Şimdi Ara

Peugeot 406 Hakkında Herşey (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7.006
Cevap
45
Favori
754.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben 406 aracıma tartarini marka italyan lpg taktırdım. oldukca memnunum, sorunsuz çalışıyor araç. tek olumsuz yanı lpg'den benzine geçtiğinde aracın rolantisi dengesizleşiyor. bu sorunu yaşamamak için de ya sürekli lpg'de kullanacaksın ya da sürekli benzinde. ankara'da tavsiye edicem bir servis yok, ben kayseri'de taktırdım ve işçiliklerinden de memnum kaldım. ama genelde tartarini servisleri iyidir.
  • teşekkür ederim
  • donanım, konfor, fiyat açısından sv'ler çok hoş ama 2000-2001 modellerin yıllık vergisi ne tutmaktadır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: barkan06

donanım, konfor, fiyat açısından sv'ler çok hoş ama 2000-2001 modellerin yıllık vergisi ne tutmaktadır?

704 ytl tutuyor her ikisi de..

..ancak aracın resmi MTV değeri, kasko değerinin yüzde 5’ini aşıyorsa, vergi bir alt tarifeden, daha düşük olarak ödeniyor. Biz 2001 Sv aracımızda bundan yararlanıp 412 ödedik.
  • Bunu nasıl yaptığınızı biraz açıklayabilir misinz?
  • Soylukan Selam,

Benim aracımda 2001 model.Ama vergi olarak 704 YTL ödüyorum.bizde formülünü söylerden en azından ikinci taksidi düşük öderiz.Teşekkürler.
  • öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. 704 VE 412 arasında büyük bir fark var. 10 yıldan sonra da vergi dilimi değişiyor dimi? yakıt ta ucuzlasa tadından yenmez diyebiliriz 406 için
  • -yanlış bilgilendirme-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edilhan -- 3 Temmuz 2008; 8:52:45 >
  • Yasada kasko değerinin MTV verginin %5 geciyorsa bir alt guruptan ödersin deniyor.Ama senin aracının kasko değeri 775 YTL.MTV vergisi 704 YTL.bu durumda mtv vergisi kasko değerinin % 5 geçmiyor.Nasıl oluyorda 402 YTL vergi ödüyorsun anlamadım.Biraz daha açıklayabilirmisin.tşk.

Alıntı ;
    ''Burada "İnce bir nokta" var. Aracınızın yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi, kasko sigortası değerinin, yüzde 5’inden fazla ise; bir alt tarifeden, daha düşük tutarda vergi ödeyebiliyorsunuz. Bu arada; 2004, 2005, 2006 ve 2007 yıllarına ilişkin, fazla ödediğiniz motorlu taşıtlar vergisini de başvuruda bulunarak geri alabiliyorsunuz''
  • Aynen katılıyorum . Sanki bu işte bir hesap yanlışlığı var gibi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ahmet Uzun

Aynen katılıyorum . Sanki bu işte bir hesap yanlışlığı var gibi...

Evet. Ters anlatılmış.
  • Çok özür diliyorum işin aslı şudur ki 99 model olan diğeri için bu ödemeyi gerçekleştirmişiz, araç 99 çıkışlı gözüküyor ve kasko bedeli 13550, yüzde %5 i olan rakam 677 gibi birşey bu da 704 ytl lik vergisinden düşük kalıyor, gerçi araç 1 sene sonra kendiliğinden bir alt vergi dilimine girecek yaş itibari ile ama 1 sene 1 senedir.

Yanlış bilgilendirme için tekrardan özür dilerim, tüm 99 model 406 SV ot ler bu indirimden yararlanabilirler.
  • Soylukan sana teşekkür ediyorum. Bugün arkadaşıma Vergi indirimi konusunu anlattım. Onun aracı da 1998 model Renault Safrane. Araç 2500 motor olduğundan abartılı bir vergisi vardı. Sigortacıdan aldığı form ile vergi dairesine gitti ve 2000 motor vergisi ödedi. Böylelikle 200 ytl'si cebinde kaldı.
  • Selam,

