:

Orjinalden alıntı: betacrusis

Yakıt aldı başını gidiyor ya... Bizim bu cliolar çokmu yakıyor yoksa.. Gaz taktırdım 1.4 8v hb clioma 180 binden aşağı düşmüyor

Benzin pahalıysa bizim Clio lar ne yapsın?
  • quote:

Orjinalden alıntı: EN.ES

Sizin yine durumunuz bize göre iyi, dizel aracınız daha ekonomik.

En iyisi mecbur kalmadıkça kullanmamak, çok az da olsa zevkine sağa sola gidiyorduk artık o da haram oldu

aynen tam depom bosalmak uzereyken zam gelmeside ayrica icime oturdu.
    artik 20 ytl 20 ytl mazot aliyorum benzincilerin allah yardimcisi olsun.
    Tum dunyada fiyatlar yukseldi deniyor ama fiyatlar eski haline donerse tum dunya fiyatlari dusurur ama bizimkiler bir daha dusmez gibi geliyor bana.

• özellikle 1.4i rta cliosu olanlarda şu ışıkların yandığını gören oldu mu yoksa bunlar boşta mı?

aslında SERV ışığını biliyorum aracı ilk açtığımda yanar ve söner, ancak hangi sorunlarda yandığını bilmiyorum(STOP ışığı içinde aynı durum geçerli bir tek elfreni çekildiğinde ve motor durduğunda yanıyor). bu iki ışığın nedenlerini sayabilir misiniz?

solda motor ikaz lambası var, bir kez bile yandığını görmedim. ortada elektronik arızası, altta ise fren arıza lambası var. bunlar tam olarak ne zaman yanar? YANAR MI?(bu araçta?)

anlamlarını sayabilir misiniz. hem diğer merak edenlere de faydalı olur.

aslında bütün ışıkları sayarsanız daha güzel

CLIO II SAHİPLERİ

• ısı ölçen sensör için bu forumdan megane II si olan bir arkadaş aynı işi gören ve elektronik malzeme satan yerlerden çok çok daha ucuza bulunabilen bir parçadan bahsetmişti aklınızda olsun..
    aynı renk bulabildiğine sevindim,umarım bir daha başına gelmez..tekrar geçmiş olsun..

quote:

Orjinalden alıntı: kcy
    Arkadaşlar kasko (anadolu ) görüştüm hasarsızlık bozuluyor...Ve şunu da öğrendim ki parçanın fiyatı 120 YTL artı sağ ayna olduğu için termostat(ısıölçer) da o aynanın içindeymiş ve o parçada ayrıca120 YTl yani 240 artı boya vs....
    Arkadaşında dediği gibi çıkma parça buldum hemde aynı renk 80 YTL ye işi bitirdim...
    Şimdi merekla bekliyorum birdaha çalacaklar mı diye....
  • merhaba

ben yakında ikinci bir el araba alacağım ve max vereceğim rakam 16000 ytl benim için yakıt sarfiyatı b,rincil öncelikli,daha ziyade ş.içi kullanacağım.gerçi çok fazla dur kalk yok ama ş.içi ş.içidir.sonuçda.

şimdi iki alternatifim var biri fiat panda diğeri de clip 1,2

her ikisininde donanımı bir birine yakın ancak pandalar ortalama 6,0 litre yakarken clio ise 7,1 litre gibi siz olsaydınız ne yapardınız kafam çok karıştı objektif fikirlerinizi bekliyorum
  • clio 1,2 bir çok 1,4 den daha atak daha sağlam 1,2 bir araç alacaksan ve keyf almak istiyorsan clio ve ya corsa
  • SELAM MİLLET.BENİM ARACIM CLİO 1,4 16 V. RXT.ARACI ALALI 11 AY OLDU.7000 KM YAPTIM.BU SÜRE İÇİNDE ALLAH A ÇOK ŞÜKÜR HİÇ BİR ARIZA YAPMADI.50000 KM BAKIMI DIŞINDA BİR CİVATA BİLE DEĞİŞTİRMEDİM.
    YAKIT OLARAK ARACI ÇORLU DA KULLANIYORUM ŞEHİR İÇİ 8,0-8,5 ARASI ŞEHİRLER ARASI 5,3-5,9 ARASI DEĞİŞİYOR.

BENİM MERAK ETTİĞİM BİR KONU VAR.ELEKTRİKÇİ VEYA ELEKTRONİKÇİ ARKADAŞLAR BİLİRLER.TEYP İMİZDEE (TUNER LİST-BİLGİ EKRANI BAĞIMSIZ)AUX ÇIKIŞI VAR MI? EĞER VAR SA AUX TAN ÇIKIŞ YAPARAK İ POD UMUZU KASET APARATI GEREKMEDEN ARACIN HOPERLERİNDE DİNLEYEBİLİR MİYİZ?
  • maalesef standart kaset çalar'da aux girişi yok..ama orjinal cd changer girişi olabilir..

quote:

Orjinalden alıntı: mrtetik
    .......................
    BENİM MERAK ETTİĞİM BİR KONU VAR.ELEKTRİKÇİ VEYA ELEKTRONİKÇİ ARKADAŞLAR BİLİRLER.TEYP İMİZDEE (TUNER LİST-BİLGİ EKRANI BAĞIMSIZ)AUX ÇIKIŞI VAR MI? EĞER VAR SA AUX TAN ÇIKIŞ YAPARAK İ POD UMUZU KASET APARATI GEREKMEDEN ARACIN HOPERLERİNDE DİNLEYEBİLİR MİYİZ?
  • mrtetik sorunuz megane 2 teybine mp3 bağlamak başlığında cevaplandı
  • quote:

Orjinalden alıntı: mert1978

merhaba

ben yakında ikinci bir el araba alacağım ve max vereceğim rakam 16000 ytl benim için yakıt sarfiyatı b,rincil öncelikli,daha ziyade ş.içi kullanacağım.gerçi çok fazla dur kalk yok ama ş.içi ş.içidir.sonuçda.

şimdi iki alternatifim var biri fiat panda diğeri de clip 1,2

her ikisininde donanımı bir birine yakın ancak pandalar ortalama 6,0 litre yakarken clio ise 7,1 litre gibi siz olsaydınız ne yapardınız kafam çok karıştı objektif fikirlerinizi bekliyorum

clio pandadan daha büyük bir araç, pandanın rakibi twingo olmalı bence. ayrıca daha büyük sınıf, daha kaliteli bir araç olduğu düşünüldüğünde clionun daha ekonomik olduğu düşünülebilir, 1 ltre artışa kıyasla.

• 1.2 palio tek geçerim 16v

Clionun yarısı kadar yakıyor yavv
  • arkadaşlar....
    2006 1.2 clio 16 v. var ist. 18000 ytl istiyor sahibi...araba 6,000 kmde..
    sizce 18,000 bu araba için çok mu..?
    20-21 arası yeni kasa polo 1.4 ler var 20-30.000 arasında sizce hangisine yöneleyim..

fiyat bayağı pahalı gibi..pazarlıkla bence 17,500ü zor görür gibi..bayağı pahalı geldi..

şimdi renaulttada 1,500 milyar takas indirimi var...benim şahini 6,500 -6000-7000 arası bişey sayıyorlar..
    yani...
    şimdi...
    clio III 1.2 16 v. almak ne kadar mantıklı arabanın fiyatı..
    25,750 ytl... peşin alım fiyatı .işte.
    sizce hangisi mantıklı görüş belirtirseniz sevinirim..... lütfen...
    açıklayıcı yazarsanız sevinirim...
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.