Şimdi Ara

Peugeot 406 Hakkında Herşey (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.006
Cevap
45
Favori
754.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.bubirilan.com/direktilan.php?ilan_id=1426

2003 model 26500 istemiş. Sizce fazla mı ? Son 1 haftadır 406 modeline merak salmışken bu topiği buldum bir arkadaşın imzasından :) Hemen dadandım :)
  • soylukan bu konuda yol gösterir bizlere.. yalnız 2200 cc 110 hp denmiş sanki beygiri biraz az yazmışlar gibi geldi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagacity

soylukan bu konuda yol gösterir bizlere.. yalnız 2200 cc 110 hp denmiş sanki beygiri biraz az yazmışlar gibi geldi..

Benim kafama takılan noktada bu :) Şimdi ilanları geziyorum 2 aynı motora sahip araba 2000cc birisi 195 hp demiş diğeri 110.. Yanlış yazmıslar dicem ama birçok ilan var bu şekilde internette.
  • Benim 2000 model 2.0 ST kaç beygir oluyo bu durumda.
  • Arkadaşlar 2.2 silindir hacimli olan EW12 J4 kodlu benzinli motor 160 beygir güç üretir, ayriyetten Tr ye gelmeyen bir de 2.2 dizel versyonu da vardır ki o da DW12 TED4 kodlu 2.2 dizel motorudur o da 130 beygir güç üretir. 406 motorları içerisinden 110 beygir üreten sadece sedanlarda bir dönem kullanılmış olan 1.8 lik bir motor var bir de Tr ye gelmemiş olan 2.0 hdi lerde.. yani hem 2.2 hem 110 beygirlik bir motor 406 gamında mevcut değil. Ya yanlış yazmışlar yada araç silindir kaybına uğramış

İlandan çok fazla birşey belli olmasa da temiz görünüyor, aracı baktırdıktan sonra verileri bizimle paylaşırsanız elimizden gelen yardımı yaparız.

@bizimdenizci: 2000 model bir 2.0 ST 138 beygir güç üretiyor bilgine

.
    .
    facebook grubumuz da açılmıştır ilgilenen ekleyebilir
    http://www.facebook.com/group.php?gid=399453355213

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edilhan -- 5 Ocak 2010; 19:58:45 >

• sayın soylukan; bu kapı lastikleri için bir çözüm önerin olabilirmi ? peugeot yedek parca saticisina fiyat sormuştum tek kapı için 150 tl demislerdi. internet de arastırıdgım kadarı ile kimisi serum lastigi kullanmayı önermiş ? veyahut da malum fransız aracları kapı lastiklerinin kullanıldıgı renault veya citroen ortak model olabilir mi ? hani örneğin benim aracın AL-4 otomaik şanzımanı renault grubunun önculugunde gelistirilen bir sanzıman oldugu ve citroende peugeot da da ortak kullanıldıgını okumustum.. bunun gibi bazı parcalar ortak kullanılıyor olabilirmi ne dersin ?
  • kapı fitilleri malesef çok pahallı, senin nasıl bir derdin var bilmiyorum ama bende bu meretin büzüşmesi yüzünden cam bazen engel algılayıp açılıyor sonra 5-6 dk ayni yerinde kalıyor geçenlerde sanayide sordum bana da 2 kapı için 350 gibi bir fiyat verdiler orjinali için, birkaç çıkmacıyı gezdim ama fiyat çok düşmedi diyebilirim, forumda arattığımda karşıma şöyle bir konu çıktı;http://forum.donanimhaber.com/m_16363362/mpage_1/fromTicket_/key_kapi%2Cfitili//tm.htm#36702111 metre ile satılan cinsten önermişler, konuda vermiş oldukları adresleri soruşturuyorum eğer uygun ve makul bir çözüme ulaşırsam bildiririm

• 120 km/h ve daha yukarı hızlarda ruzgar sesi iceri giriyor.. ayrıca sağ on kapı sanki metale carpıyor gibi oluyor kapı kapandığında, ve yine düşünüyorum ki bu fitiller deforme olması, aracın icinin tozlanması da bu yuzdendir .. bu kapı fitilleri cok onemli.. vermiş oldugun linki cok önceleri incelemiştim ama aralık sonlarındaki mesajları okumamıstım.. oradaki ilgili birine mesaj attım bakalım ne cevap verecek ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagacity -- 5 Ocak 2010; 22:04:00 >
  • iki koldan araştıralım bakalım şayet bir sonuca ulaşırsan beni de bilgilendirirsen sevinirim
  • elbette haber ederim.. ayrıca eczanelerde satılan serum lastigi mevzusuna da bakacagım.. gecen gun radyonun anten kablosu bozuktu. yerine Megane-1 aracın anten kablosunu aldık taktık. oysaki bugun DH forumda idi sanırım megane-2 nin arac bilgisayarının oldugu gogsu soktuklerinde gordum ki onun anten kablosunun radyoya girisi benim 406 daki philips in girisinin aynisi... buna benzer bazı parcaların ortak kullanilabilir olmasi umudunun heyecanı ile umarım iyi sonuclar elde ederiz..
  • Arkadaşlar bu ürünü deneyen oldu mu bilmiyorum ama paylaşayim dedim, ürün orjinal Peugeot aksesuar kataloğunda 9622.60 koduyla satılıyor, ismi "non-smokers kit" yani sigara içmeyenler için küllük yerini alacak şekilde dizayn edilmiş bir depolama gözü. Ebay dan bulunabiliyor, peugeot servisleri ne ister bu parçayı getirmek için bilemiyorum ama ucuza buldum ebaydan sanırım 1 hafta içinde elimde olur,sıfır kutusunda ürün, fotoğraflar ve ne denli pratik olduğunu gözlemleyerek bir yazı yazarım.. esen kalın