Benim bir sorum var.2001 SV BVA aracıma curuse contol taktırmak istiyorum.Maliyet hakkında bilgin var mı ? takılırmı ? Bilen varsa yanıtlarsa sevinirim
  • Selamlar ...
    Önümüzdeki hafta 98-99 model 406 coupe 2.0 ya da 3.0 alarak bende bu kervana katılacağım eski bir ALFA cı olarak..
    3.0 Kullanan varsa yakıt tüketimi konusunda fikir verebilir mi? Zira 3.0 copue 2.0 'a göre ortalama 3000YTL daha ucuz her ikiside manuel vites bu arada .. Soylukan' ın yazdıklarını okuduktan sonra 2000yılı üstü olmasını zorlayacağım kesemize uydurabilirsek tabi:)) Sonuçta hangisini alırsam alayım LPG kaçınılmaz olacak.. Şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: yUeSBi

Selamlar ...
    Önümüzdeki hafta 98-99 model 406 coupe 2.0 ya da 3.0 alarak bende bu kervana katılacağım eski bir ALFA cı olarak..
    3.0 Kullanan varsa yakıt tüketimi konusunda fikir verebilir mi? Zira 3.0 copue 2.0 'a göre ortalama 3000YTL daha ucuz her ikiside manuel vites bu arada .. Soylukan' ın yazdıklarını okuduktan sonra 2000yılı üstü olmasını zorlayacağım kesemize uydurabilirsek tabi:)) Sonuçta hangisini alırsam alayım LPG kaçınılmaz olacak.. Şimdiden teşekkürler..

Merhabalar arkadaşım, biraz klasik olacak ama ilgilendiğin aracın kataloğunda geçen rakamlar şöyle; şehiriçi 14.5 lt, şehir dışı 8 lt karma da ise 11 lt. Her iki motor da (2.0 ve 3.0) hacmine göre tutumlu sayılabilecek motorlar, 2.0 coupe'ler şehirdışı 7 gibi rakamlar yakarken, çoğunluğu trafikte geçen karma tüketimde bile 10 litre nin üstüne çıktığını görmedim, şu an %40 ı trafik %60 ı şehirdışı olan karma tüketimim 8.2 lt.

Muhtemelen ingilizcen vardır,www.406coupeclub.com a gir, foruma üye ol orada sallamasyon bilgilerden uzak, birebir yorumlar alacaksın ayrıca 406 coupe sahipliğinin sonraki aşamalarında da bu siteyi öneriyorum. Forum üyelerinin imzalarında bile ne kadar yaktıklarını gösteren grafikler oluyor çoğu zaman. Kısacası güzel bir kaynak ve birinci elden..

Dediğin gibi 3.0 ların fiyatı gerek vergisi gerekse de benzin tüketimine paralel olarak oldukça cazip ancak buna ayriyeten servis masrafının da biraz daha fazla olduğu söyleniyor. 3.0 sahiplerinin çoğu zaten lpg taktırmış olduğu için direk lpgli bir araç da almak ihtimaller dahilinde bu da sana karlı gelirmi veya kafana yatar mı bilemiyorum. Bir de tekrardan belirtmek gerekirse 2000 sonrası coupeler tüketim konusunda biraz daha başarılı.

Daha sonraki aşamalarda farklı türden bir yardıma ihtiyacın olursa sor elimden geleni yaparım.. şimdiden hayırlı olsun

• Baktığım coupe lerin hepsi bitik çıktı.. Eli yüzü düzgünlerde benim bütçeyi aşıyor: Şimdi bi karar vermem gerekecek zorlayıp kendimi 2009-2001 406 coupe 2.0 (20-22.000YTL) mi almalı? Yoksa zorlamadan astra bertone 2.2 (17.000YTL) mi? .. 406 coupe hayalimi bir sonraki bahara mı kalacak yoksa
  • quote:

Baktığım coupe lerin hepsi bitik çıktı.. Eli yüzü düzgünlerde benim bütçeyi aşıyor: Şimdi bi karar vermem gerekecek zorlayıp kendimi 2009-2001 406 coupe 2.0 (20-22.000YTL) mi almalı? Yoksa zorlamadan astra bertone 2.2 (17.000YTL) mi? .. 406 coupe hayalimi bir sonraki bahara mı kalacak yoksa

Merhabalar

Baktığınız coupelerin bitik olduğu izlenimini veren ne acaba? Astra bertone yi bende düşünmüştüm 1.8 olanını, çünkü 2.2 performans olarak hacminin karşılığını verebilen bir araç değil. Uzun incelemeler sonucunda, biraz da araca içim kaynamadığı için vazgeçtim. 406 ya dönersek; zannediyorsam 2000 modelleri 22 ye kadar bulabilirsiniz internette birçok ilan var dolaşın görün içinize sinen araç için 1-2 milyar fazla vermekten de kaçınmayın sonuçta 2.el araç alıyorsunuz. Honda Prelude 5G de bakmıştım o da bu aralıkta ve hepsi ciddi anlamda bitikti, hepsinin 4WS olayı iptal edilmiş, heryerinden kazalı ve radyatör değişimi olmuştu. Ama hangi aracı alırsan al aklında coupe kalır o yüzden bence araştırmaya devam

dipnot: coupe en son 2004 üretildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edilhan -- 14 Temmuz 2008; 14:07:24 >