Peugeot 406 Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edilhan -- 11 Mayıs 2010; 14:17:56 >

• süpermiş soylukan..ben çok begendim sigara içmeyen biri olarak
  • guzelmis.. ne kadar a maloluyor acaba?
  • evet bende çok beğendim..
    aracımda sigara içilmesinden hiç hoşlanmıyorum.. ama içmede diyemiyorum. bu aksesuar harika bi çözüm olur bencede. külüğüm yok kardeş kusura bakma :)
    138 hp demek.
    lagunamdan 2 hp eksik ama yol tutuşu güzel gerçekten.
    ama yakıt sarfiyatını görememek kötü.
    servisede uğrayamadım bi türlü.
    Sayfanın hareketlenmesi güzel olmuş
  • 25 dolara buldum sıfır olarak kaça satılıyor bir fikrim yok 9622.60 kod numarası ile yetkili servisten sorulabilir, üzerine gift yazılıp gönderilmesini önemle rica ettim inş bir aksilik çıkmazsa gümrükte çok karlı bir alım olacak.

Bu arada yetkili servise orjinal düz vites topuzu sordum, ellerinde yok 1 hafta içinde getirtebiliyorlar, 185 tl

Benim çok ilgimi çekmedi ama 9143G6 ve 9143G7 kodlarıyla krom kapı-içi açma kolu da getirtilebiliyor, resimlerde gördüğümde krom görünümlü plastik sanırdım demek ki metalmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edilhan -- 6 Ocak 2010; 22:30:56 >
  • Bu da fotoğrafı arkadaşlar

• Soylukan bildigim kadari ile 150 euro ya kadar bir sıkıntı olmuyor... hele yılbası tatil vs gunlerde bunu biraz asabiliyor musamaha gosteriyorlar diye biliyorum.. 150 ila 1500 Euro arasına ise % 10 maktu vergi uyguluyorlar.. yani ürünün degeri 200 euro ise 20 euro vergi ödüyorsun.. 25 dolar icin bir sıkıntı cıkaracaklarını dusunmuyorum.. ama gumruk elbette ne yapacakları hic belli olmaz.. metal ic kapı kolu guzelmis..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagacity -- 6 Ocak 2010; 22:40:24 >
  • Orta Konsol'un Çıkarılması

1. Bilgi ekranının yanındaki iki küçük plastik parçayı sivri bir cisimle çıkartıyoruz.

2. Ekranı yerinde tutan 4 adet vidayı tornavida yardımı ile söküyoruz.

3. Kabloları özenle çıkartıyoruz.

4. Arkadan ekstra vidalar ile tutturulmuş ekranı plastik aksamdan ayırıyoruz.

5. Tutturulduğu kliplerden de söküyoruz.

6. Tornavida veya benzeri sivri uçlu iki nesneyi teybin yanındaki iki delikten nazikçe sokuyoruz ve hafif ittiriyoruz. Kasetçaların olduğu bölümden hafifçe çekerek üniteyi yerinden çıkarıyoruz.

7. Teybi plastik aksamdan ayırmak için gene ayni prosedürleri tekrarlıyoruz.

8. Teyp yerinden çıktıktan sonra Klima kontrollerini tutan vidalara da erişim sağlamış olduk, onları da çıkartıyoruz.

9. Burada da klipslere dikkat, kolayca kırılabilir

2. Aşama: Teybin Tuşlarının Sökülmesi

1. Ses ayar tuşunu nazikçe yerinden çıkarınız.
    Sonra, arka taraftaki küçük vidaları elektronik aksamı çizmeden çıkarınız. İnce iş.

2. Şimdi kalan diğer vidaları da sökün, resimde yerleri işaretli.

3. Büyük butonlar yerinden kolayca ayrılıyor.

4. Küçük tuşlar ise küçük klipsler ile tutturulmuş durumda, onlara da ince uçlu bir alet yardımı ile arkadan müdahele edin.

Artık konsolunuzun aksamını dilediğiniz gibi temizleyebilir, yeniden boyayabilirsiniz, bu aracınıza yeni bir hava katacaktır.

Alıntı: 406coupeclub.com
    Çeviri: Soylukan

• harika paylasim.. tesekkurler...
  • Güzel Paylaşım
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.