• 406 coupe yi gördükten sonra diğer arabaları beğenmek zor aynı şey ben Alfa dan inincede olmuştu:)) 2001 Bertone 2,2 buldum 17000YTL ye ona bi bakıcam daha fazla çıkmak istemiyorum zira bu ara piyasalar sıkışık. Baktığım 406 coupelerin 1-2 parca hariç heryeri kazalıydı birinin şaseye inmişti ve bunlara tertemiz diye gittim yalan dolan hayatımıza iyice girmiş artık... hor kullanılmıştı ama internete fotolarını güzel çekip koymuşlar onlarda çözmüş işi artık :) 19,500 ye indi (internetteki fiyatı 21,750YTL) 2001 model bir coupe 2.o otomatik var istanbulda yine 4-5 parca boya varmış aklım yine orda kaldı:)) Alalı daha 4 ay olmuş niye satarki diye düşününce müzmin arızası olabileceğinide düşmeden edemiyorum bazı arabalarda arıza eksik olmuyor başlayınca mekanik cihazlarda olsa ruhlarımı vardır nedir düzelmiyorlar:)
    Soylukan Hocam yorumların için teşekkürler Ankaraya yolun düşerse beklerim mutlaka..

• quote:

406 coupe yi gördükten sonra diğer arabaları beğenmek zor aynı şey ben Alfa dan inincede olmuştu:)) 2001 Bertone 2,2 buldum 17000YTL ye ona bi bakıcam daha fazla çıkmak istemiyorum zira bu ara piyasalar sıkışık. Baktığım 406 coupelerin 1-2 parca hariç heryeri kazalıydı birinin şaseye inmişti ve bunlara tertemiz diye gittim yalan dolan hayatımıza iyice girmiş artık... hor kullanılmıştı ama internete fotolarını güzel çekip koymuşlar onlarda çözmüş işi artık :) 19,500 ye indi (internetteki fiyatı 21,750YTL) 2001 model bir coupe 2.o otomatik var istanbulda yine 4-5 parca boya varmış aklım yine orda kaldı:)) Alalı daha 4 ay olmuş niye satarki diye düşününce müzmin arızası olabileceğinide düşmeden edemiyorum bazı arabalarda arıza eksik olmuyor başlayınca mekanik cihazlarda olsa ruhlarımı vardır nedir düzelmiyorlar:)
    Soylukan Hocam yorumların için teşekkürler Ankaraya yolun düşerse beklerim mutlaka..

Tabi alfadan sonra da zor işin, bertone için dediğim gibi 2.2 sini bir sür eğer performansından memnun kalmazsan bari 1.8 ine yönel boşuna vergi zaiyatı olmasın. Malesef 2. elde bu yalan dolan işi fazlaca var, en azından elinizde boya kalınlığını ölçen bir alet ile giderseniz boşuna servis kontrol masrafınız olmaz diye düşünüyorum. Teklifin için çok sağol, İstanbulda olsanız birebir yardımcı olmaya çalışırdım, zira coupe kullanıcılarının ne gibi hatalar sonucu araçlarına nasıl hasarlar verdiğini ve bunlara nereden bakmak gerektiğini zamanla deneyimledim.

Biraz iyimser bir yaklaşım olarak görebilirsiniz fakat coupe, alınıp 4 ayda satılabilecek bir araç, geçen aylarda bizim servise gelen bir şahıs gayet iyi durumda olan bir coupe sahibi oldu, 2. ayında gerek altını yere sürtmesinden gerekse de aracın burnunu göremediğinden yakınarak aracı sattı. Görünüşe bakıp da zorluklarına(spor araç olmasından) katlanamayıp arabasını satan çok kişi var.

Eski bir araçta mekanik değil elektronik arızalardan korkun zira mekanik olarak araçta değişemeyecek hiçbir parça yok, lakin ufacık çiplere milyarlar gidebiliyor, üstelik muadili de olmayabiliyor. Mekanik arızalar serviste kolayca anlaşılabilir, çünkü milletin bu arızaları gizleme teknikleri çok basit

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.